czapsy i buty

Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2017 09:50
flygirl, tak.
Moon dzięki, wzięłam tak jak mam normalnie i są idealne. W ogóle są takie piękne, że mi będzie szkoda ich zacząć używać. 😜

Polecicie mi jakąś pastę do nich, najlepiej nie jeździecką?
Moon   #kulistyzajebisty
25 stycznia 2017 07:17
Ja do pastowania oficerek i sztybletów używam tylko KIWI.
Jak jest z wytrzymałością sztlp i sztybletów pascuello? Hipiki mam już serdecznie dosyć  😤
Rudzielc_23, ja kupilam sznurowane sztyblety pascuello jako buty zimowe 🙂 chodze w nich od 2 lat cała jesien-zime i wygladają jak nowe.

Do koni też planuje kupić kolejne pascuello, tylko ze te z zamkiem z przodu.
Natomiast sztylpy mi sie nie podobaja - kupiłam po czym odesłałam bo skóra wyglądała jak posypana srebrnym pyłkiem - a poza tym zamówiłam za wąskie.
Także sztylp szukam szama, sztyblety polecam.
Pomocy, zmierzyłam nogę i wyszła mi wysokość 38 cm, szerokość 39,5. Jaki powinnam wziąć rozmiar czapsów Passcuello? 37-39, czy lepiej 37-40, a może jeszcze inny. 👀
weź szyte na miarę  🤣
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
23 lutego 2017 18:16
Witam, jestem nowa, szukałam, ale nie znalazłam podobnego tematu. W jakich butach jeździcie  w lecie? Zakładamy, że mowa o dusznym i upalnym lecie. Na upartego jeździłam w gumowych a'la oficerkach i skórzanych sztylpach, ale lubię oficerki. Spotkał się ktoś z wersją letnią? Jakieś wywietrzniki czy wstawki z siatki?

Pozdrawiam
Bizon, gumowe buty to najgorsze na upały co może być. Kup porządne oficerki. Ale nie ma zmiłuj, w każdych gorąco.
Niestety zgłaszam się jako antyfanka Pascuello 🙁 a szkoda bo mają atrakcyjne ceny. Sztyblety od nich, mimo że  całkiem wygodne, popsuły się po 4 mies. użytkowania (1-2 razy w tygodniu) - popruły się szwy z przodu butów. Wysłałam z reklamacją, naprawili. Po pół roku popruły się po raz drugi i znowu naprawa. Niedawno po raz trzeci poszla nić, poddaję się i wymieniam buty na inne. Ze sztylpami również miałam problem, pierwsza para była za długa, zamówiłam krótszą i wciąż były za długie. A mierzylam nogę wg ich instrukcji :/ nie wymieniałam ich po raz drugi i przerobilam odrobinę u szewca, ale i tak jestem niezadowolona - skóra jest sztywna i nie dopasowuje się do nogi, nie zmiękła z upływem czasu.

W związku z tym szukam nowego kompletu, na poczatek chciałabym kupić sztyblety, najlepiej na zamek lub wiązane, nie lubię wsuwanych. I żeby nie kosztowały majątku, tylko tak w okolicy 250zl. Polecicie coś?  :kwiatek:
wiem, że o pascuello duużo było pisane, ale nie znalazłam info na temat tęgości wersji wsuwanej sztybletów 🙁

Chce nabyć komplet ze sztylpami, ale nie wiem czy brać wersje ze sznurowanymi czy wsuwanymi  🤔

szurowane na pewno ładniej wyglądają i są bardziej dopasowane ale zdecydowanie nie chce mi się szarpać z psującym zamkiem  i obawiam się o zatrzask (lubię baaardzo ciasne w kostce sztylpy i zdecydowanie takie chciałabym zamówić)

wsuwane miałam od zawsze od pana Pawła Krzyśka i były dobrze dopasowane i zgrabne (wersja slim L czy jakoś tak), ale wiem że potrafią trafić się koszmarki w których kostka wygląda jak ze słoniowacizną :/

będę wdzięczna za opinie  :kwiatek:


Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie firmy oprócz hipiki (szukam alternatytwy dla nich) i pasquello robią czapsy na miarę?

