Kącik WKKW

_Gaga, poszło pw  😉
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2600083#msg2600083 date=1475387737]
Smok10, z tego, co pamiętam Mateusz nie jest za wysoko w PP a generalnie o tym mówimy, nie o jednym konkursie
Poza tym po Strzegomskim parkurze przestałam w niego wierzyć
😉
[/quote]

No i jednak tak jak przewidziałem.  😁 Mariusz wygrał  😉

http://www.swiatkoni.pl/news/11636,mariusz-kleniuk-najlepszy.html

Zachwyca wspaniała forma Gosi Cybulskiej  😉
Wiecie czy są gdzieś wyniki aukcji z Baborówka?
Jestem ciekawa jak te konie sie posprzedawały 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 października 2016 22:43
Sprzedano 2 konie , średnio 5-8 tyś Euro , a najwyższa oferta za konia 20 tyś Euro  😵
Początek i tak lepszy niż aukcji na Cavaliadzie. Popieram pomysł. Oby wystarczyło wytrwałości organizatorom.
Ale licytowano znacznie wyżej, a aukcja była naprawdę dobrze przygotowana - ring, prezentacja koni naprawdę na poziomie europejskim.
A konie ? Co to było ? Widziałaś to opisz. Kariera , możliwości , rasa, wiek etc.
Do Polski przyjeżdża wielu kupców z całego świata po konie , ale system aukcyjny jak widać dopiero raczkuje .
Dava   kiss kiss bang bang
04 października 2016 09:30
Będzie na ten temat większy artykuł  😎

Szczerze? Jest jasne światełku w tunelu, że w PL da się zrobić fajną aukcję koni wierzchowych  😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 października 2016 19:12
A konie ? Co to było ? Widziałaś to opisz. Kariera , możliwości , rasa, wiek etc.
Do Polski przyjeżdża wielu kupców z całego świata po konie , ale system aukcyjny jak widać dopiero raczkuje .


Lista koni
http://www.bhss.baborowko.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=2&Itemid=194
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 października 2016 06:52
[s]Orientuje się ktoś dlaczego Loretta została wycofana w niedzielę przed skokami? Perlica? Nie byłam na rozprezalni, ale z daleka wydawało mi się, że ją widziałam... [/s]
Już wiem 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 listopada 2016 20:45
Jakby ktoś chciał kalendarz na 2017 z WKKWistami, wyłącznie polskimi, to zapraszam 🙂 klik chyba jeszcze tego w Polsce nie było 😉
Jedyny jaki pamiętam kalendarz ze zdjeciami WKKWistów to jeszcze starej Jaroszówki - KJ OSK 🙂
Dwa tygodnie temu udało mi się w końcu pojechać na kros. Po raz pierwszy i ostatni raz w tym sezonie  😁 W sobotę trening, w niedziele Pay&Cross czyli przejazd krosu jak na zawodach, ale samego krosu i potem komentarz trenera. Bardzo fajne doświadczenie i wartościowy trening.
W Szwecji podział klas na zawodach krajowych wygląda inaczej, a klasy odpowiednich wysokości są sporo trudniejsze niż w Polsce! Moim zdaniem ich 100cm to spokonie nasza P, a 90 to spokojnie L, to 90 które jechałam było trudniejsze niż L które jechałam w Strzegomiu. Ot taka ciekawostka. Na zdjęciu ostania przeszkoda z klasy 90cm no i ja 😉
Początek i tak lepszy niż aukcji na Cavaliadzie. Popieram pomysł. Oby wystarczyło wytrwałości organizatorom.


