Obozy jeździeckie

Merka, a Czarne Błoto? www.stajniawczarnymblocie.com  Bodajże 3 turnus jest nastawiony na starszą młodzież i osoby pełnoletnie też tam będą bo już mi się chwaliły że będą. Walory tego miejsca już zostały przedstawione powyżej.  🏇

edit. źle zrozumiałam
majek   zwykle sobie żartuję
15 lutego 2017 14:24
oboz szarzowy jest bardzo fajny, przynajmniej byl taki kiedys. Jest bardzo studencko, gitarowo i ogniskowo. Konie spoko, tereny piekne, jest gdzie jezdzic. NIe ma szalu, jesli chodzi o warunki sanitarne, ale na pewno mozna tam zdobyc przyjaciol na lata.
Zyje sie praktycznie z konmi w stajni, sa wachty, mozna sie wiele nauczyc takze jezeli chodzi o obsluge koni.

Taki bez spiny wyjazd. Majek poleca.
majek, masz na mysli Bolęcin? Patrząc na to, co się dzieje na fb pana Mikołaja to ja nie jestem pewna czy chciałabym się pchać w takie coś :-(
[CIACH] - sio do ogłoszeń!
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Uciszenie do czasu zmiany nieregulaminowego nicka - proszę o kontakt po zmianie
majek   zwykle sobie żartuję
22 lutego 2017 16:21
Nie, podwarszawska Szarze... oboz typowo studencki w Lynie na Mazurach
Szukam i szukam, obiecuję szukać dalej, ale może wy mi podpowiecie jakiś fajny obóz jeździecki letni dla 9-cio latki najlepiej w woj. łódzkim lub niedaleko województwa?
Zapraszam na obóz jeździecki 🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/70177
https://www.facebook.com/events/1015889185211485/

Myślę że dla 9 latki też znajdzie się miejsce.
Dzięki
Zdecydowałam się na obóz koło Spały. Całkiem fajne miejsce.
Wybiera się ktoś do Szarży na turnus rekreacyjno-odznakowy? Albo może ktoś był i chce odpowiedzieć na kilka pytań?  :kwiatek:
Ktoś zna jakiś fajny "ambitniejszy" obóz sportowy w kierunku skoków? :kwiatek: 🤔
Ktoś zna jakiś fajny "ambitniejszy" obóz sportowy w kierunku skoków? :kwiatek: 🤔
Gutów?
[quote author=LuntPS link=topic=14237.msg2668577#msg2668577 date=1491400387]
Ktoś zna jakiś fajny "ambitniejszy" obóz sportowy w kierunku skoków? :kwiatek: 🤔
Gutów?
[/quote]
To nazwa stajni?
http://obozy-konne-gutow.pl/ chyba tę stajnie esef miała na myśli. Też słyszałam pozytywne opinie, ale instruktorzy się zmieniają co sezon- jak się trafi. Kiedyś fajne były obozy w Leśnym Dworze w Pakówce, ale teraz chyba ośrodek prowadzi syn tych państwa, więc jak jest nie mogę powiedzieć na pewno, choć on sam instruktorem jest dobrym, więc powinno być ok (średnie warunki zakwaterowania, ale to typowe dla obozów jeździeckich i jakoś nie odbiega standardem od innych 😉 ).
miejscowość, gutów koło ostrowa wielkopolskiego. Moja siostra jeździła tam kilka lat i jest typowo skokowo. Znalazłam stronkę http://www.jesionowydwor.pl/

Z opinii siotry, która jeździła: jazdy skokowe są fajne jeśli prowadzi je pan Studniewski (Leszek), bo reszta istruktorów jest przypadkowa i bywa różnie. Z też z relacji wynika, że owy pan Leszek chyba się już znudził obozami i coraz rzadziej bywa.. No ale co by nie powiedzieć moja siostra nauczyła się tam skakać (na obozach do 140cm)
Esef to chyba podałyśmy różne adresy internetowe tej samej stajni 😉.
miejscowość, gutów koło ostrowa wielkopolskiego. Moja siostra jeździła tam kilka lat i jest typowo skokowo. Znalazłam stronkę http://www.jesionowydwor.pl/

Z opinii siotry, która jeździła: jazdy skokowe są fajne jeśli prowadzi je pan Studniewski (Leszek), bo reszta istruktorów jest przypadkowa i bywa różnie. Z też z relacji wynika, że owy pan Leszek chyba się już znudził obozami i coraz rzadziej bywa.. No ale co by nie powiedzieć moja siostra nauczyła się tam skakać (na obozach do 140cm)


