Kobitki... (antykoncepcja)

Byłam dziś u mojej gin, powiedziała, żeby na razie zostać na tych tabletkach, fizycznie jest wszystko ok, więc mam obserwować czy dalej będzie się to powtarzało, jeśli nie to znaczy, że to wina stresu, euthyroxu (w sensie rozpoczęcia terapii) i antybiotyków. Generalnie nie ma zastrzeżeń do brania tych tabletek i euthyroxu razem. Ja też lepiej się już czuję, więc myślę, że rzeczywiście to wszystko się skumulowało.
Dzięki wszystkim  :kwiatek:
I całe szczęście, dobrze że lepiej się już czujesz.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
14 marca 2017 19:23
Dziewczyny mające Mirene - zdarzały Was sie bóle podbrzusza? Takie jakby rozpychanie, ciągniecie ?
Wizja, po zalozeniu?

U mnie tak bylo ok 3 miesiecy po zalozeniu. Dosc nieprzyjemne i czeste, ale lekarz mnie o tym uprzedzil. Pozniej juz nie. Przy wymianie na druga to bylo kilka dni i nie az tak odczuwalne jak przy pierwszej.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
15 marca 2017 10:45
Ja już mam dwa lata...
Oj, to musisz chyba udac sie na usg, zeby sprawdzic, czy sie nie przesunela.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
15 marca 2017 19:22
Takie mam podejrzenia. Ide jutro.
Nigdzie nie mogę znaleźć info na temat FLUNARYZYNY. Czy któraś stosowała? Obniża to skuteczność? Do swojego gina będę mogła zadzwonić dopiero w poniedziałek...
mils   ig: milen.ju
15 marca 2017 23:29
Odstawiłam plastry Evra. Zrobił mi się gruczolakowłókniak, zaleicli odstawienie, badania etc. Po odstawieniu (ok 1 miesiąc temu) mam teraz cerę w tak złym stanie, że szkoda słów... Jest szansa, że organizm przywyknie i taki stan minie czy niezbyt? Nie wiem czy zaopatrzyć się w jakieś specyfiki na pryszcze i inne dziadostwo, a wolałabym tego skórze oszczędzić.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 marca 2017 08:01
mils, to moze potrwać. Ja po odstawieniu tabletek miałam na twarzy masakrę przez 6 miesiecy 🙁
O! A ja nie miałam takich sensacji, raz odstawiałam z powodu braku potrzeb( brak faceta) a drugi raz na ciążę, czy ja byłam tak zaaferowana że nie zauważyłam? Kiedyś przed okresem mi jakieś pryszcze wyskakiwały to fakt, a odkąd biorę belarę nie miałam żadnego problemu, mam nadzieję że tak już zostanie.
Mils a jaki masz rodzaj skóry? Może to się zdarza przy mieszanej albo tłustej? Ja mam  raczej normalną ze skłonnością do przesuszania zimą
galopada_   małoPolskie ;)
16 marca 2017 10:17
mils, potwierdzam, przed tabletkami nie mialam zupelnie.problemow z cerą, a po odstawieniu tabsow przez okolo rok mialam pryszcze i przetluszczajace sie na maxa wlosy.
Mnie to szczerze powiedziawszy przeraża.... Bo ja miałam turbo trądzik przed braniem tabletek, na hormonach mega się uspokoiło... Mimo że dalej wyglądam źle i mam ochotę zrobić sobie przeszczep skóry  😵
Odstawiłabym dawno hormony, ale nie mam alternatywy póki co, bo się boję powrotu masakry 🙁
Może się to już jakoś wyregulowało? Fakt że też bym się bała w takim przypadku
Ja odstawiałam raz na pół roku i też miałam koszmar z cerą...
Teraz kolejne odstawienie planuje przy ewentualnej decyzji o ciąży i mam nadzieję, że nie będę mieć żadnego armagedonu.
Kaarina no ja właśnie pewnie też odstawię dopiero jak będę chciała się rozmnożyć, aczkolwiek i tak będzie masakra na twarzy, hormony ciążowe itp...  🙇

Chcę iść w tym roku na laserowe usuwanie blizn, więc jak znowu zepsuje mi się twarz to rozważę ten przeszczep.
Jest jednak nadzieja, moja mama twierdzi że nigdy wcześniej ani później nie miała tak ładnej cery, jak kiedy była w ciąży. 😀 Po ciąży podobno u wielu kobiet uspokaja się też gospodarka hormonalna.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 marca 2017 18:17
Miałam piękna cerę w ciazy 🙂 ale moze byc odwrotnie, chociaż cześciej cera i włosy sa lepsze. Cera moze sie bardzo pogorszyć po ciazy przy zmianie hormonalnej, ale najcześciej wszystko szybko wraca do normy.
Ja za to po ciazy sie wykrwawiałam przez wiele miesięcy przy miesiączce. Zawsze miałam obfite ale po ciazy to był horror. Gorzej niz połóg w pierwsze dwa dni.

Ja teraz na Qlaira mam dość dobra cerę, zreszta wszytko jest super gdyby nie ta odkladajaca sie woda, która dobija!
Mama opowiadała mi, że jak była w ciąży z moją siostrą to nie mogła się nadziwić jaką piękną cerę miała - stała przed lustrem i się głaskała po twarzy 😂

U mnie na cerę hormony niespecjalnie działają, tzn. nie widzę znacznej różnicy. Chyba czas jest tylko potrzebny, albo właśnie jakiś armagedon hormonalny jak ciąża 😁 Chyba najbardziej wyrzuca mi stres i dieta (cukier?)
Dziewczyny mające Mirene - zdarzały Was sie bóle podbrzusza? Takie jakby rozpychanie, ciągniecie ?


