preparaty na stawy

rox   ogony trzy
28 marca 2017 09:41
xxagaxx, ja podawałam bonekare przez rok. Z efektu byłam bardzo zadowolona. Ściągałam z Niemiec.
-edit-
poszło pw  :kwiatek:
Ja podawałam Bonekare. Za jedno opakowanie płaciłam cos koło 410zl.
Gdzies mam zapisane namiary na dystrybutora jakby ktoś chciał.


Ja tez płacę ok 400 zł za opakowanie.
Ta lekarz to nie tajemnica. Nie znam po prostu jej godności dlatego, że podpinam się pod zbiorowe zamówienie właścicielki pensjonatu w którym stoi Cyron - stąd moja niewiedza w zakresie nazwiska tej lekarz. Po prostu daje kasę razem z płatnością za pensjonat i po kilku dniach mam preparat na miejscu. Takie moje trochę lenistwo 😉
Co najlepszego na odbudowe chrząstki i wspomaganie przy stanach zapalnych? Tylko niestety nie moga być żadne czarcie pazury, wierzby itd bo wrzodowiec
Po wieloletniej wierności Orlingowi przerzuciłam się na VetfarmLab trochę przez przypadek i bardzo jestem zadowolona z efektu, polecam. Sprawdził się u chrupiącego konia wchodzącego w trening oraz u starszego po sporcie, u którego widać było już mniejszą ruchomość w stawach.
equi.dream flex mobil ?
Tak, dokładnie. U tego starszego dawana podwójna dawka przez tydzień, potem normalnie.
wracam tu bo robiałam RTG. wyszło zwyrodnienie stawu koronowego na obu nogach + zwapnienie chrzastek. Kon lekko utyka na prawa przednia noge. W tej chwili nie wiem co dalej. Ale jakie suplementy moge wprowadzic w przystepnej cenie co faktycznie jest skuteczne ? Zauwazylam też mniejsza ruchomosc stawów w przednich nogach ale kon ma 13 lat wiec to tez wiekowe chyba.

czy to warto kupic EQUIMINS Flexijoint Liquid  ? a moze 15% Equine Cortaflex Corta-Vet HA Solution-1L albo na stronie pana Podkowy cos wybrac  albo Sizarol Complex Horse ?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 kwietnia 2017 19:18
Hm... jak czytam o wiekowych 13tkach to 😀iabeł: Ma zapewnione dużo ruchu? 21-latek dostaje od 2 miesięcy dromy artro - jest zmiana na plus. Koszt 150zł/miesiąc. Zalecane podawanie 2 x w roku po 3 miesiące.
niestety koń nie miał ruchu, bo stał bardzo długo w boksie zanim się u nas pojawił.. był tuczony na rzeź.  Mamy go od ok miesiąca i całe dnie teraz spędza na padoku. Był chory na grypę i ruch wprowadzliśmy dopiero 3 dni temu.
Jest tyle suplementów, że nie wiem co wybrać. Przez brak ruchu (nie wiadomo jak długi) stan jest chyba dość kiepski, chciałąbym coś co zadziała mocno i szybko mu pomoże 🙂
joanka, na grypę? Grypy koni w Europie nie było od lat... Może się przeziębił po prostu?
Co do suplementów - skoro koń tak mocno popsuty konsultowałabym jednak suple z lek wetem prowadzącym konia. Nie koniecznie w kierunku konkretnego producenta, co substancji czynnej potrzebnej przy tak szerokim spectrum zwyrodnień wszelakich :/ Sama pewnie celowałabym w czarci pazur jako pierwszy strzał działający w kierunku poprawy komfortu życia, ale tak czy siak konsultowałabym temat z lek wetem niestety.
No hmmm weterynarz mówiła sizarol. Ale ten flexijoint jest chyba lepszy bo ma tez czarci pazur w składzie i w ogóle bardzo dobry skład i chcialam osobno kupic kwas hialuronowy od podkowy. Inny wet mówił hcc mobility na stawy. Ale to jest mega drogie 🙁
joanka, zapytaj wetów o konkretną substancję, którą masz podawać, (nie o producenta) to będzie nam łatwiej coś doradzić.
joanka Sizarol to środek ekonomiczny, nie zauważyłam żadnych efektów stosowania. Lepiej trochę dołożyć. Jak nie chcesz przepłacać to polecam https://www.equineanswers.co.uk/premierflex-ha/p4 Z przesyłką zamkniesz się w 500 zł a preparatu starczy na 8 miesięcy.
espana, tylko czy preparat na ścięgna pomoże przy zwyrodnieniach i zwapnieniach? 🙁
Ja nadal celowałabym w czarci, ale - jak pisałam - pod kontrolą lek wet.
To nie jest preparat na ścięgna tylko na stawy.
espana, ok , nie uważasz jednak że warto konsultować wspomaganie konia z wetem prowadzącym po diagnozie? Nie - żeby koniecznie trzeba było, ale nie jest to zwyczajnie rozsądne?
Moi weci nie mają z tym problemu.
Wpadam przekierowana z wątku witaminowego.
Koń ma 5 lat, w przednich nogach krzywe przestrzenie między kośćmi w stawach, nadrabia lekkimi krzywiznami w kopytach, nigdy nie kulał, kopyt pilnuję, ale na siłę nie przestawiam, do tego w jednej nodze trzeszczkowo oceniony na III, ale kilku wetów uważa, że nic tam nie ma i trzeszczka ok..
Coś konkretnego dla nas? Dostałam zalecenie, żeby raz w roku przynajmniej robić mu kurację stawową.

