Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 marca 2017 13:20
Ja myślałam że dressage.pl to szanowany portal,a nie janusze,ale cóż.
To tak samo jak byłam kiedyś na rozmowie w kancelarii legal 500, rekomendacja Chambers Europe,o ch ach i kukuryku.Skomplikowany test na początek,potem rozmowa i wynagrodzenie... 500 zł  😁


I jeszcze pewnie do tego "zadaniowy czas pracy" czyli kiblujesz w biurze od bladego świtu do północy 👀
Tego nie pamiętam,natomiast pamiętam że zapytałam się,czy poważnie uważają,że zatrudnią osobę ze świetnym angielskim i doświadczeniem za takie pieniądze.
Ale jak pokazuje post dressage.pl, januszologia jest ogólnym problemem u nas w kraju.
DressageLife I co powiedzieli?
Że nie wiedzą bo to odgórne ustalenia  😁
Ja myślałam że dressage.pl to szanowany portal


Też zawsze miałam takie wrażenie. Mało tego myślałam, że opłacają jednak swoich fotografów... Ale porażka
To ja chyba blondi jestem kompletnie. Bo to ogłoszenie zrozumiałam jako propozycja dla amatorów hobbystów, którzy coś tam fotografują i czasem coś takim osobom wyjdzie całkiem fajnego ale nie mają jak wykorzystać - pokazać takiego foto bo stricte fotografią na poważnie się nie zajmują i nie zamierzają. Co jednocześnie nie wyklucza, że portal opłaca/zleca zdjęcia u profesjonalistów - odpłatnie. Ja jakiś czas temu byłam 'nadwornyn stajennym fotografem' robiłam foty znajomym i z treningów, z zawodów, pozowanych - w życiu złotówki nie wzięłam. Czysty fun. I nie wiem skąd oburzenie fachowców, że pracy im ubędzie czy co? Jedyna ujma to najwyżej dla portalu jak opublikuje kiepskie zdjęcie.
Abstrahując od samej dyskusji na dressage.pl najbardziej bawi mnie zabieranie głosu przez osoby, które nie miały obiekcji przed zrobieniem zdjęć przed ubiegłoroczną aukcją w Janowie. Za symboliczne wynagrodzenie.
Wtedy to wcale nie było psuciem rynku. Spoko.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 marca 2017 18:31
falletta też to tak odebrałam.

Pozwolę sobie zacytować esef z wątku: Kto chce zobaczyć swojego konia w książce? Poszukiwanie fotek do atlasu ras koni

trochę to rozmowa nie na temat, ale jeśli moje amatorskie zdjęcie, które z chęcią tej pani udostępniłam bo po prostu była miła a ja na tym nic nie tracę (ba, mam fradję że mój koń jest w książe), jest dla niej tak samo dobre jak płatne zdjęcie "profesjonalnego fotografa i profesjonalnego modela" to naprawdę nie rozumiem dlaczego miała by płacić? I to dotyczy każdej dziedziny i każdej branży, nawet tego forum. Chleb odbieracie weterynarzom, instruktorom, hodowcom, handlarzom i autorom podręczników, pomagając tu ludziom rozwiązać problemy i odpowiadając na pytania za darmo.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 marca 2017 19:29
Biczowa,, falletta, jakie chcecie oglądać zdjęcia? Dobrze oświetlone, przemyślane, dopracowane kadry, z właściwie złapaną ostrością, dobraną kolorystyką, ukazujące konie w odpowiedniej fazie i z odpowiedniego kąta, czy po prostu zdjęcie, które bardziej lub mniej przedstawia konie? Jak będzie za darmo, to będzie to drugie.
Jak będziecie się zgadzać na zdjęcia za darmo i nie będzie was to razić, to coraz mniej będzie osób, które będzie chciało robić profesjonalne zdjęcia, coraz więcej będzie osób, które jak małpa będzie naciskało migawkę.

