Stajnie w Warszawie i okolicach

RatinaZ, GARO?


Tak..chodziło mi o Garo...nie wiem czy tam skaczą,ale stajnia jest na wysokim poziomie sportowym..

Megane ,Nirv ja nie mam nic do Vegi..naprawdę..byłam tam w sumie ostatnio i raczej jaj bym tam konia nie wstawiła,ale dramatu nie było więc wierze że można tam stać i coś tam sobie poskakać...jest plac,jest kwarc,jest hala (już nie czepnę się tych sznurków) ,ale dziewczyna pyta o stajnie SPORTOWĄ w kwocie ok 1500 na poziomie mniej więcej Bobrowego Stawu, więc radzmy jej zgodnie z oczekiwaniami, a nie zachwalajmy swoich stajni ,które troszkę odstają od poziomu sportu w Bobrowym Stawie...
Jeszcze chwila i zaczniemy jej proponować przydomówki...no błagam...

Megane....widzę,że sprawa zaczyna się wyjaśniać...ale miejmy nadzieję, że dziewczyny już będą zadowolone i najważniejsze,że im i koniom będzie dobrze. 🙂
Stajnia2 Czemu kłamstwo? Ktoś nie może mieć swoich odczuć i zdania? Kolejne?
Nie rozumiem... wg Ciebie to miejsce idealne, wg mnie nie. Uszanuj to proszę.

Poza tym piszesz o trenerach, a jak mi wiadomo nie wygląda to tak słodko, bo nie każdy może swojego trenera/instruktora wziąć do stajni.
Wyśmiewacie się z dziewczyny, która jeździła tam konia i prowadziła lekcje.
[quote author=sylwiaj link=topic=46.msg2661049#msg2661049 date=1489578797]
Jak widać mamy sportowca który sobie radzi i nie narzeka...  Co do rekreacji owszem jest wielka i ogromna bo jeden kon z instruktorem i chyba nawet ten rekreacyjny jeździec ma wyższy poziom niż niektórzy trenerzy😉 ale co tam

Ładnie to tak? To jak to jest z tymi "trenerami"? Albo można wziąć sobie kogoś swojego, albo nie? Czy ładnie się komuś wpierdzielać w paradę i uprzykrzać życie?
To rola właściciela pensjonatu, bo nie rozumiem?
Jak się na fb przyczepiłam, że Wasza pensjonariuszka chce wydzierżawić wysokiego trzylatka do jazdy,(myślałam, że może jako rozsądna osoba coś tej pensjonariuszce podpowiesz) to naskoczyłaś na mnie jak na ofiarę, - razem ze swoim powyższym bulterierem. Pisałaś, że to nie Twój koń i nie Twoja sprawa co właściciel z koniem robi ( i nie moja itd, itp), ale jak przychodzi instruktorka do 2-ch czy 3-ch  koni to raptem już Twoja sprawa, kto na kogo wydaje pieniądze i czy jest zadowolony czy nie z jazd.



[/quote]

jaka Ty się drazliwa na stare lata zrobilas😉
Nie rozumiem tu Twojej wypowiedzi widze ze sama wiesz lepiej ode mnie o jakich trenerach napisalam😉 Przeparszam ale bardzo ciekawa jestem w jaki sposób ktokolwiek uprzykrzał komukolwiek zycie? jak juz piszesz personalnie to moze jakies konkrety?? z tego co widze nikt nikomu sie w jazdy nie wcina tak samo prywatna sprawa kadego wlasciciela jest to czy oddaje konia do dzierzawy.
Sylwiaj Sama mi na pw pisałaś na facebooku, stąd wiem choćby od Ciebie.
I z całym szacunkiem, ale nie widzę u Was warunków na trening skokowy. Postawi się 5 przeszkód i nie ma jak nawrotu zrobić przy tych 15 metrach szerokości. Do tego jeszcze z jedna osoba na ujezdzalni i jest problem.
Mimo harmonogramu hali, ciężko wygospodarować 2,5 godziny dziennie na to, ze bedzie się na hali samemu. (Rozkładanie przeszkód, czyszczenie, siodłanie, jazda, składanie drągów) nie każdy jest bezrobotny, aby mieć tyle czasu i czekać na odpowiednią chwilę bez choćby rekreacji.

