kącik skoków

Wiem, że pewnie "urwałam się z choinki" z tym pytaniem, ale .... jak to w końcu będzie w tym sezonie z dużymi rowami ?? Będą, czy nie ?
Są normalnie 🙂 Pewne info od naszego pomorskiego parkurmajstra międzynarodowego 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
18 kwietnia 2017 07:20
Na tylkoskoki była informacja że rowy zostaną a ma być coś z placeniem za zawody międzynarodowe zmienione 😉
Cudownie 😀 uwielbiam duże rowy <3
Dava   kiss kiss bang bang
18 kwietnia 2017 09:28
Rowy z wodą zawsze miały pozostać, nie było oficjalnych informacji, że mają je 'znieść' 😉
Możliwe, że ta opcja była 'dyskutowana' w środowisku, nakręcana oczywiście wiadomo przez kogo  😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
18 kwietnia 2017 09:50
Dava były 😉 Nawet był projekt tych zmian i przepisów FEI, tyle, że po szerszych konsultacjach ostatecznie nie zostały zmienione  😉
Dziękować, bo słyszałam już tyle wersji, że zwariowałam. 😉
Argument był prosty , ze to przeszkoda z największymi tradycjami bo stoi od pierwszego parkuru na pierwszych zawodach jakie zostały rozegrane w skokach  😉
Dava   kiss kiss bang bang
20 kwietnia 2017 09:11
Dava były 😉 Nawet był projekt tych zmian i przepisów FEI, tyle, że po szerszych konsultacjach ostatecznie nie zostały zmienione  😉


A możesz mi to podlinkować? Szukałam tego swego czasu i były proponowane zmiany ale ani słowa o rowie z wodą 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
20 kwietnia 2017 09:46
http://tylkoskoki.pl/aktualnosci/2435-row-z-woda-przechodzi-do-historii.html
Pierwsze info z tylko skoki. Gdzieś widziałam jeszcze po angielsku taką informację, nie wiem czy na stronie FEI się nie przewinęło, ale tego nie znajdę
Dava, było było 🙂
Tutaj masz wszystko w sumie - http://tylkoskoki.pl/aktualnosci/2592-jak-to-z-woda-bylo.html
Dava   kiss kiss bang bang
20 kwietnia 2017 09:58
Ale ja mówię o stronie FEI, na niej tego nie widziałam 😉
Możliwe, że sprawa była dyskutowana w kuluarach nie widziałam natomiast na oficjalniej stronie związku info na ten temat (a staram się być na bieżąco ze wszystkim 😉)
Było też na stronie PZJ ale tak szybko jak padł pomysł tak szybko się z niego wycofano  😀
Ciekawa jestem skąd w ogóle pojawiła się koncepcja likwidacji rowu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że z tego, że "z tą przeszkodą miewają problem nawet doświadczone konie", jak udało mi się gdzieś przeczytać w sieci.
No niestety. Jak koń się boi szerokiego rowu to jest to duży problem.
Dava   kiss kiss bang bang
20 kwietnia 2017 17:49
Było też na stronie PZJ ale tak szybko jak padł pomysł tak szybko się z niego wycofano  😀


Tylko znowu pytam sie o zrodlo czyli strone FEI, na stronie PZJ bylo tez kiedys zdjecie mojego autorstwa bez mojej zgody, wiec  😁
Był link , ale było minęło. Kto się bezie zajmować tematem którego nie ma  🤣
Dava, tak szybko przejrzałam klik FEI chyba na stronie 18 jest punkt: "water jumps (open water with no obstacle in front of, in the middle of or behind the water) may not be used" i na 78 został wykreślony schemat budowania rowów.
Dava   kiss kiss bang bang
22 kwietnia 2017 06:33
Anai -> dzieki bardzoe, jak bede miec chwile to poczytam  :kwiatek:
Szukam siodła skokowego lub wszechstronnego z klockami jak skokowe.
Musi byc głębokie - nie czuje sie w płaskim.
Dobrze mi sie siedzi w Prestige Green Star, Millenium co polecicie?
Jaga2015, jeśli dobrze czujesz się w wymienionych siodłach,  kup któryś z tych modeli.  Poszukaj wątku  "siodło skokowe" i tam pytaj o szczegóły dotyczące siodeł 😉
Jaga2015, ale chodzi Ci o głębokie siedzisko, duże klocki kolanowe czy wszystko hurtem?
DawMag GP jest calkiem spoko, a z hardkorow to Kieffer Nortbert Koof na przyklad 😁
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
29 kwietnia 2017 18:42
Jaga - mam super prestiga na sprzedaz. Jesli jestes zainteresowana szczegółami to zapraszam na PW.
Muszę mieć 16" bo 17 leży na wolnych żebrach mojego konia,jest krótki.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 maja 2017 09:16
A Ty się zmieścisz w 16"?
🤣 mozii
Ja mam 158 i wazę 50kg 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 maja 2017 11:39
no to spokojnie 😉 Pytam, bo przez monitor nie widać kto jakich jest gabarytów  😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
05 maja 2017 13:46
Hej, z racji, że miałam mało pamięci w telefonie poprosiłam o zrobienie mi zdjęć poklatkowych zamiast filmu (że też nigdy na to nie wpadłam).

O ile wg mnie pozycję w najeździe i samym skoku mam książkową o tyle zawsze zastanawiało mnie co robię ze sobą w lądowaniu, a teraz mam okazję bardziej się temu wydarzeniu przyjrzeć. Nie wstawiałbym tu tych zdjęć wstydząc się swojej pokraczności ale poszłam do wujka youtube'a i doszłam do wniosku, że to nie jest mój żółtodziobny problem a problem (lub nie) ogólny.

Chciałam Was zapytać o to, jak poprawić pozycję na lądowaniu. W moim przypadku może dużo dać lepsze oparcie w strzemieniu i "wypchnięcie" bioder do przodu (i tak wybrałam lepsze zdjęcie, ale często w tej fazie lądowania jestem już tyłkiem w siodle na tylnym łęku; na szczęście nie "klepię" tylko w powietrzu, ale jednak mam wrażenie że jestem za bardzo za koniem, za sztywno, i z garbikiem...).

Dostawiam zdjęcia z youtuba jak lądują ludzie, którzy ośmielili się wstawić nań filmy szkoleniowe i zastanawiam się jak to wygląda u Was i czy jest się czym martwić, czy da się to poprawić czy dać se spokój i jak.
aleqsandra, nie bardzo rozumiem co uważasz za "sytuację wzorcową", czego byś chciała..
Bo wiesz, problem ogólnie polega na tym, żeby własnym tyłkiem nie przeszkodzić koniowi w ominięciu drągów, Ale - natychmiast po skoku być głęboko w siodle, ponieważ to jest najlepszy moment do wszelkich regulacji.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
06 maja 2017 12:45
halo, no właśnie nie wiem jaka jest sytuacja wzorcowa, dlatego pytam 🙂 Poza tym często spotykałam się z komentarzem, że za szybko wracam w siodło. Niestety do mnie lepiej trafiają wizualizacje bądź konkretne polecenia (typu właśnie wypchnij biodro albo coś...) niż abstrakcyjne stwierdzenie z poprzedniego zdania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się