vissenna   Turecki niewolnik
21 marca 2017 19:43
"cura"  😲

Kto widział bryczesy za 2500?!  😲
A na focie FP Kaja za 200zł  🤣
może machnęła się o jedno zero ta "LAFIRYNDA"  🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2017 20:06
Ło matko, roztargana Lafirynda 😜  🤣  🤣
Strzyga a to redakcja napisała, że bierze pierwsze lepsze z brzegu foto i publikuje jak leci? Czy jednak robią selekcje?  😉 Jak mi się one nie będą podobały to nie będę ich oglądać, proste. Straci na tym jedynie portal. Z drugiej strony! - oczywiście, że uwielbiam patrzeć na piękne twarze, małe noski, niebieskie wielkie oczy i lśniące włosy modelek ale dziwnym trafem na okładki choćby Gallopu trafiają prawdziwe, normalne (w pozytywnym znaczeniu) dziewczyny, które z modelingiem niewiele miały wspólnego - ot przygoda. I co, odbierają chleb prawdziwym modelkom? Psują rynek?
Jakość broni się sama, jak jesteś świetnym fotografem to byle laik z rozmazanym zdjęciem roboty Ci nie odbierze. No chyba, że ten laik ma całkiem dobre oko i cudem w kadr uchwycił całego konia w galopie no to ja bym po nocach nie spała drżąc o zlecenia 😁

Edit: literówka
...modelkom!
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 marca 2017 20:17
Biczowa,, falletta, jakie chcecie oglądać zdjęcia? Dobrze oświetlone, przemyślane, dopracowane kadry, z właściwie złapaną ostrością, dobraną kolorystyką, ukazujące konie w odpowiedniej fazie i z odpowiedniego kąta, czy po prostu zdjęcie, które bardziej lub mniej przedstawia konie? Jak będzie za darmo, to będzie to drugie.
Jak będziecie się zgadzać na zdjęcia za darmo i nie będzie was to razić, to coraz mniej będzie osób, które będzie chciało robić profesjonalne zdjęcia, coraz więcej będzie osób, które jak małpa będzie naciskało migawkę.


Strzyga weź pod uwagę że każdy profesjonalista był kiedyś amatorem, i w przyszłości kiedy te małpy będą naciskać migawki aparatów udając profesjonalistów (czyli będą to robić za kasę) rynek ich zrewiduje. Przecież jak ktoś płaci to chce zdjęcia przemyślane, dobrze oświetlone, odpowiednio ostre, wykadrowane. Teraz masa amatorów nazywających się fotografami bo mają lustrzankę sprzedaje swoje usługi (dla mnie to jest znacznie gorsze bo psuje rynek profesjonalistom), dlaczego ci co robią zdjęcia dla przyjemności nie dla zarobku nie mogą pochwalić się zdjęciem, które im wyszło i z którego są dumni, może to ich zmotywuje do pracy i zostania tym profesjonalistą. A buraki, które wezmą wszystko byle za darmo są wszędzie i będą psuć rynek zawsze, mimo oburzenia innych na szczęście są też osoby świadome tego że o wizerunek trzeba dbać a to kosztuje, kosztem jest inwestycja w profesjonalistów.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 marca 2017 21:05
Ależ niech promują amatorów! Jasne! Ale skoro amatorowi wyszło super zdjęcie to... niech mu za nie zapłacą. Może mniej niż profesjonaliście bo zdjęcie nie będzie aż tak super a fotograf nie ma doświadczenia ale kurde, jak coś zrobisz dobrze to czemu masz to oddać za darmo, jeśli włożyłaś w to czas, pieniądz i serce? Jeśli nie jesteś profesjonalną krawcową ale udało ci się uszyć coś fajnego, ładnego, może nie jak z super drogiego sklepu ale coś przyzwoitego, dobrej jakości i ładnego, to oddasz to teraz komuś za darmo, za to że będziesz mogła naszyć metkę ze swoim nazwiskiem? A gdzie zwrot choćby za materiały?
Zaraz będą szukać kogoś kto "lubi pisać i uważa że dobrze mu to wychodzi ale jest amatorem" i opublikują jego tekst... za darmo!!! Okazja! A może normalnie trzeba było dopłacać żeby opublikowali...? 😁
Myślę, że ten wpis nie wywołałby takiego zamieszania gdyby był napisany w innym tonie.... Myślę, że są osoby, które by się ucieszyły z publikacji ich zdjęcia, ale podkreślanie że portal zrobi to łaskawie za darmo, faktycznie budzi mały niesmak. Intencja może i nie najgorsza, wykonanie nietrafione. 
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 marca 2017 21:35
Misskiedis myślę że to już jest prywatna sprawa każdego człowieka, to w końcu jego decyzja czy pokaże swoją pracę za darmo, jeśli ktoś chce publikować swoje "rękopisy" za darmo to też jego sprawa, prawda? Krawcowej też nikt nie zabroni oddać sukienkę za darmo. Przecież nikt go nie okrada a jak uważasz to za niesprawiedliwość mimo że sam autor tak nie myśli zawsze możesz  przelać jakieś pieniądze dla uspokojenia sumienia. Dla mnie to nic śmiesznego, nie każdemu chodzi o pieniądz, czasem wystarczy przyjemność jaką się czerpie z samego tworzenia. Śmieszna jest ta cała nagonka, w końcu zdjęcia publikowane na fb nie nadają się do niczego innego poza zobaczeniem, jeśli ktoś będzie szczerze zainteresowany zdjęciem, skontaktuje się z autorem i zapewne zapłaci za możliwość posiadania tego konkretnego zdjęcia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 marca 2017 23:06
Nie chcę mi się toczyć tej dyskusji.
W ogóle, niech fotografowie płacą zawodnikom i paortalom, że mogą wydawać kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt, siedzieć godzinami na zawodach, płacić za dojazd, wyżywienie i spanie i spędzić kolejne kilkanaście godzin na obróbce.