RatinaZ, każdy rzuca to, co ma w pobliżu 😉 jeśli padła Czeremchowa, to lepsza Vega 😉
Wpadnie do wątku Dar i podsunie Stangreta 😉
Już kiedyś dyskutowałyśmy na temat stajni w naszej okolicy, że tu stajni z bdb zapleczem i o wysokiej klasie brak 😉
Ciekawe jak tam ośrodek w Klembowie 😉
Ruszyło już coś?
Tak jak Tobie się stajnia nie podoba tak mi praca pewnych trenerów chyba sprawa normalna. Jednak dalej nie rozumiem reszty Twojej wypowiedzi.  Może i do skoków ciężko jednak do ujezdzenia nie widzę problemu,niestety wróżka nie jestem i nie czytam w myślach co ktoś chce trenować😉
[quote author=sylwiaj link=topic=46.msg2661006#msg2661006 date=1489575969]
Jeśli bez karuzeli przeżyjesz to mogę Ci czeremchowa polecić 🙂 poza infrastruktura konie mają super warunki zresztą ich wygląd mówi sam za siebie🙂


Nieeeeeeee, dzięki.  🤣 Ja szukam pod sport- skoooooki!  🏇
[/quote]
Nie trzeba być wróżką, wystarczy czytać ze zrozumieniem.
Jeśli mi się stajnia nie podoba, to do niej nie idę.
Jeśli dany trener mu się nie podoba, to go nie biorę.
Jeśli jest ok i widać efekty pracy, to do pewnego stopnia wyszkolenia wystarczy. Jeśli będzie się rozwijał i nową wiedzę przekazywał, to może to być długoterminowa współpraca.
Nie brnijmy w ten temat, ew możemy zmienić wątek.
A czego nie rozumiesz?
Dla mnie ważne jest żywienie, ścielenie, wygoda, infrastruktura i sympatyczna w atmosfera w stajni.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem polecają stajnie nie wiedziałam że dziewczyna chce skoki trenować ale myślenie nie boli
Megane, a co będzie w Klembowie?
Stajnia2 Czemu kłamstwo? Ktoś nie może mieć swoich odczuć i zdania? Kolejne?
Nie rozumiem... wg Ciebie to miejsce idealne, wg mnie nie. Uszanuj to proszę.

Poza tym piszesz o trenerach, a jak mi wiadomo nie wygląda to tak słodko, bo nie każdy może swojego trenera/instruktora wziąć do stajni.
Wyśmiewacie się z dziewczyny, która jeździła tam konia i prowadziła lekcje.