Esef,Strawberryfields Dzięki wielkie, muszę sprawdzić 🙂

Nie zna ktos moze jeszcze jakiś stajni?
A ja polecam obóz w Pogorzelicy - w Czaharach u państwa Lewickich,  rewelka  💘
[quote author=  link=topic=14237.msg2669718#msg2669718 date=1491669051]
A ja polecam obóz w Pogorzelicy - w Czaharach u państwa Lewickich,  rewelka  💘
[/quote]
A masz moze link do ich stronki?
Ja miał dwa swoje ulubione obozy, niestety na jeden juz nie ma miejsc 🙁 a drugi dodał opcje sportowego obozu (tylko tam można skakać) a trzeba miec swojego konia (od tego roku w wersji sportowej) a nie uśmiecha mi sie jeździć w zastępie na obozie rekreacyjnym z dziecmi które zaczynają galopować. Ja z rudym  na zawodach naskakni do L'ek mamy zamiar jechac P'tke bo licencja i srebro zdane,treningowo do 130 parkury, wiem ze jakimś specjalista nie jestem ale chciałabym sie chociaż troche rozwinac.
EDIT: Miło widziany obóz z srebrem właśnie bo chce jechać z moja przyjaciółka która ma zamiar zdać 😉 :kwiatek:
Equitime   Uważaj o czym marzysz. Marzenia się spełniają!
23 kwietnia 2017 15:17
[CIACH] - sio do ogłoszeń!
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie w nieodpowiednim miejscu
Obóz jeździecki Trotter dla dorosłych Maj 2017  opinia

Przewłoka (Ustka) to miejsce ciekawe ze względu na piękne tereny (lasy i plaże), miłe i bardzo dobrze ułożone konie, ładne stajnie. Letnie obozy cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci.

Jeśli jednak jesteś dorosły i szukasz obozu dla siebie, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na obóz Trotter dla dorosłych.

W majowy weekend 2017 wyglądało to tak:

POKOJE
- pokoje były przestronne i wygodne, łazienki bardzo małe
- mimo informacji na stronie, iż dostępne są pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe według zamówienia, o pokój jednoosobowy trzeba się było upominać, gdyż gospodarze preferują lokować gości podróżujących samotnie w pokojach czteroosobowych; zdarzyło się, że dwa małżeństwa zostały ulokowane w "czwórce"

POSIŁKI
- w ofercie były dwa posiłki - śniadanie i obiad około 14-15; o kolację trzeba się było zatroszczyć samodzielnie - nie było opcji wykupienia dodatkowego posiłku
- możliwe było korzystanie z kuchni gospodarzy, chociaż dla niektórych było to krępujące
- jedzenie było smaczne; śniadania w formie bufetu, na obiad drugie dania były porcjowane, a porcje bardzo skromne
- nie było deserów ani zimnych napojów do obiadu i między posiłkami

KONSKIE SPRAWY
- konie były zadbane i dobrze ułożone - na pewno znajdziesz konia dostosowanego do swoich umiejętności i potrzeb
- nie zapomnij o własnym toczku/ kasku - w stajni możesz nie znaleźć żadnego w dobrym stanie i rozmiarze; warto też mieć swój palcat
- instruktor wymagał od uczestników samodzielności w czyszczeniu i siodłaniu konia; jeśli nigdy tego nie robiłeś może być Ci trudno
- instruktor nie udzielał informacji na temat zasad bezpieczeństwa
- jazda trwała 2 - 3 godziny raz dziennie - zazwyczaj godzinna jazda na padoku, po której następował wyjazd w teren
- wyjazd nad morze możliwy był jedynie w czasie dłuższego terenu i w określonych godzinach więc nie codziennie jeździliśmy po plaży
- uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy; podział odbył się według zaawansowania, po sprawdzeniu umiejętności przez instruktora
- jedna grupa jezdziła rano, druga po południu; w tym czasie drugiej grupie gospodarze proponowali przejazd bryczką
- mimo informacji w ofercie nie było żadnych wykładów o koniach ani szkolenia z podstawowej opieki nad koniem