Bonidos niestety poinformował mnie ze nie robi, o pasquello opinie raczej kiepskie.

Znalazłam na stronie konik.com jakieś firmy Krzysiek. Ma ktoś, używał?
Rudzielc_23, http://sztyblety.pl/ tutaj też można zamówić na miarę.

edit: No tak, to Paweł Krzysiek, o którym wspominałaś  😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 marca 2017 12:40
Co prawda nie mam sztylpów z tej firmy tylko sztyblety zimowe, ale są rewelacyjne. Kupiłam je tu używane na forum co najmniej z 10 lat temu (i nie ma tu odrobiny przesady 😉 ). Służą mi dzielnie do tej pory w zimowym okresie, nie przeciekają, nie podarły się ani nic. Co prawda miałam kilkuletnią przerwę, ale i wtedy buty były sporadycznie użytkowane "w cywilu" 🙂 Jedyne co im dolega, to nieco wytarta wierzchnia warstwa skóry na czubkach, ale zupełnie nie przeszkadza to w użytkowaniu 🙂

Mogę dziś zrobić ich zdjęcia 🙂
Mam pytanie co do syntetycznych pascuello sznurowanych, ktoś ma? Opłaca się? Czy lepiej dorzucić te 50 zł i mieć skórę?

chodzi o te  http://sklep-equine.pl/p/20/234/sztyblety-sznurowane-damskie-pascuello-sklep-internetowy-jezdziecki-sztyblety-jezdzieckie-damskie-buty-jezdzieckie-buty-do-jazdy-konnej.html
Skórzane lepiej  😉
Mąż mi kupil na urodziny sztyblety pascuello - te z zamkiem z przodu. Beda uzywane zgodnie z przeznaczeniem - do jazdy. Zobaczymy ile posluża

Swoją drogą - obecne sztyblety to kupione w 2004 r 😀 buty marki Aigle. Rozchodzone do granic możliwosci. i poza tym ze są brzydkie - nic im nie dolega. nie maja dziur, nie przeciekaja, podeszwa w porzadku. rekord dlugowiecznosci chyba.
Ja miałam sztyblety z zamkiem pascuello i były dosłownie do wywalenie po niespełna 0,5 roku, zaliczając po drodze 2 wizyty u szewca. Skóra mi po prostu pękała. Koleżanka miała sztylpy i też zadowolona nie była. Teraz mam drugą parę Hippici, w poprzedniej mi podeszwa się starła i się dziury porobiły, za to skóra nienaruszona 🙂
Hej, czy z liftingiem sztylpów (sztylp?) uderzać bardziej do szewca czy do kaletnika? Muszę wymienić suwaki (nie ten dzyndzel mały, ale całą taśmę) i przyszyć gumę do skóry bo szwy puściły. Szewc pewnie by to ogarnął bez problemu, ale nie wiem czy oni dysponują taśmami suwakowymi (własnej nie mam) - stąd zagwozdka...
Z góry dzięki za pomoc 🙂
azzawa, wg mnie do kaletnika - kiedyś szewc powiedział mi, że nie ma odpowiedniej maszyny (?) do szycia grubej skóry.
A kaletnik nie miał problemu  🙂
Jakiej firmy możecie polecić buty i czapsy do tyrania (robocze) mniej więcej 4-5 razy w tygodniu i nie w kosmicznej cenie?
Jakiej firmy możecie polecić buty i czapsy do tyrania (robocze) mniej więcej 4-5 razy w tygodniu i nie w kosmicznej cenie?


Moje Fouganzowe buty tyrają się od ponad 2 lat 3-4 razy w tygodniu i nadal żadnego, nawet najmniejszego pękniątka. Nie spodziewałam się po nich, serio.

