siodło ujeżdżeniowe

[quote author=grando_ link=topic=300.msg2664696#msg2664696 date=1490378569]
A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z siodłem Kentaur Afrodite? Wyszukiwarka mi nic nie wypluwa 🙁
[/quote]

Ja ostatnio mierzyłam. Co prawda niedokońca poczuwam się, aby wyrażać pełną opinię, bo siodło było na mnie za małe, a na konia za szerokie. Ogólnie ładnie wykonane, skóra niezła, dobrze wypełnione klocki, panele, poduszki. Szeroki wyraźny kanał. Miękkie- może nie ekstremalnie, ale nie mogę powiedzieć, że było twarde. Siedzisko dosyć głębokie, ,,sadzające", ale nie blokujące jakoś nadmiernie. Najbardziej przypominało mi euroridinga luxora, podobne wrażenia chociaż w luxorze było chyba ciut głębiej jeszcze. Klocek spory, ,,trzymający" udo, reszta nogi pozostaje swobodna. Na koniu pomijając za szeroki łęk, leżało całkiem ładnie. Tybinka powiedziałabym, że dla ludzi o standardowej nodze, chociaż w 16,5 które mierzyłam myślę, że ktoś krótkonożny spokojnie by się odnalazł.
Mierzyłam także Elektrę, podobne siodło pod względem reszty, różni się przede wszystkim siedziskiem. Tu jest całkiem swobodne i wycięty przedni łęk- muszę przyznać, że to leżało jeszcze lepiej niż Afrodyta, ale wiadomo co koń to inne parametry. 😉

Osobiście jakbym miała wybierać dla siebie wzięłabym Afrodytę.
Alaska bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź  :kwiatek: Dosłownie takiej odpowiedzi oczekiwałam. Mam nadzieję,że przy moich gabarytach rozmiar 17,5 (169cm i 63kg) będzie w sam raz? Będę mierzyć i sprawdzać jak się jeździ ^^ Konia mam fryza, także podejrzewam,że łęk 34 wg Prestige będzie w sam raz, a jak trochę za duży to wypcham podkładką, bo konik chodzi dopiero od pół roku także może się rozrosnąć 😀
lostak   raagaguję tylko na Domi
25 marca 2017 07:25
Udało mi się pojeździc w Erre : DE i Adelinde - najlepiej i mnie , i koniowi było w DE , ale ... noga fatalnie leci mi do przodu , a samo siodło mocno usadza do tyłu. Natomiast Adelinde robi mi porządek z dosiadem , ale faktycznie ciut za szeroka co przy np. ustępowaniach , łopatce sprawiało  mi pewne problemy . Czy
DM ( jednotybinkowa Adelinde ) da chociaz trochę inne odczucia z jazdy ?
Czy jeszcze któregoś modelu Erre warto spóbować - głebokie siedzisko , z jednoznacznie wypadającym na środku siodła "punkcie ciężkości ", no ale i nie za szerokie ?
Najlepiej pod tym względem wypadl mi Prestige Helen , tylko Erre wygląda na porządniejszy produkt w podobnej cenie , no i  bardziej przekonuje mnie konstrukcja tych siodeł.


Za chwilę będzie dostępny do testów model Free Style. Pojezdzilam w nim w nim kilkanaście koni, cześć oczywiście lepiej wdowich siodłach ale cześć - nowe doznania. I powiem szczerze - przestępuje nóżkami czekając aż przyjdzie moje i tylko moje które natychmiast zamówiłam. To jest kosmos a nie siodło. Twist powoduje, że nie ma szans aby kon nas zabrał z siodła.
Gdzie mozna zobaczyć , poczytać więcej o tym siodle ? Przedstawicielka Erre niczego takiego mi nie zaproponowała nawet do rozważenia .
[quote author=grando_ link=topic=300.msg2664754#msg2664754 date=1490390048]
Alaska bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź  :kwiatek: Dosłownie takiej odpowiedzi oczekiwałam. Mam nadzieję,że przy moich gabarytach rozmiar 17,5 (169cm i 63kg) będzie w sam raz? Będę mierzyć i sprawdzać jak się jeździ ^^
[/quote]

Ciężko powiedzieć. Ja mam problem z trafieniem. Trzeba przede wszystkim próbować, bo to co wygląda fajnie, czasami nie oddaje tego pod własnym tyłkiem. Ja już przymierzyłam 9 siodeł, no nie jest łatwo.  🤣
A polecony mi tu Stubben Maestoso DeLuxe - no coż założyłam na konia i nawet nie wsiadłam. Tego typu bananowe panele w ogóle mi nie leżą na tym koniu.
lostak   raagaguję tylko na Domi
25 marca 2017 14:17
Gdzie mozna zobaczyć , poczytać więcej o tym siodle ? Przedstawicielka Erre niczego takiego mi nie zaproponowała nawet do rozważenia .


