Dopasowanie siodła

palemka zrób zdjęcia grzbietu z boku, od strony zadu i przedniego łęku, to spróbujemy pomóc.
palemka, a czy przy okazji nie przesuwa Ci się do przodu? Ja miałam (w sumie nadal mam) podobny problem (klepanie góra dół), testowałam różne siodła, zdecydowałam, się na siodlo na miarę no ale cóż... Panie sobie nie poradziły, zasłaniając się nietypowa budową konia - stwierdziły, że w stój lezy dobrze, ale kon ma węższe łopatki, przez co w ruchu przesuwa sie do przodu. Nawet przy delikatnym przesunięciu reszta przestaje leżeć i wlasnie klepie po plecach. Najbardziej frustrujace jest to, ze u mnie "siodlo na miare" nie rozwiązało problemu, choc nie wiem czy to rzeczywiscie problem konia, czy moze niekompetencja osob sie tym zajmujących :/ aktualnie kon chodzi w siodle koleżanki (fakt faktem, jej jest większe - 17,5, moje 16 - i problemu nie ma...)
Na razie mam tylko takie zdjęcia, może coś pomogą.
http://re-volta.pl/galeria/foto/164946
http://re-volta.pl/galeria/foto/164947
http://re-volta.pl/galeria/foto/164945
Na drugim zdjeciu widać też wytarte placki na grzbiecie.Niestety taki jest efekt ruchomego siodła, którego to ruchu nie odczuwałam.A jak do tego doszłam to już było po fakcie. 
karolina_2906 z tymi węższymi łopatkami chyba bym się zgodziła. Bo jeśli nawet nie odczuwam że siodło mi sie w jakimkolwiek stopniu przesunęło do przodu, to na zdjęciach już nie da się ukryć. Nawet na zdjęciach z lonzowania w siodle zauważyłam to, i to przy tym najlepiej leżącym wintecu! A byłam pewna że osiodłałam dalej.....
palemka musisz celować siodło z jak najbardziej prostymi panelami i wycięciem na kłąb. Koń ma prosty grzbiet, więc siodło nie może mieć dużego wygięcia wzdłuż kręgosłupa. Może stary kieffer  dałby radę. Szukaj takiego, który ma płaskie, wysunięte do tyłu a nie wygięte jak banan tylne panele.
kwagga w takie siodło niby celuję, ale znaleźć to graniczy z cudem.Na zdjęciach panele wydaja się w miarę proste, zakładam na konia i sa wygięte 🙁
Tez patrzyłam na kieffery, ale w żadnym nie widzę prostych paneli.
Patrzę tez na DM Huberty-na zdjęciach większość wygląda jakby miała proste właśnie te panele. Podrzucam zdjęcia w kiefferze wien (siodło leżało w miare stabilnie, ale raz w okresie zimowym wytarły się placki tak jak na poprzednim zdjęciu, latem rozbiło się za wąskie), którego kiedyś miałam i w DM Hubercie łęk M (w trakcie jazdy schodził do przodu, a tył anglezował, ja byłam obita- ale teraz wiem ze siedzisko było za małe). Może jakiś dodatkowy pogląd to rzuci na cały problem.


Jeszcze dodam winteca pro dressage cair, który leży najlepiej, tu po jeździe, więc widać czy zjechało na łopatki czy nie.
HUbert musialby byc nowy, albo wyjatkowo niewyklepany.
A wintec wszechstronny jakis?

Kentaury nowe typu naxos tez maja proste panele i dosc wysokie.
faith   ten hubert na zdjęciu był nowy.Wintec to ujeżdzeniówka- pro dressage, tylko z tymi nowszymi dziurkowanymi panelami.
Palemka, też mam konia z prostym grzbietem, do tego szerokiego jak kanapa. Do niedawna pasował bardzo stary stubben romanus. Ja mam skokowego, ale wszechstronny też dobrze leżał. Już nie pasuje, bo się za wąski zrobił, ale panele leżały i leżą na całej długości.
Wiem jaki to ból coś dobrać. Aktualnie zostaje mi jazda na oklep a próba dzielności za 1,5 miesiąca  🙄
SzalonaBibi stubben romanus? patrzyłam je, ale wydawało mi się ze w nim panele tez sa bananowe 🙁
palemka a DAW Mag Oskar? tylko daw mag nie andresz pleszew czy costam, panele powinny Wam spasować.

