Stajnie w Warszawie i okolicach

[quote author=Rita_tita link=topic=46.msg2655634#msg2655634 date=1488440529]
Cześć! Chciałabym poznać wasze opinie na temat stajni PGR Bródno i TKKF Ognisko Podkowa i Klub Jeździecki Podkowa Leśna. Będę wdzięczna za wszelkie informacje - szukam stajni w Warszawie lub okolicach, w której mogłabym zabawić na dłużej 🙂
[/quote]

Im większa stajnia z rekreacją, tym większa szansa, że jazdy odbywają się typowo komercyjnie, nie ma czasu na drobnostki. Jeśli zależy Ci na prawdziwej edukacji, przeszukaj oferty mniejszych stajni, gdzie podchodzi się do każdego indywidualnie, a rekreacja nie jest jedynym źródłem dochodu stajni. Dobrym rozwiązaniem jest też branie lekcji od instruktora, korzystając z jego prywatnego konia. Wiele osób daje taką możliwość na zasadzie współdzierżawy.
huzarova a wiesz może jakie są aktualne ceny w Hubercie i na Siekierkach?
RatinaZ stoisz w Grotesce?


Tak stoję w Grotesce...
RatinaZ a jak ma na imię Twój koń?
To będziemy się spotykać, bo będę tam jeździć jednego konia od jutra  😀
RatinaZ a jak ma na imię Twój koń?
To będziemy się spotykać, bo będę tam jeździć jednego konia od jutra  😀


Niech zgadnę..Czarną 🙂 To mój Siwy arab stoi na padoku obok niej 🙂
zgadza się 😉
Thilnen jeszcze raz polecam stajnie Złotkowskich w rzadnej z wcześniejszych stajni konie nie dostawały tyle siana co tu dostają i codziennie sprzątane w boksach a nie dościelane.Konie dostają 3xsiano albo sianokiszonke ,plac zewnętrzny oświetlony , hala namiotowa (dobrze naciągnięta ),lonżownik kryty i karuzela boksowa , a co najważniejsze to jest stajnia rodzinna i nie ma stajennego codziennie nawalonego albo codziennie innego. Nie ma też problemu z dawaniem dodatków czy ze zdejmowaniem derek czy ochraniaczy.Więcej infornacji na priv .
Czy ktoś wie coś na temat stajni Natasza Klub w Jaźwiu?  👀
famka   hrabia Monte Kopytko
07 marca 2017 12:04
Czy może ktoś zna/był stajnię Erio w Zdziarce koło Czerwińska nad Wisłą ?
http://re-volta.pl/stajnie/info/erio
Czy ktoś wie coś na temat stajni Natasza Klub w Jaźwiu?  👀

Podjedz, obejrzyj. Stajnia bardzo fajna, infrastruktura też, jest hala ale nic nie wiem o podłożu, dawno tam nie byłam ale po fotach widze, ze wszystko sie tam fajnie rodzi 😉 Jakoś od wiosny mieli się otwierać na przyjęcie koni do pensjonatu ale widzę, że na razie cisza przynajmniej na fb.
Sama jestem teraz ciekawa tego miejsca 😉
Łąki mają, padoki mają, boksy spore, stawik do pławienia koni, wysoka widna stajnia, ładne miejsce w brzozowym zagajniku. Fajne tereny
Cześć Nelka z tej strony  😀 Szukam stajni dla 2 koni na prawym brzegu Legionowo, Nieporet, Bialoleka. Ktoś, coś poleca? Z pełną infrastrukturą, hala, myjka, chętnie karuzela. Raczej sport, nie rekreacja. Znalazłam ładną stajnię Platyna, ale podobno tylko pozornie ładna. Ktoś, coś? Pozdro!
Cześć Nelka z tej strony  😀 Szukam stajni dla 2 koni na prawym brzegu Legionowo, Nieporet, Bialoleka. Ktoś, coś poleca? Z pełną infrastrukturą, hala, myjka, chętnie karuzela. Raczej sport, nie rekreacja. Znalazłam ładną stajnię Platyna, ale podobno tylko pozornie ładna. Ktoś, coś? Pozdro!


