Dopasowanie siodła

ushia   It's a kind o'magic
03 kwietnia 2017 15:40
tusia - no waskie 🙂

anil - to jest izabelka - generalnie duze sodlo - jestes przekonana ze w 18 nie bedziesz plywac?
co do plaskosci i szerokosci - tak, szerokie, dosc plaskie, chociaz jest to pierwsa generacja wiec ta mocniej wygieta
nie wiem jaki rozstaw leku potrzebuje Twoj kon, ale przy czerwonym/bialym moze byc problem ze spadaniem rownowagi siodla na przod - ale mozna probowac to skorygowac wkladkami, bo izabela ma panel na rzep
ogolnie sorry, ale jak nie wsadzisz na konia to nic nie bedzie wiadomo
ushia dzięki, w tym tygodniu wysyłam do wymiany łęku
ushia mam 17,5 i moj maz sie nie miesci dlatego pomyslalam o 18. No koniecznie musze najpierw przymierzyc wtedy wstawie foto. I pomozecie ocenic. Te siodla widze same 17 lub 18 🤔
nie kieruj się tym żeby się Twoj małzonek miescił jesli miałoby byc to siodło za duże dla Ciebie bo to trochę strzał w kolano...  :kwiatek:
Moze i racja nigdy w 18 nie siedzialam.
Isabell ma sporo miejsca na siedzisku. 18 będzie wielka  😉
Mam możliwośc wymiany na tego Winteca. 17,5

Ale czy nie jest kołyskowy?
O  dzięki odpisala mi, że to 500 🤔
Slabo to widze.
Odpuściłam szukam ten isabelki.
Mam takie pytanie, mam siodło Stubben siegfried i zastanawiam się co oznaczają wybite numery 32115
Czy 32 to może być rozstaw łęku? Wg tego co zmierzyłam na to by wyglądało, ale czy mógłby ktoś to potwierdzić?

zdjęcie:
Co myślicie:





2 palce wchodzą prawie do połowy


3 palce wchodzą tylko czubki


Ja specem w tej dziedzinie nie jestem, znam tylko podstawy podstaw. Tak moim zdaniem to za blisko grzbietu leży do siodło? Wydaje mi się, że powinno być więcej przestrzeni? Na co dzień zakładam pod spód zwykłego, cienkiego miśka, bo w tym widzę koniowi jest najbardziej komfortowo. Osobiście jestem za wymianą siodła, bo nie pasowało mi jeszcze na żadnego konia, ale póki co nie ma takiej opcji i nie wiem czy w ogóle będzie, więc w razie czego - czym korygować najlepiej?
fatamorgana to jest zapewne numer seryjny.
gllosia, cofnąć z łopatki i wtedy sprawdzić, bo w aktualnym ustawieniu leży "z górki". I zrobić zdjęcie z dopiętym popręgiem, bo wtedy też może troszke inaczej leżeć. To że nie leży w równowadze, tylko "z górki" świadczy zwykle o tym, że jest za ciasne. Dokładanie futra dodatkowo je zawęża. Można oddać do poszerzenia łęku, ale wtedy nie wiadomo czy przedni łęk nie będzie zbyt nisko nad kłębem- być może koń potrzebuje siodła z szerszym, ale bardziej wyciętym łękiem. Ale przede wszystkim cofnąć, dopiąć popręg i cyknąć fotki- moim zdaniem. 🙂
Co myślicie o ty siodełku ? Po przymierzeniu kolejnych pięciu siodeł to wydaje mi się, że leży w miarę ok. Oprócz tego, że ma trochę za mało miejsca dla kłębu. Czy włożenie takiej -> https://www.tundra.pl/zel-pod-siodlo-acavallo-hexagon-z-wycieciem-na-klab.html podkładki mogło by załatwić sprawę ? Koń wysoki (ponad 175 ) z dosyć wystającym kłębem, nie chcę mu go obić.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogromne zdjęcia
kkonik12, mi sę troche tylne panele nie podobają. Wyglądają jakby lewitowały.
lenalena, ok, postaram się jutro tak zrobić i wrócę z nowymi zdjęciami.
Hej czy ktoś miał doczynienia z firma traveling saddler?  Jakie opinie?
Do kogo oprócz Andersza i HBC można oddać siodło do zwężenia?  👀
drabcio Ludzie chwalą, ale dopasowywane przez nich siodło wróciło właśnie po poprawkach do znajomej - nadal za wąskie i nadal z kanałem za wąskim o min.2 palce - nie znam szczegółów (znajoma specyficzna), ale na koniu wyglądało nie za bardzo.
Wracam z nowymi zdjęciami:











