Styl western (dawniej kącik)

Nique, no ba :P ale jakby mnie było stać, to bez krępacji bym w takich startowała. I w takim makeupie zrobionym przez wizażystkę. A co 😁


Jak szaleć to szaleć xD
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2017 09:13
Nique, Myślę, że to ogólnie tak działa 😉 jak już wyglądać oszałamiająco, to od góry do dołu :P
Wiesz, jedne laski robią tutoriale makeupów jak zajebiście wyglądać na imprezie, inne jak zajebiście wyglądać na przejeździe 😉 wiadomo gdzie i jak koniarze spędzają piątkowe wieczory 😁
Wtrącę swoje 3 grosiki. Nie wiem czy sie mylę czy nie, ale w moim odczuciu to też jest pewna cecha charakterystyczna Ameryki. Amerykanie jak już coś robią to "na maxa". Więc jak ma być szał i wow, to po całości! Jesli ktoś pasjonuje się jeździectwem, to wszystko pewnie jest w motywy końskie, jeżeli ktoś kocha różowy, to wszystko będzie różowe, jeśli ktoś jest fanem mangi czy anime, to wszystko będzie rodem z Japonii. Tak ich trochę odbieram, jako pasjonatów na całej linii. Ma to swój urok, a makijaż jest wykonany przepięknie! To już pewna forma luksusu, pozwolić sobie na "człowieka" od wszystkiego, osobno od konia, innego od mejkapu etc 🙂 super, dla mnie bomba!
Cóż... Wiem gdzie ja spędzam swoje niemalże wszystkie wieczory :P - W temacie wieczorów - wczoraj odkryłam nowy sposób na doczyszczenie plam po kupie z sierści palomino (dwie godziny szorowania i koń nówka sztuka)... Takie tam, jeździeckie rozrywki  👀

Edit: Może powinnyśmy odświeżyć wątek westernowej rewii mody - makijaż oczu pod kolor padu  😀
Wiadomo ze nie to ładne co ładne tylko to co sie komu podoba 😉 . A dziewczyna na zdjęciach moim zdaniem prezentuje sie fajnie - oczywiście w kategoriach show . Widac ze wszystko jest dopracowane , fajne kolorystycznie ( i jak na amerykańskie możliwości stonowane 😉i absolutnie nie ma efektu pt wieś tańczy i śpiewa
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2017 09:32
gocunio, z tego co się orientuję, to po prostu znające się dziewczyny zamawiają wizażystkę i jedna obsługuje kilka zawodniczek bo w ferworze zawodów ciężko by było jeszcze samemu się tak malować.
A co do amerykanów... ich jest 319mln ludzi więc generalizowanie jest dla mnie bardzo bez sensu (mam uczulenie na wrzucanie wszystkich do jednego wora). Mi się wydaje, że to raczej media wyobrzymiają sprawę i podkreślają te cechy. Sklepy przelane lookbookami wnętrz z samymi konikami, fanki różu. Byłam wprawdzie tylko 10 dni w Philadelfii ale nic takiego nie zaobserwowałam 😉
A że wygląd jest 'na maxa' - no niestety, tak wyglądają klasy techniczne i będą wyglądać. Tak jak w ujeżdżeniu niewyobrażalne jest startować w nie_białym czapraku i czarnego, lakierowanego ogłowia tak tu ma być kolorowo, blink blink i scenicznie. I rozlewa się to na całe AQHA, nie tylko w USA. W Europie po prostu jest na to znacznie mniejszy rynek, najszybciej rozrasta się reining i pon wygląda tak, jak na amerykańskich arenach. Srebrne ogłowia, zdobione koszule u zawodniczek robione na zamówienie

Ci ludzie na co dzień/treningowo wyglądają normalnie :P



z daleka taki makeup prezentuje się... tak 😉

niższa klasa zawodów - mniejszy blink

i ta sama Deanna w bardzij cywilnej wersji 😉
Domyślam się, że jedna zawodniczka by wszystkiego nie ogarnęła 🙂 jeszcze może jakiś towarzyszący temu wszystkiemu stres i klapa murowana! Mówię tylko, że to rodzaj luksusu i nie mówię tego z zawiścią, ale wręcz z pewną ... zazdrością! 😀

