szkolenia, kursy

To akurat też widziałam, ale dziękuję.

Nie ma za co 🙂
Jakbym coś jeszcze znalazła będę Ci podrzucać na priv
Witam! Czy ktos sie orientuje czy cos ciekawego odbywa sie na terenie Dolnego Slaska w terminie kwiecien/maj/czerwiec 2017? Najbardziej interesuja mnie kursy i szkolenia typu ujezdzanie mlodych koni, opieka nad konmi, lonzowanie itp. Niestety sama nic nie znalazlam. Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc  :kwiatek: 😀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
30 marca 2017 08:18
U nas będzie kurs lonżowania z Adamem Susłowskim 6-7 Maj, koło Jeleniej Góry. Zapraszam na Prv 🙂
czy moge prosic numer telefonu?  🙂

[quote author=Na_biegunach link=topic=3866.msg2666426#msg2666426 date=1490858309]
U nas będzie kurs lonżowania z Adamem Susłowskim 6-7 Maj, koło Jeleniej Góry. Zapraszam na Prv 🙂
[/quote]
SZKOLENIE Z KARIN BLIGNAULT, 23-25 MAJA 2017 w stajni DOBRZYNIEC

Karin Blignault jest specjalistką w zakresie biomechaniki ruchu konia i jeźdźca, prowadzi szkolenia ujeżdżeniowe na całym świecie. Opracowała bardzo skuteczną, bo uwzględniającą zasady biomechaniki i behawioryzmu, metodę nauczania jazdy konnej. Jest to logiczny system, złożony z prostych elementów, umożliwiający nauczenie konia dowolnej figury ujeżdżeniowej w krótkim czasie. Jego fundamentem są cztery podstawowe elementy, na których opierają się wszystkie inne ruchy ujeżdżeniowe aż do poziomu Grand Prix. Po opanowaniu podstawowych ćwiczeń wszystkie elementy jazdy konnej stają się łatwe, logiczne i zrozumiałe dla jeźdźca i konia. Dzięki temu proces uczenia skraca się o lata!
Zapraszamy jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania; tych wszystkich, którzy w jeździe konnej pragną osiągnąć harmonię i lekkość.
Karin Blignault nauczy Was, w jaki sposób wypracować lekki kontakt, jak rozluźnić i uelastycznić ciało konia, jak nauczyć go poruszania się w równowadze, jak zaangażować jego umysł i uspokoić emocje. Pokaże, w jaki sposób pracować nad zniwelowaniem naturalnej asymetrii występującej w ciele konia, nad rozluźnieniem, a następnie nad zebraniem. Zapraszamy wszystkie osoby, które pragną nauczyć się wyczucia jeździeckiego (tak, to możliwe!), elastycznego działania rąk, skutecznego kierowania koniem za pomocą dosiadu. Jeśli twój koń nie akceptuje wędzidła, wiesza się na wodzach, wyszarpuje wodze, zadziera głowę, nie zatrzymuje się, wpada lub wypada łopatką, nie reaguje na pomoce, jest ospały bądź nadpobudliwy, „nie potrafi” się czegoś „nauczyć” lub „nie chce” czegoś zrobić, nie zatrzymuje się, staje dęba, nie skupia się na jeźdźcu podczas jazdy, ma problem z elastycznością, z rozluźnieniem, z zebraniem – to jest to kurs dla Ciebie.
Zapraszamy jeźdźców rekreacyjnych i „naturalnych”
Zapraszamy także tych wszystkich, którzy zrazili się do jazdy klasycznej, do jazdy na kontakcie. Można przyjechać również z młodym koniem lub z koniem, który nie chodził dotąd na wędzidle lub został „zaszarpany” w pysku. Przekonacie się, że dobre ujeżdżenie jest bliskie filozofii jeździectwa naturalnego, a wędzidło używane prawidłowo nie tylko nie czyni koniowi krzywdy, lecz ułatwia subtelną i delikatną komunikację oraz że istotą ujeżdżenia jest empatia jeźdźca w stosunku do konia i poszanowanie jego natury. Pod koniec kursu wszystkie konie będą przepuszczalne oraz będą poruszać się we wzorcu zgięciowym na lekkim kontakcie. Będą ruszały i zatrzymywały się na lekki sygnał łydką oraz będą w stanie poruszać się po kole i wyjeżdżać zakręty bez wpadania ani wypadania łopatką.