Że siodło leży źle - tego jestem pewna. Za blisko grzbietu i kłębu, a panele zdają się trochę lewitować - czy coś jeszcze? Jak bardzo źle jest? Czy da się z tym cokolwiek zrobić czy siodło nadaje się jedynie do wymiany?
Jak dla mnie to leży na łopatce,tylne panele za szerokie i odstają od grzbietu i nie wiem czy nie za szerokie trochę, bo od góry jest sporo miejsca ale po bokach już srednio.Ale może taka perspektywa. Tyle ode mnie  😉
gllosia, jeszcze trochę do tyłu. Ale tylne panele chyba troszkę za szerokie właśnie, i wydaje mi się że nie przylegają dobrze. Co do przodu, możliwe ze po ubraniu podkładki i czapraka miejsce na kłąb by było, wszystko zależy co byś zastosowała. Ale nie wiem czy z tyłem coś się da wymyśleć.
Tylko ono już teraz wg mnie leci minimalnie na tył, a po dodaniu podkładki, podniesieniu przodu poleci na tył jeszcze bardziej. Trzeba cofnąć i zobaczyć, bo po zejściu z łopatki może leżeć inaczej.  Ale tył paneli nie leży, to na pewno.
ale ja nie mówiłam o korekcie przodu. Można przecież podnieść całe siodło. Ja z moim siwym miałam taki problem. Koń ma długi kłąb, dość wysoki, ciężko mieć odpowiednio szerokie w łopatkach siodło a żeby nie leżało na kłębie. W Equipe miałam mattesa correction i całość podnosiłam. CWD dzięki bogu leży ok.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi  :kwiatek:
Podejrzewałam, że usłyszę, że znów na łopatkach, no cofnęłam o parę centymetrów niż za pierwszym razem, tylko to mały koń i krótki grzbiet, jak cofnę jeszcze dalej to całkiem na plecach wyląduję hmmm. I jakoś tak to siodło w tym miejscu najlepiej się ułożyło. No nie wiem, mogę pokombinować, żeby jeszcze cofnąć.
Na co dzień zakładam zwykłą podkładkę z futrem, więc ona podnosi całe siodło na równi. Zakładam właśnie, żeby było więcej miejsca na kłąb. Tyłu podnieść nie mogę (mam specjalny żel), bo w tedy jeszcze bardziej poleci przód i będzie większy ucisk.. Chyba, że nałożyć i futerko i podnoszący tył żel? Jak myślicie? A co do paneli to właśnie jest chyba największy problem, bo widzę, że od nich sierść się wyciera, na szczęście nie mocno. Powinnam zostawić dłuższy pad (przy goleniu), ale teraz już po ptokach.. A wychodzi na to, że te panele nie leżą stabilnie i się siodło z czaprakiem rusza podczas ruchu konia wycierając włosy.. Niestety do płowy maja lub dłużej muszę czekać na powrót właściciela 🤔 Mam nadzieję, że będzie skłonny do wymiany, bo na drugim koniu siodło leży jeszcze gorzej 🙄
Najlepsze, że siodło zostało kupione bezpośrednio u CWD, przyjechali z różnymi siodłami i ponoć były przymiarki (mnie niestety przy tym nie było), ale jak tak wygląda przymiarka siodła, to ja nie mam pytań.
Mam pytanie odnośnie siodła WINTEC z systemem Cair.  Konkretnie model Isabell.

Siodło było kupione od znajomej i mówiąc szczerze nie wiem czy tak było od początku czy stało się dopiero u mnie ale mam wrażenie że miejscami na tzw. ławie siodła te poduszki są bardzo twarde miejscami aż za miękkie. Zastanawiam się czy może to wynikać z tego że siodło jest do "dopchania"? I czy wgl w Polsce ktoś konserwuje Winteci że tak to ujmę?
Dodatkowo w jednym miejscu zrobiło się takie uwypuklenie co niestety spowodowało ból końskich pleców. To raczej czuć pod palcami niż widać...

Czy ktoś się z tym spotkał - jakieś rady co z tym zrobić?
Milord System CAIR to wypełnienie powietrzem. Nie bardzo rozumiem w jaki sposób powietrze mogłoby być miejscami twarde lub miękkie, naprzemiennie. Miałam kilka Winteców z Cairem i nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Może w panelach nie ma powierza, tylko było przerabiane i w środku jest wełna.
Tak wiem że wypełnienie powietrzem. Nie wiem jak wygląda nowe siodło ale jak dogrzebałam się właśnie do tego wypełnienia to wygląda mocno dziwnie jakby mu powietrza brakowało... jest możliwe że ono jakoś schodzi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się