COPD

Moja parownica w wrześniu 2 lata i śmiga jak szalona cały czas. Kupiłam lekko używaną podobno. 😉

Dziewczyny a skąd najlepiej tą czarnuszkę kupic? Macie jakies sprawdzone źródło w lepszych cenach?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 kwietnia 2017 08:12
Sonkowa, elena111, ja podaję obecnie ten: https://sklep.hippovet.pl/pl/p/Olej-z-czarnuszki-czarnego-kminku-250-ml/248 z uwagi na ciemną, szklana butelkę i sposób wysyłki w termicznym opakowaniu. No i mniejsze ilości szybko się zużywa, dlatego nie ma obawy o świeżość.
Wcześniej dawałam Makanę, bo taniej wychodziło duże 3l opakowanie. Teraz widzę, że podrożało, więc nie jestem pewna czy się kalkuluje.
Pamiętam, że Grace podawała tu namiar na małą tłocznię, w której cenowo olej z czarnuszki wychodził najkorzystniej. Często można znaleźć w lokalnej biedronce, ale tam stoi poza lodówką, więc może tracić cenne wartości.
Rudzik dajesz do jedzenia? Ja też go podaję, ale strzykawką prosto do pyska bo jest mega gorzki  🙁
A co myślicie o takim tłoczonym w domu ? https://www.olx.pl/oferta/olej-z-czarnuszki-tloczony-na-zimno-prawdziwie-domowy-200ml-CID757-IDlphkq.html#28e57a0a03 , zastanawiam się czy nie strach taki podać ? Jeszcze piszą , że jest lekko pikantny ...
Ja bym nie ryzykowała podania koniowi.
Rudzik dziękuje bardzo.  :kwiatek:
tulipan dzięki od razu za pomysł bo mój pewnie by wydziwiał..


Edit. A mogę kupić po prostu zwykły w bio sklepie? Czy ten jest jakiś specjalny?
Myślę, że taki ze sklepu będzie w porządku  🙂 Ja podaję ten z hippo bo mamy dostawę prosto do stajni, biorę też pasze od nich i cena przyjemna dzięki temu  😉
olej z czarnuszki - np. olejarnia Niwki
https://niwki.pl/produkt/olej-z-czarnuszki/

i strzykawką do pyszczydła . Ma lekko pikantny smak na początki ale i człowiek i zwierz się przyzwyczaja.
Moja parownica w wrześniu 2 lata i śmiga jak szalona cały czas. Kupiłam lekko używaną podobno. 😉 


moja tez użwywana ale sklep wymienil mi po prostu na w16, u znajomych się bardzo sprawdza więc 🙂
a działa też ok tylko szybko woda schodzi w porownaniu do DTS  😜

ja daje makuch z czarnuszki + olej  lniany teraz jeszcze wrzuce płucnicę 🙂
A czy makuch z czarnuszki ma to samo działanie i właściwości co olej? Jaka jest różnica ? W wchlanialnosci ?
Jak Wasze kaszlaki zareagowały na wzrost temperatur ? U nas na weekend było koło 20 stopni i 20 oddchów/min u mojego  🤔 W tym tygodniu temperatury spadły, oddechy też, ale tylko do 16, w zeszłym roku o tej porze było dużo lepiej. Mam nadzieję, że to przejściowe, plus taki, że poszedł w końcu na 24h na dwór  🙂
U nas było ponad 25, do tego sucho 🙁 Niestety, natychmiastowe pogorszenie. Nawet zdrowym koniom zdarzało się kaszlnąć
W pierwsze wiosenne dni kaszlał  i było bardzo źle przez tydzień i poszedł flixotide. Zdaję relacje że na zielonej dyszy dało radę dwa tygodnie bez problemu, po każdym użyciu puszczałam na chwilę nebulizację wodą destylowaną 🙂