Co do rzekomego "generalizowania", podkreśliłam, że jest to moje prywatne odczucie, nie wiem jak jest naprawdę, ale również nie miałam na celu tego pejoratywnie konotować. Jeśli ktoś coś kocha to dla mnie spoko! Zwłaszcza, że w tym przypadku konkretnym, jak to ktos wcześniej zauważył, efekt jest z ogromną klasą! Nie ma mowy o wieśniactwie, chociaż oczywiście, jest to kwestia gustu...

I domyślam się też, że nie trenuja w takim ekwipunku :P

Jestem pełna podziwu dla staranności z jaką sa wykonane te stroje i cała prezentacja. Już tak zupełnie laicko zapytam czy to nie stanowi też część jakiejś oceny - tak oficjalnie? Czy na to się zwraca uwagę? Zastanawia mnie to ponieważ napisałaś (smartini), że "A że wygląd jest 'na maxa' - no niestety, tak wyglądają klasy techniczne i będą wyglądać." i myślę teraz o tym czy czasami ta prezentacja nie bierze górę nad poprawnościa techniczną?
Fantastyczne ujęcie to "cywilne". smartini chyba musimy się znowu na sesję umówić :P

Dla mnie taki "mniejszy bling" jest w sam raz 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2017 09:50
gocunio, nie no, ja wszystko zrozumiałam, ot prowadzę dialog z tym, co napisałaś 😉 i efektu też zazdroszczę i malutkimi kroczkami dażę do choćby połowy tej klasy. Ah i Oh

A co do oceny - wygląd w żadnym stopniu nie jest oceniany. Ba, nawet dosiad jeźdźca bezpośrednio jest oceniany tylko w WHS, w innych klasach wpływa tylko na ocenę ogólną. Należy wyglądać schludnie i przepisowo (koszula, kapelusz, kowbojki itp). Wygląd to tylko kwestia estetyki i mody, oceniają koleżanki na trybunach co najwyżej ^_^ tak samo w reningu, są niepisane zasady jak np stosowanie tylko białych, czarnych i ew brązowych owijek (na gniadoszach). Sędzia nie obetnie punktów za czerwone, ale na pewno będzie znieszmaczony i może nawet upomnieć zawodnika, że to nieeleganckie. Ale ocenić tego nie wolno.
W klasyce też są 'niepisane' zasady estetyki, których jedni przestrzegają a inni nie i również widać że im wyższa klasa zawodów tym jednak zawodnicy lepiej wyglądają, mają fraki na miarę dopasowane kolorystycznie do czapraków itp itd.
Tylko my w pl jesteśmy opatrzeni z estetyką klasycznych konkurencji i tego aż tak nie zauważamy jak w westernowych nowościach.

Nique wiosna przyjdzie, naprawię aparat i mogę przyjeżdżać, teraz mam blisko 😀
smartini ni-koń umarł? No muszę się wziąć ostro do roboty żeby nie było wstydu na "check-upie" (gdybyś zechciała wsiąść na mojego osła) 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2017 09:55
Nique, umiera albo migawka (gorszy scenariusz) albo mechanizm lustra (mniej gorszy) bo się blokuje w połowie D: boję się iść na diagnozę i wycenę :/
ciśnij ostro bo nie omieszkam wsiąść!!! 😀
Jesteś smartini kopalnią wiedzy, dzięki! 🙂

Ta ocena koleżanek z trybun to czasami kwestia życia i śmierci hahaha  😀
Nique, umiera albo migawka (gorszy scenariusz) albo mechanizm lustra (mniej gorszy) bo się blokuje w połowie D: boję się iść na diagnozę i wycenę :/
ciśnij ostro bo nie omieszkam wsiąść!!! 😀


Właśnie, bo coś tak ucichło ze zdjęciami ostatnio u Ciebie. Jakby co, to na kawę również zapraszam :P Mamy tygodniowego ogierka <3 Jest do schrupania (do kawy najlepszy xD).

