M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Qaida, trzymam! U nas kompletne wnioski poleciały w zeszłym tygodniu do trzech banków i czekamy. 👀
mundialowa, Dzięki!  :kwiatek: A jak czekanie? Stresik jest, czy na luzie?  😀
Qaida, strasznie napaliliśmy się na mieszkanie, więc maila sprawdzam wyjątkowo często. 😁 A u Was? 😉
Mam problem z zagospodarowaniem ściany stojącej frontem do schodow. Ściana jest wysoka, wysokości dwóch poziomów w mieszkaniu. Pewnie mozna cos fajnego wymyślić, ale boje sie ze wpadnę w kicz. Robic cos, czy malować na szaro jak calosc? Mieszkanie bedzie w stylu skandynawskim, biało-szare. Co myślicie?
Widok od strony salonu:

Ściana:

mundialowa, Ja dopiero w czwartek będę miała zaświadczenie z US o niezaleganiu, więc tak na prawdę dopiero wtedy się zacznie  :P oczywiście cały czas powtarzamy, że nie napalamy się, po czym jedziemy zobaczyć które fundamenty to "nasze"...

rtk, Bardzo fajnie wyglądają takie wysokie ściany z cegłą, do tego np. jakaś grafika albo dwie ładnie oświetlone, tylko cegły teraz są bardzo modne, jeśli Ci to nie przeszkadza 🙂 Ewentualnie może delikatna tapeta w symetryczne wzory? Albo zostawić ścianę taką jak reszta, a zrobić z samej góry jakieś ciekawe oświetlenie w skandynawskim stylu.


ovca   Per aspera donikąd
16 kwietnia 2017 19:15
rtk jeśli budżet pozwala to żywa zielona ściana z roślin albo mchu 🙂
ovca, a jak to w opiece potem?
poka poka projekty! jaki budzet trzeba miec?
emptyline   Big Milk Straciatella
16 kwietnia 2017 19:29
rtk, biała deska, jeśli mieszkanie w skandynawskim stylu, albo biała cegła. Albo to już inne kwoty 🙂
ovca   Per aspera donikąd
16 kwietnia 2017 19:56
ovca, a jak to w opiece potem?
poka poka projekty! jaki budzet trzeba miec?


zielona ściana z roślin ma system nawadniający i jest praktycznie bezobsługowa, raz do roku warto wszystko przyciąć bo te rośliny lubią wychodzić poza schemat  😂 koszt zależnie od miejsca i doboru roślin to ok 2200-2500 zł/m2.  Do montażu konieczne jest wzięcie specjalistycznej firmy.

mech na ściany nie wymaga absolutnie żadnej opieki bo ściśle strzeżoną tajemnicą jest to, że to nie jest żywy mech tylko spreparowany 😉 koszt to 1300-1500 zł/m2. Montaż jest prosty jak przyklejanie obrazka, spokojnie można poradzić sobie samemu 🙂

przykładowe zielone ściany:
a jak się utrzymuje takie ściany w czystości?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 kwietnia 2017 10:11
Wnioski o pozwolenie złoźone, wiele dziś znaków na niebie i ziemi pozytywnych... Trzymcie kciuki!
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
19 kwietnia 2017 13:47
rtk też mam taka ścianę, zamierzam od połowy schodów w górę zrobić 'kompozycję' z ramek ze zdjęciami i ładnym oświetleniem. Nie wiem tylko kto to będzie sprzątał i wycierał z kurzu bo dostać się tam później to nie lada wyczyn będzie...  🤣
no właśnie wracam z moim pytaniem, jak utrzymać żywą ścianę w czystości. Już chyba łatwiej te ramki jakoś odkurzyć, co?
Mnie się marzy taka łazienka z żywą ścianą ...
Właśnie dostałam info z mBanku, że rozpatrują nasz wniosek! Kciuki mile widziane! :kwiatek:
mundialowa, Trzymam mocno!  :kwiatek: U nas wstępna decyzja pozytywna, ale dzisiaj zorientowaliśmy się, że doradca zamąciła nas i została wpisana zła kwota... Różnica niewielka, mam nadzieje że to nic nie zmieni. Zastanawiam się tylko czy będzie trzeba składać jeszcze raz czy możliwa jest sama korekta.
Qaida, a to we wniosku macie złą kwotę wpisaną? Oby obyło się bez zbędnych formalności. :kwiatek:
Do którego banku składaliście? 😉
mundialowa,  Do Pekao. Dużego wyboru nie mieliśmy bo ja mam działalność na ryczałcie i banki z tego słabo liczą zdolność. Pomyłka we wniosku,  a dokładniej w kwocie dodatkowej na wykończenie...