Jeśli bez karuzeli przeżyjesz to mogę Ci czeremchowa polecić 🙂 poza infrastruktura konie mają super warunki zresztą ich wygląd mówi sam za siebie🙂
Jeśli bez karuzeli przeżyjesz to mogę Ci czeremchowa polecić 🙂 poza infrastruktura konie mają super warunki zresztą ich wygląd mówi sam za siebie🙂


Nieeeeeeee, dzięki.  🤣 Ja szukam pod sport- skoooooki!  🏇 Wynalazki typu Mohort czy Czeremchowa gdzie nie ma się gdzie ruszyć odpadają, to już sprawdzałam. Bardziej coś w rodzaju Bobrowego który mile wspominamy  🙄 , tylko po tej stronie Wisły. Platyna (Legionowo) mnie interesuje, tylko jak przeczytałam na fejsie opinię, to załamka. Więc może coś gdzieś jeszcze w okolicy z sensem jest???? Ktoś coś? Cena do 1500 powiedzmy. Jak super miejsce to może być i trochę więcej  😡
legitka, ja stoję w Mokrym (Radzymin) - Stajnia Vega, od 2 miesiecy. Co do opieki jestem mega zadowolona, zawsze czyściutko w boksie, z karmienia też jestem zadowolona. Z infrastruktury - jest myjka z ciepłą wodą, super hala z fajnym podłożem, plac zewnętrzny miał robione podłoże, ale jeszcze nie korzystałam. Dojeżdża 3 skokowych trenerów. Hala ma grafik, który mocno ułatwia życie. Sam pensjonat, brak rekreacji. Imo - warto obejrzeć jeśli ktoś się zastanawia.
W czeremchowej nie ma hali, tzn jest taka wielkości znaczka pocztowego, jak dla sportowca to odpada. Poza tym rekreacja i pylące podłoże...
Faktycznie Vega dość fajnie z opowieści wygląda,  tez myślę, że warta obejrzenia. Kilka osób mi to miejsce zachwalało.
Jak widać mamy sportowca który sobie radzi i nie narzeka...  Co do rekreacji owszem jest wielka i ogromna bo jeden kon z instruktorem i chyba nawet ten rekreacyjny jeździec ma wyższy poziom niż niektórzy trenerzy😉 ale co tam
Legitka, jak chcesz to podjedź ze mną do Platyny - mój koń tam mieszka od sierpnia i jakoś oboje jeszcze żyjemy 🙂
Nirv ona szuka stajni sportowej a Ty jej z Vega wyjezdzasz...no zastanów się dziewczyno...

http://www.aromer.pl/

http://www.stajnia-centurion.pl/

http://fc-dabrowica.pl/node/16

http://skjbajardo.pl/

no i jeszcze Quanta gdzie stoi?? bo zapomniałam i nie mogę sobie przypomnieć...



Megane,
byłaś kiedykolwiek u nas w stajni (Stajnia Czeremchowa)? Hala ma wymiary 15x28, mamy zamontowane zraszacze zarówno na hali, jak i na ujeżdżalni, w tym roku będziemy z resztą poprawiać podłoże na hali. Zdarza się, że na hali jeżdżą jednocześnie 3 osoby i nie wynikają z tego żadne problemy. Po prostu każdy przestrzega zasad jazdy na ujeżdżalni i jest ok. Wiadomo, że najlepiej mieć halę tylko dla siebie, ale niestety chyba żadna stajnia nie jest w stanie tego zagwarantować. Co do rekreacji - prowadzimy jazdy tylko indywidualne, więc nie wiem czy można taką formę prowadzenia jazd ostatecznie nazwać "rekreacją", po za tym działa internetowy grafik hali i grupa na Facebooku, w której na bieżąco wymieniamy informacje.