Niepotrzebnie zmieniłaś większość treści ze swojego poprzedniego postu.
Kłamstwo z uwagi na to, że nie byłaś u nas nigdy w zimie na hali, więc nie wiesz czy się kurzy, czy nie. Zraszacze na hali czy na ujeżdżalni może każdy Pensjonariusz włączyć sam. Z resztą taka była idea, żeby każdy mógł sam sobie je włączyć przed jazdą. Nasza stajnia nie jest miejscem idealnym, bo zwyczajnie takie nie istnieją. Co do Twojej oceny ścielenia, karmienia itd., mogłabyś taką ocenę wydać, gdybyś chociaż przesiedziała w naszej stajni cały dzień i zwracała uwagę ile konie dostają jeść i ile mają ścielone. Z resztą chyba słyniemy z dobrego karmienia i dobrej atmosfery, bo jak tylko odeszły konie Twoich znajomych to od razu przyszły nowe i aktualnie mamy komplet. Ponadto mamy wielu chętnych na boksy, dlatego też rozważamy dostawienie dwóch boksów i wydzierżawienie dodatkowej łąki. Prowadzimy stajnię jako pensjonat półtora roku, co chwilę coś ulepszamy, naprawiamy, poprawiamy, ale stajnią sportową raczej nigdy nie będziemy.
Każdy Pensjonariusz może mieć swojego trenera/instruktora/kowala/weterynarza, nikomu nic nie narzucamy, skąd w ogóle masz takie informacje??? Bywa u nas kilku różnych trenerów, kilka razy w tygodniu i z żadnym nie mieliśmy nigdy żadnego problemu. Z dziewczyny, " która jeździła tam konia i prowadziła lekcje" nikt się nie śmiał, bo nie było z czego. Problemem z ów dziewczyną było jej zachowanie - notoryczne nie sprzątanie kup po koniu, z którym pracowała z hali/ujeżdżalni, nie stosowanie się do zasad jazdy na ujeżdżalni, np. robienie stopek na pierwszym śladzie  z pełnego galopu i okładanie konia batem bez uprzedniego sprawdzenia czy nikogo nie ma w pobliżu itd. Jej zachowanie skutkowało skargami innych Pensjonariuszy, co z kolei powodowało, że my jako właściciele stajni musieliśmy reagować - stąd wieczne prośby w stosunku do Właścicieli koni o przywołanie do porządku osoby, której powierzają konie.

RatinaZ, uważam, że koniom było u nas dobrze, przyszły do nas z żebrami na wierzchu, a wyjechały jak pączki, albo prawie jak pączki. Nikt ich nie bił, nie ganiał batem. Cisza, spokój, trochę trawy latem, siano w paśniku, wysłodki, mesz, sucho w boksie, na pewno źle nie miały, ale oczywiście zawsze może być lepiej.
Stajnia2 nic nie zmieniałam a dopisałam aby nie dublować wiadomości.
Super, że już się pozbyłaś "niewygodnej" osoby, wszyscy jak widać z obrotu sprawy są zadowoleni i zadoweni będą kolejni za jakiś czas.

Bera7 kilka stron temu, albo kilkanaście już teraz była rozmowa o nowym ośrodku jeździeckim w okolicy. W linku był chyba Klembów, choć później ktoś weryfikował informacje i wyszły gdzieś okolice raczej Poświętnego. Postaram się odszukać te wiadomości, bo sama już nie pamiętam dokładnie 🙂

edit: W Krupkach Górkach  😂
Poświętne niedaleko 😉

http://www.kluszewski.com.pl/140/ujezdzalnia-kryta-projekt
Ojej!  😀 Dzięki wszystkim. Nie wiedziałam, że proste pytanie i taka burza będzie!  😲 Dla wyjaśnienia kiedyś stałam w Bobrowym chwilę, potem z racji życiowych spraw musiałam się do Wrocławia z końmi przeprowadzić. Teraz wracam. Do prawego brzegu mam zdecydowanie bliżej (Nieporęt) niż do lewego. Stąd szukam z tej strony  😁 Potrzebuję namiar na kogoś z tych Trzcian na priv? Dzięki za info o Zającu! Blisko!!! Za Platynę chyba podziękujemy, parę osób potwierdziło, że dziwne rzeczy się tam dzieją i mega rotacje  🤔

RatinaZ, uważam, że koniom było u nas dobrze, przyszły do nas z żebrami na wierzchu, a wyjechały jak pączki, albo prawie jak pączki. Nikt ich nie bił, nie ganiał batem. Cisza, spokój, trochę trawy latem, siano w paśniku, wysłodki, mesz, sucho w boksie, na pewno źle nie miały, ale oczywiście zawsze może być lepiej.
[/quote]

Stajnia2 bardzo proszę nie mieszać mnie do tej dyskusji na tym poziomie...Nie wiem w jakim stanie przyszły konie, nie wiem ile jadły ,ile nie.. Nigdy u Was nie byłam i na razie nie mam takiej potrzeby...Napisałam dokładnie ,że "miejmy nadzieję, że dziewczynom i koniom będzie teraz dobrze..." nie odnosiłam się do żadnego zarzutu w związku z ich odejściem z Waszej stajni, ale skoro odeszły to miały swoje powody...Ja ich nie znam i w żaden sposób nic Wam nie zarzucałam, wiec bardzo poproszę o nie wciąganie mnie w jakieś przepychanki było tak, było siak...

