Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 marca 2017 17:33
Znajoma jeździła w tym siodle Ghost i z tego co wiem byłą zadowolona 😀 Przyjechał do niej przedstawiciel i dopasowywał siodło przepinając poduszki itp żeby odpowiednio leżało i żeby było jej wygodnie 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/48771

Nie ma jeszcze dwóch lat.

Przyjęła siodło, ogłowie i jeźdźca. Reaguje na łydkę, jest energiczna pod siodłem, ale spokojna. Nie ponosi, nie szarpie się.

Super, cieszę się...
Zobaczyłam to przed chwilą, rozpacz, przecież na pierwszy rzut oka widać, że to dziecko.
No chyba, że to matka przyjęła jeźdźca bo na zdjęciach młoda jest tylko w kantarze i "chodzi i stoi na uwiązie, nie odsadza się."
Wyraźnie napisane, że Estera. Matka ma inne imię.
vissenna   Turecki niewolnik
25 marca 2017 11:41
https://www.olx.pl/oferta/ukladanie-zajezdzanie-koni-profesjonalnie-zajme-sie-twoim-koniem-CID103-ID9qkjZ.html

Profesjonalnie.  😎


"Masz problem ze swym wierzchowcem? Jest młody i trzeba go ułożyć?".

""Młode i trudne konie nie są dla mnie problemem także objeżdżam konie już pracujące".

Chyba się dziewczyna nie może zdecydować. Chociaż nie, może - po prostu chce tyłek za darmo powozić. :P
vissenna, hahaha, najlepsze to pierwsze foto z lonży kucyka w profesjonalnym stroju jeździeckim 😂
[quote author=budyń link=topic=190.msg2664931#msg2664931 date=1490466055]
vissenna, hahaha, najlepsze to pierwsze foto z lonży kucyka w profesjonalnym stroju jeździeckim 😂
[/quote]

I z profesjonalną lonżą pod nogami lonżującej. 😀
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
26 marca 2017 15:32
RatiNa ja też nie mogę uwierzyć że 2 latek chodzi pod siodłem  🤔wirek:
maluda już to wrzucała kilka postów wyżej.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/48771

Nie ma jeszcze dwóch lat.

Przyjęła siodło, ogłowie i jeźdźca. Reaguje na łydkę, jest energiczna pod siodłem, ale spokojna. Nie ponosi, nie szarpie się.

Super, cieszę się...



Sprzedający zapomniał napisać "kręgosłup i stawy strzelą jej w wyniku zbyt wczesnego zajeżdżenia dopiero za kilka-kilkanaście lat". To smutne, że ludzie zajmujący się końmi robią takie rzeczy.
https://www.olx.pl/oferta/ukladanie-zajezdzanie-koni-profesjonalnie-zajme-sie-twoim-koniem-CID103-ID9qkjZ.html

Profesjonalnie.  😎

Mnie rozbroiło zdjęcie z hackamore gdzie pasek policzkowy już prawie wchodzi do oka, przy zadziałaniu wodzą to chyba naprawdę jest "na oku"  😵
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 marca 2017 20:24
Widziałam ogłoszenia z dwuletnimi kucami walijskimi w szkółce. Były zdjęcia z jazd i skoków na takich maluchach...
[url=https://www.olx.pl/oferta/huculy-CID103-IDkUEfv.html#fd66290bb3]https://www.olx.pl/oferta/huculy-CID103-IDkUEfv.html#fd66290bb3[/url] Kolejne (nawet jeszcze nie) dwulatki w pracy 🙁
[quote author=vissenna link=topic=190.msg2664853#msg2664853 date=1490442115]
https://www.olx.pl/oferta/ukladanie-zajezdzanie-koni-profesjonalnie-zajme-sie-twoim-koniem-CID103-ID9qkjZ.html

Profesjonalnie.  😎

Mnie rozbroiło zdjęcie z hackamore gdzie pasek policzkowy już prawie wchodzi do oka, przy zadziałaniu wodzą to chyba naprawdę jest "na oku"  😵
[/quote]

Przy niektórych filmikach na FB tej osoby to pikuś ...
megi007, akurat taki wóz jak ciągną to sama przeciągnę. Na dwa konie to jest wysiłek równy pchaniu przed siebie wózka w markecie. I to niezbyt pełnego wózka.
Klik

