Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 kwietnia 2017 15:24
prib Dr. Przewoźny ograniczył wyjazdy, ale można wziąć lek.wet Małgorzatę Adamowską, współpracuje z nim.
Witam.
Poszukuję weterynarza z Łódzkiego do zrobienia TUVa. Czy  zna ktoś zaufanego w tej kwestii weta i mógłby polecić?  🙂
Z góry dziękuję.  😉
dr Szpotański
Szukam doświadczonego i dobrego weta specjalizującego się w ortopedii, dojeżdżającego w okolice Poznania. Chodzi o kontuzję ciągnącą się za nami od prawie 2 miesięcy  😵
julka177, Kujawski?
xxagaxx właśnie go znalazłam, ale aktualnie leczy małe zwierzęta :/
julka177, co? Maciej Kujawski małe? Od kiedy? Tydzień temu był u nas :P
to ja znalazłam innego Kujawskiego 😂
julka177, tak jak xxagaxx mówi, dr Kujawski. Bardzo dobry weterynarz specjalizujący się właśnie w ortopedii 🙂
julka177, tak jak xxagaxx mówi, dr Kujawski. Bardzo dobry weterynarz specjalizujący się właśnie w ortopedii 🙂


A ja nie polecam. Rażące błędy w opisie TUVa, które zaważyły o zdrowiu konia. Niestety.
xxmalinaxx a kogo polecasz?
Jeżeli sprawa jest poważna to ja ze swoim koniem szarpnęłabym się i ściągnęła Golonkę lub Kaczorowskiego.
Tak naprawdę wiele dobrych diagnoz postawił mi Piotr Stachowiak, ale on nie jest ortopedą.
prib, Ania Woźniak, Michał Kacprzyński. A najlepiej Maciek Kujawski, ale u niego różnie z czasem.


który z tych ma dobry RTG?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
03 kwietnia 2017 13:37
Kapiszon.  tak jak pisze Karla - zdecydowanie dr. Szpotański
prib, myślę że każdy. Dr. Kujawski robił u nas ostatnio 2 albo i 3 TUV i wszystko ok. Dr. Kacprzyński ma takie RTG że ostatnio aż za dużo widział :P Ania Woźniak też ma dobre opinie, ale z "autopsji" nie znam jeśli chodzi o orto, moim koniem zajmuje się na co dzień.

xxmalinaxx, myślę że to o każdym napisać można. W sensie wpadki się zdarzają, niestety. Sporo ludzi tutaj poleca Przewoźnego. Ja bym tam za darmo nie pojechała, nawet jakbym miała 5 min drogi.
xxagaxx no nie wiem, czy każdy o każdym
xxmalinaxx, jak znasz kogoś kto jest 100% pewny to dawaj namiar 😀 Chętnie skorzystam, bo czasem człowiek sam nie wie co ma robić.
Dla mnie pan Golonka jest pewny w 100% 😉
xxmalinaxx, dla mnie też. Ale znajdę ci osoby mocno niezadowolone, nawet tu na forum.
No i może masz bliżej. U mnie niestety do doktora to wycieczka. Dlatego zanim zapadają jakieś decyzje poważniejsze to wysyłamy do doktora rtg,usg. I ostatnio to właśnie najczęściej dr. Kujawski nam robił.
Potrzebuję weta, który mi zrobi TUV-a. Koń stoi w Pozezdrzu, blisko Węgorzewa/ Giżycka. Ktoś mnie poratuję numerem do kogoś zaufanego z niezbędnym sprzętem?
Nie polecam dr. Biazik. Jej diagnoza trwala 5 sekund, stwierdziła zlamanie kręgosłupa. Uspila konia, a okazało sie ze miał złamaną łopatke i zerwane naczepy szyjne. Wszystko do wyleczenia. Dodatkowo nie potrafi przyznać się do błędu.
efeemeryda   no fate but what we make.
10 kwietnia 2017 11:19
ale zostało to stwierdzone sekcyjnie? masz protokół? jakieś dowody ?
Kla.ra dziwnie ta sprawa wygląda. Diagnoza trwała 5 sekund? To na jakiej podstawie p. Biazik stwierdziła złamanie kręgosłupa? I czemu właściciel po "5 sekundowej" diagnozie zgodził się na uśpienie konia? ....  😲
desire   Druhu nieoceniony...
10 kwietnia 2017 14:51
badabing, mojego konia 3/4 wetów dostępnych w województwie chciało usypiać już przez telefon... bez oglądania i spojrzenia na chociażby te 5 sekund. tylko jeden przyjechał (a wiem, że nie było mu po drodze) bez gadki przez telefon "to trzeba będzie morbital", tylko jeden podjął się leczenia, koń żyje, ma sie dobrze.  🏇