RatinaZ, Twoją wypowiedź można było zrozumieć dwuznacznie, więc wolałam się do niej ustosunkować.
RatinaZ, Twoją wypowiedź można było zrozumieć dwuznacznie, więc wolałam się do niej ustosunkować.

To umówmy się ,że nie ukrywając będę miała okazję na własne oczy zweryfikować Państwa zarzuty wobec dziewczyn i myślę,że za jakieś 2-3 miesiące będę mogła spokojnie wyrobić sobie zdanie kto ma rację...Na tą chwilę kupy są sprzątane na bieżąco z ujezdzalni...a jak będzie dalej czas pokaze 🙂
[quote author=Stajnia2 link=topic=46.msg2661381#msg2661381 date=1489612769]
RatinaZ, Twoją wypowiedź można było zrozumieć dwuznacznie, więc wolałam się do niej ustosunkować.

To umówmy się ,że nie ukrywając będę miała okazję na własne oczy zweryfikować Państwa zarzuty wobec dziewczyn i myślę,że za jakieś 2-3 miesiące będę mogła spokojnie wyrobić sobie zdanie kto ma rację...Na tą chwilę kupy są sprzątane na bieżąco z ujezdzalni...a jak będzie dalej czas pokaze 🙂
[/quote]

Odnosząc się do sformułowania "zarzuty wobec dziewczyn" podkreślić należy, że nie możemy złego słowa powiedzieć o Właścicielkach koni, problem mieliśmy tylko ze wspomnianą dziewczyną, która się nimi zajmowała.
Ojej!  😀 Dzięki wszystkim. Nie wiedziałam, że proste pytanie i taka burza będzie!  😲 Dla wyjaśnienia kiedyś stałam w Bobrowym chwilę, potem z racji życiowych spraw musiałam się do Wrocławia z końmi przeprowadzić. Teraz wracam. Do prawego brzegu mam zdecydowanie bliżej (Nieporęt) niż do lewego. Stąd szukam z tej strony  😁 Potrzebuję namiar na kogoś z tych Trzcian na priv? Dzięki za info o Zającu! Blisko!!! Za Platynę chyba podziękujemy, parę osób potwierdziło, że dziwne rzeczy się tam dzieją i mega rotacje  🤔


Zapraszam do Zającowa,  stoję  prawie 5 lat,  dużo się zmieniło a na pewno od spalenia. Mamy nowe boks przy hali, prawdopodobnie będzie jeden padok dzielony na mniejsze, mamy karuzele, podłoże może zostanie wymienione bo tak coś wspominał właściciel. Jeśli masz pytanie zapraszam na PW.
A czy mamy kogoś na forum kto zna obecną sytuację w Venie?
Poszukuję stajni z dobrym dojazdem z Centrum (komunikacja miejska) dla rekreanta (poziom srebrnej odznaki) z jazdami minimum raz w tygodniu  :kwiatek: 
Poszukuję stajni z dobrym dojazdem z Centrum (komunikacja miejska) dla rekreanta (poziom srebrnej odznaki) z jazdami minimum raz w tygodniu  :kwiatek: 


To jest wątek o pensjonatach...czyli jak masz własnego konia.. wątek o szkółkach jeździeckich jest tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.1380.html
lostak   raagaguję tylko na Domi
16 marca 2017 18:05
Centurion?  😁 U nas skacze się albo z radości albo przez cavaletki...
.

