preparaty na stawy

Msm, cudow nie ma ale sumienie mozna uspokoic.
Pytanie trochę z innej beczki...
czy Wam też strona dromy.pl nie działa?
mogę ją otworzyć tylko jak włączę sobie internet od operatora sieci na komórce- na WiFi ani na kom ani na komputerze nie otwiera się... ze niby serwera nie może znaleźć.
czy to u mnie czy oni mają jakiś wewnętrzny problem?

ok. sprawa wyjaśniona.  mają problemy z serwerem dzisiaj.
Cobrinha, aa no właśnie, też miałam problem , myślałam że mi korpo zablokowało kolejną stronę
Ale udało się w końcu zakupy zrobić 🙂
anetakajper jak zapalenie to coś przeciwzapalnego - msm jak napisała faith, czarci pazur i przychodzi mi do głowy siemię lniane. Poza tym przyjrzałabym się czy koń ma w diecie wystarczająco selenu i witaminy E.
Witajcie, jestem tu nowa. Mamy konika, od 3 tygodni. Jest to 13 letni walach, po przejściach. Czasem szczyrka mu w stawach i wiem, że miał zdiagnozowane początkowe problemy z trzeszczkami. Nie kuleje. Chciałam jakoś wspomóc jego stawy. Czy ten preparat od Pana Podkowy http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Mieszanka-na-stawy-Flexi-typ-V/1469 będzie dobry na początek ? w składzie jest:
    Siarczan chondroityny - 5000mg
    Kwas hialuronowy czysty 90% - 200mg
    Witamina E  - 750mg

a czytałam że np ten drogi lek HCC Mobility ma w składzie:  kompleks kwasu hialuronowego i chondroityny - 750 mg witamina E - 15 mg, czyli bardzo podobny skład. W tej chwili niestety nie ma funduszy na kosztowne badania rtg i te bardzo drogie mieszanki. Więc co z tą mieszanką od Pana Podkowy ? i czy może podawać ją w podwójnej dawce ? A może coś innego dobrego polecicie?
Mojej kobyle strzykają stawy. Chciałam kupić jej jakiś suplement na to i waham się między Orling GelaPony Arthro a czymś Dromy, może np. Matrix 30 lub coś zupełnie innego.
Ktoś stosował i może polecić? 😉
joanka, zdjęcie RTG kosztuje 50 zł... nikt Ci nie doradzi suplementacji konia, skoro nie wiadomo co mu konkretnie jest.
A znacie jakiegoś dobrego weterynarza ze Śląska, który przyjeżdża z RTG?
Lech Januszewski, Radomir Henklewski, Paweł Golonka...
Dzięki 🙂
Co sądzicie o podawaniu koniom ludzkich suplementów na stawy? Mam konia ze zwyrodnieniami i miał przerwę w ruchu z powodu dość mocnego podbicia, teraz wracamy do ruchu ale niestety po przerwie strzyka mu w stawach. Koń stoi w gospodarstwie i akurat był wet do bydła i właściciel stajni poprosil by zajrzał na mojego i polecił on nam artresan, tabletki dla ludzi, określił jakąś tam dawkę jednak nie jestem przekonana. Pytam z ciekawości, co o tym myślicie?
A ja się tak w sumie zastanawiam. Bo suplementy na stawy przecież nie zaszkodza? A moga jedynie pomoc. ? Tylko typowo końskie.
Co sądzicie o podawaniu koniom ludzkich suplementów na stawy? Mam konia ze zwyrodnieniami i miał przerwę w ruchu z powodu dość mocnego podbicia, teraz wracamy do ruchu ale niestety po przerwie strzyka mu w stawach. Koń stoi w gospodarstwie i akurat był wet do bydła i właściciel stajni poprosil by zajrzał na mojego i polecił on nam artresan, tabletki dla ludzi, określił jakąś tam dawkę jednak nie jestem przekonana. Pytam z ciekawości, co o tym myślicie?


