Kącik Rekreanta

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 czerwca 2009 22:09
D&A Tak, hortensja  🙂

Gozya  :kwiatek: dziekować

kujka  :kwiatek: zazdroszczę nadchodzących wakacji  😵 ja mam dwa tygodnie dopiero pod koniec sierpnia  🙄

Burza będzie mi bardzo miło  :kwiatek: u Was znowu gościć  🙂 Wytarmoś Piorka jutro ode mnie  😀iabeł:
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 czerwca 2009 22:17
Burzu, jakie piękne foty! Jaką Pio ma szyję 😲 Więcej!

Mnie 2 dni nie było u koni, to oczywiście lało i 2 dni na dworze nie były. Do tego ci ******* stajenni musieli Łosiowi kantar za mocno zapiąć, bo bidok ma zdarte do mięcha kości policzkowe i ławki. No myślałam, że padnę 😵 A nawet tak siedziałam w tej ************* szkole i miałam jakieś takie złe przeczucia 👿
A jutro znów nie jadę, bo rano auto idzie do warsztatu, ja do Pasi-konika po nowy kask (latka lecą, maleństwo postanowiła zadbać o bezpieczeństwo w siodle :konik🙂
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 czerwca 2009 22:21
escada w ogóle chcemy tk ustawić korytarz bo wiem że chętnych jest kilka osob, bez Ciebie gówniarza nikt nie puści 🤬
szafirowa chwaliłam sie wczoraj bo miała pierwszy raz siodełko na sobie ale dzisiaj tez moge 😁
specjalnie dla Ciebie kuzynka Crossa




Upiekłam dzisiaj smakołyki dla koni ciekawe czy bedą ,,smakowite" 😁 😜
wątek zamknięty
maleństwo, dziękuje, rumienię się za niego 🙂 jak tylko coś dostanę- wrzucę 🙂
wątek zamknięty
hehe spoko, zobaczymy jak nasze SPA w sensie bagienko się będzie utrzymywać😉 i znowu przegapiłam twoje kobyliska w akcji 👿 🍴
wątek zamknięty
Kujka, właścicielka wraca za tydzień, bo jest teraz u rodziców. Wymieniłyśmy tylko parę sms-ów, w których pisała jak strasznie tęskni i w ogóle, i głupio mi było tak wyskoczyć, "słuchaj, a ja to bym chciała jeszcze Bunię dzierżawić". A tak naprawdę to spękałam 🙁 Tak cholernie mi zależy, że nie wiem jak zniosę ewentualną odmowę i dlatego odkładam to co i rusz 🙄

Kurde sprzęt się świeci, ochraniacze poprane... Chyba ich nie włożę przez ten tydzień 😁


Dzionka ja (tzn. rodzice) mam działkę nad Dadajem w miejscowości Dadaj 😉 Póki co jest tam... ziemia 😀 Ale domek powinien gdzieś w lipcu/sierpniu stać.

Burza ale Piorek jest pięęęękny! Więcej!

Edit: Kujka ja się na teren piszę! Zrobię zrzut ekranu i w razie czego będę mieć dowody! 🏇 A raczej nie zapowiada się żebym do lipca miała swojego konia 😁
wątek zamknięty
Dorobiłem się w sumie 10 zdjęć, wstawiłam te, które są jeszcze jako takie. Ale jak się zrobi pogoda to obiecuje więcej.

amnestria To mamy działki (tzn. rodzice maja) nad tym samym jeziorem  😀
wątek zamknięty
Burza Piorek piekny,piękne fotki i jeszcze ta hortensja. szał ciał  😜
wątek zamknięty
Dziękuje!
My naprawdę jeszcze nigdy takich cudeniek nie mieliśmy, sama sobie konia zazdroszczę 😉 Dzięki fotografowi 🙂

Mam jeszcze takie, niestety koniczynek zamknął oczy
wątek zamknięty
Burza, dopiero teraz przycięłam, że masz opaskę pod kolor padu!

😜
wątek zamknięty
Ha! Czekałam czy ktoś zauważy 😉 hehe, nie dorwałam jeszcze polo 😉
wątek zamknięty
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
02 czerwca 2009 06:59
Burza,  😍
naprawdę brakuje mi epitetów - po prostu bosko!
wątek zamknięty
będę bluźnić, ale...
jak mi się nie chce! zaraz idę do roboty, siedzę w niej do 17, a potem mam poskakać swego dzielnego rumaka. Leje jak z cebra, zimno, pizga.
A muszę go poskakać dziś i w czwartek, a najchętniej bym nosa nie wystawiała spod kołdry...  😕
nienawidzę takiej pogody.  👿
okropieństwo  🙁
wątek zamknięty
Burza no trudno napisać coś oryginalnego już normalnie 😉 Wyglądacie rewelacyjnie!
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 czerwca 2009 08:34
Burza, Piorek fajnie się prezentuje 😀