Cudowne !
[quote author=Merka link=topic=46.msg2661646#msg2661646 date=1489676549]
Poszukuję stajni z dobrym dojazdem z Centrum (komunikacja miejska) dla rekreanta (poziom srebrnej odznaki) z jazdami minimum raz w tygodniu  :kwiatek: 


To jest wątek o pensjonatach...czyli jak masz własnego konia.. wątek o szkółkach jeździeckich jest tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.1380.html
[/quote]
Dziękuję bardzo i przepraszam za pomyłkę.
emptyline   Big Milk Straciatella
17 marca 2017 17:29
Kochani, nasze ulubione pytanie. Sprawdzone miejsce w stylu łąki, stajnia dla koni niepracujących, czyli niedrogo, ale z dobrą opieką. Socjal i zaplecze treningowe kompletnie niepotrzebne. Może być miejsce dla emerytów/przydomówka, w województwie mazowieckim, chętnie z możliwość jako-takiego dojazdu bez auta, ale nie jest to warunek konieczny. Niedrogo. Zakolej Ranch?
Zakolej spełnia Twoje wymagania 😉 dzwoń, pytaj bo tam ostatnio w szwach pękało, ale wiem, ze jedna klacz wyjechała do dzierżawy, wiec miejsce jakieś może być jeszcze wolne. Jakby co, pisz na pw.
Anderia   Całe życie gniade
17 marca 2017 17:41
emptyline, Hav-Anna u aniaagre. 🙂 Dreamko stoi już z dobre 1,5 roku, śmiało mogę polecić.
Heeej, ja może nie do końca z pytaniem o stajnię, ale do Was, mających rozeznanie w Warszawskich stajniach i usługach, a mianowicie: kowal.
Czy polecacie kogoś kto dojechałby w okolice Grójca? Jakie w Warszawie są typowe ceny strugania?

i pyt nr 2, jakies stajnie w dobrej cenie z dojazdem kom. miejska z pragi?
emptyline   Big Milk Straciatella
17 marca 2017 19:22
Anderia, Megane, , dzięki dziewczyny. Oba miejsca na tapecie. 🙂
emptyline, ja polecam stajnię forumowej bera7! Dla mnie strzał w 10, koń zadbany, nie bywam często i nie boję się, że coś złego z koniem się dzieje. Do dogadania wszystkie usługi, miło, czysto i z myślą o koniu.
[quote author=kare_szczescie link=topic=46.msg2662204#msg2662204 date=1489778564]
emptyline, ja polecam stajnię forumowej bera7! Dla mnie strzał w 10, koń zadbany, nie bywam często i nie boję się, że coś złego z koniem się dzieje. Do dogadania wszystkie usługi, miło, czysto i z myślą o koniu.

[/quote]
Też racja 😉 polecam koleżankę 😉
Ja też, z tym, że to już spory kawałek od Wawy. 😉 Ze stajni bliżej Warszawy i wartych uwagi jest jeszcze Forteca Miśka69, choć z dojazdem komunikacją to chyba akurat kiepsko (o ile w ogóle).
emptyline, Serdecznie polecam stajnię Oli Wołąs w Garbowie nad Pilicą koło Warki. Świetna opieka, konie są bardzo zadbane. Do tego stajnia jest kameralna, więc do koni jest naprawdę indywidualne podejście. Tylko chyba z dojazdem bez samochodu jest kiepsko.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 marca 2017 02:28
Heeej, ja może nie do końca z pytaniem o stajnię, ale do Was, mających rozeznanie w Warszawskich stajniach i usługach, a mianowicie: kowal.
Czy polecacie kogoś kto dojechałby w okolice Grójca? Jakie w Warszawie są typowe ceny strugania?

i pyt nr 2, jakies stajnie w dobrej cenie z dojazdem kom. miejska z pragi?


Ja płacę 70zł za rozczyszczanie

A coś bliżej o poszukiwanej stajni? Jaka infrastruktura, do jakiej kwoty?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się