Edit: No póki co chciałabym dojść z Jackiem do etapu że powiem że poruszamy się we wszystkich trzech chodach z równowagą i mamy wyregulowany gaz, hamulec i sterowność...
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2017 11:33
Nique, na kawę i źrebaczki to ja zawsze 😉
gocunio, proszę bardzo ^_^
smartini byle by pogoda była 🙂
Wrzucam garść zdjęć z ostatniej jazdy. Udało się w końcu opuścić halę i skorzystać z pierwszych promieni wiosennego słoneczka (choć było jeszcze dość zimno).
Co prawa do wrzuconej wyżej Deanny nam daleko, ale co tam :P Przynajmniej dobrze się bawimy (choć przyznam, że ostatnio cierpię na brak motywacji…).
Nique patrząc na to co piszesz w wątku i co Ci się podoba to może odpowiadałby Ci taki kierunek? Zresztą na pewno widziałaś już ten filmik.

Mi się bardzo podoba ruch i ustawienie tego konia. No i mimo "dużego oka" jest taki... niewzruszony 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 10:27
Z informacji 'z frontu', Rafał Dolata i Surpriz Me Whiz Chex 215,5 w pierwszym go na Futurity 4yo w Cremonie, póki co 5 miejsce w overal i 1 w LVL3 (nie są wpisani w LVL4), do końca klasy jeszcze 70 ze 100 koni 😉
smartini jest gdzieś transmisja ? na FB są pojedyncze przejazdy
terenowy "srający kot na puszczy" czyli ja ;-)


smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 13:20
Złota, relacja jest płatna (lub darmowa dla właścicieli koni), oglądać będzie można dopiero finały jeśli się nie mylę
Nique patrząc na to co piszesz w wątku i co Ci się podoba to może odpowiadałby Ci taki kierunek? Zresztą na pewno widziałaś już ten filmik.

Mi się bardzo podoba ruch i ustawienie tego konia. No i mimo "dużego oka" jest taki... niewzruszony 😀

Mi też się podoba ustawienie tego konia.
Co to znaczy LVL3/4? Poziom (level)?
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 15:42
kasiakliczkowska, Klasy Open i Non Pro są podzielone na levele (1,2,3,4) i każdy lvl ma 'limit wygranych', dzięki temu początkujący zawodnicy (czy to open czy non pro) nie muszą konkurować ze starymi wyjadaczami (np Rafał nie musi konkurować z Rudim czy Fonckiem). Im więcej ma się wygranych w dolarach w tym mniejszej ilości klas można startować. [s]
Dla przykładu (kwoty wymyślone, nie pamiętam pułapów)
Na początku można startować w każdej klasie, od 1 do 4, na raz (każda ma oddzielne wpisowe, im wyższy lvl tym droższe ale też wyższa wygrana)
Jak wygra się (w skali całej kariery) załóżmy 1000$ to wypada się z lvl1, można już tylko 2, 3 i 4. Jak wygra się 5000$ to odpada się z lvl2 i tak dalej, aż ma się na koncie tyle, że można startować tylko w lvl4. Zasada ta sama dla klas Open i Non Pro.
Do lvl1 już nigdy nie można wrócić, do innych z tego co pamiętam można ale dokładnie jak to działa to musiałabym się wczytać. Jak się przez ileśtam lat nie wygra jakiejś konkretnej kwoty to można wrócić czy jakoś tak[/s]

Doczytałam, wypadanie z leveli leci wg rankingu NRHA (wg wygranych), z klas takich jak Rookie, Intermidiate - wg zasady opisanej wyżej
Pierwszych 30 zawodników może startować tylko w lvl4, Ci na 31-80 miejscu tylko 4 i 3, 81-130 może w 4,3 i 2, wygrana poniżej  $50,000 - dopuszczony do wszystkich klas (może się więc zdażyć, że ktoś jest dopuszczony do lvl 1 ale niedopuszczony do lvl2 ze względu na ranking, wtedy startuje w 1,3 i 4)

Dla Non pro przedziały rankingu: 1-25|26-85|86-160|poniżej 25,000$

Ranking z roku poprzedzającego, można 'cofnąć się' tylko o klasę rocznie (np jesli ktoś był w roku 2015 25 w rankingu i startował tylko w lvl4 a w roku 2016 spadł na 120 miejsce to teoretycznie mógłby startować w lvl2 ale nie może, bo wolno mu się 'cofnąć' tylko do lvl3)


Podział na levele pojawia się też w Rookie (lvl1 i lvl2), Rookie Professional i w Novice Horse.

