Bryczesy

Lucinda grip - jak wypada rozmiarowo. Chodiz mi o to, że wcześniej nosiłam pikeury wszystkie 38 ale wsyztskie z pełnym lejem... ale po ciąży przytyłam w pasie i większość modeli schowałam głeboko do szafy z tego powodu.
Rozmiar 40 miałam wrażenie, że na mnie jest za duzy.
Kupiłam innej firmy gripa 38... i kurde mać- wyglądają super, są super wygodne - ale są za bardzo elastyczne w zadku -  materiał mi się zwija pod pośladkami i mam tak obtarty tyłek prawie po każdej porządnijejszej jeździe, że poezja.

Zaczęłam snuć spiskowa teorię, że mam szlachecki tyłek i skazana jestem na pikeury... tylko nie wiem:
a) czy w ogóle kupować z grip'em - bo może to mam jakiś problem z tego typu materiałem
b) czy gripy są bardziej elastyczne i delikatnie wiksze rozmiarowow niż pełne leje
c) jak wypada rozmiarówka tych gripów w Licundzie
Gripy sa dużo bardziej rozciągliwe niż te z zwykłym pełnym lejem, stąd twoje wrażenie 😉
mils   ig: milen.ju
05 kwietnia 2017 11:15
A są Pikeury młodzieżowe z gripem?
Dramka - a masz może możliwość położyć lucindę grip 38 na 40 i zobaczyć gdzie one się najbardziej różnią - tzn. ile się różnią w pasie i dupsku.
.. w ogóle się zastanawiam czy to nie elastyczność materiału z gripem na zadku sensus stricte jest odpowiedzialna za moje głebokie uszkodzenie ciała. Zaraz się okaże, że mam tak klasyczną dupę, zę tylko pełen lej dobrych firm albo bez leja i bez grip'a - bo się wtedy poślizga po siodle to nie będzie się rolował.
mils, jasne, że są 🙂 Przeważnie mają "girl" w nazwie.
mils   ig: milen.ju
05 kwietnia 2017 11:46
Puma o, super! To mogę polować, bo obawiam się, że 34 będą za duże.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 kwietnia 2017 11:54
Melduję, że w końcu zakupiłam HKM z pełnym gripem- i póki co jestem zachwycona 😍 Komfort jazdy bez porównania, grip perfekcyjnie pomaga utrzymać sylwetkę. Co prawda są trochę za małe i musiałam wszyć dodatkowy zamek, ale w żadnym stopniu nie wpływa to na komfort jazdy 😉
Czeka na mnie jeszcze pełny lej Eurostara w Polsce, ale odbiorę dopiero w czerwcu.

I małe pytanko- raczej nie wrzucać tych HKM do suszarki, prawda? Mogą się te silikony oderwać?
mils   ig: milen.ju
05 kwietnia 2017 12:22
A jaki masz model? Jak one cenowo? Poluję na coś z gripem, ale cenowo wszystko podobnie, a młodzieżówki Pikeura kosztują ok. 500zł, chybawięc najbardziej opłaca się dołożyć. Niemniej szukam czegoś tańszego i fajnego, może znajdę. 😁
Czarownica- nie wrzucać do suszarki i nie praż z płynem do płukania.
To zasady nr.1 do długiego życia bryczesów.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 kwietnia 2017 12:33
Kotbury dziękuję :kwiatek: A czemu bez płynu?

Mills za moje nówki sztuki zapłaciłam 25F 😀 o te . W sumie większość chodzi po 40F i wzwyż, więc jestem zadowolona 🙂
Była tu kiedyś dyskusja o płynach dlaczego - po prostu to dość silne śrdki, które oblepiają włókna i wpływają na ich żywotność i właściwości do o przepuszczania powietrza czy oddychania.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 kwietnia 2017 15:04
Dzięki :kwiatek:
Mam pytanie czy dostepny jest w sklepach taki silikon aby zrobic lej samenu?
kotbury
Ostatnio kupowałam Lucinda Grip rozmiar 38 a zimą chodziłam w Lucinda bez gripa softshell rozmiar 40- mam 160 wzrostu, waga 55 kg

Rozmiar 40 softshell z paskiem są OK - na zimę akurat trochę luźniejsze, a Lucinda 38 są na mnie w sam raz - są dosyć małe moim zdaniem - mam też 36 Lucindę Grip i mieszczę się bo się rozciągną, ale cisną trochę w pasie.
Jak wolisz trochę luźniejsze weź 40 a jak lubisz bardzo dopasowane to w 38 też się wciśniesz.

