ZAKŁADY TRENINGOWE I LICENCJA HODOWLANA OGIERÓW

heykowski - Strasznie się podniecasz. Ja mogę trąbić o promocji bo to bardzo ważne ale trzeba mieć boga w sercu. Ja piszę tylko to co widziałem . I dla mnie to był koninio jakich wiele. Zakwaliwikowanie się do Lanaken z Polski to jak kwalifikacje z Polski na Puchar Świata. Konkurencja w naszej lidze a w lidze Zachodnio Europejskiej to jak dwa rózne Światy. Gdyby nie było różnicy to Kasandra nie przypomniała by sobie o Polskich korzeniach .  🤣 Mnie nie interesują przejazdy tego konia że udało mu się przebrnąć na czysto jakiś parkur tylko widziałem możliwości konia z tych przejazdów , tak samo nie interesują mnie przejazdy jeźdźca który ma stawkę topowych koni i stoją za nim wagony pieniędzy a jego konie  robią cuda żeby drąga nie dotknąć tylko że jeździec robi cuda żeby im to uniemożliwić a wszyscy zachwycają się jaki to on nie dobry bo przejechał na czysto.  😁 😁 😁 Interesuje mnie potencjał !!! A tu go nie widziałem , a fakt że to koń Polski to jeszcze nic nie znaczy. Ja oceniam konia i jego możliwości w stosunku do jego realnej wartości  a nie jego paszport  😉
Zakwaliwikowanie się do Lanaken z Polski to jak kwalifikacje z Polski na Puchar Świata. Konkurencja w naszej lidze a w lidze Zachodnio Europejskiej to jak dwa rózne Światy.

A co ma piernik do wiatraka ?????? Wystartowała w konkursie z 266 końmi z całej Europy i  świata, przejechała na czysto i ograła 220 koni z KWPN, BWP, Holsztynu, Hanoweru, SF, Zangersheide  i co tam jeszcze chcesz. To jest jeden świat.
Bo (pozwolę sobie pozostać przy już użytej alegorii) inaczej patrzy nabywca garniturku dla synka, inaczej producent garniturów, inaczej kibic pokazów haut couture. Itd.
Bo (pozwolę sobie pozostać przy już użytej alegorii) inaczej patrzy nabywca garniturku dla synka, inaczej producent garniturów, inaczej kibic pokazów haut couture. Itd.


To się zgadza, może nam nie leżeć, cena, kolor albo metka może nie pasować, tylko nie mówmy że garniturek ma urwany rękaw skoro ma oba.
Ale ja nic takiego nie napisałem. Napisałem tylko że ta cena . Ok 50 tyś Euro jak za tą kobyłę była wysoka  , ale i to nie satysfakcjonowało właściciela ( hodowcy )  w kontekście sprzedaży koni na aukcji. Ale oczywiście to jego małpy i jego cyrk. Jak ktoś da 200 tyś to tylko jego chwała. W mojej ocenie cena aukcyjna była z tedęcja na dużą ale Ok. ma prawo niesatysfakcjonować sprzedającego bo może uważać że będzie warta 10 razy tyle ( kiedyś albo nigdy  🤣 ).
s.heykowski, piszesz, jakbyś nigdy nie był w trybie kupić-sprzedać-pohandlować 🙂 Wszak zawsze mówi się, że za drogo, że na pewno taka-śmaka wada, że ogólnie do d*, ale ostatecznie można pójść na rękę sprzedawcy i uwolnić od kłopotu za 1/2 ceny... 🙂
Smok10, to nie ty pisałeś, że koń jest wart tyle, ile nabywca zapłaci? Zdaje się, że to tak działa, że jeśli cena wg sprzedającego za mała, to szuka innego nabywcy.
halo - To działa tak że koń jest wtedy wart jak ktoś ZAPŁACI  a nie wydaje ci się że zapłaci  i to jak życie pokazuje nie zawsze bo czasem ludzie przepłacają . Ale trzymając się faktów , w momęcie kiedy klient przekaże pieniądze za konia .  🤣

