Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Troche z innej beczki - ale pośrednio dotyczące hodowli. Drodzy hodowcy jak kształtują się ceny za klacze przeznaczone do hodowli.  Przykładowo poniżej 10 roku życia. Nie koniecznie rodzące wcześniej już, a  pracujące wcześniej pod siodłem, a dedykowane do hodowli z rożnych względów np kontuzja, problemy z plecami, nogami co np uniemożliwia prace pod siodłem, temperament zbyt wybujały do pracy lub zapewne wiele wiele innych. Zakładam oczywiście, że koń ma pełne udokomentowane pochodzenie, poprawne chody oraz prawidłową budowę, proste nogi. Nie mówie tu o zakupie jakiejś gwiazdy hodowlanej z pęczkiem bdb potomstwa bo taka klacz cieżko kupić. Mówie tu o zakupie konia z potencjałem genetycznym, a ktory nie sprawdzil lub nie mógł nadal pracowac pod siodlem, a może okazać sie dobrą matką. Mam nadzieje,  że ktoś zrozumie o co mi chodzi ? 😉 Dziękuję z góry.


Jak dobrze poszukasz to do 10 tys kupisz, nawet I w DE.
totutotam - dobrych klaczy się nie sprzedaje  😎 a już na pewno nie poniżej 10 tysięcy złotych. Sama kiedyś przeglądałam ogłoszenia, również klacze które rodzą w stadninach. Wyjątek może widzieliśmy w SK Janów Podlaski  😤  Chodzi mi o to że tylko bardzo trudna sytuacja, zmusza hodowcę do tego żeby pozbywać się swojego materiału.

tajnaa - wrzucisz kilka zdjęć źrebaków po Magnum? Ewentualnie filmiki?
totutotam - dobrych klaczy się nie sprzedaje  😎 a już na pewno nie poniżej 10 tysięcy złotych. Sama kiedyś przeglądałam ogłoszenia, również klacze które rodzą w stadninach. Wyjątek może widzieliśmy w SK Janów Podlaski  😤 


Wydaje mi sie ze totutotam pytala nie o matke, a o klacz wykluczona ze sportu, ktora wlasciciel (nie hodowca, a np zawodnik lub rekreant nawet) sprzedaje bo mozna ja uzytkowac tylko hodowlanie (a sam nie jest tym zainteresowany). To tak naprawde hodiwlany kot w worku I do 10 tys mozna kupic bez problemu :-)
Masz rację, jej chyba dokładnie o to chodziło. Widziałam taki przykład klaczy po Cantanisie, ze względu na trudny charakter poszła na matkę. Cechy charakteru przekazała źrebakowi...  😎  I kończymy bo robimy  🚫

Ale czasem przyczyna wykluczenia ze sportu jest uraz, ktory sie juz nie dziedziczy... ale na takie kobyly trzeba juz polowac
konikmorski, jak będę w stadninie to się postaram coś cyknąć.
tajnaa - a dasz radę też zrobić zdjęcia źrebaków po If du Reverdy? Bo te mają już chyba po 2 lata.
Nareszcie się wątek znów rozpisał o reproduktorach 😅

Są po nim źrebaki w Nowielicach i wszystkie bez wyjątku piękne. On sam ma czerep paskudny ale to już po Darco.
Zastanawiam się, bo potrzebuję dobrego kasztanowatego ogiera. A Janusz B. go polecił.


Ale Magnum vd Bisschop nie ma Darko w genach?
Może pomyliłaś z ogierem Salamon? On jest po Darco. Mam po nim klaczke 😍

A do prośby o zdjęcia źrebaków po If du Reverdy tez się gorąco przyłączam. Poważnie go rozważam🙂
W Gnieźnie jest jeszcze klon Quidama de Revel i Tambourine Red Wine po Toulon'ie
A jak to jest z koniem Kambarbay? To perlino achał tekin. Patrzę sobię na potomstwo i mnie zastanawia - kryją nim wszystko, od kuców po KWPNy, jak to jest z dolewaniem takiej rasy?
Link do zdjęć: https://www.facebook.com/Kambarbay/?fref=ts
Ale Magnum vd Bisschop nie ma Darko w genach?
Może pomyliłaś z ogierem Salamon? On jest po Darco. Mam po nim klaczke 😍

A do prośby o zdjęcia źrebaków po If du Reverdy tez się gorąco przyłączam. Poważnie go rozważam🙂
W Gnieźnie jest jeszcze klon Quidama de Revel i Tambourine Red Wine po Toulon'ie


Oczywiście, że ma - Elvis Ter Putte to przecież Diamant x Darco 😉 Zresztą Diamant de Semilly też ma głowę niczego sobie pod względem wymiarów i szlachetności  😁
Fokusowa: jest taki trend, chociaż marginalny sięgania po rasy typu achałtekiny, budionnowskie itp w zastępstwie ogierów XX. Cel ten sam , motyw kontestowanie możliwości doskonalącego wpływu pełnej krwi angielskiej na rasy półkrwi. Bez komentarza z mojej strony.
Witam.