nie czepiam sie w/w weta, tylko tak napisałam, że no..zdarza się różnie.
Nie polecam dr. Biazik. Jej diagnoza trwala 5 sekund, stwierdziła zlamanie kręgosłupa. Uspila konia, a okazało sie ze miał złamaną łopatke i zerwane naczepy szyjne. Wszystko do wyleczenia. Dodatkowo nie potrafi przyznać się do błędu.


Ja dziwię się, że właściciel konia nie wziął drugiej opinii. Dzisiaj można w 10 minut wysłać RTG emailem. Nie żebym ja była jakaś chętna do sprawdzania diagnoz weterynarza za każdym razem jak przyjeżdża, ale gdyby wchodziła w drogę eutanazja to zdecydowanie bym sprawdziła z drugim czy tak samo diagnozuje. Byłam już w takiej sytuacji gdzie było podejrzenie a nie nawet jeszcze diagnoza więc wiem jaki to stres. Naprawdę nikomu nie życzę.
Lublin i okolice: Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona doktorem Kusym - jako jedyny z 3 czy 4 wetów do których dzwoniliśmy pofatygował się odebrać telefon w sobotę po południu, mimo, że jest specem od rozrodu zgodził się pozszywać mi konia do kupy i zrobił to na tyle skutecznie że koń goi się super i dziś, po 4 dniach, wyszedł z boksu normalnie na 4 nogach i prawie nie kulawy. Ogólnie duży plus - może nie za kwestie ortopedyczne, bo na to a wcześnie żeby cokolwiek powiedzieć, ale za szybkie ogarnięcie urazu, bez czego koń by mi na 100% zszedł.
Cześć, poszukuję godnego zaufania weterynarza w okolicach Mińska Mazowieckiego, który zajmuje się drogami oddechowymi. Możecie kogoś polecić? Zależy mi na czasie, bo mój koń ma ciągle kaszel i chciałabym sprawdzić czy to nie jest uczuleniowe, ewentualnie potwierdzić COPD i dowiedzieć się jak to załagodzić. Najlepiej też by było żeby nie skasował mnie na miliony :c
kas_tru, dr Blanka Wysocka jest z wschodniej części Warszawy. Chyba najlepsza w kraju.
kas_tru, dr Blanka Wysocka jest z wschodniej części Warszawy. Chyba najlepsza w kraju.


Słyszałam o niej 🙂 dalej niestety obawiam się, że jeśli powiem jej, że koń stoi 60 km od Warszawy to odpowiednio wyceni swój czas, poświęcony na dojazd (już o samych kosztach dojazdu nie wspominając). Dlatego rozglądam się właśnie za kimś bliżej, ale jeśli nikogo nie znajdę to zgłoszę się do niej. Zdrowie konia ważniejsze.
desire   Druhu nieoceniony...
13 kwietnia 2017 22:46
kas_tru, akurat 60 km to wydaje mi się dla pani doktor B. Wysockiej pryszcz... 🤣  Ja bym od razu do niej dzwoniła na Twoim miejscu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się