Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Trochę tu cicho więc znowu poruszę temat SO Książ bo niestety facebooka obiegła smutna wiadomość że odszedł na zielone łąki ogier Niger. I może nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt ze ten ogier był w kwiecie wieku bo urodzony w 2005 roku. I nawet to by nie było bardzo dziwne bo takie sytuacje się zdarzają ale niestety w Książu tego typu zdarzenia są zbyt częste. Nie znam przyczyny jego padnięcia więc nie będę rzucać oskarżeń. A już myślałem że sytuacja się tam unormowała bo zaobserwowałem dużą poprawę w warunkach utrzymania szczególnie w żywieniu a tu znowu jakieś problemy. Wcześniej gnębiły ich nagminne kontuzje koni chodzących w sporcie co myślę że trzeba zrzucić na zły trening lub na jego nieregularność. Oczywiście to moje przypuszczenia więc nie będę nikogo oskarżał każdy niech wyciągnie swoje wnioski co było przyczyną tych kontuzji. Podsumowując znowu popłynął zły sygnał z SO Książ a już myślałem że wychodzą powoli na prostą. 
Krótka relacja z Zakładu treningowego klaczy W SO Książ, która zakończyła się w dniu wczorajszym. Już na kwalifikacji stawka prezentowała się świetnie a końcowy egzamin to potwierdził. Zwyciężczyni zakładu klacz Harfa była bezkonkurencyjna wygrała wszystkie próby czasowe i zasłużenie otrzymała ocenę wybitną. Właściciel Klaczy Pan Henryk Paczkowski już nie pierwszy raz potwierdza iż posiada nieprzeciętny zmysł hodowlany. Drugą pozycję zajęła klacz Pepsi która już we wcześniejszych latach dobrze prezentowała się na wystawach a na zakładzie potwierdziła swoją klasę. 3 klacze zostały zdyskwalifikowane za przekroczenie normy czasowej 3 dostały oceny niedostateczne. Miło się patrzyło na taką stawkę klaczy i dobrze to prognozuje na przyszłość tej rasy bo znowu zasiliło hodowlę klika ciekawych klaczy które chętnie bym widział u siebie w hodowli. 9 maja następny nabór klaczy do zakładu treningowego w SO Książ na drugi turnus. Warto się wybrać i popodziwiać osiągniecia hodowlane najlepszych hodowców. 
Witajcie,
Ponieważ cały czas się waham nad wyborem ogiera dla moich dwóch śląskich klaczy może podzielicie się jakimi wy kryliście lub będziecie kryć w tym sezonie?
Czym się kierowaliście dokonując wyboru?
Jakie ogiery masz do wyboru? No i przede wszystkim wartałoby zobaczyć jakie masz te klacze 🙂
Moje klacze

https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-185303.html

https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-263226.html

co do ogierów
ze starszych: Nomen, Impuls
młodsze pokolenie La Paz, Lancelot

KLIK

KLIK

Za duże fotki.
A masz może aktualne zdjęcia klaczy, żeby zobaczyć jak wyglądają ? I podaj ich wymiary 🙂 Wiadomość priv
borkowa.   silesian team
08 maja 2017 21:56
my w przyszłym roku będziemy mieć trzy źrebaki po trzech różnych ogierach, między innymi będzie jeden Impuls i jeden Lancelot 🙂
a trzeci?
borkowa.   silesian team
09 maja 2017 09:28
annacaryca Szach 🙂
NatHuragana   serce skoczka <3
22 maja 2017 20:09
Czy ktoś uwiecznił fotografiami zakończenie ZT w Klikowej? Był ktoś? Możecie jakąś krótką, treściwą recenzje zdać?
borkowa.   silesian team
23 maja 2017 07:07
ma ktoś jakieś wyniki z Siedlca, nigdzie nie mogę znaleźć 🙄 niestety po ogierkach rocznych musiałam się już zawijać i liczę, że ktoś był i mi doniesie co było dalej 🙂
[[a]]http://www.ozhk.wroclaw.pl/tinymce/js/tinymce/source/wystawy/siedlec/siedlec%202017/Wyniki%20Siedlec%202017.pdf[[a]]
Zdjęcia z próby w ZT Klikowa - http://www.peckiel.pl/slazaki/klikowa-15-16-maja-2017/[hr]