P.S Mam przyjemność znać paru hodowców i dla nich już embrion jest czempionem wartym krocie a co do piero jak się urodzi  😁 😁 😁

Naprawdę ale obiektywizm w ich wydaniu to czysty antagonizm  😁 😁 😁

Ja niestety oceniam konie nieco inaczej a napewno bez macieżyńskich , tacieżyńskich czy patriotycznych  uczuć .  😉 Koń sportowy to koń sportowy i liczy się jego potencjał i przydatność do sportu.  😉 A priorytet ma serce i sprężyna 😀
Smok10, gdybyś był hodowcą traktowałbyś jak kretyna każdego, kto Nie twierdzi, że właśnie urodzi mu się czempion świata. Gdybyś Ty był hodowcą. Powinieneś sobie zdawać sprawę, że apel o obiektywizm w Twoim wpisie - brzmi równie kuriozalnie jak pisownia. Przepraszam, że personalnie, ale mam z lekka dosyć kwadratury mózgu, gdy chce się ciebie traktować poważnie, a nie sposób ogarnąć niespójności. Jakbyś wyznawał jedną spójność: to co Mi pasuje, Kiedy Mi pasuje.
[quote author=Smok10]
Ale ja nic takiego nie napisałem. Napisałem tylko że ta cena . Ok 50 tyś Euro jak za tą kobyłę była wysoka  , ale i to nie satysfakcjonowało właściciela ( hodowcy )  w kontekście sprzedaży koni na aukcji. Ale oczywiście to jego małpy i jego cyrk. Jak ktoś da 200 tyś to tylko jego chwała. W mojej ocenie cena aukcyjna była z tedęcja na dużą ale Ok. ma prawo niesatysfakcjonować sprzedającego bo może uważać że będzie warta 10 razy tyle ( kiedyś albo nigdy   ).[/quote]

Nie o to chodzi, to ile za konia wołają nie ma znaczenia.
Jeśli piszesz, że według ciebie koń nie ma możliwości, to masz prawo do takiej oceny, za jakiś czas będziesz uchodził za eksperta albo się ośmieszysz.
Ale jeśli piszesz, że koń niczego szczególnego nie dokonał to jest już w zasadzie informacja.
Koń na 9 najważniejszych i najcięższych dla swojego wieku startów w sezonie (w tym 3 z najlepsza konkurencją z całego świata) miał 8 czystych przejazdów, więc pisanie o nim w ten sposób to jakbyś pisał że garnitur nie ma spodni albo rękawa.

Jeśli nie wiesz - nie pisz. Jeśli kłamiesz - to po co ? Bo w ten sposób  to tylko  z właściciela, który chce za tego konia normalną cenę jakie w Europie uzyskują konie po takim występie  robisz wariata.
To rwoja ocena . Ja wam życzę z całego serca żeby dali wam milion albo dwa . Jak dadzą to super, oznacza że nie mam zielonego pojęcia i powiem więcej bardzo się z tego ucieszę bo oznacza to że mamy w Polsce wspaniałych hodowców , sędziów ,oceniających i grono najlepszych na świecie fachowców . Zresztą to luźna dyskusja na forum  i niech każdy w życiu kieruje się swoimi kryteriami.  😉 To co przedstawiłem , to tylko moja ocena laika obserwatora , tylko pozwól proszę że ja będę dalej kierował się swoimi kryteriami a wy swoimi.  😉

P.S Poza tym , nigdzie nie napisałem że to zły koń . Tylko na ten czas niewart w mojej ocenie więcej niż za niego proponowano.  😉

[quote author=Smok10]

Jeśli piszesz, że według ciebie koń [font=Verdana]nie[/font] ma możliwości,
Ale jeśli piszesz, że koń niczego szczególnego nie dokonał