I co powiedział ginekolog?
Ja co prawda mam wkładkę levosert i nie mam takich problemów ale jestem bardzo ciekawa co u Ciebie spowodowało te bóle. Koleżanka miała taką jak Ty spiralkę i jej po prostu wypadła gdzieś :/ Ale jej chyba źle gin założył tą wkładkę.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
20 marca 2017 19:49
Nie wiadomo nic. Wszystko dobrze lezy, bol zniknął.
Wizja, tak mi sie przypomnialo, ze ja mam tak czasem kiedy normalnie mialabym owulacje. Ale nie jakos tak, zeby to byla uciazliwosc, wiec nawet nie przyszlo mi do glowy jak zapytalas.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=93.msg2662678#msg2662678 date=1489947448]
Ja teraz na Qlaira mam dość dobra cerę, zreszta wszytko jest super gdyby nie ta odkladajaca sie woda, która dobija!
[/quote]

Ja na tym samym, a woda się nie odkłada. Za to cera kiepsko, szczególnie wokół ust i na brodzie.
mils   ig: milen.ju
21 marca 2017 08:35
Przez te odstawienie zaraz jakiś szlag mnie trafi. 🙁 Cera już jest w bardzo kiepskim stanie, ale to pół biedy. Od krawawienia z odstawienia po ostatnim opakowaniu mija już ponad miesiąc i dalej nie ma okresu. Po krawawieniu z odstawienia seks był raz (potem zabieg i trochę stresu). Już zaczynam się niepokoić. 🙁
Kurde, tak czytam o waszych problemach z cera i sie totalnie dziwie. Tzn. u mnie nie hormony odgrywaja role w tym temacie, tylko dieta. Odkad przeszlam jako nastolatka na wege pryszcze miewam baaaardzo sporadycznie i najczesciej przy kuracjach oczyszczajacych np. sokowych.

Juli Wypadla?! Masakra!!

Ja sie nadal nie zakrecilam konkretnie wkolo Mireny ze wzgledu na budzet, ale nadal nie wiem, co zadecyduje.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 marca 2017 09:25
u mnie dieta wege nic nie pomogła, pomogła dopiero kuracja u dermatologa niestety...leczę się już prawie rok, przeszłam kuracje antybiootykiem i muszę powiedzieć, że teraz jest naprawdę super  🏇
Nie wiem, czy już powinnam panikować czy jeszcze nie. Aktualnie biorę (spowrotem po kilku latach) Qlaire. Wczoraj przepisano mi antybiotyk, a dziś dopiero po wzięciu go przypomniało mi się o konflikcie antybiotyk-antykoncepcja. O ile wiem, że przy amoksycylinie praktycznie każde tabsy są osłabione i trzeba się dodatkowo zabezpieczać  (choc zdania są podzielone, przez ile czasu, więc znów pewna nie jestem), o tyle wyczytałam, że jeśli stosunek odbył się 7 dni przed wzięciem antybiotyku to nadal może być zagrożenie ciążą- i chociaż nie jestem przekonana, to jednak wolę się spytać. Prawda to?

Ech tak to jest, jak człowiek całe życie nie choruje i jest zielony w temacie antybiotyków, a na wizycie u lekarza zaćmiony gorączką zapomina zapytać... 😡

Edit: Już się dowiedziałam wszystkiego po zadzwonieniu do swojego gina, także pytanie nieaktualne 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 marca 2017 15:36
Kurde, tak czytam o waszych problemach z cera i sie totalnie dziwie. Tzn. u mnie nie hormony odgrywaja role w tym temacie, tylko dieta. Odkad przeszlam jako nastolatka na wege pryszcze miewam baaaardzo sporadycznie i najczesciej przy kuracjach oczyszczajacych np. sokowych.

Juli Wypadla?! Masakra!!

Ja sie nadal nie zakrecilam konkretnie wkolo Mireny ze wzgledu na budzet, ale nadal nie wiem, co zadecyduje.


Nie myślałaś o implancie? Sama się nad nim zastanawiam, ale boję się, czy nie będę miała częstych migren...
efeemeryda Nie mowie stricte o wege, tylko ogolnie o zbilansowanej diecie. Czesto gesto nietolerancje pokarmowe objawiaja sie problemami ze skora, ale ja sie nie znam, tylko sobie dumam i faktycznie lipa, ze az tyle dziewczyn ma takie przeboje 🙁 Pamietam jednak, ze u mnie to byla bomba. Bylam zapryszczona, zakatarzona nastolatka z alergiami i po ok 3 miesiacach na wege jak reka odjal.

Dementek Masz na mysli implant z hormonem, tak? Ja wlasnie staram sie jak najbardziej wykluczyc ingerencje hormonalna w organizm i czytalam, ze wkladka dziala bardziej "lokalnie".
busch   Mad god's blessing.
21 marca 2017 16:03
Zora90, a podzielisz się, co Ci ginekolog powiedział w tej sprawie (zwłaszcza w kwestii problemu 'wstecznego' braku zabezpieczenia przy antybiotykach)? 🙂

Na pewno przyda się komuś w przyszłości, a nie ma nic gorszego niż wyszukiwać fraz w wyszukiwarce tylko po to, by zobaczyć "już nieaktualne, znalazłam odpowiedź" 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się