ciąża, wyźrebienie, źrebak

Kobyła w jednej osobie wciąż. Wieczorem ładnie siara splywala a dzis znow wymie jak kamień i sucho. Głupieje... Całkiem owiec obciąć? Po jednej miarce takie akcje. Baba sama z siebie malo sie rusza.
tajnaa,
Siara, to nie jest lekko żółta ciesz. Czekaj na białe (bialo-szarawe).
To co opisujesz jest normalne. Wymię się rozbija i opada. Przed porodem się stabilizuje, wycieka słomkowa, potem przezroczysta i w końcu, podbarwiona na biało ciecz. Potem już masz siare (jw.).
No to w sumie dobrze, ze to jeszcze nie juz. Myślę co zrobić zeby te cycki tak nie nabierały.
tajnaa, wymiona będą nabierały , to normalne. Czasem sporo przed porodem są nabrane  , twarde i ciepłe . Kobyła wie co robi 🙂  U nas prima aprilisowy ogierek  od Mission po naszym Bandziu
Ale bym chciała juz mieć wszystko za sobą. Najgorsze to czekanie,bo nie wiadomo kiedy i jak zniesie poród klacz bo to pierwiastka. Przy wieloródkach jakoś prościej. W Nowielicach na stadninie nikt przy matkach nie skacze i nie zagląda miedzy nogi i pod ogon. Tylko ja taka durna 😀
tajnaa,
ale, że co? Nie rozumiem - chcesz sprawić by wymiona nie nabierały? To jak ta klacz ma się przygotować? Przecież ona już w terminie jest!
Przestań cyrkować, wypij melisę i daj kobyle spokój.
tajnaa Będzie dobrze  :kwiatek:

Moja już nabrała mleka, codziennie większe wymię, jutro będzie wet na kontrolę  😉  Byłam pewna, że klacz ma na maja ale intuicja mi podpowiadała, że coś jest nie tak. Tak jak myślałam klacz ma na kwietnia, tak to jest jak się kupuję źrebną klacz  😵
tajnaa, nie martw sie niczym na zapas , to ze klacz nie rodziła to nie znaczy , ze nie wie co robi 🙂 nasza miała 10 lat i pierwszego źrebaka - było ok . Wiadomo, trzeba obserwować i " mieć rękę na pulsie" ale nie panikować 🙂 przygotować jodynę i miec telefon do weta pod ręka. Ps. Pisze z telefonu- co za koszmar
monia, jeszcze twoja ozrebi sie pierwsza 😉
nie wiem czy dobry wątek ale co tam  🙄 Ile do ceny pensjonatu dopłaca się za źrebaka, czy cena wzrasta wraz z wiekiem źrebaczka ?? Może być na pw 
Jeśli nie ten wątek to przepraszam  🙂
Zależy w jakich okolicznościach doszło do poczęcia źrebaka  😉

Za źrebaki które dorastają na pastwiskach, płaci się od 150 zł. Te co stoją już w pensjonacie, to połowa kosztów jakie są w danym miejscu. 
konikmorski dzięki za odpowiedź, chodzi mi o źrebaka stojącego w pensjonacie.
eMi1428, rozwiązań jest tak wiele, jak wiele jest pensjonatów. Jedni nie biorą nic przez pół roku, inni zaczynają od 30 %, potem 50 % biorąc pełną stawkę po odsadzeniu. Nie ma jednego rozwiązania.

Za źrebaki które dorastają na pastwiskach, płaci się od 150 zł.

Napiszesz proszę gdzie są takie ceny?
Jeśli źrebak jest odstawiony od matki i ma swój boks to normalnie tyle co za konia
Melduję, że u nas ciągle nic.

