Styl western (dawniej kącik)

większość ludzi na takich jeździ :-) To my jakieś same kurduple mamy :-) Moja córka jechała kobyła, która ma dobrze ponad 170 cm :-) SP, skokowa linia :-)
Magda rozmawiałyśmy na pv więc już tutaj nie odpisałam
Dzisiaj wsiadłam na oklep. Nie jeździłam na oklep całe lata. Boże Święty, jaki to bat na tyłek, żeby równo siedzieć  🙇 Mała stopklatka (filmu nie wrzucę póki nie schudnę po zimie, co to to nie  😁 )- tak mi przyszło na myśl, że kawał konia się zrobił.
Ja również miałam dzisiaj pod tyłkiem konia. Nieco sztywna w szyi, ale sporo stała z racji przeprowadzki i dopiero raczkujemy (wdrążam konia od nowa do pracy).
Ogólnie wrażenia dobre, zaskoczyła mnie swoją głową (tym co tam ma), więc myślę, że tempo przyspieszymy.

Ja również miałam dzisiaj pod tyłkiem konia. Nieco sztywna w szyi, ale sporo stała z racji przeprowadzki i dopiero raczkujemy (wdrążam konia od nowa do pracy).
Ogólnie wrażenia dobre, zaskoczyła mnie swoją głową (tym co tam ma), więc myślę, że tempo przyspieszymy.




Podrzuć jakieś zdjęcia 🙂
Jak będę miała.
To była pierwsza jazda w nowym miejscu i w sumie powyginałam ją i pomęczyłam stępem, nic ciekawego.
Jak wejdziemy w rytm stałej pracy to na pewno coś wstawię.
btw jedzie ktoś do Harmony pod Poznaniem w majówke? Jest szkolenie dot. podstaw westu 🙂
Przyglądałam się, ale akurat przed wypłatą. Niedobrze.  😉
Fender kiedy i gdzie ?
od 28 kwietnia do 3 maja (dni chyba do wyboru, nie trzeba byc na calosci), w Harmony Farm, Buk k. Poznania. Jest ogloszenie na revolcie http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/71391
Dostałam filmiczek z Bondziowych nauk  🏇



btw jedzie ktoś do Harmony pod Poznaniem w majówke? Jest szkolenie dot. podstaw westu 🙂


Zdjęcia w ogłoszeniu średnio zachęcają do uczestnictwa w szkoleniu...
Pan Marek ma od dawna problemy z biodrami, stąd niektóre zdjęcia wyglądają jak wyglądają, ale jest to jeździec bardzo doświadczony, a przede wszystkim fajny dydaktyk - kto był kiedyś na treningu, ten wie 🙂 no i na wszystkich fotach są same świeżo zajeżdżone konie, które będą brały też udział w szkoleniu, bo szkolenie właśnie podstaw i początków dotyczy. No i ofc gratka dla arabiarzy 😉
Jeżeli jedyny problem jaki tu dosterzegacie to problemy z biodrem  jeźdźca to chyba faktycznie mamy spory problem jezeli chodzi o jazde western w Polsce... Skoro tak sa tam jeźdzone młode konie to ja nie mam wiecej pytan :/
Nie umniejszam temu panu umiejętności, bo go nie znam. Ale patrząc na te zdjecia, moja noga tam w życiu na żadnym szkoleniu nie postanie...
krysiex213 widziałam tą jazdę na żywo, bardzo miły obrazek. Bardzo starające się i miłe zwierzę  😅
Jeżeli jedyny problem jaki tu dosterzegacie to problemy z biodrem  jeźdźca to chyba faktycznie mamy spory problem jezeli chodzi o jazde western w Polsce...


ale pamiętaj, ze foty mało oddają rzeczywistość i warto zobaczyć film lub na żywo, a najlepiej wsiąść na konia robionego przez p. Marka 😉 ja tam chciałabym po 60-stce radzić sobie tak dobrze i nadal startować...
fender z mojego doświadczenia życiowego wynika, że na zdjęcia reklamowe selekcjonuje się te najlepsze ujęcia. Jeśli zdjęcia w ogłoszeniu są tymi najlepszymi - reklamowymi to naprawdę pozostawiają wiele do życzenia... Z resztą zdjęć w ogłoszeniu nie jest kilka, tylko aż 17... To chyba może dawać już jakiś obraz rzeczywistości?
zauważ, że ogłoszenie dodała jakaś dziewczynka będąca uczennicą p. Marka, więc są to raczej przypadkowe słit focie xD
Z ogłoszenia zdecydowanie nie wynika, że zostało dodane przez "dziewczynkę będącą uczennicą". Zdecydowanie nie są to też "przypadkowe słit focie". Chyba nie próbujesz nikomu wmówić, że coś co jest białe jest czarne?
Przeglądając kilka innych ogłoszeń widzę inne zdjęcia, tych samych koni, jeżdżonych w ten sam sposób... Niechlujnie dopasowany sprzęt (siodło west, a ogłowie klasyczne). Konie jeżdżone z polityką "trzymania za ryj". Facet jeździ klasycznie w siodle westernowym. Bułany koń skrajnie schowany za wędzidłem...

