Stajnie na Śląsku

Zdecydowanie polecam moje miejsce  💃  FB: LKJ Solec w Bieruniu
4 lata stoi tam mój "emeryt" - z braku czasu zależało mi na PASTWISKACH i fachowej opiece (rodzina koniarzy na miejscu - w razie czego na kolkę/ kulawiznę/ ranę reagują zanim weterynarz zdąży w auto wsiąść ) i to mamy  😅

Jeśli ktoś chce trenować -jest duzy piaszczysty maneż,  komplet przeszkód (również crossowe) , hala, trener na miejscu (skoki, rajdy)

Duże boksy, automatyczne poidła,  lonżownik, konie w stadzie lub na małych kwaterach, właściciele maję własne słomę, siano i owies.

Aktualnie stajnia pełna, ale stawiane są kolejne boksy  🙂

jedynym minusem może być fakt że to dawny PGR i obecnie prężnie funkcjonujące prywatne gospodarstwo, więc próżno szukać tu złotych klamek i marmurów  😁 
ale właściciele dzielnie walczą również o  estetyczną stronę  ośrodka  😅

sympatyczna rodzinna atmosfera, troska o konie - czego więcej trzeba koniarzom ?

na marginesie wspomnę, że z "horrs" w jaworznie spieprzałam czym prędzej  😜 mimo że ośrodek robi pozytywne wrazenie na pierwszy rzut oka  🙄 a w Bieruniu 4 latka w sumie mlekiem i miodem upłynęły  😉

aktualnie pensjonat  800 zł
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
04 kwietnia 2017 17:32
Podobno koło Skoczowa, pod zamkiem w Grodźcu Śląskim będzie otwierana wypasiona stajnia. Czy ktoś coś słyszał? Jakieś bardziej szczegółowe informacje?
desire   Druhu nieoceniony...
04 kwietnia 2017 18:03
Skoro temat nowych stajni 🙂 to ciekawi mnie czy ktoś wie, co to sie nowego w Żorach otwarło? bardzo ładnie wygląda, a nie potrafie zlokalizować. 🙁
ElMadziarra ja mieszkam blisko i słyszałam, że ma tam działać klub sportowy z nastawieniem na skoki. Podobno pracy im tak dużo nie zostało, bo przerabiają stare budynki na stajnie... sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądać  😉
desire   Druhu nieoceniony...
04 kwietnia 2017 18:45
patid1220, a jakąś stronę internetową mają może?  😉
desire oj nie mam pojęcia, wydaję mi się, że  raczej nie mają, zanim to ruszy i się rozkręci to pewnie jeszcze trochę czasu minie 😉 Podjadę tam w jakiś weekend zobaczyć co tam się dzieje w ogóle ....
Podobno koło Skoczowa, pod zamkiem w Grodźcu Śląskim będzie otwierana wypasiona stajnia. Czy ktoś coś słyszał? Jakieś bardziej szczegółowe informacje?


Zdaje się że chodzi o stajnię w której będzie działał klub jeździecki "w barwach" Ustronianki? 🙂

patid1220 jakbyś się wybierała wierzchem to daj znać, wyskoczę z Tobą 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
04 kwietnia 2017 20:36
A, to bardzo możliwe. Ale ponoć pensjonat też ma być.
Nique raczej autem 😀 w tamte rejony wierzchem, ale jak się ścierniska porobią bo jest wtedy gdzie galopować, tak to spory kawałek asfaltem trzeba się tłuc 😀
A, to bardzo możliwe. Ale ponoć pensjonat też ma być.


Tak, ma być. Ponoć koło 1000 zł miesięcznie.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 kwietnia 2017 12:35
Przy takiej infrastrukturze o jakiej się mówi nie spodziewałam się mniej.
Czy mówicie o Ochabach ? Z tego co słyszałem to nie ma już miejsca ( tylko te z "" odzysku"" ) .
Myśle ze w naszym rejonie +/- 1000 zł to taka przeciętna, normalna cena za średniej jakosci pensjonat. Obawiam sie jednak ze moze sie tam zrobic masówka i anonimowość jak w ochabach - czas pokaże. I oczywiście zależy to od ilości boksów pensjonatowych, ilości i jakosci obsługi, etc. Ale z tego co słyszałam to chca dość szybko ruszyć "z kopyta" 😀

Mówimy o innej stajni, nie o ochabach.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 kwietnia 2017 18:20
Wszystko zależy od ludzi, bo znam stajnię pensjonatową na ponad 70 koni i nie ma tam ani masówki ani anonimowości, a warunki i atmosfera super. No ale to akurat nie w PL.
Pożyjemy, zobaczymy, czy ten pensjonat w Grodźcu Śl będzie stajnią warta grzechu. Wszystko zależy, czy pensjonat to będzie dodatek do klubu i rekreacji (jeśli będzie tam rekreacja), czy odwrotnie.
Obawiam sie jednak ze moze sie tam zrobic masówka i anonimowość jak w ochabach - czas pokaże.



