Derki

mybay, - zdecydowanie śliski materiał mniej wyciera. Mój ucierpiał tylko z końcówką grzywy w zwykłej derce - dopóki stał w takiej ze śliską podszewką wszystko było git, od 3 tygodni ma polar i cóż, po grzywie w miejscu derki :/
PE wypuścił katalog wiosna/lato - kolory jak zwykle oblędne, ale to, co mnie cieszy - znowu pojawiła się linia z glębszymi klinami łopatkowymi - wszystkie wcześniejsze derki PE musiałam oddać do przeróbki do Caball'a ( właśnie na poglębienie klinów)  bo ewidentnie mu uciskają łopatki i go obcierają. Chyba jest jedynym konien na planecie, ktory tak ma  😵

zoyabea są piękne, tylko to 600 den, dla moich to chwila moment  😤
Mam pytanie jak sprawuja sie derki przeciwdeszczowe softshell eskadrona?
Decathlon polegl 🙂 rozdarty w 2h miejscach, jednak te light sa szyte z materialu 600D, szkoda, bo sama jakosc szycia i wykonania jest super.
Moon   #kulistyzajebisty
30 marca 2017 12:55
faith, o widzisz, dobrze wiedzieć, a chciałam zamawiać 😉
Mam pytanie jak sprawuja sie derki przeciwdeszczowe softshell eskadrona?

Beznadzieja! Kilka miłosnych skubnięć powoduje rozdarcia na sto metrów.
Czyli to nie dla nas  😁  Mam na oku używaną zawykła za 20euro 🙂
Mam Eskadrona ale jakiś starszy zwykły model i jest nie do zdarcia  😎
Hej 🙂
Wtrącę się z takim pytaniem - jakiej firmy derki siatkowe polecacie? Z pasami na brzuchu, ale bez kaptura 😉 Tak do 200 zł najlepiej, żebym nie zbankrutowała 😀
Srola, decathlonowe. Co prawda mają kaptur, ale odpinany. Są z klapą na brzuch. Cenowo się prawie łapie (219 zł, czasem bywają w sporej promocji) i przede wszystkim jest dość trwała.
W co derkujecie teraz golone konie? Mam dylemat bo temperatury wysokie, na trzy dni zapowiadają około 20 st, ale jednak z rana chłodnawo. Nie ma szans żeby stajenny latał i zmieniał kurteczki trzy razy dziennie. Czy jeżeli koń z samego rana wychodzi na karuzelę na godzinę, a potem dopiero na padok to drelich styka?
Na noc plandeka, a na padok na golasa. Jak temperatury spadną znowu do 13 w dzień to na padok też plandeka.
Ja bym miała mocny dylemat, gdybym miała golonego konia, dziś o godzinie 7:20 w okolicach stajni miałam 4 stopnie  😲  Ciepło zrobiło się dopiero o 9. A konie wietrzą futra od przed 7.
U nas o 7 ponad 8 stopni już, obecnie 18 - uroki mieszkania we Wrocławiu  😉 Konie na padoku od 7.30 do 18.
Ja też miałem ogromny dylemat. Zdecydowałem jednak, że mojego niegolonego, ale też niezarośniętego zostawiam już bez derki i tak już od dłuższego czasu chodził tylko w plandece, na zmienianie derek nie mam szans, na padoku patelnia, a w stajni w nocy też jakoś szczególnie chłodno nie jest,
Mój porozbierany. Mocno się grzał pod derkami. Mam plandekę jeszcze w razie czego, ale w weekend ma być taka piękna pogoda, że chyba nie będzie potrzeba. 🙂
Ja też porozbierałam. Dziś było 25 st (sic!) , więc derki niepotrzebne. Za kilka dni ma być 10 i deszcz - i bądź tu mądry 😵
Dodam, że w pensjonacie w którym stoję derkowanie nie wchodzi w zakres usług, zatem muszę oganiać temat sama... Przy takich zmianach pogody łatwe to nie jest :/
Ja w tamtym tygodniu derkowalam w plandekę z polarem na noc i na padok. Od dwóch dni stoi goły. 25 stopni mamy, stajnia tez ciepła.
Moje też gołe drugi dzień, ale mam wątpliwości co do kolejnego tygodnia :/
na podorędziu derki podszyte polarem i zwykłe plandeki... zobaczymy
O jaa, zerknąłem na pogodę i u mnie ma jeszcze do 4 C zejść i bądź tu człowieku mądry  🙄 Ja chyba kolejny spadek temp jeszcze przederkuję, a jak znowu skoczą to pożegnamy już ostatecznie.
Ja już mogę napisać co nieco o padokówce 600den z PE. Trochę się obawiałam, że materiał będzie za cienki. Pod palcami nie czuć różnicy i jak do tej pory sprawuje się super. Mogę śmiało polecić dla konia, który się padokuje sam  😉 Do stada jednak bym go w tej derce nie puściła.

Planuje zakup nowej derki siatkowej i zastanawiam się jaką kupić, Start "Combo belly" czy z Decathlonu. Jaka lepsza?
Tej pierwszej nie znam, ale tą z Decathlonu używałam cały zeszły sezon na jednym koniu i byłam bardzo zadowolona, właśnie czekam aż w końcu wejdą letnie derki do Decathlonu i lecę kupić na moje szkapy. Miałam dokładnie tą ze zdjęcia i tą polecam, bo miałam również 2 inne takie srebrne z niebieskimi lamówkami, które miały dziury na uszy. Niestety nie trzymało się to na uszach ani minutę, a cały kaptur zjeżdżał z szyi, klapa pod brzuchem też była beznadziejna. Tylko z rozmiarówką uwaga, ta brązowa derka 145 była całkiem duża (ale nie za duża) na konia, który na ogól nosi 155. A z kolei srebrna 145 była dużo za mała na konia, który nosi 135.
Ja mam decathlonową, teraz będzie z nami 3 sezon, a wcale tego po niej nie widać. Duży plus za materiał i długi kaptur, za taką cenę nigdzie nic lepszego nie kupisz  😉
gllosia,  w sensie ta Decathlonowa ze zdjecia jest duza? 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 kwietnia 2017 09:28
Może ktoś polecić sprawdzoną derkę do jazdy? I czy te co są z przodem razem i kapturem się spisują jakoś? Da się w nich faktycznie pojeździć, czy tylko spacerek stępem?
edit. Zapomiałam napisać że o siatkową mi chodzi 😀
zembria

Ja mam taką derkę : http://yard-equites.pl/treningowe/3090-derka-siatkowa-hkm-zebra-treningowa.html
i polecam, nie tylko na spacery ale też na dłuższy i intensywniejszy teren się nada i faktycznie przez ten wzór mniej robactwa w ogóle się zlatuje 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
10 kwietnia 2017 14:43
Karolcia dera z Deca jest mega, polecam  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 kwietnia 2017 19:22
Plamkakochanie Dzięki :kwiatek: Zastanawiałam się nawet nad zebrą, ale tą https://konik.com.pl/derka-siatkowa-do-jazdy-zebra-busse
Jak ten kaptur w Twojej derce się spisuje? Bo widzę, że jest osobno, nie "lata" po koniu podczas jazdy? Jest jakoś mocowany do kołnierza derki?
gllosia,  w sensie ta Decathlonowa ze zdjecia jest duza? 😉


Ja pisałam o derkach, które kupiłam na moje konie, tak ten model ze zdjęcia zwykle wychodził za duży, więc proponuje kupować rozmiar w dół.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się