Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Chyba tego jeszcze nie było w wątku (jeśli tak, to przepraszam). Czy miał ktoś do czynienia z tym kaskiem?
http://champion24.pl/kask-fair-play-fusion-stardust-czarno-srebrny.html
Zastanawiam się, czy byłby wymierną alternatywą dla Samshield'a 🙂
Zamówiłam właśnie swojego wymarzonego Uvex'a Suxxeed Velours  😅 Ktoś miał go może i powie mi jak się sprawuje? Do tej pory słyszałam same dobre opinie i finalnie to on wygrał z Samshiledem, przez to, że ten drugi stał się jak dla mnie zbyt... popularny? Prawie każdy na zawodach jeździ w Samshiledzie, ktoś Mi wytłumaczy czym Uvex się od niego różni? Teraz jest chyba jakaś moda na te kaski z Equishopu...
Szukam kasku dla męża. Dużego kasku na dużą głowę  😁 Czy wszytskie kaski są unisex? Może macie jakies sprawdzone, w których facet wygląda nie jak w hełmie?
Czy ma ktoś porównanie charlsa owena yr8 z ayr8? Warto dopłacać do ayr8 (a w zasadzie elumen8, ale on od ayr8 różni się wyglądem jedynie)?
Z tego co zauważyłam i wygrzebałam różnica jest w jednym z certyfikatów, wywietrznikach i przede wszystkim w paskach - te skórzane robią dużą różnicę w porównaniu do zwykłych parcianych?
plunia ja go mam i kocham, chce kupić drugi kask na zawody i niestety żaden nie leży tak jak ten, więc pewnie skończy się na drugim Uvexie. Będziesz zadowolona na pewno!
equi.dream dzięki! Mam nadzieję bo leżał fantastycznie, do tego jest taki ładny i przewiewny. Planuję go używać raczej na zawody, ale zapewne w letnie treningi będę zmuszona w nim jeździć, bo mój kask treningowy nie ma wywietrzników 🙁
Ja go miałam mieć na zawody, ale już nie umiem jeździć w innym i stał się kaskiem do tyrania, więc na zawody szukam nowego 😉 A mam tą wersję z błyszczącym pasem, także nie był to najlepszy wybór na turlanie po stajni. Ale kocham go i drugi pewnie kupię taki sam, chyba, że Uvex wypuści fajną nowość.
[quote author=anil22 link=topic=153.msg2661212#msg2661212 date=1489596915]

moj znajomy ma z equi theme wygląda w nim bardzo fajnie 🙂
Czy ktoś z Was miał do czynienia z kaskami firmy QHP ?
Po 11 latach  🤣 posiadania kasku Tattini wreszcie zdecydowałam się, zupełnie na spontanie, kupić nowy. Powiem szczerze, że cena grała dla mnie dużą rolę - chciałam, by kask miał atest i spełniał podstawowe kryteria bezpieczeństwa, ale nie potrzebuję Uvexa za 1200 czy Samshielda 😉 Poza tym interesowało mnie, by nie odstraszał wyglądem i był wygodny, z dobrą wentylacją.
Z miłą chęcią mogę polecić kask Fouganzy z Decathlonu za jedyne... 200, nawet mniej  🙄
Spodobał mi się, wydawał się wygodny - mimo, że to żadne cudo, no więc zaryzykowałam. Po pierwszych jazdach wiem, że słusznie 🙂 Nie jest to ideał, mógłby być jeszcze lżejszy, ale jest wygodny, przede wszystkim stabilny!!!, a głowa po jeździe nie boli od przegrzania. Nie lubiłam jazdy w kasku, chyba polubię 😀
Osobom, które niekoniecznie chcą wydawać na kask miliony, a cenią wygodę i bezpieczeństwo, polecam z całym spokojem. Widziałam kilka modeli, mój w linku poniżej, ale wszystkie były wizualnie atrakcyjne i sprawiały wrażenie podobnie pozytywnych użytkowo jak mój.