Nie mogła, bo to siodło 3 dni temu się pojawiło🙂
Czy Passiery występują w wersjach z przedłużaną tybinką ? Da się coś takiego spotkać na wtórnym rynku w ogóle?  👀
Alaska, przedłużaną? One z fabryki w standardzie mają długości typu 45cm. Ja i dłuższe widziałam.
Haha epk moje udo ma specyficzne wymagania  🤣 a tak serio siedziałam dziś w Coronie II i było no fajnie.   💃
Tylko w 17 no ta tybinka dla mnie jest na styk. Mierzyłam nawet od zamka jakieś 42/ 42,5 cm. Mogłabym mieć ciut więcej pod tym kolanem. 🙁
Ostatnia ma nadzieja jeszcze w Optimum które czeka też na przymiarkę, ale tam znowu klocki są mniejsze, nie wiem czy będą mi odpowiadać... tybinkę ma na pewno trochę dłuższą. Chyba, że ma ktoś porównanie tych dwóch siodeł?
Alaska, hahah, no Corona to ma chyba najkrótszą z tych modeli wszelkich - przynajmniej jak się interesowałam zamówieniem nowego to tak było. Dużo za krótka ta tybinka? Masz zdjęcia?
Zdjęć niestety nie, bo to tak na szybko i nie upolowałam nikogo na horyzoncie kto by się nadał do ich zrobienia. Czy dużo? Na moje oko jakieś ze 2 cm, może 3 by załatwiło sprawę. W sumie w jeździe jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało, ale myślę że mając lepiej podparte kolano byłoby jeszcze wygodniej. Głupie by to było wyłożyć na nowe siodło i po miesiącu dojść do wniosku, że jednak mi to przeszkadza.  😁  Już w którymś siodle mam podobną sytuację, że brakuje mi kawałeczka, żeby cale kolano stabilnie leżało.
grando Ja tak a propos siodeł Kentaura, mam na ich temat dobre zdanie, ale przy bardzo zbliżonych gabarytach do twoich, jeżdżąc w 17,5 Kentaur Medea czułam że się topie, było za duże.
Dobra, już zaczynam się powoli godzić ze smutnym faktem, że o Coronie II mogę pomarzyć... nogi do ucięcia.  😵
Jakiś pomysł czego szukać co jest podobne? tylko z długachnymi tybinkami.  😜  Właśnie czegoś takiego szukałam gdzie klocek trzyma udo, ale pod kolanem jest dalej jeszcze poduszka i jest miękko.
Alaska, - Albion Ultima jest wizualnie dość podobny, jak z tybinką nie wiem, ale do krótkich te siodła nie należą. A nie myślałaś o ciut większej Coronie? Znajoma miała tak z GG extra 17 i 17,5, nie odczuwała wielkiej różnicy w siedzisku, a w długości tybinki już tak.
Noo to raczej niestety nie wchodzi w grę, bo rozmiarowka jest dość spora i w 17 mam jeszcze spokojnie zapas na dodatkowe kilogramy  😁 myślę że spokojnie weszłabym w passierowe 16,5.
HELP HELP... Wzięłam tego Kentaura na przymiarkę i mam mieszane uczucia...siodło wygodne, ale chyba tybinka dla mnie zbyt długa, bo moje łydki w ogóle do konia nie dochodziły :/ Wiem,że siedzę prawie na kucka, nie mogę się jeszcze odnaleźć w dłuższych strzemionach 🙁 Wszelka krytyka mile widziana 😀 pierwsze zdjęcie moje standardowe dziurki, drugie zdjęcie o dziurkę wydłużone
1.

2.