Kl. RUMIA śl. (Epilog – Rosa po Nefryt), ur. 2014-03-27, hod. Dariusz Kawala (LB), wł. Grażyna Kraciuk (LB), bonitacja: 13-4-13-7-7-7-7-7-14=79 pkt, wynik próby: 79 pkt, ocena: bardzo dobra, miejsce: 2/22, wymiary: 164-210-24
był ktoś w Pajęcznie i podzieli się jakaś relacja? :kwiatek: był tam między innymi koń wyhodowany u nas, dlatego chciałabym wiedzieć więcej 🙂
niesmialo sie dopisuje do wątku z moim najnowszym nabytkiem 🙂
Hej co myślicie o nowym pomyśle związku odnośnie nie przyjmowania ogierów na zakład które mają powyżej 170cm?
Jakieś fotki z wystawy z Pajęczna ?
Dave Pooll gdzieś kilka fotek widziałam, ale teraz już nie pamiętam gdzie 😵 ale pragnę się pochwalić, że ogierek naszej hodowli - Brokat, został championem ogierków rocznych 🏇
KOJDES to nie jest nowy pomysł, ja na ostatnim Zakładzie byłam z 6 lat temu i już wtedy było, że ogier 2,5 letni powyżej 170 cm się nie będzie kwalifikował.
WYNIKI SIEDLEC TRZEBNICKI 2017

Ogierki roczne
1 miejsce INAR po Szwadron, m. Inka po Prom
2 miejsce IWAROL po Szwadron, m. Iwa po Prom
3 miejsce AMARETTO po Amant, m. Aroma po Falstart

Klaczki roczne
1 miejsce LISA po Nobel, m. Luna po Balton
2 miejsce LA-BYLINA Ś po Bystry, m. Libia po Arkan
3 miejsce WENUS-PH po Alger, m. Wenecja po Ametyst

Klaczki 2 letnie
1 miejsce PIANKA po Ramzey, m. Pasta I po Tycjan
2 miejsce DAGLEZ po Lothario, m. Dina po Hondaker
3 miejsce ROMANTICA po Nefryt, m. Roma po Nomen

Klaczki 3 letnie
1 miejsce TAJGA po Szwadron, m. Tundra po Prom - Najlepszy koń wystawy
2 miejsce PEPSI po Arlo, m. Pamela po Lucky
3 miejsce WENERA po Ramzey, m. Ważka po Begis

WYNIKI PAJĘCZNO 2017

Ogierki roczne
1 miejsce BROKAT po Bystry, m. Bryza po Rycerz
2 miejsce INAR po Szwadron, m. Inka po Prom
3 miejsce AMARETTO po Amant, m. Aroma po Falstart

Klaczki roczne
1 miejsce DAJANA-P po Deport, m. Diana po Rezun
2 miejsce RENOMA po Hematyt, m Rosie po Lothario
3 miejsce LUGRESIA po Hematyt, Lahti po Hutor

klaczki 2 letnie
1 miejsce DAGLEZ po Lothario, m. Dina po Hondaker
2 miejsce PIANKA po Ramzey, m. Pasta I po Tycjan
3 miejsce BERTA po Impuls, m. Basetla po Milord

klacze 3 letnie i starsze
1 miejsce ARNIKA po Nepal, m. Azalia po Lotos
2 miejsce DAMA po Lothario, m. Dewiza po Bystrzak
3 miejsce NIMFA po Arlo, m. Nina po Bystrzak

WYNIKI PORĘBA 2017

Ogiery 2 letnie
1 miejsce ogier TARO po Derkos, m. Taura po Bułat - Champion ogierów
2 miejsce ogier AMARO po Amant, m. Aroma po Falstart
3 miejsce ogier ATOM po Libero, m .Aksa po Santiago

Ogierki roczne
1 miejsce INAR po Szwadron, m. Inka po Prom - Wice Champion ogierów
2 miejsce GLEJT po Lego, m. Gromka po Haral
3 miejsce LOYD po Derkos, m. Lińa po Tramer

Klacze roczne
1 miejsce PRIMA po Biegun, m. Palestra po Lothario
2 miejsce DAJANA-P po Deport, m. Diana po Rezun
3 miejsce ASTORKA II po Lord Udo, m. Alaska po Arabetto

