popręg

Czy popręgi aymetryczne (na konie z brzuchem) to są tylko skórzanę? bo szukam i nic innego mi nie wyskakuje 🤔
palemka, wydaje mi się, że tak. Taki popręg musi być trochę sztywny , aby trzymał kształt. Żaden inny materiał nie będzie tak trwały jak skóra. Nie widziałam nigdy asymetrycznych popręgów nie ze (czy z czegoś, z czego robi Kieffer - secu czy jakoś tak - imitacja skóry).
To niefajnie. Bo skórzany to jedyny popręg, od jakiego się obtarła 🤔
palemka
sama pare postów temu zadawałam to pytanie, przekopałam internety i nic nie znalazłam. Skórzane niestety są upierdliwe w pielęgnacji i jedyną skórę, którą znam, która serio nie obcierała to ta w popręgach Equipe - cenę przemilczę  😵
Epikea, skórzane są super w pielęgnacji a porządne skórzane nijak nie obcierają.
Mam konia, który obciera się "z powietrza" i od skórzanego popręgu nigdy się nie obtarł. Chodzi w popręgu Start, zatem nie jest to jakość Equipe. Po treningu przecieram popręg wilgotną chusteczką jednorazową i po kłopocie. Średnio raz w tygodniu czyszczę - jak resztę sprzętu skórzanego (mydło + smar). Nie wiem gdzie tu upierdliwość? Wolę chusteczką przejechać, niż prać co chwila przepoconą "szmatę" 😉
Mój też się obtarł tylko od skórzanego, więc coś w tym jest. A popręg  porządny, miękki, po każdej jeździe czyszczony.
izydorex, może to kwestia kształtu samego popręgu? Ja skórzane mam tylko anatomiczne tego typu , zatem nijak nie porównam do zwykłych 🙁
To był właśnie anatomiczny, tylko ujeżdżeniowy. Układał się fajnie, wszystko wydawało się ok, no ale niestety... Wróciłam do popręgu Winteca.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2017 20:13
Też mam ten popręg Start i bardzo go sobie chwalę, tzn koń małża chwali 😉 Od poprzedniego, prostego się obcierał/odparzał, teraz jest cacy, fajnie się układa i zostawia miejsce za łokciami.
Czy popręgi start, o których piszecie występują w kolorze ciemnego brązu, czy tylko czarne?
Jeśli nie dostanę brązu, to co proponujecie w ramach zamiennika?
kojot, skórzane popręgi Ken Taura są bardzo w porządku 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
12 maja 2017 10:25
Cierpienia młodego wertera :P
Jeździcie w popręgu z fartuchem "po płaskim"? Czy macie na zmianę zwykły i tylko skaczecie w fartuchu?  😜
Moon, non stop w fartuchu. Bo nigdy nie wiem,  czy czegoś nie skoczę 😉
Moon   #kulistyzajebisty
12 maja 2017 10:32
anai, haha, nigdy nie wiem gdzie i kiedy napotkam jakiś fajny płotek  😁
A poza powierzchnią przylegającą do końskiego brzucha to jest jakaś różnica? Punkty nacisku, coś? Na mój rozum nie ma różnicy, ale pytam, bo kij wie 😉
Moon, ja mam dwa. Zwłaszcza latem nie lubię jak konisko coś grzeje w gratisie. I ja tam do 60cm to nie traktuję skoku jako skok 😉 A treningi planuję zawsze. Ale sporo ludzi uzywa non stop i konie żyją i mają się dobrze 😉
Moon   #kulistyzajebisty
12 maja 2017 12:41
xxagaxx, no właśnie, jednak większa powierzchnia latem się poci pod brzuchem, a właściwe skoki planuję też zawsze i tylko pod trenerskim nadzorem. A rzeźba kawaletek, drągów czy takich pyrtków 40-50cm to bez przesady - nie mam Stakkato by sobie brzunio orał nogami czy wybijał zęby giruniami  🤣
Dzięki laski!
palemka, są jeszcze Mattesy.
poszukuję popręgu ujeżdżeniowego w granicach cenowych 300/450 złotych, zainteresowaly mnie dwa profilowane popręgi- Daw-Mag i Anky (ten drugi testowałam organolepytcznie i wyjątkowo mi się spodobał  :kocham🙂, czy ktoś może używa i mógłby się podzielić opinią?