Zapraszamy osoby trenujące ujeżdżenie
Karin Blignault uczy jeźdźców aż do poziomu olimpijskiego. W zależności od oczekiwań i stopnia zaawansowania pary koń-jeździec zaproponuje ćwiczenia, których efektem będzie lekkość, płynność i harmonia, nauczy określonych figur ujeżdżeniowych bądź popracuje nad udoskonaleniem dowolnych figur ujeżdżeniowych (piaff, passage, ciągi, piruety).
Zapraszamy jeźdźców trenujących skoki
Istnieje możliwość dostosowania lekcji do potrzeb jeźdźców skokowych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na jazdę z płynnością, zachowanie równowagi przez konia, szybkość i zwrotność oraz pokonywanie przeszkód i zakrętów.
Karin Blignault w swoim podejściu łączy doświadczenia szkoły klasycznej i naturalnej oraz wiedzę z zakresu biomechaniki i psychologii konia i jeźdźca. Za ważniejsze od klasyfikowania uważa jednak umiejętność wybierania tego, co w danej szkole jazdy jest najlepsze dla jeźdźca i konia z punktu widzenia najskuteczniejszej i najsubtelniejszej komunikacji, umożliwiającej osiągnięcie lekkości, harmonii i piękna w jeździe konnej i empatycznym obcowaniu z tym zwierzęciem.

Podczas szkoleń z Karin Blignault panuje atmosfera życzliwości i szacunku. Karin obdarza jeźdźca zaufaniem, zaś jej podejście niesłychanie motywuje do nauki. Częsta sytuacja na kursach z Karin: jeździec, który wyjaśnia, że od kilku lat zmagają się z jakimś problem, słyszy: „Tak, rozumiem. Nie martw się! Zaraz to naprawimy. Twój koń nigdy więcej nie będzie tego robił!”. Po czym po kilku minutach problem zostaje definitywnie rozwiązany i usunięty! Podczas szkoleń z Karin Blignault jeźdźcy otrzymują narzędzia, umożliwiające im samodzielną pracę z końmi przez następne miesiące i rozwijanie swoich umiejętności.

Klinika odbywać się będzie w dni powszednie (wtorek, środa, czwartek).Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają zajęte weekendy!

Koszt szkolenia:
dla jeźdźca z koniem: 1800 zł
dla słuchacza: 300 zł

W trakcie trwania szkolenia przewidywana jest przerwa obiadowa – zamawiamy obiady z dowozem (obiad dodatkowo płatny).

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

W sprawie kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem dla uczestników oraz boksem dla konia, prosimy o kontakt z Pauliną Dudek: 696 85 44 99

Klinika jest organizowana przez Świadome Jeździectwo
http://swiadomejezdziectwo.pl/
Zapraszam na 4 dni intensywnego kursu i pracy warsztatowej z końskimi kopytami (I i II stopień do wyboru lub razem w niższej cenie!).
*Kursy kopytowe prowadzimy od 2014 roku*
*Szkolenie zakończone CERTYFIKATEM*

Jeśli nigdy nie werkowałeś… Weź kopyta we własne ręce i stań się świadomym właścicielem swojego konia!

Jeśli byłeś na naszym kursie… rozwiń swoje umiejętności, zdobądź doświadczenie praktykując na różnych typach kopyt, skonsultuj swoją pracę!

W programie:

11-12 MAJ: KURS SAMODZIELNEJ PIELĘGNACJI KOPYT (I STOPIEŃ)

1) Teoria: budowa i fizjologia kopyt, mechanizm kopyta, wpływ warunków zewnętrznych i wewnętrznych na stan kopyt, podstawy żywienia koni, choroby i patologie kopyt, wykorzystanie butów dla koni w procesie rehabilitacji, po rozkuciu oraz jako alternatywa dla podków, polecane narzędzia i sprzęt do werkowania, wstęp do samodzielnego werkowania.

2) Praktyka: podejście do konia, trzymanie nóg przy werkowaniu, werkowanie krok po kroku, nauka metody "czytania z kopyta".