No nie wiem, może tylko ja widzę że coś tu jest grubo nie tak? W takim razie może jestem inna. Ale dobrze mi z tym i nie mam zamiaru za to przepraszać.
Ogłoszenia dodała dziewczyna, która ma na fejsie fanpage Perian 😉 co do oglowia się nie zgodzę, jakie ma znaczenie czy treningowo jedziesz mlodziaka na oliwce w oglowiu West czy klasycznym, gdy jedziesz na dwie ręce? A co do ramy, wiem ze wiele młodych West koni się jeździ a la klasycznie. Przecież nie ma podziału na West i klasykę, tylko dobra jazdę i zła. Kontakt jeszzd nikomu nie zaszkodzil 😉 przecież jest też wiele koni które chodzą i West, i klasykę.
Nique

Bułany koń to koń reiningiowy, w treningu. Był on w treningu korygującym. Jak wiadomo na treningach zawsze jeździ się 'mocniej' niż na zawodach. Na treningu koń daje z siebie 100% na zawodach da z siebie 80%. Zdjęcia w ogłoszeniu były faktycznie źle dobrane. Najlepiej przyjechać i pooglądać ja wyglądają treningi w tamtej stajni. Oglądanie nic nie kosztuje. Takie gadanie to właśnie pokazanie braku doświadczenia, osoba która wie o co chodzi w jeździe konnej, a w szczególności w westernie (nie nie chodzi o siodło westernowe i konie które nawet czanek nie przyjęły a są na nich jeżdżone), może poszukać sobie informacji o Panu Marku Sulidze, o jego osiągnięciach i opiniach jakie m w internecie. Można podzwonić po ludziach, popytać, ale ocena na podstawie słabych zdjęć jest moim zdaniem mało profesjonalna i fachowa. Nie chcesz przyjeżdżać? Nie przyjeżdżaj, Twoja strata 🙂
Nique, ok, ja z racji świąt wyłączam się z internetów 🙂 tytułem zakończenia tylko dodam, że szanuję twoje zdanie, ale jak już wspomniałas, ani ty nie znasz mnie, ani p. Marka, ani ja nie znam Ciebie, więc nie wiem czy ta dyskusja ma dalej sens...

Wesołego Alleluja wszystkim 🙂
Usunięcie zdjęć z ogłoszenia to faktycznie pokazanie najwyższego profesjonalizmu i fachowości 🙂

Wesołych Świąt wszystkim  :kwiatek:
Wesołych, wzajemnie wszystkim 🙂
Ja dopięłam swojego i mogę sobie spokojnie trenować ujeżdżenie. Nie widzę powodów, dla których miałoby to kolidować z jazdą w teren w westowym sprzęcie pod właścicielką 🙂
Kuń naprawdę radzi sobie super.


Livia   ...z innego świata
15 kwietnia 2017 09:37
Również spokojnych świąt życzę 🙂

kasiakliczkowska, świetnie wyglądacie!

Zarzucę też przy okazji laickim pytaniem - czy west ma swoje sposoby na konia-lamę? Czy generalnie zasada pracy z koniem zadzierającym głowę jest taka, jak w klasyce? 🙂
A to jest ciekawe pytanie.
Osobiście nie mam doświadczenia w tej materii, ale widziałam klasyczne podejście do tego tematu (czyli w większości każdemu znane).

A skoro już przy tym jesteśmy to...
Czy koń może się równoważyć w galopie lekko zadartą głową (nie jest to lama, ale wysokie ustawienie)?
Stęp i kłus bardzo dobry, najwyższy chód wizualnie "kłopotliwy".
widziałam klasyczne podejście do tego tematu (czyli w większości każdemu znane).
Ja tam częściej widywałam czarną wodzę, albo szarpanie za mordę niż klasyczne podejście do tematu😉
Zrównoważenie konia na lonży (nawet 3 mies!), potem pod siodłem gimnastyka w stępie, praca na małych woltach (na których uczymy tzw. schematu zgięciowego, uwypuklania odpowiednich mięśni szyi), aż nauczy się przychodzić do ręki, ciągłe ustępowania od łydki i przejścia- to jest klasyczne podejście.
Przy czym, jak wszystkie wiemy (ale nie zaszkodzi powtórzyć) zadzieranie głowy w wielu przypadkach to kwestia dosiadu jeźdźca i/lub siodła/ zębów/pleców etc.
Takie podejście i ja widziałam, ale od pewnego czasu ograniczyłam środowisko do ludzi z dobrą głową (hah - brzmi absurdalnie) i rzadko widuję to co wyżej napisałaś.
Ale oczywiście i tutaj racja jest po połowie.
Mam nawet konia, który jest idealnym przykładem braku kompetencji w tym temacie. Aż w ostrej fazie buntu (na czarną) wywalała się na grzbiet.

No tak- myślę, że w delikatnych rękach czarna wodza- jak wszystko- jest OK. Ja po prostu mieszkam znowu na lubelszczyźnie  🙇
Livia może te filmy się przydadzą?


swoją drogą "I would rather pull than jerk"- cóż... szkoda, że nie wszyscy tak uważają!  😂
Na pierwszym filmie nie widzę (oko laika), kiedy jeździec odpuszcza presję w nagrodę.
Widzę zgięcie, ale nie umyka mi moment "pochwały".

Odpuszczenie następuje przy dobrym ustawieniu głowy podczas zgięcia?

Kiedy klacz chętnie poddaje się działaniu kiełzna- zgina się w potylicy i zgina szyję, nie stawia oporu wtedy on odpuszcza.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się