Gaga, może w systemie wolnowybiegowym jak źrebak przy matce 🙂 po odsadzeniu już cena jak za dorosłego 😉
Gaga, może w systemie wolnowybiegowym jak źrebak przy matce 🙂 po odsadzeniu już cena jak za dorosłego 😉

A nie zawsze 😉 U nas za młodego jest mniej do ukończenia drugiego roku życia, dopiero potem jak za dorosłego.
tajnaa Ale Brzuchol!  😲 Super trzymam kciuki  😅
Gaga, może w systemie wolnowybiegowym jak źrebak przy matce 🙂 po odsadzeniu już cena jak za dorosłego 😉

tak przecież napisałam...

tajnaa matko jaki bebzon  😲 miesci sie jeszcze w drzwiach ?? 😀
jeszcze tak 😀
Zawsze mnie to dziwilo,ze z boku jak sie patrzy to sa takie niepozorne a jak na wprost to wygladaja ja beczki  😂
A my dokladnie dzisiaj rozpoczynamy 9 miesiac 😉 nie wiem jak wytrzymam do lipca.... juz sie doczekac nie moge 😉
oo tak jak u mnie, termin na połowę lipca, jak patrzę teraz za okno to się cieszę że tak późno, moja dziewczyna z niedzieli ta czarna to małe to wałach  😂
  :
ansc w sumie masz racje,z ta pogoda teraz jest cos nie tak  🤔wirek: u mnie dzisiaj snieg lezal 😵
Szkoda by mi chyba bylo znajac siebie wypuscic takiego malucha na taka zimotwe...
Czyli nie jestem sama z tych poznych  🙂
Wiec czekamy na cieplutli lipiec  😎
ansc moja tez czarnula  🙂
[quote author=_Gaga link=topic=57.msg2672908#msg2672908 date=1492591801]
Gaga, może w systemie wolnowybiegowym jak źrebak przy matce 🙂 po odsadzeniu już cena jak za dorosłego 😉

tak przecież napisałam...


[/quote]
Ale na koniec zapytałaś, gdzie są takie ceny?

(Zrozumiałam, że 150 zł do odsadzenia, co nijak się ma do Twoich % stąd pomysł, że to wolny wychów)
Ja sie zazwyczaj spotykałam z podniesieniem pensjonatu za większy boks dla klaczy przed wyźrebieniem np o 100, poźniej np do 3 mca bez kolejnej podwyżki, po 3 miesiącach + 100. Po odsadzeniu klacz do mniejszego boksu po starej cenie a odsad albo tańsza biegalnia, albo normalna cena za boks.
Ew. cena podstawowa za klacz a źrebak do odsadzenia przy matce gratis.
zdrowa dziewczynka  o 19:41 , poród trwał jakies 2 minuty, żadnych problemów , nie zdarzyłam przebiec 25 metrów do domu , krzyknęłam na męża , jak przybiegłam z powrotem 25 m juz była na swiecie. Klacz w ekstra kondycji 🙂

Pozdrawiam hejterów  :kwiatek:
Akatash gratulacje ! :kwiatek:  😅
Wiedzialam ze wszystko bedzie ok .... świetnie ze mimo tylu trudnosci tak szybko i sprawnie poszlo.
Niech sie zdrowo chowa Twoj maluch 🙂
I czekam na zdjecia  🙂
zdrowa dziewczynka  o 19:41 , poród trwał jakies 2 minuty, żadnych problemów , nie zdarzyłam przebiec 25 metrów do domu , krzyknęłam na męża , jak przybiegłam z powrotem 25 m juz była na swiecie. Klacz w ekstra kondycji 🙂

Pozdrawiam hejterów  :kwiatek:



Super! Gratulacje  :kwiatek:
Pokazuj foty  😍
Akatash, Super, gratulacje! zazdroszczę!
Mam nadzieję, ze u mojej też tak sprawnie pójdzie.
Żałuje tylko że u nas zima snieg zimno i wiejej i dziewczyna poczeka na pierwszy spacer ;/
Klacz wyzrebiła sie jak nie bylo u nas pradu i kamery kaput. miała wyczucie

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się