Podaje się też go psom jako zamiennik, ale ja nigdy tego nie robiłam zatem nie wiem czy to w ogóle działa.
Wapno ludzkie podawałam, ale dawka była jak na słonia.
Koniuszek, osobiście nie jestem zwolennikiem podawania ludzkich suplementów koniom. Bardzo często po przeliczeniu dawki - wychodzi drożej, niż suplementy typowo końskie. Niejednokrotnie również nośnik nie jest zgodny z bioprzyswajalnością konia. Co więcej z ciekawostek: kulturyści (tacy w stylu ABS) często biorą suplementy... końskie. Ponoć lepiej działają...
Wydaje mi się, że to mit o tych kulturystach, Co do ekonomicznych aspektów to nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że innych przeciwwskazań nie ma
juncsinri, nie mit. Poczytaj sobie fora kulturystyczne. Wymieniają się tam spostrzeżeniami nt działania końskich suplementów... Sama trafiałam w takie miejsca szukając informacji o konkretnych środkach.
Słyszeliście o tych preparatach?

http://keyflowfeeds.com/bonekare/bonekare/?doing_wp_cron=1490291281.4996249675750732421875

Znajoma powiedziała mi że stosowała u swojego konia i były naprawdę wyraźne efekty, koń zdecydowanie swobodniej i chętniej poruszał się. Jestem ciekawa czy ktoś z was jeszcze ma jakieś doświadczenia?
Noo ten preparat to nic innego jak witamina K, która stała się też ostatnio bardzo modna w preparatach dla ludzi. Jest mnóstwo materiałów w necie na temat jej działania. Ma uzasadnione zastosowanie, bo wit K bierze udział w gospodarce wapniowej, więc może zmniejszyć ryzyko osteoporozy albo pomóc w mineralizacji kości u dzieciaków.
Zależy czego Ci potrzeba... a znajoma dlaczego stosowała? (z ciekawości pytam)
Ramires, mi na razie niczego (chyba :P ), koń dostał Pentosan, więc teoretycznie na kolejne 6 miechów mamy spokój. Siwy ma już swoje lata (15 skończone) a jest w regularnym treningu więc suplementacja aparatu ruchu wydaje mi się konieczna.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 marca 2017 15:45
Czarci pazur jakiej firmy możecie polecić? Bez innych dodatków. Od podkowy? http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Czarci-pazur-ekstrakt-spozywczy-51/658
Słyszeliście o tych preparatach?

http://keyflowfeeds.com/bonekare/bonekare/?doing_wp_cron=1490291281.4996249675750732421875



My to dajemy, ale gówniarzerii. U jednej, z wyraźnymi problemami, efekt spektakularny.
[quote author=Na_biegunach link=topic=28369.msg2665099#msg2665099 date=1490539546]
Czarci pazur jakiej firmy możecie polecić? Bez innych dodatków. Od podkowy?
[/quote]
Z Dromy 🙂
paa, a gdzie kupujecie? Informacje o jakiejkolwiek dystrybucji są głeboko ukryte :P Mam do nich maila, więc muszę napisać, ale może dowiem się już tutaj 🙂 :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 marca 2017 12:17
_Gaga, z dromy pazur ma domieszki innych substancji, podaję artro i część by się pokrywała - szkoda przepłacać.
paa, a gdzie kupujecie? Informacje o jakiejkolwiek dystrybucji są głeboko ukryte :P Mam do nich maila, więc muszę napisać, ale może dowiem się już tutaj 🙂 :kwiatek:

U weta. My w DE  😎
xxagaxx, (bo to ja jestem tą znajomą 😉 ) ja też kupuję u weterynarza. Wprawdzie nie prowadzącego Cyrona, ale jak chcesz spróbować na siwym to wezmę od Asi namiary na tą lekarz. Jest z Łodzi. Nam się teraz preparat skończył i będziemy zamawiać, wiec wychodzi na to że nie ma problemu z wysyłką kurierem (wcześniej Asia przywiozła osobiście).
Mi wyskoczył taki polski dystrybutor:
Horsi
ul. Osiedlowa 4
Trachy
44-153 Pol 44-153
Poland
48512846970
paa, tylko strona internetowa nie działa

Laguna, Ja teraz na pewno nie będę zamawiać, jesteśmy po Pentosanie, więc nie ma to najmniejszego sensu. Natomiast "wet z Łodzi" brzmi dla mnie dziwnie, dystrybutor nie powinien być jakąś mistyczną instytucją. Bardzo nie lubię jak cena nie jest otwarcie podana tylko trzeba kombinować.
Ja podawałam Bonekare. Za jedno opakowanie płaciłam cos koło 410zl.
Gdzies mam zapisane namiary na dystrybutora jakby ktoś chciał.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się