Konie czystej krwi arabskiej

Wojenko zawsze z wielką przyjemnością patrzę na was. Ikona stylu. 💘

marlin1990 wysłodki st. hyppolita i otręby ryżowe dobrze pakują 😎
Wojenka jak zwykle ślicznie 🙂

A u Nas koń ma l4 a Pańcia macierzyński..a oto jak okazujemy radość takiemu stanu rzeczy:
a mnie przeraziła informacja podana przez Vivę czyje to araby ?
"GEHENNA KONI Z PUSZCZY
Melodyjka i Morigana są już bezpieczne, ale potrzebują długotrwałego i kosztownego leczenia. Prosimy Was o pomoc.
7.04 przeprowadziliśmy interwencję okolicach Puszczy Mariańskiej. Na miejscu zastaliśmy 22 konie w bardzo złym stanie (same araby)... Zdeformowane już nie tylko kopyta ale całe nogi. Fatalny stan odżywienia i rozpadająca się stajnia z półtora metrowej wysokości obornikiem, z którego konie musiały dosłownie zeskakiwać kiedy je badaliśmy… Zeskakiwać na powykrzywianych nogach…
Zabraliśmy 5 koni w najgorszym stanie i składamy wniosek o odbiór pozostałych 17. Ich życie wisi na włosku - potrzebują natychmiastowej fachowej pomocy - stopniowej korekty kopyt, operacji przykurczu ścięgien, odrobaczania, odżywienia i socjalizacji....
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 kwietnia 2017 21:16
Może Kawusia wie kto to, co to?
Zdjęcia na FB, ale nie wiem czy je znajdę (nie pamiętam kto udostępniał i z jakiej strony).
Co się zgadza:
- kopyta chyba nigdy nie widziały kowala
- żebra na wierzchu
- metrowa warstwa gnoju
- boksy zrobione prowizorycznie

Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
10 kwietnia 2017 06:51
Kawusia, wie i jest w szoku 🙁. Nie chcę pisać na forum nazwisk, jak ktoś chce wiedzieć więcej to na PW.
Zapomniałam o otrębach ryżowych, które też dostaje i siemię lniane. Muesli jadła bardzo długo Highlighta Improvera teraz zmieniłam na inne prosto z mieszalni. Wysłodki też były ale nie widziałam sensu dalszego podawania bo efekt był znikomy. Ciężko mi podać wrtości kilogramowe, bo nie ważę jej paszy, ale dostaje więcej paszy  (na oko ze dwa razy) niż źrebne klacze u nas w stajni, a tamte wyglądają jak pączki w maśle. Liczę na to, że odbije mi na trawie, wet przed zimą stwierdził, że jest w idealnej kondycji rajdowej, na zimę roztrenowałam ale za bardzo nie nabrałam mi masy. Do tego mocno się pociła więc cały czas sostawała elektrolity w sezonie.
Marlin odrobacz. Tylko zrób badanie kału z kilku próbek.
marlin1990 a ile kilogramów  dostawała - dostaje siana ? myślę ,że w tym jest problem
Skoro ci się tak spala, to może jakiegoś Stress Golda? Słyszałem kilka pozytywnych opinii.
Marlin rozumiem, że wrzody wykluczyłaś? Jak to taka spalinówka to może sobie wyhodowała. Głośno myślę 😉
Epikea odrobaczana i kał badany, nawet przed odrobaczeniem badałam i było też ok. Od czasu kiedy mi spadła z masy już 2 razy odrobaczałam.

jolka siana ma do bólu, wrzucane w paśnik plus siatkę, której nawet nie zdąży ruszyć, bo ma dorzucane po kilkanaście razy w ciągu doby.

ogurek na razie wejdzie nam do diety magnez i zobaczymy efekty 😉 za to cieszę się bo zauważyłam poprawę jej zachowania w stadzie, stoi i je  😅 może to dziwne ale miała okres, że na pastwisku praktycznie nic nie jadła, bo była cały czas nastaiona na odparcie ataku  🤔

falletta szczerze mówiąc póki co nie brałam wrzodów poważnie pod uwagę. Raczej zastanawiam się czy to nie jest jeszcze pokłosie pokleszczówki. Musimy zbadać krew.

Mili moi,
Potrzebuję dla mojego Eskarona miejsca na rekonwalescencję.
Ma kontuzję łokcia, jest po złamaniu strzałki, ma podane kwasy.
Potrzebuje tylko czasu, spokojnego towarzystwa i życzliwej ręki.
Szukam mu takiego miejsca i nie ukrywam, że brakuje mi już opcji, cierpliwości do weryfikacji ludzi z ogłoszeń.
Już trzykrotnie miał zorganizowany transport, i trzykrotnie nie został odebrany z różnych dziwnych przyczyn (przez różne osoby).
Może macie jakieś pomysły...
Napisz do zielona_stajnia bodajże ma jeszcze jedno wolne miejsce u siebie.
RaDag poszło pw  :kwiatek:
RaDag a dlaczego nie może być u Ciebie Eskaron?
Od dwóch lat nie mieszkamy na gospodarstwie mamy, tylko w podwarszawskim pensjonacie.
Jedna sprawa to prozaicznie- kasa.
Druga, to jednak duża stajnia jest średnią opcją dla rekonwalescenta.
Szukam więcej trawy, mniej koni/starszych towarzyszy, mniej piachu, więcej indywidualnego traktowania.
Być może, że ktoś potrzebuje kopyt do użyźniania trawnika przed domem, lub arabka do zawieszenia oka z tarasu, tudzież aniołka do hipoterapii z ziemi.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 kwietnia 2017 12:09
RaDag, ale Ty chcesz go oddać, czy postawić w inny pensjonat?
Od siebie dodaje słowa otuchy i życzę powodzenia.
Jeszcze niedawno byłam w podobnej sytuacji, która rozwiązała się tak a nie inaczej. Ogólnie mogę powiedzieć, iż ludzie się odzywali i nawet było niejakie zainteresowanie, ale zdecydowanie mniejsze niż w przypadku koni nie będących oo. Większość osób nie chce brać araba ze względu na temperament i mylnie postrzeganą "wybuchowość" (ogólnie określając).
Przeważnie jak już ktoś szuka to chciałby jeździć, a nie trzymać kosiarki.

Istnieje jeszcze opcja znalezienia tanich łąk dla konia, które nie obciążą aż tak budżetu.
RaDag, ale Ty chcesz go oddać, czy postawić w inny pensjonat?


Każdą opcję rozważam.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 kwietnia 2017 20:07
Bogdan?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 kwietnia 2017 20:30
Zawsze masz dobre pomysły!
Wojenka mierzylas Hintermayera?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 kwietnia 2017 20:39
Nic nie mierzyłam jeszcze oprócz Stubbena koleżanki ze stajni.
wojenka zobaczę co jeszcze jutro wet powie na moją chudzinę... Z witaminami wolę uważać po chevinalu  🤔 Ja mam na rudą mac ridera wellingtona- zależało mi przede wszystkim na dosyć krótkich panelach przy normalnym rozmiarze siedziska, bo rude króciutkie 😉 szczerze mówiąc nie zamieniłabym tego siodła na żadne inne  😍
Pozycz od Kai 😉
Wojenka, ja mam na swojego Kieffera Lecha, ale ono niestety z ciut dłuższymi tybinkami. Acz widywałam dłuższe.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 kwietnia 2017 20:43
marlin, a co po Chevinalu?  🤔

larabarson, Kaja już u nas nie stoi.
Wojenka, ja byłem (ostatnio nie mam na co wsiadać) bardzo zadowolony ze skokówki, jak masz czas, polecam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się