Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

Niestety tak bywa. Mój 20 latek nadal może być użytkowany, tylko pogoda /czas średnio pozwalają. Ale muszę go ruszyć teraz jak wiosna idzie, niech porusza zadek 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
16 marca 2017 12:01
Moj - w tym roku 22 latek - po pierwszej w tym sezonie jezdzie na lace.
Bardzo zywo bylo...

majek, To Esent? Ślę pozdrowienia i kolejnych 20 lat w zdrowiu  😅
majek   zwykle sobie żartuję
16 marca 2017 13:27
Tak, Esent 😉

Dziekujemy!
Konwalia (po prawej) dzisiaj kończy 23! Na razie trzyma niezłą formę, nawet sroga zima nie dała jej zbytnio w kość  :kwiatek:



Na zdjęciu z 9-letnim synkiem  😉

Pozdrawiamy wszystkich super seniorów  😀
majek   zwykle sobie żartuję
20 marca 2017 10:32
Wszystkiego najlepszego! Piekna jest!
Dużo zdrowia, soczystej trawy, złotego owsa i bardzo dużo siana ❤
Witam 🙂

Mam w planach niedlugo ostatecznie wyslac mojego Bostona na emeryture, i mysle nad wyslaniem do do Polski (mieszkam w UK) zeby zaoszczedzic troche pieniedzy, o ile uda mi sie znalezc jakies miejsce gdzie moglabym go zostawic i zaufac wlascicielom/stajennym, ze bedzie mial dobra opieke. Jako ze Boston ma problemy z trzeszczkami musi miec regularnie o dobrze prowadzone kopyta, chcialabym tez zeby mial przyzwoite laki, oczywiscie dobrej jakosci siana i wody pod dostatkiem itd.

Czy zna ktos przyzwoite stajnie w Zachodniopomorskiem, ktore spelniaja te wymagania?  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Właśnie sobie uzmysłowiłam,dzięki temu wątkowi ,źe moja klacz rocznik 1993 ma już poważne lata.Jest w dzierżawie,
ma swoją ukochaną panienkę i jak była arabokonikowo nadpobudliwa,tak jest.Ciągle jezdna i brykająca.Do końca miesiąca
zamieszczę zdjęcia(pracuję pod Monachium,czasami jestem we Wrocławiu).,a koń daleko na wsi.Te knypki z OO są wybitnie długokondycyjne.

My się nieśmiało przywitamy z moim dwudziestolatkiem 🙂 Hazard, rasa NN (po rodzicach małopolskich). Jego hobby to jedzenie, jedzenie i jedzenie.

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17424690_1664821686877601_7592695331242500788_n.jpg?oh=23578d198fed2b322d0987ad690a5b23&oe=5970BB1A[/img]
świetny futrzak! dogadałby się z moim Addisem w związku z hobby ;p
Wadera skończyła dzisiaj 30 lat :kwiatek:
21.03.1987 rok mpl. (Waluta x Łowicz). Moja Wielka przyjaciółka i nauczycielka o Wielkim Sercu. 19 lat temu chuda, kulawa, zestresowana wykupiona przez nas przed transportem w jedną stronę. Obiecałam jej wtedy, że już nigdy nie będzie się bała, nie będzie głodna, a jej życie będzie dobre wśród nas dla których jest bardzo ważna. 
ganasz, wielkie gratulacje dla kobyły i życzenia wielu wspólnych lat 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
21 marca 2017 22:37
ganasz, najlepsze życzenia! 😅 czas jest dla niej łaskawy, wygląda mega i pewnie nie czuje sie na swój wiek 😉  😍 ściskam !
Moje konio w lutym skończyło 18 lat - nadal pracuje, Laptop mimo COPD i 10 lat spędzonych w rekreacji zanim trafił do mnie - ma się całkiem dobrze  🏇

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 marca 2017 23:17
ganasz, piękny wiek i kobył w pięknej formie. Życzę co najmniej 4 z przodu 🙂
Czy zna ktos przyzwoite stajnie w Zachodniopomorskiem, ktore spelniaja te wymagania?  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Oczywiście. Forumowa Zielona Stajnia to idealne miejsce dla emerytów  😍
Ganasz Wszystkiego Najlepszego dla Wadery  :kwiatek: Piękny wiek, piękna przyjaźń
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 marca 2017 08:21
Sto lat! Sto lat - dla wszystkich seniorów!

Ganasz pięknie się Wadera trzyma- dużo zdrowia dla dziewczyny
ganasz,
Najserdeczniejsze życzenia dla Wadery - żeby była jak najdłużej zdrowa i szczęśliwa! I ukłony dla Ciebie za tak dobrą opiekę na koniem.
ganasz, 100 lat a przynajmniej kolejnych 10 w takim zdrowiu!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 marca 2017 09:59
Podrzucam informację o wystawie poświęconej końskim seniorom Dziękuję Ci Koniu - znając siebie pewnie wyjdę z niej z mokrymi oczami 🙂
dziękuję wszystkim za życzenia dla Wadery :kwiatek:
ciekawa wystawa "Dziękuję ci koniu" ale jak nas tam nie ma to mocno wybiórcza  🤣
Wracam z moim półemerytem, bo w kwestii zdrowia nadal kręci my się w kółko.
Po okresie mrozów gdy jego stan był - delikatnie mówiąc średni - przyszło ocieplenie, a z nim cudowne ozdrowienie. Wróciliśmy pod siodło i Cyron wyraźnie czuł się fantastycznie. Nawet głupoty mu były w głowie podczas jazd. Zero sztywności też rano po nocy w boksie.
Stan ten utrzymywał się grubo ponad miesiąc.
No i tydzień temu wyszedł na padok zdrowy - wrócił znowu kulawy. Myślałam, że może dostał strzała od innych koni, ale ta kulawizna znowu "rozlała" się po nim całym, że tak naprawdę teraz wygląda jakby go bolało wszystko - łącznie z grzbietem.

Jestem w kropce, rezygnuje z obecnego lekarza bo ten wszystko zwala na OCD. Jestem umówiona na konsultacje innego i może to nas pchnie w jakimś sensownym kierunku. Bo na stawy w tym całym obrazie klinicznym nie pasuje mi ta seria rzutów i remisji oraz to, że nie dotyczy konkretnej nogi ale całego organizmu.
Jest kilka podejrzeń z boreliozą i zapaleniem stawów włącznie.
Laguna zdrówka dla ,,półemeryta,, , u nas jest tak samo, raz dobrze, raz źle  🤔
Wstawiam zdjęcie 21 letniej ,,emerytki,, dla przypomnienia  🙂
ganasz, 100 lat dla Wadery!  😍
My się odpalamy z wiosną.
Witam. Mam pytanie.
Czy macie jakieś sprawdzone ćwiczenia,które poprawiłyby mięśnie grzbietu u 20 letniego konia? 
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
tacokochawarke, nie jest łatwo, ale ja staram się by dużo pracował na lonży właśnie uruchamiając grzbiet. Ustawiam też koziołki na stęp i kłus, żeby mocniej angażować nogi.
Właśnie sęk w tym,że kobyłka ma problemy ze stawami, strasznie strzelają jej kości jak się rusza więc myślę, aby oszczędzić jej te drągi już.
A czambon? Wzmocni mięśnie grzbietu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się