ciąża, wyźrebienie, źrebak

oprocz forum obdzwoniłam panią wet , kowala i znajomych hodowców , wszyscy mowia to samo ze narazie czas i ruch . takze uspokajam się 🙂

p.s. druga jedzie pod ogiera ! (ta po cesarce , trzymać kciuki 🙂😉
Akatash trzymam kciuki za malucha zeby sie wyprostowal i za kobyle,zeby wrocila źrebna 😉
Akatash,  moje urodziło się z nogą przednią  wygiętą 90° na zewnątrz i stojąca na stawie pecinowym, aktualnie lekko krzywa.
Chłopak z cesarki taki krzywy ze nie mógł klusowac  teraz ma jedną nogę leciutko w peciny na zewnątrz.

Daj  mu czasu
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 kwietnia 2017 20:08
Moj zrebol: http://re-volta.pl/galeria/album/7080,  klaczka małopolska ur 16.03
Szafirowa! Fota z głowami w paśniku wymiata 😀
A mała fajnie rośnie 😉
Zdrówka 😉
Szafirowa źrebaki oczywiście cudo ale co to za paśnik?
pasnik tzw "dzwon" 🙂
Fajna sprawa, tylko dość kosztowna.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
23 kwietnia 2017 20:38
Dokladnie, to jest pasnik 'dzwon'. Czy taki kosztowny bardzo, to juz kwestia relatywna- wydaje mi sie niezniszczalny, nie wymaga napraw ani konserwacji, spokojnie obsluguje jedna osoba. Kosztowal 1000zl. Balot mam dodatkowo w siatce. Straty z balota bliskie 0 😉
desire   Druhu nieoceniony...
24 kwietnia 2017 08:08
myślałam, że to okrągły kontener na śmieci z powycinanymi dziurami..  🤣 😂
szafirowa gdzie kupowałaś ten dzwon? Nie obdzierają sobie Twoje konie pysków? Ja znając moje zdolniachy obawiałabym się o oczy (powieki).
Ja też bym się o swoje obawiała 😉 chyba, że bym odstawiła jednego łobuza, co gania i podgryza wszystkie konie.
Już widzę głowę w dzwonie i gryz w dupsko  😂
Wow! Paśnik -dzwon 🙂 Ależ on jest fajny! Tez myślałam ze on z kontenera jest zrobiony 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 kwietnia 2017 18:57
k2arola, w JFC. Nie bardzo sobie wyobrazam jak mialyby sie konie tym pouszkadzac. U mnie stoi od poczatku sezonu jesienno-zimowego i zaden uzytkownik nie zaliczyl nawet mikro-obtarcia. A uzytkownicy zroznicowani i roznie ogarniajacy. Dzwon ponadto wykonany jest z wytrzymalego, ale elastycznego tworzywa.
U nas już jest czarna klacz całe 107cm w kłębie w zadzie 117cm, musieliśmy się nagimnastykować, żeby podnieść giganta.
monia no naprawde źrebol gigant 😉 co z tego wyrosnie ? Drapacz chmur  😀
To teraz kolej na tajnaa

No wlasnie tajnaa jak tam sytuacja u Was ?
Ja też bym się o swoje obawiała 😉 chyba, że bym odstawiła jednego łobuza, co gania i podgryza wszystkie konie.
Już widzę głowę w dzwonie i gryz w dupsko  😂

Byłby dzwon  🤣
Monia gratulacje! Czekam na więcej fotek 🙂
U nas w sumie jeszcze kilka dni do terminu, więc luzik. Po cyckach nic nie widać, bo coś miało się ruszyć szybciej, są nabrzmiałe, niechętnie dotykalskie, ale siary póki co brak.
Tajnaa U mnie też wczoraj jeszcze nic nie było, rano wstałam przed 6 patrzę a źrebak jest  😁 