😂
Luna_s20, ale to chyba nie chodzi o wielkość i ciężar wozu, tylko wiek koni, no to zaprzęgajmy roczniaki do opony, w końcu ani to ciężar, ani wielkość. A te konie patrząc na wiek, zaczęły pewnie nie mając jeszcze dwóch lat, i nie jest to młody uczący się przy matce, tylko dwa dzieciaki.
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2017 21:15
Gównoburza na Facebooku.
I'm just going to leave this here:


Żałosny pokaz ujeżdżenia HPP 2017
Halowy Puchar Polski w Ujeżdżeniu 2017 w Michałowicach to szeroki przegląd inwalidztwa koni i braku podstawowych umiejętności jeździeckich uczestników tego żałosnego przedstawienia. Konie w przejazdach od klasy L do GP chodziły z odstawionym zadem, usztywnionym grzbietem, skracając wykrok przednimi nogami.
W kłusie były w większości nierytmiczne, wiszące na wodzy, usztywnione w potylicy, a niekiedy wykazywały wyraźną kulawiznę.
Pomoce, których używacie sprowadzają się w większości przypadków do zbyt silnego trzymania konia za pysk, nierytmicznego kopania go ostrogami po "nerkach" i podskakiwania w siodle.
Dzieci jeżdżące na kucach wypiętych na sztywne wypinacze, siłą zapiętych nachrapnikach krzyżowych to już jakaś kompletna kpina z ujeżdżenia i pseudofachowa wskazówka dla młodych ludzi jak mają postępować z koniem.
Popatrzcie w oczy tym koniom, tam widać tylko ból, cierpienie i obojętność, natomiast u zawodników wręcz odwrotnie: zadowolenie, uśmiech i samouwielbienie.
Ludzie, czy wy nie możecie kupić sobie kamerki za parę złotych, nagrać się, obejrzeć ten film i dopiero wtedy wystawiać się na pośmiewisko widowni, która notabene nie przychodzi was oglądać .
Jeździcie na chorych, niesprawnych koniach. Jeżeli robicie to świadomie, to nie mówcie, że jesteście miłośnikami zwierząt, a jak nie zdajecie sobie sprawy z dolegliwości, które mają wasze konie, to znaczy, że nie macie zielonego pojęcia jak powinien poruszać się zdrowy koń.
Ujeżdżenie w waszym wydaniu to pokaz waszej arogancji, buty i braku szacunku dla tych biednych i chorych zwierząt. Żałosne przedstawienie urągające klasycznemu ujeżdżeniu, które powinno opierać się na lekkości i delikatnym porozumieniu z koniem jako waszym partnerem, a nie narzędziem do "lansu".
Nie piszę tego, żeby zrobić wam przykrość, w większości pewnie macie dobre intencje, ale zanim zaczniecie pokazywać się publicznie, zadajcie sobie trochę trudu żeby zadbać o zdrowie koni i poznać podstawowe pomoce jeździeckie, które pozwolą wam przejąć kontrolę nad koniem w sposób przyjazny i partnerski, zgodnie z zasadami klasycznego ujeżdżenia.
Autor tekstu : A. W.
desire   Druhu nieoceniony...
27 marca 2017 21:42
vissenna, może linka podrzuć? Co do jednego sie zgadzam - nieraz na zawodach widać konie z odstawionymi zadkami.. tyle że wątpie, że w programie GP, na zawodach tej rangi, a nie jakiśtam towarzyskich, można wykonywać poprawnie elementy na takich koniach.  😂

edit: na zawodach kuce mogą jechać na wypinaczach?!  🤔 znalazłam linka, szkoda tylko że pan wrzucił filmik z jakiejś kliniki, a nie z zawodów, jak dla mnie bardzo mało wiarygodny tekst w takim przypadku.  🤔wirek:
vissenna, może linka podrzuć? Co do jednego sie zgadzam - nieraz na zawodach widać konie z odstawionymi zadkami.. tyle że wątpie, że w programie GP, na zawodach tej rangi, a nie jakiśtam towarzyskich, można wykonywać poprawnie elementy na takich koniach.  😂