Używam daw-mag ujeżdzeniowego i bez futerka niestety mój koń sie obciera.
http://www.daw-mag.pl/popreg-skorzany-ujezdzeniowy-profilowany

Obecnie, po taniości, na popręg załozyłam rękaw  😉  i szukam jakiegoś dobrego futerka.

Sam popręg według mnie bardzo fajny.

swoją drogą ktoś wie czy na popręg Daw-mag profilowany będzie pasowąć takie futerko:
https://konik.com.pl/futerko-naturalne-na-popreg-harleigh-horze
?
czy raczej muszę szukać czegoś w kształcie popręgu?
Czy Ktoś wie jakiej firmy może być popręg skórzany sygnowany literami SH?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 maja 2017 10:17
agnieszka282 SHOWMASTER
Mada Podłączam się do pytania o fajne futerko na ten popręg :kwiatek: Jakbyś coś znalazła to daj znać. Mój się generalnie nie obciera od niego, ale podczas linienia się obtarł, pewnie przez wyłażące włosy, ale dobrze by było mieć coś na taką ewentualność.
agnieszka282 SHOWMASTER
Mada Podłączam się do pytania o fajne futerko na ten popręg :kwiatek: Jakbyś coś znalazła to daj znać. Mój się generalnie nie obciera od niego, ale podczas linienia się obtarł, pewnie przez wyłażące włosy, ale dobrze by było mieć coś na taką ewentualność.



na pewno dam znać. Pojadę z popęgiem do sklepu i będę mierzyć 🙂
Dziękuję za odpowiedź

Za duże foty!
Kayra   Kucusiowy wariat :P
20 czerwca 2017 20:18
Dziewczyny, jestem na etapie zakupu popręgu uj., jaki polecacie? Myślałam na Kavalkade klimatex. Oczywiście w grę wchodzą inne firmy również. Jaki najlepiej, z gumami czy bez? I niestety minus taki, że dośc krótki potrzebuję 45 cm.
Tyle się już tego naoglądałam, że już sama nie wiem co wybrać. Help 🙂
Kayra, a czy twój koń/konie ma jakieś szczególne wymagania? Jeden mój na przykład kosmicznie się obciera, szczególnie w lecie, więc ja jeżdżę "z barankiem".


Czy Ktoś wie jakiej firmy może być popręg skórzany sygnowany literami SH?

Showmaster?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
20 czerwca 2017 20:29
Dance Girl, skokowy popręg mam skórzany, i przyznam że futerku mu się od niego wyciera.
Kayra, mój całą zimę chodził w "supersoft" z jakiegoś super neoprenu i dawał radę, ale jak się zrobiło cieplej to mu nawet ten "supersoft" nie pomógł. Założyłam baranka od innego konia, bo miał pogryziony mostek i nie miałam jak założyć innego popręgu i po kilku dniach wszystkie wytarcia sobie zarosły a baranek został. Niestety Mattes ma cenę z kosmosu, ja do ujeżdżeniówki mam Felix Buhler bo był tańszy. Różni się od Mattesa tym, że baranek nie jest zdejmowalny, więc musisz prać cały popręg ze sprzączkami (ja piorę w specjalnym worku).
Ma ktoś z was ma  zdjęcie jak wygląda popręg asymetryczny lub typu banan na koniu? Zastanawiam się nad kupnem, a w necie nie ma zdjęć koni w tych popręgach.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
26 czerwca 2017 14:13
Dance Girl, dziękuję, ale Mattes nie ma odpowiedniej rozmiarowki. A ten Buhler to chyba niedostępny w Polsce?
Felix Buhler jest dostępny przez internet na Kraemer.de, wysyłka do PL to 15 EUR od paczki, nie ma możliwości zwrotów. Rozmiarówki też nie znam, bo ja uzywam 65-70 cm. Jeśli chodzi o Mattesa to musiałabyś zapytać u dystrybutora, bo Mattes jest szyty w Polsce i może można jakoś się dogadać. Najmniejszy Mattes w standardowej sprzedaży to 50 cm (na baranka liczysz 5 cm dłuższy niż zwykle).

Witam, czy ktoś miał stycznośc z tym popręgiem http://horsetown.pl/pl/p/KAVALKADE-Popreg-Soft-ujezdzeniowy/1808  ? Potrzebuje popręgu dla konia który już nawet obtarł mi się od futra naturalnego. Czaję się na popręg anky no ale cena mnie troszkę stopuje. Czy gumy w popręgu mają jakiś wpływ na obcieranie konia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się