Pensjonaty we Wrocławiu

Słabo,  komunikacji za bardzo nie ma. Jednak myślę, że spokojnie można ogarnąć dojazdy z pensjonariuszami i właścicielami.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 kwietnia 2017 22:46
Dzięki 🙂
Bardzo nam miło poinformować, że w niedzielę po naszych zawodach, czyli 9 kwietnia organizujemy parkury otwarte z wieloletnim członkiem Kadry Narodowej i multimedalistą Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski Piotrem Morsztynem. W ramach tego wydarzenia będziecie mogli przejechać parkur na dowolnie wybranej wysokości, a następnie wysłuchać porad i komentarzy dotyczących Waszego przejazdu. Podczas kolejnego przejazdu macie możliwość wykorzystania udzielonych wskazówek, a na koniec całość zostanie podsumowana i omówiona przez Pana Piotra. Naprawdę warto skorzystać z okazji do podniesienia swoich umiejętności jeździeckich pod okiem tak dobrego jeźdźca. Zapraszamy jeźdźców na każdym stopniu zaawansowania! Koszty uczestnictwa to 80 zł Zapraszamy do zgłoszeń. Dominika Luty 790777925. Przypominamy, że boksy będą dostępne również w niedzielę.

Skopiowane ze strony fb Stadnina Koni Kruszyńscy.
Zapraszamy.

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 kwietnia 2017 15:54
czy możecie podrzucić jakieś opinie o stajni Batanka w Magnicach?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
04 kwietnia 2017 19:51
I o Ranchu nad Odrą? To chyba nie u Karpowicza ? (e: znalazłam jakieś stare info z 2013, stan bez zmian ?)
Ranczo nad Odrą a p. Karpowicz to dwie różne stajnie. Ranczo wspominam jako najgorszą stajnie ever w mojej karierze pensjonatowej. Czasem obserwuję tamtejsze konie jak jeżdżę z dzieckiem nad Odrę spacerować i w sumie to fisz masz jedne w całkiem dobrej kondycji a od niektórych oczy bolą od patrzenia. Ale za 'moich czasow' konie też poprzychodziły zdrowe a wyjeżdżały wieszaki. Być może coś się zmieniło, sama jestem ciekawa. Ale jeżeli prowadzi to ten sam osobnik co za 'moich czasów' to ja bym ten burdel szerokim łukiem omijała.
Rudzik osobiście nie wiem jak teraz ale rozmawiałam z osobą, która niedawno się przeniosła od nich. Powiedziała, że cena nie adekwatna do warunków, miała zastrzeżenia również żywieniowe.

To co ja widziałam (spory czas temu) to kwatery i pseudo hala- dla mnie również wygórowana cena w stosunku do warunków.


Edit. subaru2009 warunki bardziej polowe niż pensjonatowe.
Stajnia niska i trochę ciemna, boksy jak dla mnie dość brudne, konie różne ale pączkiem nie nazwiesz żadnego. Byłam ze dwa razy ze znajomą (mam niedaleko rodzinę) i... sporo osób z rekreacji się plącze oczywiście zadowoleni i stajnia w superlatywach a konia na bank byś tam nie zostawiła  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 kwietnia 2017 09:05
Dzięki wielkie 🙂
U Giżyńskich trzy wolne miejsca. Dużo padokowania, karuzela, czysto w boksach. Na pytania odpowiem.
Stajnia Horda (Księginice za Brzegiem Dolnym) powinna mieć jeszcze wolny boks po naszej wyprowadzce. (Wyprowadzka tylko ze względu na to, że znalazło się miejsce w stajni bliżej domu  😉 ). Właściciele przesympatyczni, mający pojęcie o koniach. Stajnia stricte pensjonatowa nie jest, głównie to rekreacja, ale bez tragedii jeśli chodzi czasowo. Boksy duże, stajnia wysoka, sprzątane 1x/ tydzień, aczkolwiek dościelane codziennie, więc jak konie schodzą tylko na noc to nie ma się do czego przyczepić. Plac jest, nawet oświetlony, co prawda bez kwarcu, ale przyzwoity. Kilka drągów i stojaków jest, więc jakby ktoś chciał rekreacyjnie coś się odbić to jak najbardziej jest możliwość. Konie padokowane od rana do wieczora, na łąkach co jest plusem, a nie na piachu 20x15. Teraz jak z trawą było cienko to siano oczywiście było dostarczane. Nie ma problemu z indywidualną dietą, tj. karmienie paszami etc. . Z derkowaniem też problemu nie było, ogólnie można się dogadać o wszystko, stajnia prowadzona z pasją, a nie jak to często bywa dla zysku.
Jeśli ktoś chciałby się jeszcze czegoś dowiedzieć to PW 😉

