Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
02 kwietnia 2017 12:51
Lotnaa, falletta a ja zdecydowanie nie wpuszczę Mili do nieprzykrywanej piaskownicy, a i takiej wolę unikać. Wizja robienia sobie przez koty "pubicznej" kuwety jest dla mnie nie do przejścia. Zwłaszcza w przypadku maluchów które wsadzają jeszcze łapy do buzi. Toksokaroza i inne syfy pasożytnicze zdecydowanie mnie przerażają.  Ale to tylko taki mój mały odchył  😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 kwietnia 2017 14:55
No my piaskujemy duzo. Mamy na naszym podwórku piaskownice, co roku nowy piasek i przykrywana. Ale nie cały czas. Teraz była ładna pogoda to i była odkryta. Psy i koty nie latają. Chociaż kota widze na podwórku jakiegoś raz do roku.

W żłobku maja tez swoją piaskownice No i chodzimy tez na miejskie płace zabaw.

No i gabrys pomału sie puszcza i chyba niedługo zacznie chodzić. Wczoraj otrzymał pierwsza pare butów, troche przez przypadek ale zawsze 😉 juz nosiliśmy dzisiaj, chrzest prawdziwy był!

julie bede miec duzo po gabrysiu, ale takich troche od pol roku w gore. Troche ekologicznych ciuchów tez w tym. Jakby Cie cos specjalnie interesowało to daj znac.

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
02 kwietnia 2017 15:26
gotowy. Mąż sklecił, ja pomalowałam i uszyłam podusie na kanapy, narzutki. Mebelki ikeowskie używane za 50zł 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 kwietnia 2017 15:40
Wow!!! Rewelacja  😍
Gienia-Pigwa, jaki nr buta ma dziecko kiedy potrzebuje pierwszych butów? Pytanie z serii zielona ciężarówka 😀

leosky, jeeeeeej!!!! Marzenie z dzieciństwa 😍
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 kwietnia 2017 16:54
Sienka od 18 do 21-22 😉 generalnie rozstrzal potrafi być naprawde duży. 
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 kwietnia 2017 16:57
Zależy od dziecka. Mój ma duza stopę, buty 22 i 14 miesięcy ma. Ale buty to naprawdę dopiero sie kupuje jak dziecko juz jest tak daleko. No i zreszta ceny sa kosmiczne za dobre buty wiec w ciemno szkoda kasy wydawać. Ja bym sie jeszcze wstrzymała ale jeszcze  zimna  ziemia i czesto po deszczu  wiec troche ciulasto na skórzane paputki.
Duzo ludzi wcześniej kupują buty i dzieciom zakładają jak jeszcze nawet stabilnie nie stoją 😉 ale to niepotrzebne i zreszta dziecko nie powinno sie w złych butach uczyć stąpać. jednak na pierwsze kroki nawet trzymając sie czegoś to musza byc jak najcieńsze, najszersze butki paputki, No a najlepiej na bosaka.
Dzięki dziewczyny!!! Tak tak, o tym jakie powinny być już czytałam (o niezawodna revolto 😀 ) tylko właśnie brakowało mi info rozmiarowego 🙂
sienka, moja jak zaczęła chodzić to miała tak małą nogę, że nie szło dostać rozmiaru z butów nadających się do chodzenia. W końcu dorosła do 17 😉 na wiosnę.
bera7, ile Nelka miała jak zaczęła chodzić?

Sara też coraz więcej łazi bez trzymanki, więc kupno butów nieuniknione 😉 Rozmiar ma 18, z tego co się zdążyłam zorientować.

leosky, rewelka 😍

CzarownicaSa nie wiesz gdzie w Warszawie jest duży wybór emelli i gdzie dobrze dobiorą but do stopy dziecka?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 kwietnia 2017 18:33
Bożu... moja pierwsze buty miała 21-22... Godzilla normalnie :p Dziś znowu na placu zabaw szalała z gromadką mniejszych od siebie 3,5-latków, wyrasta mi z fotelika samochodowego, który ma ustawiony już niemal na 4 lata (choć fakt, fotelik, mam wrażenie, nieco mniejszy niż twierdzi, ze jest...) i mam ostry dylemat, co jej kupić jako następne (leosky, na co zmieniliście Klippana?). Więc teges, drobne córki mają swoje zalety, powiadam Wam!
maleństwo, po kim ta Kalinka taka wysoka? Przecie Ty pewnie mojego wzrostu... Sara jest niziutka, wygląda wśród naszych lutówków na pół roku młodszą od reszty ekipy.

