Stajnie w Lublinie

Dziękuję! 🙂
Kochani!
Czy mamy na forum kogoś z Firleja lub okolic? Ewentualnie ktoś zna koniarzy z tych rejonów? Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Stajnia Kamionka jest kilka km od Firleja znajdziesz na facebooku
Czy tylko mi nie działa strona LZJ-otu ??
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z wypożyczaniem przyczep na Janowskiej? Na weekend 1-2 kwietnia chcę wypożyczyć jedynkę (do jazdy na samo B).
Trzeba wcześniej zarezerwować telefonicznie, a na miejscu wpłacić kaucję (300 zł z tego co pamiętam
), koszt na dobę chyba 80 zł. Tylko jedynka jest bardzo bardzo wąska, lepiej brać tą na 1,5 konia. Na miejscu wpłacasz kaucję, podpisujesz odbiór przyczepy, dają Ci dokumenty i trójkąt i możesz odjeżdżać.
sotniax Strona już działa, pewnie chwilowe problemy techniczne.

Przy okazji czy Piker już nie robi odznak ?
Widzę wszystko w Pólku  🙄
Tylko jedynka jest bardzo bardzo wąska, lepiej brać tą na 1,5 konia.

A ta na 1.5 nada się na B?
Mam nadzieję, że to odpowiedni wątek  :kwiatek:
Mam prośbę do dziewczyn z Lublina. Piszę pracę magisterską "Hala w konstrukcji stalowej jako kryta ujezdzalnia". Chcę tam zawrzeć rozdział o przykładowych halach na terenie Lublina, w związku z tym poszukuje serdecznych osób które z takowych hal korzystają. Najchętniej w konstrukcji stalowej, ale stalowo-drewniana lub drewniana też wchodzą w grę. Chciałabym porobić kilka zdjęć i wykorzystać w pracy jako przykład. Potrzebne mi będzie również jak najwięcej wymiarów takiego obiektu. Będę też bardzo wdzięczna jeśli ktoś posiada jakiekolwiek zdjęcia z etapu budowy i mógłby mi je udostępnić. Jeśli ktoś posiada projekty swojej hali w wersji papierowej lub elektronicznej to byłby dla mnie cud. W zamian oferuje czekoladę lub coś mocniejszego w zależności od preferencji  😁 ewentualnie płacę w złocie.
Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc i kontakt  :kwiatek:
[quote author=karolina_ link=topic=80.msg2663916#msg2663916 date=1490197422]
Tylko jedynka jest bardzo bardzo wąska, lepiej brać tą na 1,5 konia.

A ta na 1.5 nada się na B?
[/quote]

Tak, pożyczałam na B 🙂
Dzieki Aggii - niestety okazalo sie ze moim autem nie pociagne nawet jedynki na B bo sam samochod ma dmc ponad 2500kg :-( ale w kwietniu planuje kurs na b+e
Hej. Mam troszkę nietypowe pytanie 😉 Czy może ktoś się orientuje czy w stajni uczelnianej na Felinie konie chodzą w siodłach Daw Mag Hubert czy Konrad ? Bardzo dobrze wspominam siodło na starym, dobrym Azji ? Czy może ktoś kojarzy co to za siodło było ? Wiem, że Daw Magi wtedy były kupione, ale czy to był Hubert ? Pamiętam charakterystyczne dawmagowe przeszycia na poduszkach kolanowych i to, że siodła były dość nowe te 7 lat temu 😉    Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Z tego co pamiętam to były siodła firmy Siodlarz Pleszew, model Konrad, Daw Magi to na pewno nie były.
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
01 kwietnia 2017 12:58
Ja z kolei kojarzę na GRALU - PFIFF Diana, ale to z 10 lat temu :-D
Kiara  "w tamtych czasach" to chyba każdy tamtejszy koń chodził w tym dziadostwie, do dziś mnie tyłek boli na myśl o tym 😉 Ale faktycznie coś mi sie kołacze, że miały być huberty kupowane, tylko nie wiem, czy każdy koń dostał takie siodło, czy trochę zadbali o dopasowywanie bardziej.
A nakupywali tych hubertów, które "za moich czasów", czyli jeszcze dwa lata temu, odstawały masakrycznie, były za wąskie, a Elf w pewnym momencie miał paskudnie odbity grzbiet z dwiema spuchniętymi baniami przy lędźwiach. Nie mówiąc już o Eposie, który uginał się od miękkiej szczotki.
Nie mogę się nadziwić, że co roku kolejne 60 osób nabiera się na fachowe zaplecze jeździeckie tego elitarnego kierunku...
mils   ig: milen.ju
03 kwietnia 2017 09:13
Jasnowata ech, dokładnie, dalej mam sobie za złe ten wybór. Pomysł w sumie fajny, ale realizacja już gorzej. Mnie coś ruszyło na jednym z wykładów w poprzednim semestrze. Prowadząca powiedziała, że starają się o dofinansowanie na "takie centrum odnowy biologicznej" (cytat). Moim zdaniem powinni zadbać o lepszy standard w podstawowych sprawach, jak np. siodła właśnie.
To ma być w ogóle niby cały nowy kompleks hala + stajnia + zaplecze dydaktyczne.
No i niech by to powstało.
Tylko mi szkoda, że wtedy znowu nie będzie pastwiska dla kucorów...
mils   ig: milen.ju
03 kwietnia 2017 12:33
Aaa, no to nam powiedziano coś innego. 🙂 Ciekawa jestem czy faktycznie uda się ten plan zrealizować. Choć to nie jest niestety jedyna rzecz, która prosi się o zmianę.
Nie, nie co innego. 😉 Jakieś bieżnie, baseny, itd też by miały w tym kompleksie być.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 kwietnia 2017 20:58
Pytanie czy coś powstanie, już kiedyś planowano hipodrom stawiać nawet projekty były a skończyło się na sprzedaży ziemi.
Czyli jak w końcu z terenami lkj-tu?
UP to przejmuje ?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 kwietnia 2017 15:26
To jest taki plan? Wow nie wiedziałam, myślałam że z terenami lkj jeszcze nic nie wiadomo.
Biczowa Tak słyszałam, że zarząd lkj (pomimo bardzo niskiej ceny dzierżawy) ma gigantyczne długi, czyt. nie radzi sobie i całość jeździeckiego zaplecza ma przejąć UP. Ale na tych pogłoskach się skończyło  🙄 A tak naprawdę nie byłby to wcale taki głupi pomysł .

I PILNA sprawa.
Znajoma szuka matki zastępczej dla 4 dniowej źróbki małopolskiej.
Ktoś coś ??????? 
Sonika, kilka dni na FB krążyło ogłoszenie, że komuś źrebak padł i ma mleko jak trzeba.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 kwietnia 2017 22:13
Sonika a Julka dzwoniła do Kniaziuka?
Biczowa Nie wiem. Po prostu pomagam. Może jest tutaj ktoś kto nie ma fb i nie dotarla do niego wiadomość a mógłby pomóc.
mils   ig: milen.ju
01 maja 2017 15:10
Jakie mamy aktualnie pensjonaty z halą w odległości ok. 20km od miasta? Fidelius, Wieża, Bonanza, Alexander, Drwal, Dakar, Felin, Zawpierzyce, Bukowa Zagroda, Gros, coś jeszcze?
mils w Zemborzycach jest dwie lub trzy stajnie z halą.
Kiedys była stajnia w Poniatowej, nie wiem czy nadal prowadzą działalność

No i Piker. Obwodnica teraz szybki i latwy dojazd.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 maja 2017 22:51
mils Ku słońcu i stajnia na Krężnickiej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się