http://izzynatropie.pl/fotografia-najbiedniejszy-zawod-polsce/
Strzyga idąc Twoim tokiem rozumowania nikt nie powinien wpuszczać do swojego auta np. rodziny, znajomych i ich gdzieś podwozić przy okazji - za darmo, bo taxi na tym nie zarobi i MPK  🤣 Nikt nie każe tyrać profesjonalistom za darmo i nie wiem skąd taka nadinterpretacja. Zresztą Biczowa świetnie to ujęła w swoich postach. Zgadzam się z Kitty, że ton treści ogłoszenia mógłby być zmodyfikowany. Chyba ta 'łaska' wyczytana między wierszami tak ubodła fotografów ale skoro ogłoszenie nie było kierowane do tych co z tego żyją to nie rozumiem oburzenia.
Jeżeli dressage.pl czerpie korzyści ze swojego profilu np.  poprzez reklamy itp., to już nie jest takie proste... Dostają zdjęcia za darmo, ich oglądalność rośnie, rosną też zyski. Czyli wykorzystują naiwność fotografów amatorów.
Znowu burza o darmowe zdjęcia  🤔 Jeżeli ktoś ustrzeli smarfonem fajną fotkę to już nie ma prawa jej przesłać redakcji bo olaboga odbierze chleb profesjonalnym fotografom. Jak zrobię taką fotę to mogę z nią robić co zechcę. Z sukienką, rysunkiem czy inną rzeczą wykonaną własnymi rękoma też mogę robić co chcę. Mogę oddać za darmo, sprzedać lub wyrzucić do kosza. Idźcie do wątku DIY i naskoczcie na osoby które same szyją czapraki i derki bo przecież obniżają dochody Eskadronowi.  Zapewne mi tez się należy potępienie bo zszyłam za darmo ochraniacz koleżance i tym samym odjęłam jakiejś szwaczce chleb od ust. O matko! Kupiłam ostatnio szkicownik i ołówki! Czy ja wogóle powinnam wrócić do rysowania?! Przecież to może zaburzyć rynek malarzom!
Jak ktoś się boi, że nieprofesjonalista zajmie ich miejsce na rynku to może powinien się zastanowić czy dobrze wykonuje swoją pracę, albo czy jego praca jest wogóle potrzebna.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 marca 2017 09:18
Klopsik, fajnie będzie jak wrócisz tu kiedy zrozumiesz temat dyskusji.
JARA nie bądź taka protekcjonalna. Odniosłam się do tej części dyskusji która mnie najbardziej bawi i jednocześnie irytuje. Nie chce mi się pisać o promowaniu marki przez takie lub inne akcje. To akurat nie wzbudza żadnych moich emocji.
Cień na śniegu nie łączyła bym naiwności z dobrą wolą. Jak to się mówi każdy orze jak może. Jest ktoś kto chętnie za darmo z satysfakcją odda zdjęcie i jest ktoś kto je wykorzysta do swojej pracy i przy okazji wypromuje tego cichego autora zdjęcia. Może to być jednorazowe 'zabłyśnięcie' a może furtka na rozwój. Amatorzy nie dostają kasy - źle, a Ci co biorą i się ogłaszają jako "srali lali photography" to rozumiem dla rynku też problem? Ciężko wywnioskować w takim razie co u Was jest właściwe  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 marca 2017 09:55
Dlaczego amatorom nie płacą za opublikowane zdjęcia? Serio, to tylko furtka na rozwój? Z takim tokiem myślenia może wyjść każdy np pracodawca, który może nie wypłacać wynagrodzenia, bo przecież nowy pracownik jest amatorem, a praca u niego to szansa na rozwój. Statystom się płaci za robienie tłumu w filmach, a aktorami to oni nie są. Ludziom za udostępnianie psów, mieszkań, samochodów itp również się, dlaczego amator ma być inaczej potraktowany?

