Dopasowanie siodła

kwagga, dziękuję : )
A jak ocenilibyście dopasowanie tego siodła do tego jeźdźca? 🙂
KARMI na moje oko ale się mogę mylic to trochę zamałe .
Do wtorku mam siodło, ale jak na moje to ono leży tragicznie. Załamuje się powoli  😕
Wypowie się ktoś?





Tutaj po 15minutowej jeździe (czaprak obecny, ale mam nadzieję, że widać jak trochę siadło). Jazda bez podogonia, ale i tak podejrzanie stabilne przód - tył.


Dwa. Co znaczy S odbite przy przystułach Passiera? To rozstaw łęk czy rozmiar siedziska?
Mam wrażenie, że przód za wąski, wygięcie wzdłuż kręgosłupa zbyt mocne, tylne panele za wysokie i o niewłaściwym kształcie. Tył nie lata na boki?
To tak jak myślałam. Lata jak głowę przekręca nawet. Chyba jeszcze raz spróbuję Winteca, on się wydaje płaski bardziej  😕
Dziękuję!
ontaria, a siodło w ogóle nie jest za długie?

karmi, chyba całkiem ok, tybinka mogłaby być jeszcze krótsza, ale o ile klocek nie przeszkadza to ujdzie 😉
ontaria wg mnie siodło leży już na kręgach lędźwiowych oraz nachodzi na łopatkę
Dziękuję za odzew. Teoretycznie to 16.5, więc niby nie takie długie. Sprzedający oczywiście zachwalał twierdząc - nie jest za długie; na takim koniu to nic nie będzie lepiej leżeć. No to wzięłam na próbę. Teraz tylko utwierdzam się w przekonaniu, że albo na zamówienie, albo kuc na łąki. Do tej pory z doskoku wsiadałam w Barefoocie, ale ile można  🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2017 06:18
Ontaria a próbowałaś jakąś ujeżdzeniówkę? Często na takich kucach właśnie ujeżdżeniowe siodła całkiem fajnie leżą, bo są "krótsze" przodem i łatwiej je zmieścić 😉 miałam kilka takich przypadków (haflingery), stroma łopatka, brak kłębu, płaski i szeroki grzbiet i uj łatwiej było dobrać.
Na takie kuce też zazwyczaj pasują siodła westernowe, bo nie wchodzą tak na łopatki. No ale jak planujesz z kucykiem jakąś poważniejszą pracę to w westernówce może być ciężko.
Ujeżdżeniowego jeszcze nie próbowałam. Mierzyłam Za to dwa westowe. Jedno semi, drugie szersze - nadal łęk wąski. Poza tym 15 była długa strasznie, 12 źle wygięta. Innych nie miałam okazji mierzyć.
Sa firmy ktore robia siodla dedykowane na krotkie plecy, sa tez modele specjalnie projektowane pod takie konie - dla przykladu: massimo, butterfly. Sommer robi modele z krotkimi panelami tez, isabellka jest krotka.
Banany tez bywaja krotkie, tylko to moze byc problem z prostym grzbietem.
Na tinkera (krótkie, szerokie, płaskie plecy) nam się sprawdził Thorowgood ściągany z Anglii, nowy, wg miary jaką się pobiera wg wytycznych producenta. Oni mają wersje na coby i na folbluty, z uwzględnieniem charakterystycznej budowy. To nie moje siodło, nie pamiętam, ile to w końcu wyniosło, ale nie była to jakaś tragedia finansowa. Nawet niegłupio się w tym jeździ.
Dzięki za rady  :kwiatek:
Jeszcze pytanie - czyli mam rozumieć, że siodło z poprzedniej strony też już było za długie?
Mam prośbę proszę o informacje gdzie oprócz prestiga mogę zmienić rozstaw leku w siodle właśnie tej marki.
autoryzowany serwis zmiany rozstawu łęku prestige jest w equishop
Cześć, czy ktoś z was bawił się w dopasowywanie Wintec New Isabell Werth wkładkami do kieszeni pod panelami (między panelem a siedziskiem, po rozkręceniu jak do wymiany łęku można te kieszenie odpinane na rzepy sobie zobaczyć)?