Wrzucam zdjęcie gorszej nogi, widać jaki jest problem:

Fota-gigant! 🤬
[quote author=_Gaga link=topic=28369.msg2668387#msg2668387 date=1491373243]
espana, ok , nie uważasz jednak że warto konsultować wspomaganie konia z wetem prowadzącym po diagnozie? Nie - żeby koniecznie trzeba było, ale nie jest to zwyczajnie rozsądne?
Moi weci nie mają z tym problemu.
[/quote]
To są suplementy, nie leki. Jak ktoś ma fanaberię to i zdrowemu może podawać, nic mi do tego.
Fokusowa wstaw proszę jeszcze raz zdjęcie i jeśli jeszcze masz to wyślij mi zdjęcia rtg. Podpytam moją znajomą weterynarz, która ma bzika na punkcie takich spraw i całkiem nieźle zna rynek suplementów (miała jakiegoś pecha do takich koni 😀 )
No hmmm weterynarz mówiła sizarol. Ale ten flexijoint jest chyba lepszy bo ma tez czarci pazur w składzie i w ogóle bardzo dobry skład i chcialam osobno kupic kwas hialuronowy od podkowy. Inny wet mówił hcc mobility na stawy. Ale to jest mega drogie 🙁


FlexiJoint firmy Equimins - są dwa rodzaje - jeden z czarcim pazurem drugi bez czarciego za to z bromelainą...

tu jest opis tego z czarcim : http://amarok.waw.pl/index.php/produkt/equimins-flexijoint-liquid-supplement/
a tu tego bez czarciego: http://amarok.waw.pl/index.php/produkt/equimins-flexijoint-z-bromelaina-1-l/

Czarciego nie można podawać 'na wciąź', a bez można...

(dodałam linki do opisów)
Poprawiłam zdjęcie, Behemotowa podeślij mi maila na pv to Ci wyślę 😉
Szukam jakiegoś suplementu na stawy dla mojego 9 latka. Problemów z nogami nigdy nie miał, jedynie co ostatnio zaczęło mu trochę strzykać w stawach. Koń regularnie chodzi pod siodłem. Myślałam o DROMY MSM z acerolą. Wystarczy czy szukać jakiegoś lepszego preparatu? Z góry dziękuję za pomoc  🙂  :kwiatek:
Czy ktoś stosował u konia FORAN OST-O-FLEX? Jak ze skutecznością?

[EDIT] ew Sizarol :P
Szukam jakiegoś suplementu na stawy dla mojego 9 latka. Problemów z nogami nigdy nie miał, jedynie co ostatnio zaczęło mu trochę strzykać w stawach. Koń regularnie chodzi pod siodłem. Myślałam o DROMY MSM z acerolą. Wystarczy czy szukać jakiegoś lepszego preparatu? Z góry dziękuję za pomoc  🙂  :kwiatek:

Podaję Dromy i jestem zadowolona z efektów jak na tą cenę.
Ja polecam.
Słuchajcie, kobył ma przerwę ok, 1,5 miesiąca od czarciego pazura z Dromy- zgodnie z Waszymi sugestiami, żeby oszczędzić wątrobę. Niestety, znowu nie jest jej za dobrze, Boswella serrata (też z Dromy) byłaby ok na teraz? Czy olać wątrobę i lecieć dalej pazurem? 😜
wzmocnić wątrobę - ostropest
paa, jak długo podawałaś czarci przed przerwą?
paa zrób badania krwi z parametrami wątrobowymi. Dowiesz się czy jest w porządku. To pomoże podjąć decyzję co dalej.
[quote author=_Gaga link=topic=28369.msg2678301#msg2678301 date=1494221258]
paa, jak długo podawałaś czarci przed przerwą?
[/quote]
Poszły na opakowania, czyli ok. 2 miesięcy.
Hej !
Piszę z prośbą o radę - mam 13-letniego wałacha, w połowie śląskiego, w połowie zimnokrwistego.
Wczoraj był u nas weterynarz - ponieważ skaczę na nim przeszkody do metra włącznie, poprosiłam o gruntowny przegląd Matadora, co by zapobiegać, a nie leczyć. 😉
Wg. doktora wszystko jest w należytym porządku, nie widzi żadnych objawów zwyrodnień czy przeciążeń, powiedział, że mam zwracać uwagę na konia, że on powie mi w którym momencie mam sobie odpuścić swoje skokowe fantazje. To samo powiedziała nasza fizjoterapeutka.
Lekarz powiedział, że mogę wspomagać konika suplementami - kw. hialuronowy, chondroityna i podobne, stąd moje pytanie do Was, jakie preparaty polecacie?
Fizjoterapeutka poleciła mi boswelię Swansona z preparatów ziołowych, ale wdzięczna będę za wskazanie przez Was także innych preparatów - może ktoś jest w podobnej sytuacji, co ja ? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się