Co macie na myśli 😉? Bo rozważam tą stajnie .
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
06 kwietnia 2017 22:43
Mój koń (jest w pełnej dzierżawie) z kolegami stał chwilę w Ochabach. Z tego co usłyszałam:
Konie miały wychodzić na padok, ale okazało się, że nie wiadomo, kto ma je wypuszczać, więc nie wiadomo, czy w ogóle wychodziły.
Konie miały mieć stały dostęp do siana, ale nie wiadomo, kto był za to odpowiedzialny, więc nie wiadomo, czy i kiedy dostawały siano. Z karmieniem treściwą podobnie. Mojemu odezwały się wrzody (od 6 lat miał spokój).
Atmosfera beznadziejna, chyba, że masz konia z dobrym papierem i dobrze się lansujesz.
Znany trener prowadzi komuś na hali trening, to choć hala jest wielka i dostępna dla pensjonariuszy, potrafi powiedzieć innym jeźdźcom "wypier*&%$#!".
Itp.
Bronze   "Born to chase and flee.."
07 kwietnia 2017 09:28
Ochaby są w tej chwili oblegane - kilkanascie koni na jedno miejsce stoi w kolejce...to chyba tak zle nie ma  😎
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
07 kwietnia 2017 09:45
Ja piszę tylko to co usłyszałam, bo nie ja na nim jeżdżę i w Ochabach nie byłam ani razu.
Ale faktem jest, że mojemu koniowi odezwały się wrzody po miesiącu w Ochabach, gorzej wyglądał po pobycie tam i pogorszyły mu się kopyta.

Ale Ochaby mają dobrą infrastrukturę, mają pastwiska, mają duże możliwości.
Mój koń (jest w pełnej dzierżawie) z kolegami stał chwilę w Ochabach. Z tego co usłyszałam:
Konie miały wychodzić na padok, ale okazało się, że nie wiadomo, kto ma je wypuszczać, więc nie wiadomo, czy w ogóle wychodziły.
Konie miały mieć stały dostęp do siana, ale nie wiadomo, kto był za to odpowiedzialny, więc nie wiadomo, czy i kiedy dostawały siano. Z karmieniem treściwą podobnie. Mojemu odezwały się wrzody (od 6 lat miał spokój).
Atmosfera beznadziejna, chyba, że masz konia z dobrym papierem i dobrze się lansujesz.
Znany trener prowadzi komuś na hali trening, to choć hala jest wielka i dostępna dla pensjonariuszy, potrafi powiedzieć innym jeźdźcom "wypier*&%$#!".
Itp.



Znajoma tam stała kilka miesięcy. I opowiadała mi dokładnie to co piszesz.

bronze myślę że to zależy kto czego szuka. Obstawiam że pensjonariusze to w większości osoby nastawione na intensywne treningi skokowe. Jest im obojętne czy koń wychodzi na pastwisko (najlepiej jakby czekał na właściciela w boksie i się nie wybrudził na pastwisku), czy dostaje siano (bo przecież wszem i wobec wiadomo że od siana tylko brzuch rośnie), itp., itd…
desire   Druhu nieoceniony...
07 kwietnia 2017 13:45
ElMadziarra, tyle że w Ochabach od początku tak było z niewypuszczaniem na padoki. Odkąd zaczeli przyjmować pensjonariuszy było słychać, że jest z tym mega problem.  Co do atmosfery i tego "znanego trenera" to podejrzewam o kogo chodzi, więc się nie dziwie... 😉 :/

ponawiam pytanie o nową stajnie pensjonatową w Żorach - nikt z Waszych znajomych nie otworzył? 😉
Na Ochabach na plus działa jak na razie tylko infrastruktura, ciekawe też jak duży plac zewnętrzny planują, może będzie kolejne miejsce na zawody otwarte?
Atmosfera na miejscu jest bardzo słaba, dwóch znajomych przez to z tamtą ostatnio uciekło + rzeczy, które pisała ElMadziarra

A ktoś wie coś o budowaniu się nowej stajni w Ziemięcicach? Jechałam ostatnio ul. Ziemięcicką na Zbrosy i po minięciu skrzyżowania Ziemięcice/Świętoszowice po prawej stronie widziałam duży budynek przypominający stajnie, a z tyłu sporo bukman.
Szkoda, że stajnie rzadko łączą infrastrukturę i dobrą atmosferę plus dbałość o konie 🙁

A ktoś wie coś o budowaniu się nowej stajni w Ziemięcicach? Jechałam ostatnio ul. Ziemięcicką na Zbrosy i po minięciu skrzyżowania Ziemięcice/Świętoszowice po prawej stronie widziałam duży budynek przypominający stajnie, a z tyłu sporo bukman.


Silesia Dressage Club?
Melanie, nie budowaniu się, tylko stoimy z końmi tu już od grudnia 🙂 Team Kowalski Dressage Stable, czy po prostu Silesia Dressage Club 😉
No proszę, wiedziałam, że to gdzieś w tamtej okolicy, ale nie wpadłam na to, że to Wy.  😀 Dzięki za informację.

A pensjonat też jest tam prowadzony czy bardziej to dla osób z koniem tam trenujących?
Melanie, to już musisz się pytać konkretnie p. Tomka albo p. Izy. 🙂 Większość osób ma konie w pełnym treningu.
Ktoś poleci stajnię, w której profesjonalnie nauczą podstaw jazdy konnej mojego chłopaka w języku angielskim? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć nic konkretnego a bardzo mi zależy  🙂
Jakaś godna osoba do polecenia do poprowadzenia treningow pod kątek skokow do 50 zł z dojazdem do Mysłowic? 🏇
Jakaś godna osoba do polecenia do poprowadzenia treningow pod kątek skokow do 50 zł z dojazdem do Mysłowic? 🏇


Ania Pilarska zdecydowanie najlepsza! 🙂
nr tel: 607207493
najlepiej sobie przedzwonić i się spytać o cenę dokładnie, bo nie wiem czy do 50 zł dojedzie, ale warto na prawdę 😉
wiosz Raczej szukam osoby z większym doświadczeniem 🙂 A nie kogoś z kim za pol roku/ rok będę na jednym poziomie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się