legitka,
my jesteśmy stajnią rekreacyjną, nie sportową, stąd też cenę za pensjonat mamy "rekreacyjną". Mamy swoje plusy i minusy, z resztą jak każda stajnia, np. naszym plusem będzie fakt, że bardzo dobrze karmimy, z kolei minusem będzie stosunkowo mała hala. Niezależnie od powyższego trzyma u nas konia zawodnik ujeżdżenia i bez problemów przygotowuje się do startów. Do innych Pensjonariuszy dojeżdżają różni trenerzy i każdy jest w stanie ten trening poprowadzić. Faktem jest jednak, że wszyscy jeździmy głównie "po płaskim", oczywiście mamy stojaki i drągi, ale nikt z nas nie trenuje stricte skoków.
Jeżeli szukasz pensjonatu nastawionego na skoki, z dużą halą, kompletem przeszkód itd. to polecam Trzciany - kawałek za Jabłonną w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego. Kawałek za Legionowem jest też stajnia Pana Zająca, która dysponuje dużą halą i karuzelą. Możesz jeszcze zajrzeć do Veny na Łajskach, kiedyś było tam kilku skoczków, nie wiem jak jest teraz.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 marca 2017 12:57
RatinaZ, GARO?
Centurion?  😁 U nas skacze się albo z radości albo przez cavaletki...
Platyna (Legionowo) mnie interesuje, tylko jak przeczytałam na fejsie opinię, to załamka.

Podjedź sobie do Platyny i sama się przekonaj. Ja stoję tam ponad półtora roku i owszem stajnia ma wady jak każda, ale jest najlepszą stajnią w okolicy zarówno pod względem warunków dla konia jak i jeźdźca.

Co do opinii na fb pisała ją osoba, której nikt w stajni nie zna i nie widział, zapewne ktoś podstawiony.
Stajnia2 byłam dwa razy.
Akurat jak byłam, to konie stały w boksach, co rzuciło mi się w oczy to bardzo słabe ścielenie jak na wylewkę betonową. Jeden koń sobie na betonie właśnie leżał. Dla mnie to nie do przyjęcia, sorry  😵.
Co do karmienia, to nie wiem. Konie akurat mogły już wszystko zjeść i czekały akurat może na wyjście na padok. Nie wiem, koleżanka też tego nie wiedziała.
Akurat było deszczowo, wiec wybieg/ujezdzalnia była w błocie. Na hali nikt nie jeździł. Innym razem jak chodziły 3 konie, to kurz był niesamowity, zraszaczy nie widziałam aby tego dnia były włączane. Ot opisuje, co widziałam, to wszystko. Ogólnie za takie pieniądze szukała bym stajni z halą gdzieś dalej.

RatinaZ a w Vedze nie ma warunków do trenowania? Chodzi o hale, podłoże i trzech trenerów?
Megane,
jak rozumiem byłaś dwa razy w naszej stajni goscinnie u jednego z naszych Pensjonariuszy. Jeżeli jesteś osobą, o której myślę, to podkreślić trzeba, że nawet nie korzystałaś z naszej  hali, nie widziałaś też jak wyglądają "rekreacyjne jazdy konne",  więc nie rozumiem dlaczego się wypowiadasz akurat w tym zakresie.
Ponadto jak u nas byłaś, to konie były na padoku, więc żaden koń nie mógł leżeć na betonie. Na ujeżdżalni zewnętrznej jest drenaż, robi się kałuża tylko w jednym miejscu, dlatego też będziemy ten drenaż poprawiać. Jeżeli mowa o błotnistych padokach - lekko błotniście jest głównie na wiosnę i głównie przy bramkach, ale też nie możesz tego wiedzieć, bo nie byłaś u nas w okresie wiosennym, a nawet jakbyś była, to i tak wątpię, żebyś wchodziła na padok. Co do zraszaczy - każdy włącza je sam przed jazdą.