Czy ktoś coś na temat ogiera z SO Sieraków Sommerhit? Potrzebuję "ekonomicznej wersji" zagranicznego reproduktora dla hanowerki po Lauries Crusador na inseminacje po dłuższej przerwie. W sieci zero informacji, nawet na niemieckich stronach. podejrzewam, że szału nie zrobił i krążą plotki, że trudny charakter... Może ktoś dochował  się źrebaka . Help ! ...
melehowicz odnośnie celu to w przypadku tego konia chodzi chyba tylko o hodowlę na maść? Zawsze ta rasa kojarzyła mi się z końmi nieco odmiennymi w budowie niż ten (jelenie szyje, mocno podkasane brzuchy itp.).
Nie wszystkie nadają się do wspomnianego przeze mnie celu podobnie jak nie wszystkie xx. Cel - uzyskanie rzadkich maści zapewne też jest brany pod uwagę.
armara racja do pradziadka nie dotarłam  😉
maddalena75 - zadzwoń do SK Pępowo, ogier Sommerhit krył tam jako czołowy w 2015 roku. Powinni mieć już coś konkretnego do powiedzenia na temat źrebaków ;-)

https://m.facebook.com/OgieryStanowka/posts/911905488852882 tu jest podany telefon.
Podobno okazał się niezły i jest na niego spore wzięcie - ale to wiem od myszy stajennych więc warto to potwierdzić.
melechowicz - to tak samo jak było z informacjami że nasienie If du Reverdy jest słabe. A znam stajnie gdzie już mają trzy źrebaki i wszystkie z inseminacji.

Odnoszę jednak wrażenie że ten Sommerhit jest solą w oku co u nie których... Mamy wolny rynek.
Ja całkiem serio, że jest ok! Żadne jest hasło wśród pingwinów, że Sandro Hit to nie bardzo i w ogóle.... Co zrobisz, nic nie zrobisz - oka nie wyjmiesz.....
Pewnie gdyby Sommerhit kosztował tysiaka drożej miałby i lepsze opinie i większe wzięcie...
Marketing tez ma tu sporo do powiedzenia.
Ktoś wie ile uznanych ogierów dał? Nie jestem zarejestrowana na zagranicznych bazach i nie mogę sprawdzić.

Tutaj filmik z nim jeszcze z Niemiec:


Podoba mi się jego syn Sommertraum, który dał też uznane ogiery:

Wg anonsu na stronie SO: 2 uznane ogiery oraz 59 klaczy hodowlanych w tym 8 z premią, oraz uznane ogiery wnuki.
ogiery to Summerwind i Summertraum (uznani synowie tego ostatniego: Sir Madlock i Sir Diego)
Dziękuję melechowicz 🙂
Sommertrauma wyszukałam na stronie hodowcy - ogierów uznanych ma już  czterech🙂
http://www.xn--gestt-geuchberg-2vb.de/hengste/sommertraum-pr-h/

Jaka może być przyczyna tak małej ilości uznanych ogierów od Sommerhit ?
Nie wiem, czy to aż tak mało, to zawsze trzeba rozpatrywać w stosunku do całkowitej ilości potomstwa. To jest efekt hodowli z byłego NRD, rodzina z dzisiejszego punktu widzenia słaba, więc też prawdopodobnie nie miał wielkiego wzięcia. Wziąwszy pod uwagę wymagania, jakie się stawia ogierom w Niemczech, zwłaszcza rodowodowe, to moim zdaniem nie jest mało.
Heykowski ma rację, dwóch synów uznanych i czterech wnuków to nie tak źle. Zważywszy , że są to uznania w ostatnich siedmiu latach, gdzie tak łatwo ogierów nie uznają. A zdaje się że i w Oldenburgu któregoś uznano.....
Nie wiem, czy to aż tak mało, to zawsze trzeba rozpatrywać w stosunku do całkowitej ilości potomstwa. To jest efekt hodowli z byłego NRD, rodzina z dzisiejszego punktu widzenia słaba, więc też prawdopodobnie nie miał wielkiego wzięcia. Wziąwszy pod uwagę wymagania, jakie się stawia ogierom w Niemczech, zwłaszcza rodowodowe, to moim zdaniem nie jest mało.


A to czasem nie jest ta sama linia zenska co robiace z 10-15 lat temu furore  Samba Hity i Poetin?
Ta sama. Biję się w piersi.
W sumie dosc ciekawy ten Sommerhit, ktos wie jak z glowa u niego?  Moze i bylby na przyszly rok dla wariatki mojej.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rozmawiałam z kierownikiem z Pępowa a propos źrebaków po Sommerhit - bardzo nierówne potomstwo pod względem ruchu ale kryli tylko klacze sp i nie ma żadnych materiałów w sieci. można obejrzeć w stadninie. Od maja ogier wraca do Sierakowa. Zgadzam się całkowicie z tym, że marketing robi swoje. Tu tego marketingu zabrakło, ale my zaryzykujemy 🙂
maddalena, jaki marketing??????, coś w stylu jeden cwaniak i kilku naiwnych. ten ogier to przeszłość, masz nowe wschodzące gwiazdy i tego się należy trzymać a nie grzebać w starym łajnie.
To ciekawe czemu zachodnie związki hodowlane tak chętnie sięgają po stary materiał genetyczny ???  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się