mils, - tu masz pikeury gripy młodzieżowe za 420 - klik 😉 Są jeszcze granatowe. Szukaj nie kolekcyjnych, tylko ze standardowej kolekcji, to są tańsze sporo 🙂
Ma ktoś może bryczesy COVALLIERO BasicPlus, czy są one z takiego samego materiału jak Guzet czy Bali? Jak z rozmiarówką? Ma ktoś porównanie?  👀
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
11 kwietnia 2017 20:38
gryglodor,ja właśnie sobie takie zamówiłam, miałam na tyłku. Zupełnie inny materiał, bardzo elastyczny wizualnie ala jensowy. Rozmiarówka zaniżona, normalnie noszę 38 w 36 weszłam bez problemu i jeszcze miałam luz. Mi się mega spodobały, nie mają szwów na kolanach  😍
Ooo super! A one są jak biodrówki, czy mają raczej trochę wyższy stan? 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
11 kwietnia 2017 21:09
kurcze teraz nie pamiętam... jak przyjdzie paczka myślę, że w tym tygodniu mogę zrobić jakieś foty  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 kwietnia 2017 21:48
Mam pytanie czy dostepny jest w sklepach taki silikon aby zrobic lej samenu?


Przymierzam się z budowlanym, ale muszę pojechać po stare bryczesy, żeby mi nie było szkoda, ajk nie przejdzie testów.
Macał już ktos silikony Fair Playa? Lepkie czy raczej twarde i plastikowe w odczuciu?
[quote author=ewelin_n link=topic=217.msg2669182#msg2669182 date=1491551421]
kotbury
- mam 160 wzrostu, waga 55 kg

a jak lubisz bardzo dopasowane to w 38 też się wciśniesz.

[/quote]
... no właśnie chyba niestety nie... szczególnie ten parametr "waga" u mnie aktualnie znacznie odbiega od twojego modelu 😂


Nabyłam bryczki covalliero kilka dni temu. Miałam je na razie raz na tyłku. Kupiłam rozmiar 40.

Wrażenia:
Bardzo fajny materiał, bardzo fajne szycie. Przy rozmiarze 40 dla mojego wzrostu 163 dziwnie szerokie nogawki na dole - nieprzylegająca.
Leżą na tyłku rewelacyjnie - stan taki bardziej biodrowy ale nie ekstremalne biodrówki.
Dobrze leżą na plecach gdy się siedzi w siodle.
Lej silikonowy "z tych klejących" - ale mało tych kulek. Nie ma wrażenia klejenia tyłka w siodło. Dla mnie idealnie. Zależy co kto lubi.

Praca w siodle... no i tu miałam problem bo miałam wrażenie, że miałam przez trochę "krok za nisko", potem się wjeździły. Może takie moje tylko odczucie bo mam ten problem z rozmiarem - bo ja mam rozmiar 39... którego jak wiadomo nie ma. Tak więc 38 zazwyczaj jest na mnie za małe a 40 bywa za duże, w takim sensie, żę wygląda dobrze, ale potem się dobrze w tym nie jeździ.
Po roku użytkowania (a właścicie sezonie wiosenno-zimowym i leżeniu na półce w zimie) moje bryczesy Equiline full grip niestety czuć jakby silikon (czy cokolwiek to jest) zaczął delikatnie obłazić. Po prostu jak się przesuwa dłonią to zaczepia o wystające końcówki.

Pikeur i HV Polo full grip bez takich sensacji. Biorąc pod uwagę cenę Equiline nie bardzo mi się to podoba. Nie wiem czy ktoś ma podobne doświadczenia.

😤
Dance Girl u mnie też już jakby lekko się silikon odkleja a używane nie za dużo  🙄
Cieszę się, że kupiłam je w mega okazyjnej cenie bo inaczej bym tego nie przebolała.
Mam pytanie- czy są do dostania bryczesy w kolorze musztardowym/orcha (nie beżowe tylko takie intensywne)
O TAKIE!
Kompletnie nie siedzę w temacie, Bo ostatnie, nie ze szmateksu kupiłam z 10 lat temu A wujek Google ani wyszukiwarka w wątku nie chciały pomóc - dlatego będę wdzięczna za każdą nawet najbardziej oczywistą odpowiedź. 😡
Azzawa, Eurostar model Lauretta - kolor curry, Pikeur model Jasha - kolor mustard
Dolinka17  Ślicznie dziękuję za typy i podpowiedź koloru - nie wpadłam, że curry to też dobre określenie 😀. Te drugie zdecydowanie bardziej mi się podobają, bo celuje w coś najprostszego czyli bryczesy w kolorze plus lej, bez żadnych wodotrysków. Jednak cea dość zaporowa jak za potrki, boszzzz czemu to jeździectwo takie drogie  😵
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
19 kwietnia 2017 21:04
gryglodor, Udało mi się dzisiaj pojeździć w Covalliero basic plus,  jak dla mnie są to biodrówki. Trochę czuć ten lej ale materiał tak jak pisałam super wygodny i przewiewny, nie na taką pogodę jak dziś  😉 na lato pewnie będą idealne  🙂
Brzask super! dziękuję za opinię!  :kwiatek:
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
20 kwietnia 2017 14:56
Podpowie mi ktoś jaka firma ma fajne bryczesy z silikonem ? (Tylko żeby nie wycedzić mi zbyt kasy  🤣 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się