Generalnie pułapy i przepisy dotyczące dokładnie kto dlaczego za ile - są rąbnięte i ja ich nie kumam 😀
Ale klasy i limity są następujące

Rookie Professional *$5,000*
Intermediate Open *$7,500*
Limited Open *$10,000*
Open (lvl 1-4, wypadanie z klas leci chyba wg światowego rankingu)

Novice Horse Open lvl1 *$5,000*, lvl2 *$25,000* !tu zlicza się wygrane konia, nie jeźdźca!
Novice Horse Non Pro (nie wiem jakie limity, chyba te same co Open)

Rookie lvl1 *$500/200 youth pts.*, lvl2 *$1500/300 youth pts.*
Intermediate Non Pro *$5,000*
Limited Non Pro *$10,000*
Non Pro (lvl 1-4, znowu wg rankingu)

Youth Rookie +25 youth pts*
-kategorie bez limitów wygranych-
Youth 14 to 18
Youth 13 & Under

Snaffle Bit or Hackamore - Open and Non Pro (do 5 roku życia konia)
Freestyle - Open and Non Pro

Jeszcze są Prime Time, Short Stirrup, GreenReiner, Ride&Slide i inne dziwy ale to głównie w USA


Jak coś niejasno napisałam to dotłumaczę

EDIT Rafał w finale European Futurity 🙂
o nie, klasy western mnie niestety przerastają. Zadowolę się pułapem wygranych w poszeczególnych klasach jako kryterium 😉
Jakbym chciała pojechać z Sunnym do Rumianki na western riding i horsemanship to w jakie klasy mam celować- Amateur?
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2017 09:48
kasiakliczkowska, pułap wygranych w klasach, światowy roczny ranking wygranych w levelach tak w skrócie 🙂
W EZ Ranch będziesz mogła startować w klasach AQHA (wymagane członkostwo) i AllBreed. W Western riding możesz i w Amateur i w Open (aczkolwiek jest mało zawodników, możliwe, że otworzą tylko jedną klasę), natomiast Horsemanship AQHA jest tylko i wyłącznie Amateur, stąd w AllBreed otworzono Open.
Jeśli chcesz startować w AQHA Amateur to koń musi być własnością Twoją lub członka najbliższej rodziny (chodzi o właściciela wpisanego w certyfikacie), nie wiem jak w AllBreed
dzięki 🙂 W certyfikacie akurat jest mój  🏇
Podobno do AQHA można zapisać się zawsze na miejscu?
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2017 10:07
kasiakliczkowska, tak, członkostwo AQHA można przedłużyć/wyrobić w biurze zawodów tylko radzę z tym się wybrać jak najwcześniej, bo i bez tego mają kupę papierkologii i kolejkę do zapisu 😉
to może jednak spróbuję przez www, dla mnie taki wyjazd to i tak będzie mega stres. Mimo, że pojechałabym zupełnie treningowo- jeżdżę na S znowu od 2 tygodni, 2-max 3 razy w tygodniu, a 1-2 razy jeździ jego właścicielka w teren. On jest z tych rozglądających się więc możliwość przejechania schematów na skupionym koniu w nowym miejscu (on np nigdy nie był na hali 🙂 ) byłaby dla mnie wystarczającym osiągnięciem 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2017 10:26
kasiakliczkowska, Kontakt mailowy działa równie sprawnie, Mariusz Siwiec we wszystkim pomoże no i i jemu i Tobie w ten sposób będzie wygodniej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się