Kujka - na taki avatarek czekałam :>

dodaję jakieś zdjątka ze Słupna , fot. Magdalena Gajewska 🙂

tuż po przyjeździe 🙂



coś z czworoboku





no chodźmy na tę dekorację Chłopaku 🙂

wątek zamknięty
efka cudne fotki  🙂 Jak ty to zrobiłaś że miałaś słońce? Przecież niedziela była koszmarna!
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 czerwca 2009 08:48
no właśnie wstrzeliliśmy się w dwie godziny, po których rozpętał się koszmar  😎
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
02 czerwca 2009 09:01
Zairka, mow co chcesz,ale za pol roku-rok z kuzyneczki Crossa bedzie takie ciacho, ze klekajcie narody 😉

efka, farciaro 😉 po wynikach mniemam ze sedzia glownym byl pan T? 😉
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 czerwca 2009 09:15
Zairka, mow co chcesz,ale za pol roku-rok z kuzyneczki Crossa bedzie takie ciacho, ze klekajcie narody 😉

efka, farciaro 😉 po wynikach mniemam ze sedzia glownym byl pan T? 😉


no niestety pomyłka, pani U. 😉
wątek zamknięty
kujka, :kwiatek: to chyba już standard, że po dobrych wieściach są złe...

Gillian, :kwiatek: dziękujemy🙂😉

epk, :kwiatek:

fin, dziękujemy za życzonka :kwiatek:

Burza, świetnie wyglądacie!

efka, cudne zdjęcia!

Co do wieści z frontu - był w sobotę dr Golachowski, pokazałam mu konia bo martwił mnie jego ciągły kaszel i wydzielina z nosa pomimo kuracji antybiotykiem i syropami.. doktor zrobił mu płukanie płuc, pobrał wydzielinę do badań (w środę wyniki), stwierdził, że antybiotyk nic nie dał.. Poza tym tarnikował mu ząbki (miał ostre, pomimo tego, że jak go brałam to zapewniali mnie, że miesiąc temu miał robione🙂😉, no i pokazałam mu zdjęcia, które dostałam od dr Rasia (nie miał zarzutów) no i dr Golachowski stwierdził zwyrodnienie na przedniej prawej nodze, które może się rozwijać i przez to może koń kuleć... Trzeba będzie to obserwować bo póki co nie da się nic z tym zrobić...

Koń 4-letni kupowany jako zdrowy koń, okazuje się zestaw niespodzianek... a jeszcze nie zaczął chodzić pod siodłem - załamuje mnie fakt, co będzie jak zacznie chodzić :[

wątek zamknięty
m0niSka,  skoro jeden wet mówi że szystko ok a drugi że jest coś nie halo to ja pokazałabym to zdjęcie jeszcze jednemu tak dla pewności.
wątek zamknięty
mOniska spokojnie! Jeszcze nie kuleje, ma się dobrze - nie dramatyzuj przedwcześnie tylko ciesz się pięknym zwierzem  😀 Ja też pokazywałam zdjęcia dr Rasia innemu wetowi i powiedział, że opis się zgadza z tym co widzi (słowo w słowo powtórzy to co Raś po obejrzeniu zdjęcia nogi mocno poturbowanej w dzieciństwie Dzionka). No ale nastraszyłaś mnie, pokażę jeszcze komuś jak będzie okazja...
A btw chyba mocno cię naciągnęli jak kupowałaś Samuara, co? I charakterek, i zęby, i noga, i kaszel.... Jakoś dużo tego jak na jednego niezajeżdżonego młodziaka... Mam nadzieję, że wam się szybko ułoży i potem będziesz tylko wspominać te wszystkie przeboje  🙂
wątek zamknięty
W&W, wiem, czekam na weta który ma być w tym tygodniu w stajni i zamierzam mu też pokazać - dla pewności.

dzionka, no właśnie sporo tego wszystkiego wyszło... i dlatego jestem załamana.
Co do nogi póki co staram się nie dramatyzować - ale jednak z opinią dr Golachowskiego liczę się najbardziej...
:kwiatek:
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
02 czerwca 2009 10:02
m0niSka, skonsultuj jeszcze z kims- tak dla spokoju sumienia i pewnosci. jesli potwierdzi sie zwyrodnienie (trzeszczka?) to bedziesz mogla racjonalnie poprowadzic konia tak,zeby zminimalizowac ryzyko kulawizny i pogorszenia (suplementy,tildren,uzytkowanie  itp.)
a to 'plukanie pluc' to endoskopia pewnie?

wspolczuje Ci i trzymam kciuki,zeby wszystko okazalo sie jednak byc w porzadku.
wątek zamknięty
szafirowa, i tak też zrobię. Trzeszczki są w porządku, chodzi o jakąś obręcz pęcinową (nie wiem czy nie pokręciłam czegoś...)
Płukanie płuc to była jakby druga część endoskopii, więc nie do końca pełna endoskopia, ponieważ nie miał wprowadzanej tej rurki z kamerką...

dziękuję za miłe słowa :kwiatek:


Nadal tam gdzie obecnie mieszkam nie mam dostępu do internetu, ale postaram się jakoś napisać kiedy będę miała już wyniki....
wątek zamknięty
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 czerwca 2009 10:18
m0niSka ale pech, trzymam kciuki żeby się okazało że to nic groźnego, najlepiej faktycznie skonsultuj się z innym wetem jeszcze, ale kurde pech Cię nie opuszcza póki co...  🤔wirek:

ale... kiedyś musi być w końcu lepiej  :kwiatek:  🏇
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny, wszystkim w imieniu Pioruna 🙂
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
02 czerwca 2009 11:02
Burza
Piękny piorun w rewelacyjnym kolorku  😜

efka

Świetne zdjęcia, tylko pozazdrościć fotografa 😉

mOniSka

Ja zawsze powtarzam, że jeśli wszystko wali się na głowę na raz, to pech szybciej minie i wyczerpiesz limit na długo. Także cierpliwości i trzymam kciuki żeby jak najszybciej było tak jak sobie wymarzyłaś 😉
wątek zamknięty
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
02 czerwca 2009 11:30
z salonu w domu moich dziadkow widac to pastwisko przy domu, Orfeusza widzialam jeszcze w tym roku 🙂
Wiesz, pamietam Poswiate! Pamietam ze zastanawialam sie co to za konik, bo sie zdecydowanie wyrozniala sposrod tych co tam staly...  😉 pamietam tez ze sie strasznie darla :P
o terenach nie musisz mi Kochana mowic, mam tam dzialke od prawie 20 lat 😉 wiec znam je dosc dobrze 😉 no a jesli chodzi o Jecznik to wystarczy ze napisze ze tam pierwszy raz zobaczylam Kadilaczka? 😉
takze wiesz... jesli chodzi o miejsce to wybor nie jest przypadkowy, dobrze wiem gdzie jade 😀 odkad pamietam marzylam sobie zeby w koncu do Elganowa przywiezc wlasnego konia  😅 no i pokaze go dziadkom, ktorych tam na emeryturke wywialo.
a przy okazji wykorzystam Gilka zeby mi dzialke skosil  😁

O,  ale Ci fajowo. Pogłaszcz Orfika po czółku ode mnie 🙂 Fantastyczny koń w tereny.
A Poświata fakt, drzeć się potrafii niesamowicie. Wtedy była ujeżdzana dopiero. Bawiło mnie jak z jednym z tamtejszych koni nie chciała zostać sama na pastwisku bo... tak. Wyskakiwała. Zaczęliśmy nawet ją pilnować, mimo iż obserwowaliśmy ją, wyłapywała moment naszego zagadania i nawiewała do stajni (czasem skakała, czasem podważała szyją pastucha, czasem go rwała). W końcu została w stajni. Z innymi końmi tak nie robiła. Taki qń  🤣
No to mam nadzieję na relacje z wypoczynku. I jak tam będziesz proszę, pozdrów właściciela stajni  🙂

m0niSka
Spokojnie kobieto. Ja wiem, własny koń to kupa emocji, ale spokojnie zluzuj trochę, a wszystko się ułoży. Obadajcie konia wzdłuż i wszerz i potem popytaj czy i jak ewentualnie dało by się z jego mankamentami żyć. Większość koni ma jakieś tam kłopoty, problemy i z wieloma da się żyć, mimo iż bardzo groźnie brzmią ich nazwy.  Szkoda, że nie zrobiliście gruntownych badań przed zakupem (a może zrobiliście z wetem mniej wprawnym...). Jeśli tak to po prostu należało się liczyć, że coś może być nie tak, zwłaszcza jak koń ma ciekawą prezencje, a nie ma kosmicznej ceny. Uszka do góry i już. Świat się nie wali, jeszcze do konia się mocno nie przywiązałaś i możesz go sprzedać w najgorszym wypadku - jeśli tak Ci na sporcie zależy. A w lepszym, może da się z tym żyć, pracować może kłopot po dodatkowych badaniach okaże się mniejszy. Jesteśmy z Tobą  :kwiatek:

Co do dr Rasia, to z tego co kojarzę on się specjalizuje w układach rozrodczych koni. A w sprawach nóg warto jednak do kogoś z specjalizacją w ortopedii koni się zgłosić (w warm.-maz. np. Z.Peczyński ). To taka zasada w ogóle 😉  (spory czas temu kilku wetów nie wiedziało jaka jest przyczyna kulawizny konia, w tym wspomniany doktor, a inny ortopeda bez  trudu odnalazł problem. Choć oczywiście to bardzo szanowany lekarz weterynarii. Po prostu specjalizacje też mają znaczenie).

Burza
Piękne fotki, i kolorek padu ślicznie Wam wyszedł (na moich wychodzi zbyt granatowy niestety). 🙂
wątek zamknięty
kujka u nas w stajni to nigdy nie wiadomo ile będzie trwała współpraca z danym koniem. Ale ponieważ to młodziak to można liczyć na nieco więcej czasu 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.