Zasypianie mojego dziecka osiągnęło nowy lewel - wyszłam z pokoju i zasnęła sama. Pierwszy raz! A mówiłam już, że ostatnią noc spała 20-7:30 bez ani jednego jęknięcia 😉? Allleeee...
Dzionka Widzę, że nadal podobnie gabarytowo. Alek teraz ma 20 z decathlonu ale one mniejsze wypadają więc realnie ma rozmiar 19. 


Maleństwo ja nie leosky ale my mamy znajomych z wysokim synkiem (rodzice mają po 190 więc ma po kim rosnąć) obecnie 6 lat i ciasno/ niewygodnie mu w recaro young 🙇
Ogólnie polecane foteliki15-36 (bo taki Cię interesuje?) to kiddy, takata i romer ale dla dużych albo wysokich dzieci przewijają się raczej diono monterey 2 i maxi cosi rodi. Zerknij tu np. klik U nas Hela drobnica więc idziemy raczej w 9-25 i chyba padnie na minikida, musimy w końcu do sklepu dojechać na przymiarkę

U Helci niestety wszedł etap "a daczego", o rajuuuu kto to tak skonstruował. Wymiękam już. Odpowiadam i odpowiadam a ona drąży albo zadaje to samo pytanie, bo odpowiedź się nie spodoba czy co, kombinują z "a jak myślisz?" ale nie zawsze da się wkręcić, czasem mam ochotę wysłać rakietą w kosmos/ Wczoraj mnie tak zajechała tym, że w pewnym momencie zamknęłam oczy co by nie eksplodować, techniki relaksacyjne te sprawy i w potoku a dlaczego, nagle chwila ciszy i nagle: mamo, mamoooo~a dlaczego śpisz? 😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 kwietnia 2017 20:07
Dzionka niestety nie wiem, z Emelami miałam mało styczności 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
02 kwietnia 2017 20:12
Dzionka, EMELKI dostaniesz na Targówku w CH, na Gocławiu Mały Butek ma duzy wybór.
Pierwsze buty kupiłam rozm 18 wlasnie jak skończył roczek. Teraz nosi 24.

Dzis zrobiliśmy otwarcie sezonu rowerowego i trzasnęlismy 30km. Timi zachwycony, nie chciał wracać do domu.

A teraz wlasnie wróciłam do domu ze stajni🙂 pojezdzilam na placu jak jeszcze słońce było! Chce się żyć 😉
pani myk, a ile Aluś miał jak zaczął chodzić? Helka dobra 😀 U nas będzie na bank to samo, bo już jest: "Tam?" i wskazywanie co dwie sekundy na inną rzecz, ledwo nadążam tłumaczyć 😀 Ale potem jaka satysfakcja, jak w rozmowie używam tego słowa a ona pokazuje trafnie 🙂

ash, o kurde, będziesz miała jutro zakwasy 😀 Ja już odliczam do połowy maja żeby Dzionka zobaczyć, tęsknię już trochę...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 kwietnia 2017 20:54
leosky, wow! Sama bym się pobawiła  😍

Hania ma realnie 19,5. Ale z firm, które mnie interesują, nie ma połówek, więc nosi 20.

Moje dziecko zaliczyło pierwsze samodzielne kroczki! No duma straszna, zresztą ona też się bardzo cieszyła  😜 W ogóle mieliśmy cudny alpejski dzień, a Hanka w nosidle była zachwycona  😀


Lotnaa ale Hania ma jaśniutkie włoski  💘 śliczne zdjęcia i zazdroszczę Wam tych malowniczych wycieczek bardzo!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 kwietnia 2017 21:24
Dzionka, mój mąż ma 185, więc raczej to po nim Kalina ma same nogi 😉 Ja faktycznie jestem ciut tylko wyższa niż Ty.

pani myk - no włśnie stąd moja zagwozdka, Kalina 15 kilo już ma, foteliki 15-36 są za to dla starszych dzieci, bo są na pas samochodowy, a taki srajtek nie dość, że często zbyt ruchliwy i się wierci w takim, to fizycznie niegotowy (mięśnie, kręgosłup).. Pasy 5- punktowe są do 18 kilo tylko.. Najlepiej kupić fotelik tyłem do 25 kilo, tylko ona od dawna jeździ przodem (za późno dpwiedziałam się o rwf) i nie wiem, czy w ogóle by to przeszło. Jeszcze nie wiem, co zrobimy.
Dzionka, chodziła już dość pewnie ma 10 -11 miesięcy.
Dzionka Alek jeszcze sam nie chodzi w zasadzie, przy meblach, trochę się puszcza - ma butki z decathlonu takie paputkowe bo śmigamy po placach zabaw od dłuższego czasu i w piaskownicy w samych skarpetach było za zimno. Teraz to w sumie znów na bosaka mógłby być ale jak wychodzimy to przynosi butki i pokazuje żeby zakładać 😁