GDZIE TAK NAPISAŁEM ???  😲
Przykład , prawie 200 000 zł za konia który nic specjalnego jeszcze nie pokazał to i tak chyba kupcy byli wielkimi patriotami bo innego powodu nie widzę  🤣
[quote author=Smok10 link=topic=14564.msg2673644#msg2673644 date=1492757114]
Przykład , prawie 200 000 zł za konia który nic specjalnego jeszcze nie pokazał to i tak chyba kupcy byli wielkimi patriotami bo innego powodu nie widzę  🤣

[/quote]

A która była w ścisłym finale MŚMK ???  . Bo w MPMK była 4 -ta  🙄

Sędziowie w ocenie stylu też jej nie rozpieszczali7,5 / 8,0  🙄

Po prostu dobry fajny  koń i zobaczymy jak się rozwinie . Ale takich dobrych jest wiele a 50 k Euro za dobrego 6-cio latka  to już poważna kasa a więcej ? cóz może ktoś zapłaci  😉
A która była w ścisłym finale MŚMK ???  . Bo w MPMK była 4 -ta  🙄

A co to ma dorzeczy ? Wśród 100 tys koni z tego rocznika była w 150 najlepszych. To bardzo dużo.
To twoja ocena . Zawsze możesz wyjąć kasę i zapłacić . Nikt ci nie broni  😉

A co to ma dorzeczy ? Wśród 100 tys koni z tego rocznika była w 150 najlepszych. To bardzo dużo.


Ciekawy punkt widzenia  🤣
[quote author=s.heykowski link=topic=14564.msg2673874#msg2673874 date=1492785560]
A co to ma dorzeczy ? Wśród 100 tys koni z tego rocznika była w 150 najlepszych. To bardzo dużo.[/size]

Ciekawy punkt widzenia  🤣
[/quote]

Normalny, tak to trzeba widzieć

[quote author=Smok10 link=topic=14564.msg2673876#msg2673876 date=1492785726]
[quote author=s.heykowski link=topic=14564.msg2673874#msg2673874 date=1492785560]
A co to ma dorzeczy ? Wśród 100 tys koni z tego rocznika była w 150 najlepszych. To bardzo dużo.[/size]

Ciekawy punkt widzenia  🤣
[/quote]

Normalny, tak to trzeba widzieć
[/quote]


Trochę popłynąłeś  😁
Nie, za to ty jesteś klasycznym przykładem tego, że jak Polak odniesie sukces, nawet mały sukcesik, to inni Polacy mu tego nigdy nie wybaczą, powiedzą że to żaden sukces albo nawet wielkie g...o i tak dalej i tak dalej...  Jak nie ma wielkich sukcesów to się trzeba cieszyć i małym,i i je szanować, bo nawet na taki mały trzeba ciężko zapracować. No ale jak ktoś ma wobec innych same kpiny i szyderstwa to dlatego, że jego tylko to samo spotyka i trzeba współczuć.
Spokojnie bo zawału dostaniesz  😡 Rozmawiamy o pieniądzach za ten sukcesik a to troszkę co innego. Już napisałem że jak dla ciebie ten koń na ten czas  był  wart więcej to trzeba go było kupować zrobił byś dobry deal.  😉 Może jak w tym roku zacznie się dobrze pokazywać w 135 czasem 140 to i jej akcje pójdą w górę  ( kasa ).  😀 Pomijam że podobne zdanie do mojego mieli kupujący na Cavaliadzie .  😉

P.S Na pewno bardziej kibicuje Polakom niż ty , tylko staram się myśleć trzeźwo !
tylko staram się myśleć trzeźwo !