3) Konsultacje kopyt własnych koni na podstawie zdjęć (instrukcję fotografowania kopyt uczestnicy otrzymują mailem po dokonaniu wpłaty)


13-14 MAJ: WARSZTATY WERKOWANIA DLA ZAAWANSOWANYCH (II STOPIEŃ)

100% praktyki, czyli dwudniowe warsztaty werkowania kopyt o różnym typie i budowie pod okiem trenera + konsultacja własnej pracy na podstawie zdjęć.
Uczestnicy warsztatów II stopnia proszeni są o zabranie własnych narzędzi kowalskich (kopystka, nóż, tarnik, opcjonalnie cęgi - narzędzia można też nabyć na kursie).

DO DYSPOZYCJI MAMY OK. 50 KONI ❗❗❗


Po kursie:
✅ Znasz anatomię i budowę kopyta
✅ Wiesz jakie warunki muszą być spełnione, by kopyta były zdrowe i mocne
✅ Potrafisz ocenić stan kopyt i wiesz które fragmenty kopyta należy przyciąć podczas werkowania
✅ Potrafisz posługiwać się narzędziami kowalskimi
✅ Potrafisz prawidłowo trzymać nogi konia podczas werkowania
✅ Potrafisz rozpoznać najczęstsze patologie i choroby kopyt oraz wiesz jak z nimi postępować
✅ Potrafisz samodzielnie bezpiecznie werkować kopyta metodą Natural Hoof Care
✅ Wiesz jak rehabilitować kopyta po rozkuciu
✅ Potrafisz prawidłowo fotografować kopyta (na potrzeby konsultacji weterynaryjnych)
✅ Znasz podstawowe zasady żywienia koni zgodne z najnowszą wiedzą zootechniczną
✅ Wiesz jak werkować kopyta własnych koni (po odbytych konsultacjach na podstawie zdjęć)
✅ Otrzymujesz certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i umiejętności
✅ Otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy wsparcia i konsultacji po kursie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Termin: 11-14 maj 2017
Miejsce: Stajnia Zaleście (Skrzyszów 29, 26-225 Gowarczów), woj. świętokrzyskie
Mapa dojazdu: http://bit.ly/2oHgIFO

Cena:
I stopień (11-12 maj): 390 zł
II stopień (13-14 maj): 380 zł
I i II stopień (4 dni): 720 zł

Cena obejmuje wykłady, warsztaty, konsultacje, materiały szkoleniowe, bufet kawowy, CERTYFIKAT.

Ilość miejsc: 10 (zostało 8) (decyduje kolejność wpłat)

Szczegóły: http://www.dorad.pl/calendar/

Zgłoszenia: warsztaty@dorad.pl, 691 715 154

ZAPRASZAMY 🙂
jakies warsztaty foto z konmi ?
jakies warsztaty foto z konmi ?


13-14 maja w Domu pod Kasztanami z Magdą Sanderowską. Szczegółowa oferta w przygotowaniu.
w Majówkę pod Poznaniem w Harmony Farm szkolenie z podstaw westernu 🙂 http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/71391
DOLNOŚLĄSKIE  KJ VOLTA

Zapraszamy na kursy masażu i stretchingu z lek. wet. Katarzyną Żukiewicz- Benoit.

1) Kurs 1 stopnia 15-16.06.2017
Cena 890 zł obejmuje 2 dniowe szkolenie, nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe.

2) Kurs 2 stopnia17-18.06.2017
Cena 890 zł obejmuje 2 dniowe szkolenie, nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe.


Można od razu zrobić 2 stopnie kursu.
Szczegóły www.facebook.com/KJVOLTA
w wydarzeniach.

Zapisy - voltakj@gmail.com czekamy na zgłoszenia do połowy maja.
Zapraszamy.
KJ VOLTA Dolnośląskie- ul. Główna 28, Miłocice Małe.

