Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

BASZNIA   mleczna i deserowa
06 kwietnia 2017 22:19
A, zasłyszane 😉.
Pytanie kolegi. Jest jakaś stajnia w Siernikach w okolicach Kościana i Mosiny? Dawno temu znalazł kilka fotek z jakiejś ładnej stajni jak mówi właśnie z tamtych okolic
Rozglądam się za pensjonatem. Odległość tak do max. 30-40 km od Poznania. Dobry dojazd samochodem.
Najważniejsze to:
siano bez ograniczeń lub bardzo dużo siana
Wybiegi na cały dzień ze stadem, lub większość dnia ze stadem - woda z sianem na wybiegu, w okresie letnim wybiegi trawiaste
Podawanie suplementów / leków / paszy
Częste czyszczenie boksów

Nie potrzebuję hali, ani trenerów. Cenowo na razie nie ograniczam.


Uda się? :kwiatek:
Baborówko - typowo. Jeśli chodzi o dobre i wydzielane szczodrze siano to innego kandydata nie widzę, poza własną stajnią.
@cubbins  a na morasku na okolewie?
bardzo dobrej jakości jest siano w Harmony Farm + dokaszana trawa latem dodatkowo, mieszanka z lucerną.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
07 kwietnia 2017 20:16
cubbins , Baborówko wydziela siano tak jak większość znanych mi stajni w okolicach.
Krzywa Stajnia, już nie raz w wątku wspominana- siano non stop bez ograniczeń. Nie ma chwili żeby konie nie miały dostępu w ciągu całej doby 😉 Latem dodatkowo otwarte pastwiska w ciągu dnia. Bardzo dobry dojazd autem, konie na wybiegu ze stadem cały czas. Stały dostęp do wody,z podawaniem suplementów itp też problemu nie ma.
lacuna "wydzielanie" w tym wypadku oznacza dawanie siana "pod kurek" i możliwość samodzielnego dołożenia... 😉
Super wam dziękuję za odzew  :kwiatek:! Będę dzwonić czy są wolne miejsca tu i tam. A znacie/polecacie Koński Raj z okolic Środy Wlkp.? Właśnie ponoć mają super wybiegi itp., ale może jakaś opinia? Może być nawet na priv.  😉
cubbins, tak jak Lacuna pisze. Jeśli siano 24h to tylko Krzywa Stajnia. Tylko oni maja zawsze oblężenie i kolejki na miejsce więc może nie być łatwo tam się dostać 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 kwietnia 2017 12:47
Co nie łatwo jak łatwo 😉  🤣 . W Podrzewiu w prawo 😉. Ale faktycznie miejsc brak 🙁.
armaquesse, lacuna,  :kwiatek: :kwiatek:
to chyba pora ustawić się w kolejkę, może kiedyś się uda  😁
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 kwietnia 2017 22:47
E,  przesada 🙂. Akurat teraz tak się złożyło, bywa różnie jak wszędzie 🙂. Jakby co zawsze można zadzwonić.