Misiu mi Pani od żywienia powiedziała, że jak jest makuch to do tego olej, a jak mikronizowane np od podkowy to bez oleju bo sa inne sposoby wytwarzania, olej sam z czarnuszki trochę drogi jak dla mnie, ale pewnie kiedyś będę próbowała
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
06 kwietnia 2017 16:17
Rudzik dajesz do jedzenia? Ja też go podaję, ale strzykawką prosto do pyska bo jest mega gorzki  🙁


dodaję do paszy lub meszu, podzielone na dwie lub trzy porcje. Koń zjada bez problemu, ale paszę z Magii uwielbia, dała by się za nią pocharatać.
Hej, mam pytanie 🙂 Kupiłam inhalator Roakle i chciałam skorzystać z dostępnych w aptece olejków. Wzięłam sosnowy, który jest opisany jako olejek eteryczny naturalny - Avicenna Oil. Myślicie, ze mogę go użyć do inhalacji? Trochę się martwię bo na opakowaniu jest napisane tylko o aromatyzacji powietrza, kąpieli i masażu. Z góry dzięki za pomoc!
Ariedale możesz 😉
Jakie leki wziewne podajecie przez nebulizator? Teraz koń jest na Seretide, ale to aerozol i podawanie łatwe nie jest.
Moja kolezanka podaje i to przez tą tubę nebulizatora daje. Tzn psika normalnie w tubę 😉
Ja mam kaganiec od nebulizatora końskiego Waldhausena i da się za jego pomocą podać ten lek, tylko nie mam pewności, na ile jest to efektywne.
Kupiłam nasiona z  czarnuszki w sklepie z przyprawami. Mam pytanie czy nasiona z czarnuszki trzeba mielić i czy podaje je sie z olejem?  🙇
elena111, z czarnuszki to skuteczny jest olej. Jak chcesz dać dodatkowo nasiona do tego oleju, to na pewno zmielone. Ale moim zdaniem szkoda kasy na ziarno.
Witam Was. Zbieram chętnych na przyjazd Blanki Wysockiej lub innego specjalisty od ukl. oddechowego w okolice Lubina, Legnicy, Głogowa. Chętnych proszę o wiadomość prywatną. Pozdrawiam
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 kwietnia 2017 05:16
Petrografia Innego specjalistę- bardzo dobrego, masz rzut beretem od Legnicy. W Żmigrodzie stacjonuje dr Anna Biazik a dojeżdża w każdą część Polski
A przed nami przeprowadzka 😅

Koniec z walką o dostęp świeżego powietrza w stajni (+10 i wyczailam zamykanie wrót) bo boksy angielskie. Może koniec z tragicznie zapylonym sianem =  nie trzeba będzie spędzać godzin na parowaniu. Koniec z przebywaniem obok boksów z czarno- brązową słomą i zamiataniem na sucho (konia oczywiście z copd nie było tylko reszta zaczyna powoli kaslac). No i nie muszę się już martwić że znowu splesniale siano wystawia na padok pełny głodnych koni. A koleżanka się cieszy bo nie będzie miała już grzyba w boksie i zalanej podłogi od myjki.

Jestem dobrej myśli bo kon znajomych w tym miejscu mógł być spowrotem wrzucony na słomę i żadnych objawów (gruby niestety po Flixotide dalej ostatnip zacherlal ale w ogóle mu sie nie dziwię).

Nie wytrzymam do niedzieli 💃
Hej. Czy u któregoś z Waszych koni wykryto podczas badania wypłuczyn bakterię Stenotrophomonas maltophilia?  😕

A przed nami przeprowadzka 😅

Drabcio a gdzie znalazłaś to cudowne miejsce 🙂 ?

Edytuj posty!
Cześć 🙂
Orientujecie się gdzie można zamówić godny polecenia peletu słomiany? Najlepiej okolice 3miasta bądź z Pomorza by było 😉
Pytalam w wątku o wetach ale i tu podpytam. Ile +/- bierze dr Blanka Wysocka za endoskopię? Robimy stajenne rozeznanie, aby każdy mógł się przygotować na koszty. Kilka koni do przebadania, ale niektórzy się wahają
endoskopia razem z badaniami - ok 600 zł
Dziewczyny prowadzące inhalacje olejkami - jakich używacie?
A przed nami przeprowadzka 😅

💃

Z ciekawości zapytam gdzie się przeprowadzacie? Ja już z moją kaszlaczką byłam chyba we wszystkich stajniach w okolicy Poznania...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się