Mam pytanie odnośnie kursów instruktorskich jazdy konnej w Poznaniu. Gdzie można tutaj zrobić kurs?  👀 ( mogą być okolice tylko, żeby był dobry dojazd) jak wpisuje hasło w wyszukiwarkę pojawia mi się efib i awf w większości...
Efib organizuje dosyć często takie kursy. Co do AWF-u, to nie wiem. Ewentualnie możesz się dopytywać w poznańskim oddziale TKKF-u.
Dzięki bardzo za odpowiedź 😉 a jakieś kursy bezpośrednio organizowane przez ośrodki?
W Poznaniu przez kilka lat nic mi się nie rzuciło w oczy oprócz tego efibu.
W Poznaniu przez kilka lat nic mi się nie rzuciło w oczy oprócz tego efibu.



Z moich poszukiwań również wyszło tyle co nic tylko ten efib  🤣
Albo machnij sobie szybko u nich alb zainwestuj w taki fajny gdzie jeszcze dodatkowych rzeczy jeździecko się pouczysz, te kursy i tak sa o kant d* roztrzaść tylko papier dają, a niczego nie uczą, uczyć jak nauczać to się trzeba samemu nauczyć :p
Albo machnij sobie szybko u nich alb zainwestuj w taki fajny gdzie jeszcze dodatkowych rzeczy jeździecko się pouczysz, te kursy i tak sa o kant d* roztrzaść tylko papier dają, a niczego nie uczą, uczyć jak nauczać to się trzeba samemu nauczyć :p


ale ten papier to tez o kant d*** rozbić, bo zawód jest dawno zderegulowany i taki dyplom, że jestem instruktorem to sobie mogę sama wydrukować i będzie warty tyle samo, co po 'kursie'. Nie lepiej pojechac na dobry obóz jeździecki?
fender, tylko weź pod uwagę, że nadal wielu pracodawców chce jakiś papier jako podkładkę.
fender moja wypłata wcale nie twierdzi że papier jest o kant d* roztrzaść, wręcz przeciwnie, w obu pracach które miałam do tej pory bardzo ładnie wpłynął na ostateczną wypłatę. Kurs robiłam w Lewadzie już po deregulacji.
fender: Niby tak, ale gdziekolwiek chcesz zanieść CV jeśli nie masz tego ,,papieru" nawet na Ciebie nie spojrzą  😉 Także pracodawcy na to patrzą i ja osobiście nie żałuję zainwestowanych środków.
Mi osobiście kurs instruktorski zwrócił się najlepiej ze wszystkich kursów zawodowych jakie zrobiłam. Mimo że w dalszej perspektywie traktuje to jako pracę tymczasową, to od zrobienia kursu (7 lat temu) cały czas mam pracę w tym zawodzie, w różnych miejscach, a w ostatnim miejscu od 3.5 roku.
Klamka zapadła - robię  😉
Może kogoś zainteresują kursy na Uniwersytecie Otwartym SGGW. Ja osobiście wybieram się na dwa.
https://www.uo.sggw.pl/pl/oferta-kursow/

p.s W ofercie nie tylko konie, ale też psy, alpaki i inne  😍


Więcej informacji w wydarzeniach:
>20 - 21 maj
>10 - 11 czerwiec
Zwolniło się jedno miejsce dla uczestnika z koniem na szkoleniu z Elaine Butler w stajni Yke 4-5.05.

Chętnych proszę o kontakt.

Treningi  dosiadowe i konsultacje indywidualne w okolicach Niepołomic
27-28 maja prowadzi Natalia Jasicka-Krugiołka

SZKOLENIE STRAIGHTNESS TRAINING Z MIRIAM SHERMAN- UCZENNICĄ MARIJKE DE JONG

27-28 MAJ , STAJNIA W CZARNYM BŁOCIE, KUJAWSKO-POMORSKIE

szczegóły w linku:

https://www.facebook.com/events/1958129237747337/

tel 531783558
kasiasci   www.alfahorse.pl
03 maja 2017 16:02
POMORSKIE !!

19-21.05.2017, Parchowo, KJ Nad Stropną - konsultacje z Piotrem Sawickim (Możliwość odbycia treningów także poza konsultacjami od środy 17.05 do 28.05 włącznie.)
Możliwość zakwaterowania i wyżywienia na miejscu. Bardzo gorąco polecam !
Słyszał ktoś może o kursie lonżowania w lipcu/sierpniu? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się