siodło ujeżdżeniowe

Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
31 marca 2017 19:53
ok może pan mi zmierzył tylko 17,5 i 18, a między nimi nie ma różnicy, nie mniej zrobiliśmy na konkretny wymiar  😉 czyli 42

zamówiłam 2 takie siodła jedno dla mnie i młodego drugie dla fryza

wczoraj płakałam, że źle mi się siedzi i dramat jakiś, dzisiaj już znacznie lepiej

a tak wyglądam w 17,5 " w tybince 42cm, mam 172cm i 63kg. (futro bo wzięłam za duży łęk 🙁 )

vissenna   Turecki niewolnik
01 kwietnia 2017 13:40
Na moje masz za małe siedzisko i klocek kolanowy w złym miejscu.  Ogólnie na pewno nie pomoże, bo jest niedopasowane do Twojej nogi...
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 kwietnia 2017 19:22
siodło na 100% wróci na poprawki, co masz na myśli pisząc "klocek w złym miejscu", "niedopasowane do nogi"?

jakieś sugestie? jak już będą robić to można wszystko zmienić
Brzask, ja bym powiedziała, że tybinka o wiele za bardzo pionowa na to, jak Ci się noga układa. Zobacz jak daleko Ci łydka ląduje.
Nie wiem jak długie musiałabyś mieć strzemiona, żeby nie było takiego wrażenia.
A mieliście do czynienia z Stubben scandica? Jak twist i ogólna ocena?  😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 kwietnia 2017 17:42
mam foty z jazdy:





co myślicie?
siodło zapakowane jutro wyjeżdża.
Zdjęcie z ruchu wygląda dużo lepiej. A co to za siodła?
Brzask - z ciekawosci zupelnie - dlaczego zamowilas taka dluga tybinke? nie wypada ci to kolano na klocku? mam takie wrazenie ze cie wypycha na tylni lek dlatego.
Brzask, wg mnie lepiej to wygląda niż w stój, ale ja podtrzymuję swoje zdanie - zupełnie nie ten kształt tybinki/klocka kolanowego na Twoje nogi.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 kwietnia 2017 21:00
faith, w sumie to nie zamówiłam,pierwsza rzecz to wprowadził mnie w błąd pan który ponoć mierzył tybinki w siodle 17" i wyszło mu 46cm, zmierzyłam w moim diamance i tam mam skracane klocki na 22 cm przy tybince 42cm więc stwierdziłam, że będzie ok ale zmierzyłam dzisiaj tybinkę w tym siodle i okazało się, że jest 45cm czyli najwidoczniej nie była uwzględniona moja prośba o jej skrócenie 🙁  klocek też jest dłuższy niż prosiłam...

No i to niestety widac... Moim zdaniem absolutnie do skrocenia.
Brzask - jak dla mnie po tych zdjęciach to:
1. Masz za małe siedzisko i nie siedzisz w siodle biodrami (całą sobą), tylko siedzisz "nad siodłem (jak w skokówce w pseudopółsiadzie)
2. Gdybyś próbowała w siodło wsiąść to cię wywala do przodu (bo nie ma tam miejsca na krocze wystarczająco) i dlatego aby trzymać równowagę masz tak skontowaną nogę.
3. Przy takim zgięciu nogi w tym siodle, kolano się wciska w klocek - przez to niejako pcha ci nogę od kolna do biodra w tył= wypycha ci tyłek na tytylnin łęk  i jeszcze trudniej ci wsiąść w to siodło.

Na żadnym ze zdjęć nie siedzisz prosto, tylko lecisz na przód. Wiadomo, że w galopie to wygląda lepiej bo galop sam z siebie w pełnym siadzie najłatwiejszy do wysiedzenia, wciąż jednak jest wrażenie jakbyś zaraz miała się podnieść i jechać półsiadem.

Ekspertem nie jestem, piszę tylko jakie mam odczucia patrząc na te foty.

A ja mam pytanie czy ktoś z Was zastanawiał się nad zależnościami jak kształt kłody konia wpływa na tybinkę, jej długość, wysunięcie do przodu? Czy wpływa również na wielkość siedziska? Ciekawi mnie to czy na koniu bardzo okrągłym, szerokim będzie łatwiej usiąść w siodle o wysuniętych do przodu tybinkach tzw forward flap? czy może zwykła,pionowa tybinka ale większe siedzisko? Wąskie biodra jeźdzca kontra okrągły szeroki koń - co najlepiej się sprawdza ktoś coś doradzi?
Tanrim, - wąski twist 😉 Tybinki to już kwestia bardziej budowy i długości nóg, a nie bioder.
A kiedy stosuje się w siodłach ujezdzeniowych tzw forward flap?? Ktoś jeździ w takim siodle które daje miejsce na nogę, a nie sadza bardzo pionowo??
Mozna powiedziec ze ja.
Mialam wysunieta tybinke na przod w Opusie.
Ale niestety mnie pokonal twist 🙁

Btw - ktokolwiek cokolwiek na temat twistu w hintermayerze/childericu?
Fait - A możesz wyjaśnić co to znaczy że pokonał twist? 🙂
Opisywalam na poprzedniej stronie...
Twist jest za szeroki, boli mnie niestety cala miednica, ciagnie od biodra az do kolana w krytycznych momentach i nie daje rady usiedziec.
faith, - hintermayer ma dość wąski twist, ale mnie zabił twardością niestety.
Szukam inspiracji siodłowych.
Jakie modele polecacie z krótkim klockiem kolanowym? Nie dość, że jestem niska, to mam krótkie nogi i naprawdę nie wiem w jakie modele celować.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 kwietnia 2017 09:27
marszylka, Prestige Lucky Dressage. Mam 163 cm i krótkie udo, dla mnie to siodło to była rewelacja (i do tego za rozsądną kasę, niestety na topowe fury nie mogłam sobie nigdy pozwolić).
maleństwo
Dzięki za podpowiedź, tylko to niestety do rozmiaru 16,5 jest ten model, a ja jednak mam czym usiąść i raczej 17 bardziej pasują.
marszylka, ja bym spróbowała. Ten model występuje tylko w 16" (nie ma połówek z Prestiga) ale siedzisko jest dość długie - większość znajomych, którzy w innych markach mieli 17" tu swobodnie mieściło się w tą 16"
Livia   ...z innego świata
11 kwietnia 2017 11:55
marszylka, potwierdzam - ta 16 w Lucku wypada dość duża, a siodło jest bardzo, bardzo fajne i za normalną cenę 🙂
Dziękuję za podpowiedź.
marszylka, jeszcze Stubben Juventus. Jednego z ogłoszeń próbowałam (mam 170 cm) i dla nogi pasowało, gorzej dla pupy. Siedzisko 16,5, może 17 cali mnie pokonało niestety 🙁 Wiem, że Stubbeny mają opinię twardych siodeł ale mi w nim było wygodnie całkiem 🙂
A czy któraś z Was jeździ w siodle dedykowanym dla kobiet? Znalazłam taki filmik w necie i ciekawa jestem czy ktoś ma tak skonstruowane siodło? A może przychodzi Wam do głowy które siodła "uniwersalne" mają kształt siedziska podobny do siodła dla kobiet z tego filmiku
Livia   ...z innego świata
19 kwietnia 2017 18:27
Ja z pytaniem, czy ktoś może kojarzy po znaczku co to za marka siodła? :kwiatek:
Remos, chyba podmarka Sommera czy cos w ten desen.

http://www.sattelmacher.com/produkte_remos-saettel.html#!prettyPhoto
Livia   ...z innego świata
19 kwietnia 2017 19:40
faith, dziękuję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się