Post można znaleźć na koncie FB autora - A.W. 🙂
desire, jeśli chodzi o te wypinacze to też byłam w szoku widząc zdjęcia kuców, ale najwyraźniej można, zdjęcie z HPP z dressage24.pl o tu
przepisy przepisami, ale osobiście nie rozumiem  🤔
leleiria, ale czego? W przepisach jasno jest napisane, że można. Wypinacze nie są nawet mocno zapięte. Może dla komfortu psychicznego dzieciaka? To niskie klasy, mają zachęcać młode osoby do sportu. Nie mówię, że wszystkie obrazki na HPP mi się podobały, ale ujeżdżenie od lat w PL się poprawia. Namacalnie, z roku na rok. Mnie to cieszy!
Mnie tam te komentarze bawią, w szczególności, że znam jedną z osób wypowiadających się tam. Podejrzewam, że ani nie posiada umiejętności o których pisze, ani na lansowanych przez siebie zdjęciach konie nie wyglądają na takie, które właściwie używają swojego ciała..
kare_szczescie, jest to dozwolone, ale argument komfortu psychicznego/bezpieczeństwa do mnie absolutnie nie przemawia.
Taki obrazek kojarzy mi się z zawodami towarzyskimi/regionalnymi i stawianiem pierwszych kroków, a jeśli dobrze rozumiem to są dzieci jeżdżące już jakiś czas, mające jakieś umiejętności i doświadczenie, które pozwoliło im wystartować w zawodach rangi ogólnopolskiej. Dzieci w podobnym wieku jeżdżą na kucach skoki i jakoś nie widać u nich strachu, a tam teoretycznie ryzyko większe.
Absolutnie nie neguję potrzeby klas dla dzieci, bo u nas sport kucykowy kuleje i fajnie że coś się dzieje, ale w ujeżdżeniu jeździec nie może bać się swojego konia, bo to zaprzecza idei tego sportu.

Ja tam nie wiem, może te dobre kucyki ujeżdżeniowe są tak samo charakterne i wybuchowe jak konie z niektórych słynnych linii ujeżdżeniowych 🤣 Jeśli tak, to przepraszam za swoją niewiedzę, mam do czynienia tylko z pospolitymi, rekreacyjnymi krnąbrnymi kucykami.
rudziczek   Małe i duże.
27 marca 2017 22:36
Kategoria wiekowa "młodzicy" to dzieci od 9 do 11 lat. Nie widzę nic zdrożnego w tym, żeby dziewięcioletni szkrab startował z wypinaczami. Skoro przepisy dopuszczają użycie wypinaczy, to czemu nie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 marca 2017 00:44
Facet oburzony, że nie wszyscy jeżdżą jak olimpijczyk Steffen Peters na wklejonym przez niego filmiku??

Oglądałam parę przejazdów i katastrofy nie widziałam, oceny w porównaniu do lat poprzednich wysokie, więc chyba jest lepiej a nie gorzej.
A ponadto ktoś kto nigdy nie wystartował w trudnym konkursie powinien zwyczajnie...zamknąć buzię.Ja na przykład nie zdawałam sobie sprawy jak trudne jest GP dopóki realnie się tam w szrankach nie znalazłam.
Komentarze pod spodem- zabójcze.Dla szarych komórek.A najbardziej mnie poraził komentarz pod komentarzem o trenowaniu konia gorącokrwistego do klasy GP  😂

Jest różnica pomiędzy powiedzeniem podobał mi się przejazd x, a y nie bo... a zawziętym wylewaniem pomyj.To podobny przypadek co Magdalena Dawidowicz, pani która pisze negatywne komentarze pod wieloma ujeżdżeniowymi postami i zawsze musi swoją nieproszoną łyżkę dziegciu dodać.
[quote author=Luna_s20 link=topic=190.msg2665219#msg2665219 date=1490588854]
megi007, akurat taki wóz jak ciągną to sama przeciągnę. Na dwa konie to jest wysiłek równy pchaniu przed siebie wózka w markecie. I to niezbyt pełnego wózka.
[/quote]
mnie rozbawił na ostatnim zdjęciu gość za woźnicą 😉 mistrz drugiego planu hihihi
ogląda się mile wyglądające fotki (koniki zadbane, kopytka ładnie wywerkowane) i na ostatnim ... strzyga  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2017 13:35
Nie jest to może szczególnie zadziwiające, ale bawi mnie to ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/ukladanie-zajezdzanie-koni-profesjonalnie-zajme-sie-twoim-koniem-CID103-ID9qkjZ.html

Pełna profeska, nic tylko oddawać konia "w trening"  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się