Staraj się, staraj, może w końcu zaczniesz
Wypada trochę ostudzić emocje. przypomniałem sobie film z przejazdu Hajdy w Lanaken -6 latek na 130 ok, trochę sztywna, ale dobrze galopowała, do zawodnika trudno się przyczepić. Munsztuk ??? Na aukcji pokazana słabo, jakaś taka zmęczona. Pamiętam, że aukcja była po konkursie dla jej rówieśników w którym nie wystąpiła, a pamiętam swoje odczucie, że było tam parę równie dobrych koni. Heykowski ma rację, że dobrze reprezentowała polska hodowle w Lanaken, a Smok10 ma rację że jej wycena rozminęła się z oczekiwaniami właściciela a te oczekiwania były wygórowane. Podobnie zresztą jak większości wystawiających konie na aukcji. O tym, że ta huśtawka zapewne się wyrówna już pisałem (o ile organizatorom starczy cierpliwości).
Tomek świetnie ją pokazał bo jest świetnym zawodnikiem ( jednym z tych wspaniale wyszkolonych z młodego pokolenia o których wspominałem ) . Nikt też nie powiedział że dobrze nie reprezentowała Polskiej hodowli . Ja tylko odnosiłem się do jej wartości na okres aukcji co sam potwierdzasz  😉
wycena rozminęła się z oczekiwaniami właściciela a te oczekiwania były wygórowane.

Nie wiem, czy wygórowane, na razie po prostu nie znalazł kupca ne tej aukcji za cenę jaką chciał uzyskać, ale czy to ma być powód do drwin ? Właściciel się z choinki nie urwał, sprzeda konia tylko za tyle, ile mu pasuje, a widocznie noża na gardle nie ma.
Jeżeli się popatrzy na wyniki z niedawnej aukcji "The Ten", to za 5-latka który się dobrze pokazał na 100-105 zapłacili 270 000€, za 6-latkę sadząc z wyników lepszą niż Hajda 150 000€, za inną z podobnymi wynikami jak Hajda 130 000€. Żaden z nich w Lanaken nie był, o każdym jak by się ktoś uparł to mógłby powiedzieć, że niczego szczególnego jeszcze nie pokazał.
Może trzeba się powoli zacząć przyzwyczajać do tego, że jak się ten ochronny parasolik w postaci taniego polskiego konia zacznie kurczyć, trzeba się będzie przymierzać do takich właśnie cen, że w Europie sześciolatek robiący w sezonie 8 czystych przejazdów na 9 startów kosztuje 100 000€ i nikt z tego nie drwi a nawet za te pieniądze kupuje.
Czego wszystkim polskim hodowcom życzę.

Daleki jestem od drwin. Opisuję fakty i swoje wrażenia. Na cenę konia podobnie jak na każde dobro luksusowe składa się jakość, marka oraz miejsce i okoliczności zakupu. Rynek koni o którym wspomina heykowski nie kieruje się przesłankami merytorycznymi, albo lepiej powiedzieć mają one drugorzędną rolę.
Ale nikt z tego nie drwi. Tobie może się wydawać że koń jest tyle wart bo zrobił ileś tam czystych przejazdów ale to nie wszystko. Każdy kto ma pojęcie obserwuje konia i wie co z niego może wydusić . Na MPMK chyba 2005/6 startowała kobyłka Małopolska. wygrała 5 cio latki  a w 6 cio latkach  przegrała w rozgywce z SP -kiem . Po wynikach dla ciebie warta była milion ale po możliwościach najwyżej 30 tyś euro . I tu są róznice. Doszła do pewnej wysokości i nie przeszła by parkuru 140cm. Nie miała na to możliwości . Do 130 była super , dokładna skoczna  ale potem koniec możliwości więc została matką u szczytu chwały .  😉 To tylko przykład.
A ja uważam że aukcja na Cavaliadzie powinna być kontynuowana. To że póki co idzie kulawo to z jednej strony podejście polskich kupców ( bo zagranicznych jeszcze tam nie ma), że on to nie frajer żeby konia licytować kto da więcej. Polak zalicytuje w Polsce kto da mniej. Z drugiej strony wystawcy nie chcą wystawiać dobrych koni bo się obawiają postawy jak wyżej lub uważają że będzie obciach na cały kraj jak jego koń się nie sprzeda. To co pokazano dotychczas to konie słabe po wygórowanych cenach.
Trzeba to przełamać. Napisałem o tym do PZHK to mi odpisali, że jako jedyny zgłaszam uwagi mam propozycję.
Smok10: masz rację ale póki co łatwiej tą preselekcję zrobić przy okazji np Cavaliady w Polskich warunkach