Klacze 2 letnie
1 miejsce ROMANTICA po Nefryt, m. Roma po Nomen - Championka klaczy
2 miejsce PIANKA po Ramzey,m. Pasta I po Tycjan - Wice Championka klaczy
3 miejsce MEDUZA po Derkos, m. Melisa po Literat

Wystawa w Porębie to obowiązkowa impreza dla miłośników rasy śląskiej. Zaprezentowano okazałą stawkę koni śląskich  około 70 sztuk. Impreza była świetnie zorganizowana a konie świetnie przygotowane. Wnioski jakie nasuwają się po wystawie są jak najbardziej pozytywne rasa śląska ma się dobrze i o jej przyszłość możemy być spokojni. Dobrze zaprezentowało się potomstwo ogiera Derkos prawie w każdej kategorii wiekowej konie po tym reproduktorze plasowały się w czołówce. Szczególnie dobrze Derkos przekazuje typ śląski co było widoczne w ocenie komisji więc jak ktoś chce poprawić w swojej hodowli typ ten ogier jest jak najbardziej godny polecenia. Inna sprawa że Derkos jest bardzo popularny na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku więc wiele potomstwa po sobie w tamtym rejonie pozostawił i wielu potomków tego reproduktora było wystawianych na wystawie. Warto również wspomnieć o potomstwie Lorda Udo którego sprowadzenie do Polski budziło wiele kontrowersji. Wystawiono 5 potomków tego ogiera 2 ogierki roczne i 3 klaczki roczne. Moim zdaniem potomstwo zaprezentowało się dobrze. Nie były to konie które mogą wygrywać wystawy ze względu na szlachetniejszy typ ale bardzo dobrze prezentowały się w ruchu szczególnie w kłusie i na pewno bardzo dobrze w przyszłości sprawdzą się w zaprzęgu. Trzeba również wspomnieć o nieżyjącym już ogierze Szwadron konie posiadające tego ogiera w rodowodzie w tym roku świetnie sobie radzą na wystawach. Jego syn ogierek roczny Inar wygrał swoją kategorie w Porębie. W Siedlcu Trzebnickim również wygrał a jego brat Iwarol zajął drugie miejsce. Ponadto klacz Prima zwyciężczyni w kategorii klaczek rocznych w Porębie to wnuczka Szwadrona.  W Siedlcu Trzebnickim w kategorii klaczy 3 letnich zwyciężyła Tajga po Szwadronie i wysoko została ocenione również jego córka Ina . Wnioski nasuwają się same i szkoda że tego reproduktora już nie można użyć w hodowli. Teraz czekamy na podsumowanie sezonu wystaw i Championat w Książu na pewno będzie co pooglądać.
Marzena, pokaż swojego ślązaka ☺☺☺
Wyniki wystaw z Siedlca i z Poręby są a z Pajęczna jak zwykle nigdzie nie znajdziesz. Jak ktoś ma wyniki z Pajęczna chętnie bym się z nimi zapoznał fajne porównanie można zrobić
kare_szczescie,  http://www.tinypic.pl/n2hgw736iuk3
http://www.tinypic.pl/qivlt41q0uq3

Po Ramzes, matka po Arabetto
Po Romie jest mój Regan  😍
to i ja się pochwalę, jak mi dziecko wyrosło 🙂 mój pierwszy własny koń, jestem totalnie oczarowana nią, zresztą ślązaki nigdy mnie nie zawiodły 🙂
tak było:

tak jest:
Jako że jestem nową posiadaczką koni rasy śląskiej dopisuje się do tematu i przedstawiam Rande i Nevade.

Ach noi oczywiście 1/2 ślązaka po matce fryzyjskiej moje oczko w głowie i pierwszego konia mojej hodowli Jasmine

Edytuj posty!
Marzena, niech wam się dobrze wiedzie razem 🙂
borkowa., ile teraz ma lat? Fajny koń 🙂
kare_szczescie dopiero co rok skończyła 🙂
Ale sliczna  😍
Bestia, wyniki z Pajęczna są tutaj - http://www.ozhk-kielce.net.pl/index.php?c=article&id=138
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się