https://www.decathlon.pl/kask-jedziecki-c700-strass-id_8296914.html
Tylko te kaski nie oddychają przy +30st. Głowa poci się masakrycznie - dzieci u mnie maja ten kask i wiaodmo na jazde rekreacyjną super raz w tygodniu ale pod kaskiem mają zupkę 🙂 Polecam kaski z odpinanym cienkim poszyciem na samej chyba styropianowej skorupie? Takie plastiki z dużą ilością otworów wentylacyjnych. Łatwo o higienę w nich i więcej przewiewu.
Są takie i tańsze i droższe oczywiście aktualnie będę powoli szukać tańszych wersji na same treningi bo mój obecny "na brudno" LamicELL Ventex już powoli umiera a ostatnio jeszcze  dostał luta z zadu :P (niosłam go w ręku).

Tu macie LamiCell Ventex (warto szukac podobnych skorup w tańszej wersji)
BlueHorse no ten właśnie ma wypinaną podszewkę 🙂 zobaczymy jak będzie w upale, na razie wrażenia super.
Czy ktoś tutaj ma może brązowego Mistralla II ?  👀 I ma jakieś zdjęcia na koniu, a najlepiej w połączeniu z brązowym sprzętem?  Przymierzam się do nowego kasku, w Mistrallu wyglądam jak na mnie w kasku w miarę normalnie. Widziałam do tej pory zdjęcia w internecie, a dziś widziałam owe na żywo i...wielkie zaskoczenie... bo jasna część w rzeczywistości jest taka blee, jakby różowawa. Nie przejmowałabym się zbyt, bo brąz z pierwszej edycji jest o wiele ładniejszy, ale lepiej się czuje i lepiej mi leży na głowie- edycja druga.  😵
BlueHorse, a czy są plastikowe kaski z dobrą wentylacją bez regulacji? Na mojej głowie dobrze leżą kaski bez regulacji (w stylu tego wyżej z Fouganzy), a te z regulacją nie pasują do mojego czerepu. W jeździeckim mi powiedzieli, że powinnam szukać w tych pierwszych  🙄
I też raczej interesuje mnie przedział do 300-350zł, wiem, że droższe to się znajdą 😉
kaskagren, - popatrz na fair-playa. Ja mam od 2 lat fp victor, jedyną jego wadą jest szybkość rysowania się skorupy, ale na codzienne treningi polecam 🙂 Wyciągana szmatka (można przeprać w kilka minut i wysuszyć w kilka godzin), nieregulowany, dobrze wentylowany. Jak ktoś dba bardziej niż ja, to może też się tak szybko nie porysuje, mi przy kilku koniach dziennie (praca w wakacje) odechciało się trzymania go w worku, na czym ucierpiał wizualnie niestety.
Po jeździe w różnych warunkach w nowym kasku, powyżej 20 stopni i w deszczu, potwierdzam swoje zdanie na temat tego modelu. Wszystko w nim w porządku, głowa nie poci się nawet na kilku koniach w ciepły dzień, dziś zapomniałam, że mam go na głowie. Mnóstwo rzeczy na plus! 
Jedyne, co na negatyw, to jednak te "obicia" materiałowe/aksamitne kasków i toczków strasznie łatwo się brudzą. Mój nie jest wyjątkiem. :/
kaskagren - nie mam pojęcia ja jak będę dla siebie teraz szukać zastępcy Ventexa to raczej z regulacja 🙂 Widziałam, że Covaliero roi podobne skorupy może kupie sobie tańszy zamiennik treningowo? Zobaczymy czy a tak tani bo do Covaliero nie mam zbytnio zaufania :P
Aż tak się nie znam ale na pewno każdy kto kupuje kask koniecznie brać pod uwagę wentylacje 🙂 Naprawdę idzie się czasem w lato ugotować 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2017 07:36
kaskagren, zależy jaki masz kształt głowy, ja mam bardzo wąska i tylko horka mi na głowie siedzi. 349 zł i jestem bardzo zadowolona.
Szukam najprzewiewniejszego kasku jaki istnieje i który nie zabije ceną. Ktoś, coś?
O ja też patrzyłam na te kaski z forgunzy... ale one na mnie nie chcą leżeć nijak. Ciasno mi w głowę po bokach a przód tył latają.