Dzięki dziewczyny  :kwiatek:  dodam zdjęcia jak coś zrobię bo młoda ma 4 godziny.  Nie mam pojęcia co ja robię źle, że mi się same giganty rodzą  😵 
Futrujesz pewnie jakimiś dopalaczami 😉
monia, mówiłam, że będziecie pierwsze! a Twoja to pierwiastka?
Tajnaa Moja już miała kilka źrebaków ale mam ją od jesieni.
To ja codziennie spokojnie spałam, bo jak cycka nie ma, kropli siary nie ma to co tam 😉
A tak serio to zastnawiam się czy lekko luźny kał nie ma związku ze zbliżającym się porodem, bo przecież hormony buzują. Karmienie się nie zmieniło, a kobyła ma taką właśnie dolegliwość. Nie jest to biegunka, bo kupy wyglądają normalnie, tylko lekko więcej w nich wody. Ma tak od 2-3 dni. Poza tym normalnie się zachowuje, normalnie je i pije.
czy ktoś z Was spotkał się ze zbyt szybkim przyrostem u żrebaka ?
Źrebak ma 3 tygodnie od półtorej tygodnia problem ze wstawaniem jeżeli chodzi o tylne konczyny wstaje na 3 razy.
Wet widział twierdził, że uraz ale na  przeswietleniu nic nie wyszło, były leki ale zmiany nie ma ani na  gorsze ani na lepsze.
Druga teoria ze zrebak za szybko przybiera (ponoć duży zrób jutro jade ogladac) i stad te problemy ze wstawaniem ?
Możliwe ?! Może miałyście taki przypadek lub jakiś pomysł co to może być ?
bielinka Zrób zdjęcie źrebaka, zmierz go ile ma. Jeżeli wstaje to ok, ale jak się zachowuje jak już wstanie ? U mnie przy gigantach jest problem z pierwszym wstaniem, później już jest ok. Może matka go gdzieś nadepnęła na kręgosłup. 
Nie chcę straszyć ale warto się zapoznać: "Pokarmowa dystrofia mięśni – choroba może się pojawiać tuż po urodzeniu – w postaci wczesnej lub w postaci przewlekłej od 2 tygodni, nawet do 4 miesięcy po urodzeniu.
Powodem jest niedobór witaminy E oraz selenu w diecie ciężarnej klaczy lub w diecie i mleku pobieranym przez źrebię.
Choroba obejmuje poszczególne partie mięśni:
Mięśnie zadu – powodując problemy z utrzymaniem stojącej postawy ciała
Mięsnie klatki piersiowej – utrudniając oddychanie
Mięsnie górnego odcinka przewodu pokarmowego ( szczęki, języka, przełykowe) – uniemożliwiając prawidłowe pobieranie pokarmu
Zajęte partie mięśni są obrzękłe, bardzo bolesne i gorące. Dodatkowym objawem może być ciemna barwa wydalanego moczu.
Zarówno leczenie jak i zapobieganie chorobie polega na suplemantacji wit.E i selenu"
Źródło: Klinika kliniczna: KONIE, O. Dietz, B.Huskamp (Galaktyka)
Mi taki źrebak zmarł na rękach  😕
Mam pytanie z którym nie wiem do kogo się zwrócić. Mam okazję wydzierzawic klacz do hodowli . Ale chciałbym zrobić tak żeby zrebak był mojej hodowli . Jest to wykonalne ?
ADVOxx, papier przyjmie wszystko. Jeśli spiszecie umowę to czemu nie? Na przykład w zamian za utrzymanie przez czas ciąży + 6 mcy do odstawienia źrebięcia. Dzierżawi się klacze do embriotransferu chociażby.
Szukam miejsca, gdzie mogłabym postawić na odchow odsadka. Zalezy mi na dobrej cenie, najchętniej nieduże stado. Dolnyslask, Wielkopolska, lubuskie..?
Szukam miejsca, gdzie mogłabym postawić na odchow odsadka. Zalezy mi na dobrej cenie, najchętniej nieduże stado. Dolnyslask, Wielkopolska, lubuskie..?

Klaczka czy ogierek ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się