UWAGA! WAŻNE INFORMACJE! Emotikon smile🙂
- zdecydowaliśmy, że zawody w naszym ośrodku odbędą się również w niedzielę 09.04, ponieważ dowiedzieliśmy się dziś, że zawody w Golędzinowie planowane na ten dzień jednak się nie odbędą. Tak więc zapraszamy Was także w niedzielę- mamy wolne boksy, gdybyście chcieli zostać u nas 2 dni, pula nagród w konkursach niedzielnych to 2000zł, zaczynamy o 11. Komisja sędziowska, gospodarz toru, warunki techniczne- tak jak w sobotę, rozgrywane konkursy to LL zwykły, L zwykły, P z jokerem, N dwufazowy i C zwykły do muzyki. zgłoszenia na miejscu osobiście lub mailowo na adres: zgloszenia@kim-zawody.pl. Link do propozycji https://drive.google.com/…/0B555sWz1TBcDZVBkVTAwdGg4ZWM/view

- parkury otwarte z Panem Piotrem Morsztynem odbędą się w niedzielę planowo, od ok. godziny 9 do godziny 11. Wszelkie informacje u Dominiki Luty 790-777-925
aspiw do kiedy w takim razie są zgłoszenia na niedziele?

Edit. Twój link do propozycji jest zły a nigdzie indziej nie ma takiej informacji..
https://drive.google.com/file/d/0B555sWz1TBcDZVBkVTAwdGg4ZWM/view

Sonkowa, ten link powinien działać.

Zapraszamy  🏇
Pogoda ma być TOP w niedzielę, a nie najgorsza w sobotę  😅
Właśnie sobota nam nie pasowała, kurde mam nadzieję, że jeszcze uda się ogarnąć wyjazd w niedzielę.  🏇
Witam, ma ktoś jakieś informacje o stajni Adonai?
alcatraz Adonai inaczej Belfegor - info można znaleźć w starszych postach z 2011/12 roku.