Za to bezregulacji charles owen leży znakomicie. Tylko po co mi rekreanowi taki owen...bez wentylacji... echhhh
Dziękuję za sugestie 🙂
keirashara, przyznam szczerze, że jakoś do mnie nie trafia ta koncepcja dwóch pasków, przymierzałam go kiedyś i źle w nim wyglądałam :/
Do tej pory miałam Kavalkade Safety air i po ponad pięciu latach używania i sponiewieraniu przez kucyka już nie domaga. Ale bardzo polecam ten model, wentylacja całkiem dobra, mi się idealnie układa do głowy. Czyli pozostaje szukać, przymierzać, zamawiać, odsyłać...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 kwietnia 2017 06:59
Czy ktoś wie, czy dostanę jeszcze gdziekolwiek kask Horze Z-helter w rozmiarze 56? Mój dotychczasowy (właśnie taki model) wczoraj bardzo dobrze spełnił swoją funkcję... 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 kwietnia 2017 09:19
Podbijam sama sobie 😉

Z tego co "przeszukałem internety" Horze Zhelter'a w moim rozmiarze już nigdzie nie ma. Chciałam kupić kask Pikeur Pro Safe classic, ale też już ciężko o niego w rozmiarze 55 i kolorze czarnym...

Czy ktoś może mi polecić jakiś inny kask, który będzie dobrze wyglądał na pociągłej twarzy? Te dwa modele, które wymieniłam wyżej są super no ale niemożliwe do dostania. 🙁
Które kaski są głębokie? Mam jakąś dziwną głowę i który nie założę, to osadza się wysoko i wyglądam jak grzyb  😁 Ostatnio przymierzałam Casco Champ, bo on wydawał się taki zgrabny, okrągły, myślałam, że będzie mi pasować, ale w lustrze się przeraziłam. Obecnie mam Lamicell, ale czas chyba na coś porządniejszego, solidniejszego, a ten już nie jest pierwszej młodości (choć nie tak dawno uratował mi życie, więc się sprawuje!) 😉 Lubię te klasyczne Charlsy Oweny i może bym w takim wyglądała nawet, tylko brak wentylacji mnie skutecznie odstrasza.. Macie jakieś propozycje? Tyle tego.. Weszłam ostatnio do sklepu i nawet nie wiedziałam na czym oko zawiesić, nie wspominając już o Internecie.
Moon   #kulistyzajebisty
02 maja 2017 21:36
martva, Fair play ma jeszcze podobne modele 🙂 Ew. Pikeur "mucha" 😉
Dla osoby początkującej, jeżdżącej rzadko - 1 raz w tygodniu który z tych kasków byście bardziej polecili:
- KED BASCO
- COVALLIERO Nerron ?
W którym nie wygląda się jak dynia?
Naprawdę nikt nic? Nikt nie ma porównania?  🙁
Mrowak ja mam Ked Basco i mogę śmiało polecić. Jest lekki, przewiewny, ma fajną regulację. Drugiego nie znam więc się nie wypowiem, natomiast to, w którym nie wygląda się jak dynia to już ciężko stwierdzić bez mierzenia. Każdemu w czym innym ładnie 😉
larabarson, dzięki za odpowiedź - to będzie niestety zakup na odległość, bez możliwości "pomacania", z ewentualnymi zwrotami 🤔 Basco jest chyba dość płytki, prawda?
Wg mnie nie jest absolutnie płytki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się