Oczywiście jak ktoś chce charytatywnie robić to jego wola, każdy szanuje i wycenia swoją pracę według własnego uznania.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2017 10:00
Wszystko rozbija się o łaskawe 'Opublikujemy Twoje zdjęcia ZA DARMO'. Serio, to nie jest w porzo, można było to inaczej rozegrać. Wydźwięk posta jest fatalny i w myśli social_media to samobójstwo. To nie jest łaska i dobra wola, że opublikują czyjeś zdjęcie i serio - żadna to furtka dla amatora. ŻADNA. W ile stron fotografów amatorów weszliście po zobaczeniu fotki na portalu fb? Ile z tych stron zalajkowaliście? Ile razy byliście aktywnymi fanami albo skorzystaliście z usługi tego fotografa amatora?
W dzisiejszych czasach social media oferowanie publikacji foty na fejsie jest żadną reklamą dla twórcy, łatwiej, szybciej i nie oddając roboty za frajer wypromuje się sam... end of story
rudziczek   Małe i duże.
22 marca 2017 10:15
Ja to porównam do pracy z końmi, bo myślę, że sporo z nas ma tak jak ja za sobą etap "wolontariatu" w różnych stajniach i na różnych stanowiskach. Kiedyś wyrzucałam obornik od koni, w zamian za jazdy. Potem, w tej samej stajni awansowałam na jeźdźca i ruszałam i lonżowałam prywatne konie (za to już kolejnych jazd nie było). Potem w innych stajniach był etap baaardzo różnych końskich prac wykonywanych za: darmo/śmieszne pieniądze/ przysługi/ treningi itp. Mi ten etap był w życiu POTRZEBNY, po to, by zdobyć doświadczenie (nawet jeśli jest to doświadczenie "jak szybko i skutecznie machać widłami"😉i móc się tym zająć w przyszłości profesjonalnie.

Znam zawodnika, u którego bez złotówki "terminowały" studentki- koniareczki. Codziennie podstawiały mu konie, czyściły sprzęt lonżowały itp. Koniareczki zadowolone (bo mogły podglądać metody swojego guru), zawodnik zadowolony, komu to przeszkadza?

Mam wrażenie, że największe rozgoryczenie na temat "za darmo" mają Ci, którym się praca zawodowa nie układa tak dobrze, jakby tego chcieli. Nie tylko od fotografów ludzie proszą, żeby zrobili coś za free albo groszowe stawki. Jak mówię znajomym, ile kosztuje jazda rekreacyjna albo trening z dobrym trenerem, to też wybałuszają oczy. Bo trener później tylko stoi i poza dojazdem nie ponosi żadnego wkładu finansowego (nie ma biura, nie potrzebuje żadnych materiałów). Ale nie słyszałam, żeby dobrzy trenerzy denerwowali się, że ludzie prowadzący znajomym jazdy za dziękuję albo szkółki, w których lekcja kosztuje 20 zł psuły im rynek i zabierały klientów😉 Jakość obroni się sama. Ci, którzy wolą słabe zdjęcia, ale "za darmo" sami strzelają sobie w stopę i rynek to sam zrewiduje.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 marca 2017 12:44
falletta, wypromuje do czego? Zeby mógł pokazywać więcej zdjec za darmo?

Rudziczek - pudło. Robię normalnie na etacie, fotografia to nie moje źródło utrzymania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się