Żeby kompletnie nie odbiegać od tematu wątku. Czy ktoś z Was robił drewnianą podłogę "samodzielnie"?  Chodzi mi o kupno surowej dechy podłogowej, a potem cyklinowanie/olejowanie już położonej. Wychodzi dużo taniej niż np. gotowa deska barlinecka i inne?
Qaida, rozumiem, bo u nas też sporo banków, w które celowaliśmy, odpadło. Ale u nas powodem był brak ślubu. 😁
majek   zwykle sobie żartuję
20 kwietnia 2017 16:26
Quaida, moj maz robil. Narobil sie jak osiol i w sumie troche zalowalismy, ze nie zlecilismy tej podlogi, bo moze mozna by bylo ja reklamowac. Deski byly chyba nie do konca wyschniete czy cos i sie porobily szpary juz kilka miesiecy po polozeniu.
ovca   Per aspera donikąd
20 kwietnia 2017 16:59
a jak się utrzymuje takie ściany w czystości?

no właśnie wracam z moim pytaniem, jak utrzymać żywą ścianę w czystości. Już chyba łatwiej te ramki jakoś odkurzyć, co?
Mnie się marzy taka łazienka z żywą ścianą ...


ścianę z mchu można raz na jakiś czas odkurzyć zwyczajnym odkurzaczem.
Ściany z roślin można raz na jakiś czas popryskać wodą ze spryskiwacza, ale powiem szczerze że opiekuję się jedną ścianą od 2 lat i nigdy nie wpadłabym na to, żeby ją odkurzać. A czasem wchodzę na samą górę żeby wymienić rośliny, przyciąć pędy czy przekwitnięte kwiatostany.  Ona się nie kurzy, nie pytajcie dlaczego 😉
a to ciekawe, moje doniczkowe rośliny jedne kurzą się bardzo, a inne prawie zupełnie, czyli pewnie dobór gatunków
Ale na pewno wychodzą z nich pająki 😀
Już wiem dlaczego pierwszy dom buduje się dla wrogów...
Jak ktoś ma coś zrobić to i tak trzeba nad nim stać i pilnować każdego drobiazgu.
Właśnie mąż odkrył przyczynę kosmicznego kurzu w łazience - któryś z kretynów podłączył mechaniczny wentylator do kanału od wentylacji tej bezpośredniej. A obok jest drugi i tam było trzeba. Czeka nas remont łazienki - kucie i przekładanie. A mieszkamy niecałe 5 lat i nawet jeszcze nie dokończone są inne rzeczy... za dużo czasu minęło, ekipy się zmieniały (jedna gorsza od drugiej  😵 ) - nawet nie ma kogo opieprzyć zdrowo.
Taka zielona ściana wygląda super! Kiedyś w jakimś hotelu widziałam. Tylko właśnie to musi być chyba dość duża i wysoka powierzchnia, żeby dobrze wyglądało.

Mundialowa trzymam kciuki! Pamiętam to oczekiwanie na decyzje, miałam wrażenie, że ciągnie się latami 😉

A my powooooli wkraczamy w etap mebli i dodatków. W końcu, bo przez ostatnie 5 miesięcy miałam telewizor ustawiony na kartonach...
W weekend zamontowaliśmy lampę w salonie, strasznie mnie bawi, wygląda jak gigantyczny pająk  😁


Mamy jeszcze dylemat co zrobić z tą ścianą, przy której teraz stoi kanapa. Pierwszy pomysł to wymiana kanapy na narożnik i powieszenie powyżej półek na książki. A drugi to ustawienie kanapy przodem do telewizora, a na ścianie postawienie regału. Trochę się boję, że przy półkach będę miała za mało miejsca na przechowywanie książek... Z kolei regał zajmie dość dużo przestrzeni, której nie ma tam zbyt wiele.... 🙄
Libella, dzięki. :kwiatek: Dziś dzwonił pośrednik dopytać, jak nam idzie z kredytem, bo się deweloper dopytuje. Termin kupna-sprzedaży mamy niby do 30 kwietnia, ale wciąż się łudzę, że nie trzeba będzie aneksować. 😁
mundialowa, Nie wiem jak w Waszym banku, ale nasz doradca mówił, że wyjątkowo dużo wniosków kredytowych teraz jest i w Pekao nawet 2 tyg można czekać na decyzję, gdzie zwykle jest to tylko kilka dni. A też mamy termin do końca kwietnia... 🙂

majek, Tartak mamy zaufany, ale fakt, że o braku możliwości reklamacji przy samodzielnym robieniu kompletnie nie pomyślałam  😡
Qaida, nam w najbliższy czwartek miną dwa tygodnie od złożenia wniosków, a że po drodze były święta, to liczyliśmy się z opóźnieniem. Ale dziś dostaliśmy info, że mBank zakończył weryfikację naszej zdolności i teraz sprawdza nieruchomość jako zabezpieczenie, więc jesteśmy coraz bliżej. 😉 BZ WBK wczoraj sprawdzał nas w BIKu i dziś mają wysłać konkretną ofertę. Tylko Millenium milczy...
A jak u Was? 🙂
Libella, osiągnięty efekt na ścianie to tapeta a'la ombre czy tak na zdjęciu tyko wyszło?  👀
Pierwsza pozytywna decyzja! 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się