Derki

zembria

Nie wiem co masz na myśli przez "osobno" ale kaptur jest nierozerwalnie połączony z derką  😁
Derka z Twojego linka różni się tym, że ma jedno więcej zapięcie na klatce piersiowej i na szyji.
Wysłałam Ci priva 🙂
[quote author=Nirv link=topic=43.msg2670087#msg2670087 date=1491808298]
gllosia,  w sensie ta Decathlonowa ze zdjecia jest duza? 😉


Ja pisałam o derkach, które kupiłam na moje konie, tak ten model ze zdjęcia zwykle wychodził za duży, więc proponuje kupować rozmiar w dół.
[/quote]

Czy jest ktoś jeszcze kto potwierdza, że derkę siatkową trzeba kupić rozmiar mniejszą? Inne derki z decathlonu raczej wychodzą normalnie i teraz nie wiem jaki rozmiar kupić, a nie chce wymieniać
Dava   kiss kiss bang bang
11 kwietnia 2017 10:04
Jak dla mnie nie trzeba o rozmiar mniejszą. Mam konia typowo 155 ale jest przypakowany i ta siatkowa jest na styk. Możliwe, że jak masz 'szczupaka' to będzie za duża, u mnie nie była  😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 kwietnia 2017 10:19
Tak siedzę i dumam. Po wczorajszym ponad godzinnym suszeniu konia, zamarzyła mi się derka osuszająca, ale nie polarowa. Nie chciałabym wydawać na nią fortuny 😉 i tym samym na "placu boju" pozostały takie dwie derki:

1. Derka osuszająca King Cham dla konia i kuca FOUGANZA (może być też wersja z kapturem)

https://www.decathlon.pl/derka-osuszajca-king-cham-id_8295236.html

2. Derka osuszająca Start Jersey

http://www.start-konie.pl/produkt,173,derka-osuszajaca-start-jersey.html

Czy ktoś miał z nimi styczność? Polecacie? A może jakieś inne typy?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi 😉  :kwiatek:
martva ja mam obydwie  🙂 tą z deca  używam po kąpieli konia bo to nic innego jak ręcznik z microfibry, nadaje się też super do schłodzenia konia, jeżeli chodzi o osuszanie po jeździe to START sprawdza się całkiem dobrze w tej cenie jest ok
Zapomniałam napisać, że pod względem osuszania po jeździe absolutny nr jeden to najzwyklejszy York, ale polarowy.
Dava   kiss kiss bang bang
11 kwietnia 2017 11:41
Ta derka z Deca jest mega do chłodzenia i osuszania konia, to taka jedna wielka 'ścierka' z mikrofibry  😁
a w Lkę koń 155 wejdzie? Bo mój Siwson to kąpany jest przy każdej możliwej okazji, taka derka z kaprurem byłaby idealna, ale widzę rozmiary S,M,L
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 kwietnia 2017 12:01
Powiem tak, potrzebuję czegoś co osuszy mi Manti, ale nie będzie jej grzało 😉 Wczoraj miałam patową sytuację, bo jak na moje oko to tak: kobyła była baardzo mokra po ruchu a że było pod wieczór i wiał zimny wiatr, wrzuciłam ją na stępa w derkę polarową, która do tej pory nam załatwiała sprawę osuszania. Po 40 minutach stępa w ręce (i przebraniu w kolejną suchą derkę) koń dalej był mokry. Mam wrażenie, że w polarze było jej za gorąco (koń niegolony, dopiero zrzucający sierść zimową), ale jednocześnie pogoda nie pozwalała (naprawdę zimny wiatr) na to, by suszyć ją bez niczego na grzbiecie. Stąd też pomysł na coś lekkiego, mało grzejącego, ale jednocześnie dobrze suszącego  😉
martva, - ja mam jersey, ale eskadrona i imo będzie on porównywalnie "grzejący" z polarem, więc celowałabym w inny materiał 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 kwietnia 2017 07:06
martva ja nieogolonego konia nie pakowałabym teraz w nic na grzbiet. Ze swoimi robię tak, że stępuję w siodle te 5-10 minut (do uspokojenia oddechu i wstępnego osuszenia na szyi), a potem prowadzę do boksu lub w zaciszne miejsce (żeby właśnie nie owiało) i rozcieram ręcznikiem/słomą/szczotkami. Zanim odniosę cały sprzęt konie mam suche.
Jak założysz coś na tyle cienkiego żeby nie grzało, to przy silnym wietrze i tak będzie przez to wiatr hulał, więc przed przewianiem to nie uchroni.
A co to za roznica czy wytrzesz recznikiem czy zalozysz derke?
Zasadnicza. Ręcznik osuszy, derka może dorzucić efekt wtórnych potów na nie golonym koniu...
A propos Decathlonu - wie ktoś kiedy będą dostępne letnie derki w sklepach? Czy już są? Na stronie wciąż zimówka..
gllosia chodzi ci o siatkowe? Te na początku przyszłego tygodnia mają (planowo) dotrzeć na magazyn we Francji. Nie wiem czy przez zamówienia internetowe w PL będą szły stamtąd czy z naszego regionalnego, jeżeli jeszcze muszą przyjechać do nas to dodatkowo tydzień-dwa.
sweetie, tak, wyczekuje na siatkowe. W zeszłym roku tak szybko zeszły typowe rozmiary, że potem o wymianie nie było mowy, więc teraz chcę jechać jak tylko się pojawią. Ja w Belgii to może dotrą wcześniej, dzięki za info :kwiatek:
Plandeka mozniejsza niz 600d - w przyzwoitej cenie - ktos cos?