Miejmy nadzieję, że organizatorzy się nie zniechęcą i w przyszłym roku zrobią powtórkę, na prestiż i powodzenie aukcji trzeba pracować latami. Przy takiej organizacji jak pisze armara, to powinno się udać  🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
22 marca 2017 23:26
Kto będzie w najbliższy weekend w Strzegomiu?
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 marca 2017 21:06
Ja będę w niedzielę od P, może zdążę na kawałek L
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 marca 2017 11:19
Pytałam już w Kąciku skoków, ale tak sobie myślę, że tu więcej osób ma doswiadczenie ze skokami na pochyłościach więc wkleję tu swoje pytanie też :kwiatek:
Mam pytanko żółtodziobowe, ale myślę że w tym wątku bardziej konkretną odpowiedź dostanę.
Chciałabym wprowadzić mojemu koniowi małe skoki luzem, takie 50-70cm, chodzi głównie o większe uruchomienie grzbietu, rozruszanie go trochę, plus wyrobienie siły w zadnich nogach większej. Zalecenie trenerki z przed jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz mam czas coś w tym kierunku podziałać. Generalnie koń jak dostał do przegalopowania drąg, to przednie nogi lądowały po jego jednej stronie, a tylne po drugiej  🙄 więc wolę na początek luzem konia obskakać, zanim mu u góry będę mogła poprzeszkadzać. I tu zaczynają się schody, gdyż dysponuję jedynie malutkim placykiem o wymiarach 22,5x19,5 metra, do tego nachylonym. Nie wiem jakie dokładnie jest to nachylenie, ale wg. map geodezyjnych różnica wysokości terenu na tych około 22-23 mterach to 2m, czyli daje to nachylenie rzędu 10%. Nie wiem czy dobrze to policzyłam. Widać, że jest to pochyły teren, ale stoku narciarskiego nie ma, może ośla łączka 😉 Więc mam tu do was pytanie, w którą stronę takiemu koniowi nie skaczącemu, na pierwszy raz będzie łatwiej sobie z przeszkodą poradzić? Z górki, czy pod górkę?
Znalazłam jeszcze przelicznik, moje 10% to nachylenie 5,71 º
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 kwietnia 2017 22:17
Cross w Jaroszówce już kolejny rok z rzędu jest praktycznie taki sam, a starzy wyjadacze dalej się mylą, skaczą nie to co trzeba, omijają przeszkody...  🤣 to tak w razie gdyby ktoś się zastanawiał skąd u diabła tyle eliminacji w LL i L. Większość to właśnie pomyłki na trasie, parę wyłamań i jakieś 3 gleby.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 kwietnia 2017 06:21
No to nieźle. A myślałam, że to ze mnie taka sierota. Rok temu miałam tam eliminację za pomyłkę. Stały dwa domki koło siebie, a ja skupiam się już na wąskim froncie za nimi i skończyłam nie ten co trzeba  🙂
Ma ktoś link do wyników?
Mój googiel nie znajduje...
Dziękuję!

O ja cie, widzę, że El Bonillo jechał dwie gwiazdki!
Ma ktoś foty?
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2017 12:15
W sobotę był Kuba Zembron, ale nie wiem na jakich konkursach. Wczoraj widziałam Janusza Lecha, ale też nie wiem czy został do 2*. Może ktoś później dojechał, mnie po 11 już nie było. Kasi Boryny nie widziałam, a faraa była na Partynicach.
edit: tutaj jakaś galeria, ale widzę że tylko do *: http://fotobox.lca.pl/juicebox,1491770381.html
Swoją drogą wiem chyba co za gościu to robił i zgapił ode mnie panning, którego jeszcze nie zdążyłam opublikować, ale stał koło mnie i widział, co kombinuję  🙄
Którą trasą teraz najlepiej jechać z przyczepą z Warszawy do Sopotu?
nie jechałam wprawdzie z przyczepą, ale byłam w czwartek w Wawie, jechałam obwodnicą trójmiasta, autostradą A1 i 10. Jechało mi się bardzo dobrze mimo podłych warunków pogodowych.
Autostradą jest kilkadziesiąt kilometrów dalej niż krajową 7 i właśnie zastanawiam się, czy warto dodawać te kilometry, bo z przyczepą dużo szybciej na autostradzie nie pojadę. Nie wiem jak teraz 7- chyba skończyły się już te różne przebudowy?
Niestety przebudowy jeszcze trwają i jak z przyczepą wpadniesz w korek to nie zazdroszczę...
D+A, 7 nawet nie próbuj. Tam są cały czas remonty,  zwężenia,  objazdy. Możesz na długo utknąć: http://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien
Dziękuję za info :kwiatek: Ktoś mi powiedział, że przebudowy już się zakończyły a jak teraz patrzę to faktycznie sporo remontów.

Oby pogoda na weekend się poprawiła. Może śnieg nam nie spadnie😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się