INNE
- gospodarze palili w pensjonacie, również w obecności gości
Polecicie jakiś obóz dla dziecka 10-letniego, które dopiero zaczęło jeździć? :kwiatek: Koleżanka mnie pyta, a ja nigdy na obozie jeździeckim nie byłam, pojęcia nie mam co i jak.
Może Majdan na Mazurach ?
Wiem, że mają jeszcze jakieś miejsca i mają super podejście do dzieciaków
http://konikipolskie-majdan.pl
Moja córka była dwa razy na obozie konnym z biurem http://www.jaworzyna.com.pl/. I gdyby nie to, że w tym roku jedzie z dziadkami nad morze, to już mi zapowiadała, że chce się kolejny raz wybrać. Jednak co innego jak jest dwa razy w tygodniu na koniach, a jak ma możliwość, żeby codziennie z tymi końmi być i poznać takie prawdziwe życie przy nich. Z tego co pamiętam, zaawansowanie dzieci było różne, więc nawet ktoś początkujący się tam odnajdzie i będzie mógł coś dla siebie wynieść.
powiem wam, że niedaleko mnie jest organizowany "obóz" o którym co chwila słyszę nowe rewelacje.. Cenę sobie dowalili raczej z górnych pułapów, reklamy wszędzie na full wypas a to co opowiadają ludzie, którzy byli... włos się jeży na głowie. Pomijam, że atrakcje wymienione w reklamach jak się okazuje w trakcie traktowane są dość "opcjonalnie" i większości z nich po prostu nie ma, pomijam że zamiast dwudaniowych domowych obiadków są mrożone frytki i pierogi z biedry, i nawet jestem w stanie łyknąć to, że z zawartych w reklamie dwóch jazd dziennie czasem może są dwie, czasem jedna a czasem wcale...  Ale jak od kolejej już osoby słyszę, że nad dziećmi-uczestnikami nie ma żadnej kontroli, robią co chcą (również włączając w to konie - nie wiem czy jazdę ale mogą sobie "iść do koni" same kiedy chcą, a wręcz są do tego zachęcani), łażą samopas po wsi i jak ktoś przyjeżdża je na zakończenie odebrać to po prostu przyjeżdża i bierze nie zastając nikogo dorosłego w okolicy.... To już sama nie wiem czy w to wierzyć, bo to dość niewiarygodne. Ale jak słyszę to z siedemnastego źródła to chyba jednak coś w tym jest. Tak więc uważajcie, a zwłaszcza na tych co się nahalnie reklamują....
esef może zgłoście to gdzies ? Kuratorium czy tym podobne. Ktos sprawuje kontrole nad obozami, a jak ten ośrodek nie ma tego legalnie to tym bardziej trzeba zgłosić i ratować dzieci.

Ja mogę polecić agroturystykę u Rychertów na Kaszubach. Niesamowite warunki jesli chodzi o zakwaterowanie, prawie jak 3* hotel. Dzieci nie są zmuszane do niczego, wlasciciele elastyczni. Oprócz jazd poznają kulture kaszubska, można wydoić koze, nakarmić pawie, pograc w kregle, wziac psa na spacer. Jest plac zabaw na terenie ośrodka. Dzieciaki uczą sie samodzielności, maja swobodę na terenie agroturystyki przy czym są ciągle pod kontrolą.
Jazdy jak wszędzie, trochę dupoklepania, rekreacja, skoki, poczatki skoków. Dla początkujących i jeźdźców na poziome boj spokojnie wystarczy. Super tereny, jezioro 200m od stajni, pławienia. Bardzo spokojne, cierpliwe, zadbane konie. Właściciele nie oszczędzają na sprzęcie i na nich- maja wszystko co najlepsze.
Wszystko co jest na zdjęciach na stronie jest zgodne z prawda, nie jak czasem że w Internecie lądują tylko te najładniejsze pokoje i konie a rzeczywistość rozczarowuje.
Polecam tez wycieczki dla przedszkolaków, Pan oprowadzający ma niesamowite podejście i super opowiada.
Sonika daleka jestem od donoszenia na kogokolwiek do czegokolwiek... Myślę, że jednak to miejse zweryfikuje rynek. Swoją super ofertę mają od niedawna, a grono zrażonych osób jest coraz większe, niegługo już kasowanie niepochlebnych opinii nie wystarczy, bo nie wszystko i nie wszędzie można skasować 😉 Chciałam tu tylko zwrócić uwagę na to, żeby nie ufać ślepo reklamom.
Witam, jestem mamą 10 letniej dziewczynki i chciałambym zasięgnąć informacji o obozie konnym w stadninie w Kurkach. Czy ktoś tam był i może coś powiedzieć czy warto? Inna koleżanka namawia córkę na wyjazd.
Obóz sportowy dla studentów/ dorosłych?
Merka, może Gałkowo?
0014   Koniarzem zostaje się raz i na zawsze.
24 sierpnia 2017 15:39
Czy poleci ktoś obóz sportowy dla dorosłych w zachodniej połowie kraju? Czytałam odpowiedzi wyżej, ale może jeszcze ktoś coś poleci? Zależy mi na tym, zeby się czegoś nauczyć, aktualnie mam poziom srebrnej odznaki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się