Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 marca 2017 13:46
Wytarzany, sierść zmienia, kopyta do zrobienia, ale bez dramatu. Jakbym szukała konia w tamtych okolicach, to pojechałabym zobaczyć. I faktycznie pytanie jak bardzo starszy. Pewnie nie więcej niż 15 lat. Jak starszy to świetnie się trzyma i też bym nie wykluczała 🙂
Moje okolice, chętnie bym go podjechała obejrzeć. Ciekawe w jakim wieku. Może zadzwonię 🙂
Zadzwoń 😉 ciekawa jestem ile ma lat. Wg mnie ma więcej niż 15. Ew coś około 15
Taki jakiś limfatyczny jest, no i puzdro jakieś duże i nabrane.
vissenna   Turecki niewolnik
16 marca 2017 15:47
Nabrane puzdro może świadczyć o problemach z krążeniem i sercem.
Ale sam koń sprawia wrażenie sympatycznego zwierzaka.
Może komuś kobiecego wałacha?  😀 http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46815
Pan sprzedaje dwa konie kasztan z ogłoszenia  urodzony 1996rok i ma 160cm Bezik jest "w pełni sił" a klacz siwa urodzona 1997 ma 155cm - "babcia flegmatyczna już"...
Podaję dla ciekawych...
Z drugiej strony bez przesady koń jest tylko wytarzany i ja nie widzę skołtunionej sierści i zaniedbania...
Tak obstawiałam bardziej 20 niż 15, choć brak dołków nad oczami troche zaburzał ocenę.
A ktoś gdzieś napisał, ze koń zaniedbany?
[quote author=el_infierno link=topic=190.msg2661682#msg2661682 date=1489682301]
Może komuś kobiecego wałacha?  😀 http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46815
[/quote]
Coś kojarzę to ogłoszenie, babeczka chyba drugi raz wstawiła bo na wcześniejszym filmiku nie było pokazanego ruchu konia w czasie treningu tylko reakcję na straszaki.
Znam tą stajnie, mieszkam pod Gorzowem, z tego co wiem to jeżdżone są przez jedną kobietę, może dlatego kobiecy :p
Konik 155 cm, drobny, to raczej dla rosłego chłopa się nie nada  🤣
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 marca 2017 06:11
el_inferno u nas mówi się "kobiecy"  o koniu delikatnej budowy, niewysokim, na suchych nogach i o łagodnym charakterze. Nie ma w tym nic zadziwiającego.
Rudzik, o takim koniu mówi się w żeńskim typie, nie kobiecy
Koń kobiecy, to taki, który nada się pod drobną babkę nie pod rosłego chłopa - ot co. Ani to dziwne ani nietypowe.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
17 marca 2017 07:43
Gaga o to, to właśnie! 
Może ktoś ma podejście jak dawniej do suk, klacz "musi" mieć jedno źrebię w życiu  🤔wirek:
ed
Chciałabym zaźrebić swoją klacz,ale nie potrzebuje drugiego konia,a sprzedać będzie mi zbyt trudno

Kobyła musi być strasznie koślawa skoro ktoś od razu zakłada, że sprzedaż będzie trudna 😉
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2661879#msg2661879 date=1489734589]
Rudzik, o takim koniu mówi się w żeńskim typie, nie kobiecy
Koń kobiecy, to taki, który nada się pod drobną babkę nie pod rosłego chłopa - ot co. Ani to dziwne ani nietypowe.
[/quote]

W takim razie przepraszam, nie znałam tego określenia. Myślałam, że chodzi o jego charakter 😉
azzawa, może nn  👀
azzawa, może nn  👀


nn to ostatnie co powstrzyma Złotą Polską Myśl Hodowlaną
a może potrzebuje licencji dla klaczy?
Ja mam klacz z licencją, ale myślałam o czymś podobnym 🙂
Ja tylko pytam PO CO?!
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/70709?q=&kategoria=&lokalizacja=&widok=0&strona=2



"tylko w odpowiedzialne ręce" - napisała sprawiająca wrażenie nieodpowiedzialnej, osoba  🙄 ...
[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2661879#msg2661879 date=1489734589]
Rudzik, o takim koniu mówi się w żeńskim typie, nie kobiecy
Koń kobiecy, to taki, który nada się pod drobną babkę nie pod rosłego chłopa - ot co. Ani to dziwne ani nietypowe.
[/quote]

Kobiecy? W życiu się z tym nie spotkałam.
Koń jezdny dla drobnej osóbki, delikatny i finezyjny i subtelny, to koń damski.
Tak samo jak fryzjer damski albo damska torebka 😉

Kobiecy wałach to jest jakiś oksymoron (tu kobieta, a tu... wałach?) i jak czytam takie ogłoszenie, to mi przed oczami staje Conchita Wurst 😉

A ogłoszenie ze źrebakiem - tragedia 🙄 Wygląda, jakby jakaś niezbyt dojrzała pancia chciała się pobawić w źrebaczka (ale rodzice nie zgodzą się na utrzymanie dwóch koni...).
[quote author=Puma link=topic=190.msg2662029#msg2662029 date=1489748433]
azzawa, może nn  👀

nn to ostatnie co powstrzyma Złotą Polską Myśl Hodowlaną
[/quote]

Hahaha! Poległam. Pewnie NN, po co inaczej zakładać że źrebię nie będzie warte pieniędzy? Szczerze? Zrozumiałabym gdyby ktoś mnożył NN po to by mieć po niej źrebię dla siebie, planując sobie tego konika zatrzymać. Na zasadzie, mam super klacz, chcę młodego konia, to ją pokryję i za parę miechów będzie młody konik. Ale tutaj - też nie wiem po co.

Kobiecy? W życiu się z tym nie spotkałam.
Koń jezdny dla drobnej osóbki, delikatny i finezyjny i subtelny, to koń damski.
Tak samo jak fryzjer damski albo damska torebka 😉


Można by napisać; sprzedam wałacha, jest to "damski" koń, raczej dla kobiety 😉
vissenna   Turecki niewolnik
18 marca 2017 22:49
Ostatnio na jednej z amerykańskich grup dyskusyjnych pokazali QH w typie halter na sprzedaż. Ludzie zaczęli się rozpisywać, że to już przesada w hodowli. Pojawiła się nawet właścicielka klaczy i zaczęła grozić pozwem za zniesławienie. Sami zobaczcie ten prospekt hodowlany:



🤔 😵
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 marca 2017 22:53
Głowa konia, ciało mięsnej krowy  🤔  USA - nie mam pytań  😵
on wygląda jak karykatura z fotoszopa
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 marca 2017 23:01
To jest żywe? Wygląda jak kucyk na sterydach, który zapomniał o dniu nóg 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 marca 2017 09:38
vissenna, teraz słowa nie mozesz o niczym powiedzieć, bo wszyscy groza pozwami.  Popierdzielilo ludzi kompletnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się