Aby z czegoś korzystać, to trzeba tam stać z koniem, prawda?
A ja bym tam nie stanęła z powyższych względów 🙂
Ot i wszystko w temacie  z mojej strony jako gościa/widza czy jak tam się nazwać 😉
RatinaZ, no to też powinnaś się zastanowić - FC Dąbrowica? Wybacz, może nie byłam tam ostatnio, ale z tego co pamiętam to plac zewn mocno średnie podłoże,na hali też nie urywało. + stajnia tylko angielska, jest tam myjka jakaś funkcjonująca zimą? To są te super sportowe warunki wg Ciebie? 😁
Megane Może inaczej. Chodziło mi o to, że w ogóle nie weszłaś na halę, a nawet jak weszłaś to tylko na chwilę, zajrzałaś i wyszłaś. Niezależnie od tego na pewno nie widziałaś jak wyglądają prowadzone w naszej stajni jazdy rekreacyjne. W związku z powyższym uważam, że Twoja opinia nie jest obiektywna i nie jest zgodna z prawdą. A to, że nie postawiłabyś u nas konia, bo mamy stosunkowo małą halę i bardzo rozwiniętą rekreację w postaci jednego jeźdźca na jednej jeździe, to Twoje święte prawo. Każdy robi jak uważa 🙂
Masz racje, szybko z hali wyszłam, bo szanuje swoje płuca 😉
Rekreacja mnie nie interesuje, tak wiec faktycznie nie przyglądałam się 😉 to nie ma tu nic do rzeczy aby ocenić, czy mi warunki odpowiadają do wstawienia konia, czy nie.
legitka, ja również stoję w Platynie od początku i uważam że warunki są super. Mamy bardzo dobre podłoże na hali, ładne przeszkody i dojeżdżających trenerów. Ponieważ jednak jest to moja prywatna opinia, a czytając Twoje wymagania i porównania do Bobrowego mogę polecić Ci stajnię Trzciany, gdzie regularnie wiele osób przygotowuje się do zawodów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Masz sportowców i trenera na miejscu, przeszkody i wszelkie inne sprawy potrzebne do wielkiego sportu. Inna sprawa, że jak oczekujesz Bobrowego po tej stronie Wisły, to może łatwiej będzie się po porstu to tego Bobrowego przenieść....
Masz racje, szybko z hali wyszłam, bo szanuje swoje płuca 😉
Rekreacja mnie nie interesuje, tak wiec faktycznie nie przyglądałam się 😉 to nie ma tu nic do rzeczy aby ocenić, czy mi warunki odpowiadają do wstawienia konia, czy nie.



Kolejne kłamstwo 🙂
Stajnia2 Czemu kłamstwo? Ktoś nie może mieć swoich odczuć i zdania? Kolejne?
Nie rozumiem... wg Ciebie to miejsce idealne, wg mnie nie. Uszanuj to proszę.

Poza tym piszesz o trenerach, a jak mi wiadomo nie wygląda to tak słodko, bo nie każdy może swojego trenera/instruktora wziąć do stajni.
Wyśmiewacie się z dziewczyny, która jeździła tam konia i prowadziła lekcje.
Jak widać mamy sportowca który sobie radzi i nie narzeka...  Co do rekreacji owszem jest wielka i ogromna bo jeden kon z instruktorem i chyba nawet ten rekreacyjny jeździec ma wyższy poziom niż niektórzy trenerzy😉 ale co tam

Ładnie to tak? To jak to jest z tymi "trenerami"? Albo można wziąć sobie kogoś swojego, albo nie? Czy ładnie się komuś wpierdzielać w paradę i uprzykrzać życie?
To rola właściciela pensjonatu, bo nie rozumiem?
Jak się na fb przyczepiłam, że Wasza pensjonariuszka chce wydzierżawić wysokiego trzylatka do jazdy,(myślałam, że może jako rozsądna osoba coś tej pensjonariuszce podpowiesz) to naskoczyłaś na mnie jak na ofiarę, - razem ze swoim powyższym bulterierem. Pisałaś, że to nie Twój koń i nie Twoja sprawa co właściciel z koniem robi ( i nie moja itd, itp), ale jak przychodzi instruktorka do 2-ch czy 3-ch  koni to raptem już Twoja sprawa, kto na kogo wydaje pieniądze i czy jest zadowolony czy nie z jazd.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się