Maleństwo a szybko będziecie zmieniać ten fotelik? Może uda Ci się gdzieś u kogoś przymierzyć Kalinkę i zobaczyć czy by jej pasowało.
Jak by co to my służymy Klippanem a niedługo jakiś axkidd pewnie będzie jeszcze. Tylko nie wiem kiedy będziemy gdzieś bliżej Was bo my z Torunia. 

Lotnaa 😍 😍
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
03 kwietnia 2017 06:56
Maleństwo - a moze najlepiej podjedzcie do jakiegos sklepu 8* i tam wam dobiorą cos odpowiedniego ? Na 15-36 moim zdaniem sporo za wczesnie, tak jak piszesz. Axkidy maja pasy 5pkt do 25 kg , ale to rwf, ktorego sie obawiasz... w czym młoda teraz jezdzi ?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 kwietnia 2017 06:59
pani myk, nie eiem, to zależy, jak będzie rosła, jeszcze kawałek ma. Chyba nikt ze znajomych tutaj nie wozi tyłem. Chciałam za 3 tyg będąc w Warszawie wybrać się do sklepu 8*, no ale tam też tylko przymierzę, nie sprawdzę, czy jej dobrze jechać i czy jej nie zemdli 🙁

Wizja - jeździ w Recaro Young Expert.
Lotnaa -  😍Hania i Alpy 😍
pani myk- pytanie dlaczego jest u nas grane od ponad pół roku...dzięki temu musiałam doczytać/doinformować się o działaniu żarówki, dlaczego jest mróz, po co są gwiazdy, czy można się przytulić do słońca, jak daleko jest w kosmos, czy Tatuś pamięta dinozaury itp.🙂 swoją drogą męczący ale czadowy dla mnie etap🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
03 kwietnia 2017 18:55
maleństwo na BeSafe izi comfort zmieniliśmy z isofixem.

jakby ktoś chciał to mam Klippan Kiss 2 na sprzedaż. Jakby ktoś szukał fotelika RWF z testem plus.  No i Cybexa Atona 2 też fajnie wychodzącego w testach ADAC.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 kwietnia 2017 19:06
Dzięki. To do 18 kilo jest, to na pewno nie tego szukam. Nic, pojedziemy, pomiędzy tę osławione Axkidy i Britaxa Max Wat, może Izzi Plus...
dziewczyny, a tak jeszcze pozostając w temacie fotelików - czy baza izofixowa to jest serio serio aż takie ułatwienie? Nie chcę się kłócić z mężem bo brak mi argumentów więc jestem z góry skazana na niepowodzenie, a on twierdzi że dla niego żaden problem zamotać fotelik pasem... Miałam w planie zostawienie tego tak, danie mu się zmierzyć z tym tematem i kupić dopiero jak go szlag trafi z pasami i odpowiednim ułożeniem, ale może on faktycznie ma rację..?

Czy może izofix oprócz wygody jest też bardziej bezpieczny?
sienka, przy maluszku moim zdaniem konieczna! Raz, że często wyjmujesz dziecko w foteliku i montujesz na wózek albo niesiesz śpiące do domu czy gdzieś, dwa że nie da się inaczej zapiąć niż przeplatając pas górą nad nóżkami dziecka - a więc trzeba to za każdym razem luzować i dociągać. Nie mieliśmy bazy w Toskanii i dla mnie to było jednak mocno upierdliwe przez 2 tygodnie.

Lotnaa, juhuu, brawo dla Hani!! I zdjęcia przepiękne, śliczna z niej dziewczynka.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 kwietnia 2017 19:56
sienka, jeśli dobry fotelik dobrze zapięty na pasy, to jest tak samo bezpieczny. Wygoda wpinania pewnie jest, ale odkąd mamy dziecko, nie mieliśmy auta i isofixem i nadal nie mamy, da się żyć spokojnie 😉 Montaż "łupinki" na pasach nie jest aż tak trudny ani aż tak czasochłonny.
Ja też nie miałam isofixa ani przy pierwszej, ani przy drugiej. Nie odczuwałam specjalnego dyskomfortu jakoś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się