Szukam stajni (dużej, małej, przydomowej, obojętnie) w której konie są padokowane jak najdłużej, co najmniej 6h, gdzie mają siano na padokach, w sezonie trawiaste padoki/pastwiska. Super gdyby była chociaż mała hala. W odległości max 25-30 km od południa Poznania.
cubbins w Babo z tego co wiem też aktualnie miejsc brak i jedna znajoma czeka na zwolnienie boksu  😁 ale dzwoń śmiało może się coś zmieni na dniach🙂 
Ja tam stoję i szczerze polecam - mój koń jest wielki więc i dużo zjada xD a jeszcze nie miałam sytuacji by jej brakło sianka (i co najważniejsze sianko jest dobrej jakości😉 ) + wychodzą na pastwisko (nie jakiś tam zielony padok, tylko zadbane pastwisko) więc dla koni raj na ziemi  😍 💘
Ile kosztuje pensjonat w Baborówku?
Jeśli chodzi o całodobowy dostęp koni do siana to jeszcze Quatro w Złotniczkach 🙂
Konie mają paśniki na padokach. Ale miejsce już tylko jedno wolne.
Z tego co wiem to komplet będzie od maja 🙂 I nie dziwię się. Ja również gorąco polecam jak chodzi o opiekę nad koniem to można mieć pełne zaufanie, a to jest bezcenne.
Czy orientuje się ktoś dlaczego Rancho Samum (Wielkawieś obok Stęszewa) nie prowadzi już pensjonatu? Ktoś może rozmawiał z właścicielami i wie, czy jest opcja postawienia tam kilku koni?
Hej, mam kunia z problemami oddechowymi i rozglądałam się za pensjonatem z boksami angielskimi, gdzie jak to z alergikami bywa, moczy się siano, koń wychodzi na pastwiska etc. Czy w pobliżu Kórnika, trasy katowickiej ew. Śremu znacie jakąś stajnie, która ma takie warunki? Ja sama nic nie znalazłam...
Nina Z ja stałam lata temu w Samum. Stajnia idealna, ale potem wyjechałam do Warszawy i po powrocie nie było już możliwości wstawić tam konia. Pomimo tego, że właściciel już mnie znał i cały pobyt w pensjonacie przebiegał bez problemów. Niestety aktualnie jest to wyłącznie prywatna stajnia i nie przyjmuje koni z zewnątrz bo nie musi... Właściciel nie chce żeby obcy ludzie mu się kręcili albo upierdliwi pensjonariusze truli dupę. Stać go więc tylko pozazdrościć można 🙂
No ja bardziej niż o Stęszewie myślałam o okolicach Kórnika, Śremu, Środy Wlkp., Mosiny, Puszczykowa, Rogalina i Rogalinka etc. Wiem, że Wyszynki się teraz ogłaszały, że mają wolne miejsce/ miejsca, ale dla mnie to koszmarnie daleko.
Zwierzolub  no własnie widziałam stajnie i na żywo i na zdjęciach, az serce boli na samą myśl, ze nie moge postawić tam konia  🙁 zwłaszcza, ze w okolicy stajni na podobnym poziomie brak...
Nina Z ja już przebolałam, że nie mogę tam wrócić. Aczkolwiek długo się nie mogłam pozbierać bo ciężko o alternatywę na takim poziomie. Albo są za daleko od Poznania albo nie można się tam wbić bo nie prowadzą pensjonatu albo mają full. Od 11 lat borykam się z tym problemem.
Zwierzolub dokładnie, jakbym słyszała siebie! Ja miałam ciągle nadzieje na to Rancho, ale teraz juz sie nie łudzę 🙁
/wykasowano emotki/
Witam
Szukam stajni w okolicach poznania (max do 70 km). Stajnia powinna mieć min 15 normalnych boksów, plac do jazdy duże pastwiska. Mile widziana też hala. Możliwość remontu. Stajnia nie powinna więcej niż 6000 zł ,w zależności od ilości boksów i hali, miesięcznie kosztować.
Z góry dziękuję jeżeli ktoś coś wie.

/wykasowano emotki/

proszę przeczytaj regulamin, takie rzeczy powinny być w ogłoszeniach, przymknę oko bo to wątek poznański, ale proszę nie ponawiać ogłoszeń i nie wstawiać nadmiernej ilości bezsensownych emotek - DODO mod
Ula Fin, jeszcze za Środą Wlkp. bliżej Nowego Miasta, jest Stajnia Adamus w Rogusku. Dawno tam nie byłam, więc nie powiem jak obecnie z miejscami i opieką, ale mają boksy angielskie chyba cztery sztuki, pastwiska i kwaterki też są.
Odpowiedz cytując  Modyfikuj wiadomość
hurra! konik hurra!
Witam
Szukam stajni w okolicach poznania (max do 70 km). Stajnia powinna mieć min 15 normalnych boksów, plac do jazdy duże pastwiska. Mile widziana też hala. Możliwość remontu. Stajnia nie powinna więcej niż 6000 zł ,w zależności od ilości boksów i hali, miesięcznie kosztować.
Z góry dziękuję jeżeli ktoś coś wie.

hurra! 🏇5 hurra!
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 maja 2017 20:28
Lili 0615, umiemy czytać,  a Twoje wymagania raczej są na wyrost.
Odpowiedz cytując  Modyfikuj wiadomość
hurra! konik hurra!
Witam
Szukam stajni w okolicach poznania (max do 70 km). Stajnia powinna mieć min 15 normalnych boksów, plac do jazdy duże pastwiska. Mile widziana też hala. Możliwość remontu. Stajnia nie powinna więcej niż 6000 zł ,w zależności od ilości boksów i hali, miesięcznie kosztować.
Z góry dziękuję jeżeli ktoś coś wie.

hurra! 🏇5 hurra!


http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/69236
wyskoczyło w ogłoszeniach
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się