Siedzisko chyba dobre?
No mogłaby być ciut krótsza, ale wg mnie nie ma tragedii. Czy nie masz wrażenia, że trochę Ci to siodło leci na tył ? Na pierwszym zdjęciu tak wygląda i mam wrażenie, że przez to Ciebie też ciut odrzuciło na tylni łęk, zamiast siedzenia w najgłębszym punkcie siodła na środku?  👀
PS- skąd je załatwiłaś? To nowe czy używka akurat z okolicy?
Chciałam zapytać o opinie na temat Daw-maga Dominus 👀 Nasa się na konia postury fryza?
Jakie ewentualnie inne siodło polecicie na szerokiego konia?
Alaska właśnie trochę leci i ten koń ma to do siebie,że siodła robią zjeżdżalnię do tyłu :/ Mam podkładkę żelową pod tył ale chciałam najpierw zobaczyć, jak będzie zachowywać się bez podkładki. Jest też problem,że poprzednie siodło zjeżdżało tak,że pod koniec treningu gdyby nie napierśnik to popręg zatrzymałby się na słabiznach.
A siodełko kurierem dzisiaj przyjechało na przymiarkę, używane 🙂
Jeśli gdzieś znajdziesz, a nie zależy Ci na głębokim siedzisku to bym wypróbowała dla porównania Elektrę. Niby bardzo podobne siodła, ale kształt paneli z tylu zwłaszcza ciut inny i na moim leżała lepiej Elektra.
A ja się podpinam pod pytanie anil22 jak z tybinką w owym?  👀
Alaska nie mam skąd wziąć i porównać niestety 🙁 A te siodło muszę w piątek odesłać jeśli by nie pasowało, dlatego od razu wrzuciłam zdjęcia tutaj,żeby ktoś mi pomógł ocenić, a mi jeździło się super, gdyby nie ta tybinka przez którą koń mało reagował na łydkę. Może wina za krótkich strzemion... spróbuję jutro w dłuższych i zobaczę.
Ciesz się, bo tybinke można zawsze skrócić, bo wydłużyć to już nie za bardzo.   😂
A tak serio to się zastanów, bo to dodatkowa inwestycja, dobry rymarz Ci to pewnie zrobi tylko pytanie za ile.
+ zastanów się nad tym dopasowaniem do konia ze względów oczywistych, a jak usiądziesz w dobrym miejscu to pewnie będzie jeszcze wygodniej.  😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
29 marca 2017 21:39
Chciałam zapytać o opinie na temat Daw-maga Dominus 👀 Nasa się na konia postury fryza?
Jakie ewentualnie inne siodło polecicie na szerokiego konia?


Ja robiłam na fryza, efekt będzie hm... dzisiaj najpóźniej jutro  🙂

Na pewno się pochwalę  🙂
grando_  myślę, że przykrótkie strzemiona też mogą być powodem, że nie siedzisz na środku, tylko na tylnym łęku - po prostu brakuje miejsca na udo. jeśli wydłużysz strzemiona o 1-2 dziurki, wtedy automatycznie noga pójdzie Ci w dół i powinno być znacznie lepiej - ale wiadomo, jeśli do tej pory jeździłaś w krótszych strzemionach to wydłużanie to nie jest takie hop siup.
Skrócenie tybinki w dwutybinkowym siodle to raczej nie jest trudne zadanie dla rymarza - nie powinno być drogie

Alaska - ja się chętnie zamienię 😉 - moja tybinka w ujeżdzeniówce przy bardzo małym ugięciu nogi ma... 34 cm, nawet przy siedzisku 15" taka długość (a raczej krótkość) była nieosiągalna  😂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
29 marca 2017 21:44
Alaska, standardowa długość tybinki to 46cm, długość klocka 24cm. Niezależnie od rozmiaru siedziska 🙄

jak robisz nowe można zrobić jaką się chce, do  siodła na fryza będzie 42cm klocek 22cm
Alaska, standardowa długość tybinki to 46cm, długość klocka 24cm. Niezależnie od rozmiaru siedziska 🙄


Ooo i to świetnie brzmi!  🏇 a jak wrażenia z jazdy? 

Edit: wg tego co tutaj piszą to w 17` jest tybinka 39 cm. http://www.horse-trade.pl/pl/p/Siodlo-DR-DAW-MAG-Dominus-Exclusive/1371
Alaska, - w dominiusie w 17 tybinka jest krótka, ja musiałabym przedłużać o min. 3 cm, a myślałam o 5 cm nawet. Za to wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, miałam to siodło z miesiąc i jeździło mi się bardzo dobrze, mimo tego, że było bardzo "na styk" 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
30 marca 2017 13:02
No to faktycznie dziwna sprawa Ja mam to informacje stąd Rozmawiałam z panem z Daw Maga który Rozmawiając ze mną mierzył tybinki centymetrem bo bardzo było dla mnie ważne Jaka jest różnica pomiędzy tybinka 17, 17,5 , 18.
Brzask, - ja miałam kilka lat temu 17 Dominiusa u siebie, a potem byłam do niego mierzona przez p. Łągiewke, wracaliśmy do tematu latem, gdy byłam już prawie zdecydowana go uszyć jednak, bo nic z używek nie chciało pasować do mnie i konia jednocześnie, więc raczej nic się nie zmieniło 😉 Jak przekopie dysk zewnętrzny to może nawet foto znajdę. Niemożliwe, żeby tam była tybinka 46cm, bo wtedy bym przerabiała na 51, co raczej mało realne jest, ale fakt faktem, że wszelkie przeróbki w wielkości były w cenie i bez problemu do realizacji.
Dominus na bank ma krotka tybinke, sylwester ma dluga.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się