:kwiatek:
SzalonaBibi stubben romanus? patrzyłam je, ale wydawało mi się ze w nim panele tez sa bananowe 🙁


Aż poszłam sprawdzić model. Tak, romanus. Albo one były różne, albo nowsze mają inny kształt. Moje jest stare jak świat i leży (leżało) dobrze. Kupiłam na przetrwanie, bo nie chcę robić na wymiar dopóki młoda się tak szybko zmienia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2017 09:33
Palemka a próbowałas Wintec Lite? To wszechstronne siodło. Mam je, ono ma płaskie, proste raczej panele, podobne do tej uj którą miałaś na fotce powyżej. Dodatkowo ono ma długie przystuły, z moich doświadczeń wynika, że łatwiej przy takim zapinaniu popręgu opanować przesówanie się do przodu (na kucach przynajmniej, haflingerach).
Tylko ze ja chce skórzane, juz nie chce syntetyka 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2017 09:37
A, no to nie pomogę.
Poprobowalabym kentaury, euroridingi.

Skoro wintec lezy dobrze a chcesz skorzane - no to bates.
zembria no właśnie-więc ujeżdżeniówki moga leżeć bardziej stabilnie , bo albo ten typ siodła lepiej po prostu leży, albo kwestia zapięcia popręgu, tak jak piszesz, zasługa długich przystuł.
palemka ten oskar niezły, a może coś takiego? [[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/81707?q=siod%C5%82o&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=3[[a]]
kwagga też je oglądałam, bo ma panele obiecujace, ale ktoś  porzeszył łęk i bedzie dużo za szerokie niestety 🤔
Jaki rozmiar potrzebujesz?

stubben 31 był za szeroki, pasował ten CTD, który miał napisany chyba rozmiar L, ale łęk był węższy niz w stubbenie, wintec obecnie czarny łęk pasuje, więc myślę ma w tej chwili ok .29-jesli tak moge napisać (rozstaw między panelemi w przednim łęku 13cm)
To 30 DM. Mam pewien pomysł, ale napiszę na priv, bo dostanę ostrzeżenie 🙂
Czy ktoś mi może polecić kontakt do handlarza siodłami, który przyjeżdża do Klienta i pomaga w dopasowaniu siodła na terenie Warszawy i okolic?
Ja mam konia z prostymi plecami- spasował nam idealnie Otto Schumacher Fusion- ma meega proste panele. Z mierzonych wcześniej nic nie dało rady- Winteki, Daw-magi, Euroridingi, Prestige, nic. Mojego się naszukałam, ale było warto.
vissenna   Turecki niewolnik
21 marca 2017 17:39
Część ujeżdżeniowych Kiefferów jest prosta, ze skokowych proste były Daw Magi cc, Ikonic, Forestier, CWD i Prstige x-breath.
Mi wszystkie banany leżały na koniu tragicznie, pasował natomiast nowy PASSIER oraz właśnie CWD.
Dziekuje za wszystkie podpowiedzi :kwiatek: Budżet mam ograniczony do maks. 2000.
Podeślę linka, czy ten sommer miałby szansę?
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/255933?q=&kategoria=13&rodzaj=19&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=3
ushia   It's a kind o'magic
22 marca 2017 14:15
miałby, ale jezeli stubben 31 byl za szeroki to ten tez bedzie - powinnas w takim ukladzie celowac w 29-30, i daw-magowe raczej s niz m 🙂
ushia to sobie daruję. Wogóle to masakra znaleźć wąski łęk i wysokie panele z tyłu , i to wszystko we wszechstronnym /skokowym siodle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się