ciąża, wyźrebienie, źrebak

Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
21 marca 2017 08:41
Początek kwietnia, ale nie sądzę żeby dociągnęła.
rox   ogony trzy
21 marca 2017 10:36
gacek 🙂, u mnie w tamtym roku 3,5 tygodnia po terminie. Cierpliwości 😀
rox,  proszę nie mówić do mnie w ten sposób  🙁 nie zgadzam się !
Witam. Dzierżawiona przeze mnie klacz ok tydzień temu pojechała zostać zaźrebiana. Jak się później dowiedziałam weterynarz źle sprawdził i klacz nie ma ruji. Klacz reaguje agresywnie w stosunku do ogierów i jest bardzo nerwowa. Jestem bardzo ciekawa czy ową ruje da się jakoś wywołać. ❓
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Nie polecam stymulacji hormonalnej bez wyraźnej przyczyny, a tylko z braku cierpliwości lub kosztów pozostawienia w hotelu . Można stymulować naturalnymi metodami np: bardzo długie pobyty na wybiegu tzn od świtu do zmierzchu (chodzi o działanie światła), można  wstawiać klacz, na krótko chociaż, do boksu w którym stał ogier (lub przenieść trochę ściółki od ogiera do boksu klaczy) - chodzi o impuls zapachowy.
Mamy świeczki 🙂 jaka radość 🙂
gacek 🙂, łooo trzymam kciuki!
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
24 marca 2017 13:02
gacek 🙂, super, nareszcie, dawaj znać jakie postępy.
U nas wczoraj rano była taka sytuacja:


A przed 16 powitaliśmy na świecie tego oto pana - Wolverine:


Kawusia
wielkie gratulacje!! Maluszek jest cudowny  😍
ładny malowaniec 🙂 niech sie zdrowo chowa .
Spieszę donieść,  że mamy klaczuche rudzielca, 3 tyg po terminie  🙂 fotorelacja jutro.
borkowa.   silesian team
24 marca 2017 21:06
Kawusia gratki, piękny!!! 😍
gacek🙂 gratulacje, czekam na zdjęcia 😀
Gratulacje! Jak fajnie... kogo teraz kolej 😉
borkowa.   silesian team
24 marca 2017 21:35
Gratulacje! Jak fajnie... kogo teraz kolej 😉

nie wiem kto przed nami, ale prawdopodobnie u nas do połowy kwietnia powinien być źrebol 🙂
rox   ogony trzy
25 marca 2017 07:38
gacek 🙂, pokazuj szybko! 🙂
U mnie do końca marca 🙂  Gacek gratulacje!
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
25 marca 2017 08:10
Gacek, super, gratulacje, dawaj jakieś foty 🙂. U nas kolejny termin na połowę maja.
Kawusia pisałam na fejsie ale i tu, gratulacje , śliczny malowaniec  🙂
gacek gratulacje, nareszcie noce będziesz miała spokojniejsze.


U nas termin na 9 kwietnia ale chyba będzie szybciej.
Witam. Ciekawa jestem na jakiej zasadzie działa stanówka z gwarancją żywego źrebięcia?

Działa tak, jak jest to opisane w umowie. Jeśli nie urodzi się źrebak dostajesz nasienie pokrywając jedynie koszty pobrania i przesyłki. Może dotyczyć padnięcia klaczy w czasie ciąży czy źrebięcia określony czas po porodzie.
Za każdym razem uczulam hodowców, żeby dokładnie doczytali regulamin stanówki, czy w większości polskich ogierów dogadali się za co płacą. Oszczędza to potem wzajemnych pretensji i nieporozumień.
Jest ogierek 😅 za to od porannego porodu kobyła nie zrobila zadnej kupy :/
Edit: jelitka sie ruszyly, ale cała noc strachu.
Gratuluję wszystkim ślicznych źrebaczków 🙂 Tak obserwuję różne wątki na temat ciąż i wyźrebień czy tylko mi się wydaje, czy jest bardzo dużo urodzeń martwych źrebaków lub które umierają krótko po urodzeniu się. Jestem przerażona, moja Mana dzisiaj nie miała rano apetytu, jeszcze prawie 4 miesiące do rozwiązania a ja już zaczynam panikować. Maluszek był dzisiaj dość aktywny w brzuchu może dlatego odechciało jej się jeść.  😵
[quote author=gacek 🙂 link=topic=57.msg2664746#msg2664746 date=1490389405]
Spieszę donieść,  że mamy klaczuche rudzielca, 3 tyg po terminie  🙂 fotorelacja jutro.
[/quote]
No i gdzie ta fotorelacja? 😉
Gratuluje!
Witam. Mialam źrebną klacz, 8 miesiac i zauwazylam, ze zdarzają się dni, gdy kobyła szybko, płytko oddycha. 16 oddechów w pół min, a czasem 11 oddechów w jedną minute. Zależy od dnia, czasem w dzień oddychała szybko a pod wieczór już regularnie i spokojnie. Kazano mi badać temp, zawsze była w normie, obserwowałam wymiona, wszystko ok. Powiedziano mi, ze pewnie klacz czuje ruchy malucha 🙂 i może ją gdzieś uciskać.  po ok miesiacu klacz urodziła martwe źrebie, miało tylne nóżki owinięte pępowiną. Czy mógł być jakiś czynnik, przyczyna dlaczego tak się stało? Czy już wcześniej, gdy klacz reagowała, maluch mógł się owijać? Domyślam się, ze w hodowli takie rzeczy się zdarzają, ale chciałabym wiedzieć jak najwięcej na temat tego, co się u nas stało  :kwiatek: Całe szczęście, że klaczy nic nie jest i to mnie cieszy. Również gratuluje tutaj wszystkim, którym się udało, mimo że nie wypowiadam się tutaj to czytam na bieżąco 🙂
Może źrebol kopie lub się okręca, to boli i stąd może być większa ilość oddechów, a nawet objawy jak przy kolce.
Moja klacz tak miała parę razy w trakcie ciąży, raz była aż spocona, to się zdarza, ale lepiej poobserwować 🙂
śledzę i wkońcu się udzielę..
mamy miesiąc do porodu i własnie sobie uświadomiłam że jestem totalnie ciemna masa ( mój pierwszy źrebak, no i pierwszy źrebka klaczy, a ma 8 lat) ;/
  dopiero teraz zaczęłam panikować...    jedyne co się u nas rodziło to cielaki.  źrebak jest jakiś taki mało ruchomy ... ;/    brzuch też taki średniawy. wymiona robią się już większe (jakby napuszczała)      chętne posłucham jakiś rad i prosze o wyrozumiałość.  pracowałam przy klaczach źrebnych i źrebakach itp. ale swoje to jakoś tak inaczej ;/  nosi mnie jak nwm... kiedy powinnam już zaglądać do stajni ??  terin ma  gdzies na koniec  kwietnia,  klacz to KUC, ma 145 cm 🙂
Kiedy u źrebaka można określić jego właściwą maść? Wrzucę nie długo zdjęcie dziwnej odmiany gdzie nikt nie potrafi mi wytłumaczyć jak się to nazywa.

Nie działa mi tłumacz, więc wrzucam kilka zdjęć tego cudaka 

https://m.facebook.com/SolarisSportHorses/albums/10154618864836748/
Pursat   Абсолют чистой крови
02 kwietnia 2017 20:10
Źrebak jest maści jeleniej, a odmiany jak na moje oko to ma całkiem zwyczajne.  😉
Mojej się wymię powiększyło 🙂 Dobry znak 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się