Mnie konkretnie chodziło o to, żeby panele były bardziej półokrągłe: przód <-> tył, czyli mniej płaskie, włożyłam w kieszenie w środkowej części wkładkę, zmontowałam całość, ale mam wrażenie, że sam panel przez takie wypchanie mógł stał się twardszy, a sama wkładka ugniotła się, bo "wypchałam panel w dół", ale przecież się nie wydłużył, a jest systentyczny, więc może się tak łatwo nie poddawać.
Jakieś doświadczenia? Ktoś, coś? 🙂

Jak w ogóle oceniacie twardość tych paneli (oczywiście w jako tako młodych egzemplarzach, wersja bez CAIR, czyli paneli powietrznych)?
Halo - pomocy - pilnie!
Jestem już po prostu bez siły... Konik szczupak o wystającym kłębie. Kłąb delikatny, bo jakiś czas temu ktoś jeździł w niedopasowanym siodle. Kieffer super, bo wycięty łęk bardzo pomaga, koń rozluźnia się, nie zadziera głowy, chętnie żuje, swobodnie opuszcza głowę w dół i w końcu wyciąga nogi. Nie odmawia skoków, nie bryka, generalnie poprawa na plus. Pod siodło podkładany jest żel typowy glut. Od wczoraj jednak mam mieszane uczucia, bo chcę w końcu kupić własne... Obecne siodło ma wymiary i leży tak jak na poniższych zdjęciach, co myślicie? Szersze nie wiem czy będzie miało a czym leżeć, bo koń szczupak, ale wydaje mi się, że kanał trochę za wąski... nie wiem już  😵

Moim zdaniem:
- kłąb wchodzi zbyt głęboko w siodło, prześwit między kłębem a łękiem przednim wydaje się być mały - jak wsiądziesz to zostaje w ogóle jakaś przestrzeń?
  to siodło jest za szerokie dlatego tak nisko jest przedni łęk - chociaż zdjęcia są kiepskie i sporo trzeba zgadywać  🙄
- kanał za wąski - spróbuj kciukiem i palcem wskazującym wyczuć zewnętrzne krawędzie mięśni grzbietu, zmierz to sobie miarką albo sprawdź ile palców drugiej dłoni ci się z mieści.

Ps W Dobrym Koniu możesz wypożyczyć za kaucję chyba 10zł kartonowe miarki do łęku, zdaje się że rozmiarówki DawMaga.

Edit: mały dubel 😉
Edit: Sytuacja rozwiązana, kilka siodeł do przymiarki i zobaczymy 😉
Czy miał ktoś może doświadczenie w dopasowywaniu lub raczej próbie dopasowania siodła przez przedstawicielki firmy Ikonic? Jeżeli są tu takie osoby, to bardzo proszę o informacje, czy w Waszym przypadku się udało, bo ja już załamuję ręce...
W z wiązku z sugestią jednej z forumowiczek chciałam zapytac o siodło. Odstają panele z tyłu. Co o tym myslicie?

Ze odstaja panele z tylu. Nie ma szans na rownowage.
Zastanawiam się bo koń młody, nie ma mięśni grzbietu wyrobionych, dosyć płaskie te plecy, nie jest wykłębiony. Czy jest szansa, że siodło będzie dobrze leżeć?
anil22, to siodło nie będzie nigdy dobrze leżeć na tym koniu.
siodło leży tragicznie ;/ nie bedzie nigdy leżeć dobrze.
No dzięki za opinie, będe musiała zmienić.  A póki co da się to czymś skorygować?
wetkać pod tył złożony ręcznik? Tak by ręcznikiem wypełnić w jak najdokładniejszy sposób ten "ubytek" pod tylnymi częściami paneli. I tak go włożyć, by ucisk paneli przez ręcznik był jak najbardziej równomierny, by nie robić schodków, skoków w obciążeniu panelem grzbietu.
Czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć? Jeśli potrzeba jakieś zdjęcia (tylko jakie), to zrobię.
Chcę kupić skokówkę, ewentualnie wszechstronne.
Problem mam taki, że skokowki , które mierzyłam (stubben, sommer magnus, CTD Martin) chodzą tyłem góra dół i na boki,niezależnie od rozmiaru łęku.Wiem że łęk musi być dość wąski. Mialam CTD martin,leżało idealnie dopóki koń sie nie ruszył.Przyzwoicie leży uj. wintec pro dressage który ma szerokie i dość płaskie panele oraz uj. Prestige Lucky(?) .I nie wiem czy to zasługa kształtu paneli czy przystuł ułożonych w lit.V.Chce kupić wszechstronne/skokowe i już nie mam pojęcia czego szukać. Dacie radę coś wymyślić? Bo we trzy dumamy i już nam się pomysły kończą   😵 Biorę siodła do przymierzenia, ale teraz to już nawet nie wiem na co patrzeć, czego szukać  🤔
Kobyła ma dość proste i płaskie plecy, średnio wykłębiona.
Będę wdzięczna za każdą minimalną wskazówkę   :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się