DIY - zrób to sam

Dzięki Egra za wskazówki :kwiatek: Coś czuję, że będą eksperymenty 😀
Jej, zapomniałam! Żelazko bez pary na sucho,, na jedynce-dwójce.
I w końcu udało mi się skończyć drugą do kompletu komodę... dwa razy większą.
Ładnie!
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 marca 2017 19:09
Cobrinha, ślicznie. sama malowałaś?
Dziękuję.
Tak sama odrestaurowywałam.
Tym sposobem mam dwie stare-nowe szafki do pokoju 😉
Zaczęłam się ostatnio uczyć robić na szydełku 🙂 I szukam inspiracji. Znacie jakieś fajne strony, na których można znaleźć pomysły na to, co zrobić na szydełku? Najlepiej z tutorialami na YouTube? 😉
Macie pomysł jak zrobić okładkę albumu na zdjęcia? Chcę zrobić dla znajomych jako prezent ślubny więc album musi być wypasiony. Wiem jak zrobić wnętrze ale nie mam pomysłu na taką okładkę, żeby była trwała i bardzo estetyczna. Wstępnie myślałam albo o grubej tekturze oklejonej jakimś miłym w dotyku materiałem albo o cienkim drewnie ale to drugie trudniejsze w obróbce.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 kwietnia 2017 18:11
Libella a co Cię interesuje- serwetki, zabawki, ciuszki? Ogólnie na jutubie jest cała masa tutoriali 😀 Po polsku mniej, ale po angielsku  rosyjsku mnóstwo- a jak załapiesz co jest co to język nie taki straszny 😉
Na chomikuj.pl ludzie mają powrzucane też sporo schematów szydełkowych - ja się napaliłam na wydzierganie sobie torebki 😉 - stosunkowo łatwa robota (serwetki to dziergałam jako nastolatka), a pożyteczny przedmiot.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 kwietnia 2017 18:17
Podziwiam, ja do tej pory nie umiem czytać schematów 😵 Gubię się w tym 🤔wirek:
Ćwiczyłaś już sobie? Dobrze mieć kogoś kto już dzierga - ja siedziałam z matką czy którąś ciotką jako dzieciak (one wszystkie dziergające, drutujące, wyszywające itd.) z rozłożoną na kolanach "Burdą" czy inną gazetą, a któraś mi tłumaczyła co mam robić i jak - tak najłatwiej rozkminić. Mam nawet foty jak dziergam ubranka dla Barbie i fikuśne kapelusze  😎
To jak z kłusem anglezowanym - na początku dooopa lata, a potem w krew wchodzi 😉

Edit. Na początek - tylko bez nerwów, trochę sobie trzeba ręce wyrobić, żeby ruchy nie były nieporadne, co na początku jest irytujące. Jednak zabawa wciągająca - mam plan, że przy próbie rzucania palenia wezmę się za ową torebkę - ręce i głowa zajęta - a nuż się uda.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 kwietnia 2017 18:24
A gdzie tam, jestem samoukiem z jutuba 😉 Są filmiki pokazujące i tłumaczące jak czytać schematy ale dalej to dla mnie czarna magia 😉
Hmmm, a nie możesz gdzieś dorwać jakiejś babci/ciotki? Zwykle Panie dojrzałe ogarniają te tematy - na żywo dużo łatwiej, zwłaszcza jeśli siedzisz, robisz i ktoś Ci podpowiada. Wystarczy przerobić kilka podstawowych wzorów (schematów) z taką osobą i już jest wszystko jasne.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 kwietnia 2017 18:32
Niestety nie mam. Moja babcia nigdy nie dziergała, mama tylko w szkole i nic nie pamięta... ale nic to, zazwyczaj kombinuję sama(zrobiłam kilka zabawek z jutuba i później metodą prób i błędów na bazie prostych kółek zaczęłam robić swoje własne koniki, pieski i inne stworzonka) albo biorę instrukcje z filmików 😉
To może ta książeczka pomoże Ci ogarnąć schematy?
http://allegro.pl/szydelko-dla-poczatkujacych-szydelkowanie-porady-i6680103269.html
CzarownicaSa najbardziej chciałabym jakieś gadżety do wystroju wnętrz. Pierwsza rzecz, którą robię,  to okrągła podkładka na stół, dorobię sobie do niej mniejsze pod kubki, ale chciałabym spróbować też czegoś innego 😉 może rzeczywiście przekopię jutuba. Możesz polecić jakiś konkretny kanał? Jestem zielona w temacie, więc potrzebuję czegoś prostego i dobrze tłumaczonego  😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 kwietnia 2017 18:44
Hm... w sumie jako takiego kanału nie znalazłam, zawsze wpisywałam po prostu czego szukam. Ozdóbki to też nie mój konik 🙁 Ale jutro usiądę i czegoś poszukam, może uda mi się coś dla Ciebie znaleźć 😀
Na szybko: serwetka , podstawka , ubranko na kubek .

Zielona_stajnia dzięki :kwiatek: ja sobie to na spokojnie prędzej czy później ogarnę, na razie nie mam ciśnienia konkretnie na naukę schematów bo większość interesujących mnie rzeczy znajduję w filmikach 🙂 Ale na przyszłość na pewno się przyda!
Jak z youtuba i wystrój wnętrz to poszewki na poduszki:


albo taka - na palcach:
https://pl.dawanda.com/zrob-to-sam-diy-tutoriale/szydelkowanie/szydelkowanie-na-palcach-poduszka-ze-zmiana-kolorow
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 października 2017 16:23
Odkopuję  🙂

Są tu jacyś producenci mebli?  😁 Czym połączyć szklany blat z drewnianym spodem stołu? Samo położenie odpada niestety.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 października 2017 16:35
  Chłop podpowiada- "albo małe, silikonowe/gumowe naklejki i po prostu kladziesz szklo na drewnie (jesli jest hartowana szyba) albo po całości klejem epoksydowym lub innym tego rodzaju i przyklejasz po calosci".
🤔marcik jest taki klej uniwersalny, w tubach jak silikon, w zależności od marketu nosi różne nazwy np. płynny gwóźdź. Wiąże wszystko ze wszystkim niemal i końmi nie rozerwiesz. W sklepach z akcesoriami meblowymi kupisz też specjalne taśmy do luster ( można poeksperymentować) oraz kleje do luster i szkła. Sukcesów ! 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
21 października 2017 10:13
Ja robie duzo na szydelku. Zwlaszcza zabawki dla corki I znajomych.  Ostatnio zrobilam tez czapki,  pacynki na reke i serwetki.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 października 2017 10:27
Czarownica, Egra bardzo dziękuję! Pokażę jeśli coś z tego wyjdzie, bo to mocno stare drewno 😉
A co powiecie na to? jest sens się bawić ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 grudnia 2017 23:20
Alicja, moim zdaniem nie, jak chcesz naturalnie, smaruj olejem kokosowym, nierafinowanym.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 lutego 2018 13:18
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 lutego 2018 13:27
Czarownica nie planujesz sprzedawać?  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 lutego 2018 13:35
CzarownicaSa, ale cuda, ja też chce!
Ja też bym wzięła!  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się