Zagranicznych kupców nie ma i nie będzie, bo niby jak mieli by się dowiedzieć, że coś takiego odbywa się w Polsce, skoro nawet rodacy zajmujący się końmi , niektórzy , też nie wiedzieli . PZHK, nie postarało się o reklamę  na żadnym z zachodnich portali , ani periodyku ..... Kupcy z nieba nie spadną :/ 
rzykład , prawie 200 000 zł za konia który nic specjalnego jeszcze nie pokazał to i tak chyba kupcy byli wielkimi patriotami bo innego powodu nie widzę  🤣

To jest właśnie i nieprawda, bo san sobie przeczysz, i drwina.
Nawet nie chce mi się komentować . Więcej w tej hodowli i tych koniach  tragi farsy i martyrologii niż produktu i chęci zarobienia kasy . A tacy ludzie jak ty są kustoszami tego skansenu. 🙁 Jak ktoś  nie chce się reformować i widzieć to nawet żeby stał kolo czegoś metr to i tak nie zobaczy  😁

Stwierdzenie że w mojej ocenie ( kupujących też ,a nawet melechowicza  ) koń nie był wart większych pieniędzy powinien być przyczynkiem mości panie  do wyzwania mnie na pojedynek .
Proponuje waszmości  gładklufowce jak pierwszy kur zapieje . 😵   

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 kwietnia 2017 23:32
Obejrzałam tego konia na yt. Jak  dla mnie kobyła jest niesamowita, super galop, piękny styl skoków, ona na pewno jest warta więcej niż te  nędzne 50 000 euro biorąc pod uwagę jej wiek i jej osiągnięcia (też nie rozumiem tego prześmiewczego tonu Smoka że kobyła jak dotąd mało co pokazała).

Wydaje się że aukcja na Cavaliadzie trochę niewypałem jeśli chodzi o tego konia. Ona powinna być sprzedawana na aukcji takiej jak PSI.

Taki przykład z P.S.I. Auktionen z grudnia 2016

Second most expensive jumper was Stakkatan, a seven year old Stakkatol-son who was sold at Euro 900,000 to Poland. Stakkatol already presented the top-priced jumper in 2014 and 2015 and thus confirms his extraordinary genetic potential. Stakkatan himself already presented super performances in international young jumper development classes under the Japanese Olympic rider Koki Sato this year.

Czyli 900 000 euro za konia który teraz chodzi pod Ludwiczakiem i zajmuje  takie miejsca:
https://data.fei.org/Horse/Performance.aspx?p=727181EEA1E102E472E4FE3115D205DB


Ela  pe  -  Zawsze możesz złożyć ofertę . 😉

Drugą cenę w gronie koni skokowych uzyskał 7-letni syn ogiera Stakkatol z matki po Kannan - wałach Stakkatan. Nabywca z Polski zdecydował się zapłacić za niego 900 tys. euro (ok. 4 mln zł)! Stakkatan mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w startach międzynarodowych i od przyszłego roku będzie mógł z powodzeniem startować w konkursach Grand Prix.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 kwietnia 2017 23:43
Jakbym miała kasę i była ambitnym skoczkiem to na pewno ofertę bym złożyła, 100 000 euro - co myślę że  hodowcę by usatysfakcjonowało a do 900 000 jest daleko.

W podanym linku są wyniki Stakkatana (rzeczywiście ilość zawodów w jakich występował w 2016 r. jest imponująca) w tym też pod Ludwiczakiem. Stakkatan nie startował natomiast w MŚMK, a Hajda tak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się