Niestety decathlon idzie w strzepy co chwila, wnioskuje ze potrzebuje cos mocniejszego, bo dzieciaki sie bawia na padoku w podszarpywanie...

Horsenjoy1200D moze ktos testowal czy to sie zdaje do czegokolwiek?
A ja wpadam podzielić się moimi rozmyśleniami.  😎
kupiłam jedną derke przeciwdeszczową Eskadrona. Raz tylko przemokła, gdy koń stał cały dzień w deszczu.

A to nowa, jeszcze nie probówana. I w porównaniu do eksadrona wydaję się mega cienka. Czy taki splot na prawdę ochroni przed deszczem?  🤔
Plandeka mozniejsza niz 600d - w przyzwoitej cenie - ktos cos?

Jakbyś gdzieś dopadła (bo ja teraz wyguglałam tylko zimówki) Equitheme Colorado, to będziesz zadowolona.
Plandeka mozniejsza niz 600d - w przyzwoitej cenie - ktos cos?

Niestety decathlon idzie w strzepy co chwila, wnioskuje ze potrzebuje cos mocniejszego, bo dzieciaki sie bawia na padoku w podszarpywanie...

Horsenjoy1200D moze ktos testowal czy to sie zdaje do czegokolwiek?


Może faktycznie ta ze STARTu? Pisałam o niej jak się poprzednio pytałaś. Koń wychodził w stadzie i derka jak nowa. Trzy konie w stajni ją mają i wszyscy zadowoleni. Jedyna wada to zsuwanie się z kłębu ale tylko u mojego konia bo ma naprawdę ogromny kłąb. U dwóch pozostałych nic takiego się nie dzieje.
A macie towarzystow szarpiaco-zabawowe?
Bo to chyba tez 600D...
Tak, mamy. Jak stajenny zapomni zdjąć kantaru to po powrocie z padoku go nie mam.  🤣 wygląda na bardzo solidną, ja jestem mega zadowolona.  😉
Dobra, przekonalas mnie ;P

Pytałam w wątku owadzim, ale bez echa, więc tu się przerzucam.


Czy to nadaje się do ochrony klaty przed meszkami na padoku:

https://www.gasshorsesupply.com/showman-showman-lycra-shoulder-guard.html
trusia, nie, to jest lajkra chroniąca łopatki przed obtarciem od derki. Nie przylega idealnie wszędzie, zatem meszki mogą wleźć pod spód i narobić większego bałaganu, niż gdyby tego koń nie nosił.
trusia A ja popierając _Gage dodam tylko, że w naszych sklepach też te koszulki pod derke znajdziesz,nie musisz kupować za granicą. Aczkolwiek domyślam się że i tak raczej kupować nie będziesz bo o innym przeznaczeniu myślałaś  😉
W dodatku przy temperaturach powyżej 10 stopni są duże szanse, że koń się w tym ugotuje  😉
dzięki za odpowiedzi.

A czy jest coś do ochrony klaty? Mambę gryzą tylko na klacie, masakrę tam ma w sezonie. Całej derki nie chcę jej wkladać, właśnie żeby się nie przegrzewała, ale coś na klatę bardzo by się przydało. Ma ktoś jakiś patent?
Mój od kwietnia do późnej jesieni w derce siatkowej z kapturem. Nic innego nie działa niestety. Nawet w upały się nie przegrzewa. Szkoda mi go bardzo że taki zakapturzony i zero wolności ale on bardzo wrażliwy na ugryzienia. Kumple latają na golasa a on jak kosmita..... Coż - " wyżej du*y nie podskoczysz ".
Chciałam sie was dopytać jeszcze o te derki z Decathlonu z mikrofibry, bo zastanawiam sie czy kupić, a jutro jadę do sklepu. Wiem, ze pare postów wyżej jest o nich mowa, ale chciałam sie upewnić  😉 Czy pod nia kon naprawde szybciej schnie po kąpieli, wchłania to dobrze wilgoć? Czy jak jest ciut chłodniej to można na wierzch jeszcze zarzucić polar? (Koń golony). Macalam je sa strasznie cieniutkie i stad moje pytania czy po kąpieli kiedy koń jest cały wilgotny to ta szmatka cos da? Czy koniowi w tym nie bedzie zimno? (Jesli dajmy na to brakuje slonca i nie ma 25 stopni)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się