Btw, sama jestem ciekawa - może coś się zmieniło? Na lepsze?  🙂
Zoote, byłam tam niedawno w sprawie pracy. Stajnia połączona z psiarnią, kilka boksów, kilkanaście, albo dziesiąt koni w nie najlepszej kondycji na błotnistych, zaśmieconych padokach. Obok komuna mieszkalna, lekko straszna. Ze względu na to, ze poruszam sie ze swoim koniem, a na pewno bym go tam nie wstawiła, zrezygnowałam. Jestem bardziej ciekawa opinii ludzi którzy byli tam dłużej i mogą powiedziec więcej.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
08 kwietnia 2017 11:13
Czy stajnia w Pałacu Krasków funkcjonuje? Jest tam jakiś pensjonat?
Zoote, nic się nie zmieniło,  byłam tam oglądać konia wczoraj
Łaciata   Forever in my heart ♥
09 kwietnia 2017 18:41
Rudzik - Przejeżdżałam dziś specjalnie przez Krasków. Totalna cisza, wszystko pozamykane. Piękny pałacyk z drogi wyglądał na zaniedbany. Chyba wszystko pozamykane i nie funkcjonuje. Chyba, ze ktos wie cos wiecej i sie myle.
przejeżdżam tamtędy co miesiąc , na wybiegu zawsze chodzą 3 konie .
Dla tych co byli 🙂
http://www.swiatkoni.pl/gallery/2723,zr-b-sk-kruszynscy-08042017.html
Może kogoś z was upolowali 🙂
Taką o nowinke mi fb pokazał: https://www.facebook.com/stajnia.foresta/
Z opisu brzmi obiecująco, może ktoś był, widział? Jak wrażenia?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 kwietnia 2017 06:56
faletta - też mi się to pokazało i też byłam zaskoczona, bo mieszkam po tej stronie Wro, raz  w tygodniu jezdze do Brzegu Dolnego i nic nie wiedziałam... Zapowiada się dobra stajnia. Ciekawe, ile czasu konie spędzają na tych padokach i jak często są karmione (2 czy 3 razy dziennie). No i jeśli jeszcze uda im się postawić halę i karuzelę to mamy stajnię na wysokim poziomie.
Taggi dla mnie słowa klucz: siano do woli, codzienne sprzątanie boksów do czysta, 16ha pastwisk. Jako plusik te czyszczenie kopyt, w żadnej stajni się z tym nie spotkałam w cenie pensjonatu, z odrobaczaniem również. Ale rzeczywiście brakuje info o częstotliwości karmienia i długości padokowania. Tak jak mówisz, do pełni szczęścia brakuje hali, karuzeli i myjki wewnętrznej. Ciekawe czy ta stajnia będzie miała tendencję wzrostową w rozwoju czy po pewnym czasie obiecanki pozostaną tylko obiecankami. Trzymam kciuki aby właścicielka poprowadziła to zgodnie z opisanymi założeniami.
falletta, mi tam się nie podoba jedno zdjęcie - placu. Bardzo ciekawa jestem jak to wygląda realnie, ale na zdjęciu ten piasek wygląda jak...plaża.
epk ja adwokatem diabła nie jestem. Równie dobrze, mogło być to foto świeżo rozłożonego piachu w wersji roboczej albo tak właśnie wygląda efekt końcowy. Dlatego pytałam czy ktoś był i widział, bo czasem nieumiejętny dobór zdjęć potrafi namieszać 😀
falletta , taggi -  być może nie widziałyście, bo stajnia znajduje się pod lasem, nie przy drodze, ale widać ją po lewej stronie jak się jedzie w stronę Obornik, wieeelki budynek z czerwonych pustaków (?) nie idzie nie zauważyć  😀  Sprzątane jest codziennie, tak jak napisane, konie wychodzą od rana około 8😲0 +/-. Jak już pensjonat będzie "oficjalnie" otwarty to myślę, że te godziny zostaną ustalone już bardzo precyzyjnie. Karmione treściwym 2x dziennie przed wyjściem i po powrocie z pastwisk ok. 18😲0. Napewno jeśli ktoś miałby potrzebę karmienia 3x dziennie to dałoby się rozwiązać ten problem 🙂  Na pastwiskach ( wiecznie zielonych ) mają również siano do woli, wiadomo że jeszcze trawa rośnie, w "domkach"- stajniach też jest siano, wyścielone słomą, lizawki, poidła, myjki przy domkach. Myjka wewnętrzna jest, duża, z matami, oświetlona i wysoka, jak zresztą cały budynek stajni. Właścicielka o bardzo dużym zakresie wiedzy nt. koni i wszystkiego co z nimi związane tj. dieta, budowa, wszelkiego rodzaju korekty, werkuje również konie naturalnie.
epk  Plac kwarcowy, lonżownik też z kwarcem. Być może zdjęcia ujęły to nie najlepiej, ale wszystko wygląda ok. Budynek stajni jest wykończony, ale boksy się jeszcze dostawiają, plac też będzie ogrodzony, jak również lonżownik, cały czas są prowadzone prace, tylko nie wszystko na raz 😉
Zdjęcia placu, które są na stronie to zdjęcia z tworzenia, teraz dopiero zauważyłam. Plac już jest zrobiony, wykończony. Mogę dzisiaj cyknąć fotke jakby ktoś chciał 😉

Przywiozłam tam tydzień temu z hakiem swoją 2 latkę, która nie była w najlepszej kondycji po tym jak była na łąkach, po tygodniu koń już nabrał troszkę masy dzięki właśnie bardzo dobrej jakości siana (nie wystarczy, żeby siano było do woli, bo nawet jak jest jakiś bubel to i tak dużo nie da). Kilka rodzai pasz nie stanowi problemu, jeśli coś się z koniem dzieje, od razu jest telefon do właściciela.
Ogólnie wszystko na wielki +. 🙂
Zdjęcie placu widać z etapu under construction 🙂 Poza tym suchy, niezwilżony. I tak w tym stanie wygląda lepiej niż 90% placów w (pod)wrocławskich stajniach. A ja wolę plażę niż beton :P
Mika99, oo to super, fajnie, że podłoże dobre.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się