Te dokładnie.
Ashura Jakieś 10 lat temu poleciłabym Hippikę, ale teraz 😁 Moje poprzednie właśnie tyle wytrzymały- 10 lat, długo szukałam godnego następcy, ale nic nie przemówiło do mnie  w pełni. Skończyło się na Hippice, ale na szczęście dla tych butów, jeżdżę aktualnie bardzo rzadko.
Stąd moje pytanie: Czy przy bardzo okazjonalnej jeździe (aktualnie raz na miesiąc/dwa + 3/4 razy w tygodniu w wakacje) warto wydać nawet te 100zł na czapsy Pascuello? Mam oficerki, ale z racji przerwy w jeździectwie przestałam się w nie mieścić. Chcę więc kupić jakieś sztylpy, im taniej tym lepiej, ale oczywiście miło byłoby gdyby były stosunkowo trwałe. Czy jest w ogóle sens brać pod uwagę Pascuello? Opinie czytałam zupełnie skrajne i trochę jestem w kropce.
otimo miałam Hippikę i drugi raz nie kupię 😉 słyszałam, że te buty starej daty były długowieczne ale teraz nie warte swojej ceny. Zastanawiam się nad Pascuello. Ktoś miał buty Szydłowski i może się wypowiedzieć? Jestem ciekawa jak się sprawują.

Sivrite nie spodziewałabym się tego po Fouganzie 😀
Niestety zgłaszam się jako antyfanka Pascuello 🙁 a szkoda bo mają atrakcyjne ceny. Sztyblety od nich, mimo że  całkiem wygodne, popsuły się po 4 mies. użytkowania (1-2 razy w tygodniu) - popruły się szwy z przodu butów. Wysłałam z reklamacją, naprawili. Po pół roku popruły się po raz drugi i znowu naprawa. Niedawno po raz trzeci poszla nić, poddaję się i wymieniam buty na inne. Ze sztylpami również miałam problem, pierwsza para była za długa, zamówiłam krótszą i wciąż były za długie. A mierzylam nogę wg ich instrukcji :/ nie wymieniałam ich po raz drugi i przerobilam odrobinę u szewca, ale i tak jestem niezadowolona - skóra jest sztywna i nie dopasowuje się do nogi, nie zmiękła z upływem czasu.

W związku z tym szukam nowego kompletu, na poczatek chciałabym kupić sztyblety, najlepiej na zamek lub wiązane, nie lubię wsuwanych. I żeby nie kosztowały majątku, tylko tak w okolicy 250zl. Polecicie coś?  :kwiatek:



Hop 😉 przypominam się również ze swoim pytaniem i prośbą o poradę... jakaś alternatywa fla sztybletów z Hippiki w rozsądnej cenie? Przymierzałam jedną parę skórzanych wsuwanych butów Hippiki, ale były dziwnie wąskie :/ nigdy nie miałam problemów z szerokością obuwia 😉
To ja chyba trafiam na jakieś super egzemplarze.  😀 Moje pierwsze buty hippici skończyłam tyrać dopiero w październiku, a po wypastowaniu wyglądały jeszcze przyzwoicie (tylko zaschnięta farba była widoczna i w środku zatryane pięty), a miałam je prawie 5 lat, nie były oszczędzane, jeżdzone min. 4x w tygodniu!
Kupiłam w czerwcu 2016 moje pierwsze pascuello i również jestem bardzo zadowolona, tyrane 5-6x w tyg i tylko na kostkach skóra jest bardziej miekka i czubki już troszkę przytarte, a po wypastowaniu jak lekko używane buty  🤣 Cenowo super, a jakość też fajna i super wygodne 🙂 Chociaż moja znajoma zatyrala hippice po 3 miesiącach, chyba ta nowa produkcja jest gorsza  😤
Jakaś tania, ale dobra pasta przezroczysta do brązu? :kwiatek:
Może mi ktoś pomoże, ponieważ szukam brązowych sztybletów z wysoką cholewką (powyżej kostki) ale bez zamka do jodhpurów. Jak na razie zanazłam ale same czarne :/
kamila25 może Pascuello mają wiele kolorów i wzorów??
Dostałam dzisiaj moje czapsy Pascuello szyte na miarę i muszę przyznać, że wyglądają ładnie, zgrabnie, uszyte wg moich instrukcji (wąskie w kostce i nad kostką) ale mam zastrzeżenia co do materiału, z którego są zrobione. Jakoś nie wydaje mi się, żeby ta warstwa z zewnątrz to była prawdziwa skóra. Owszem wewnątrz widać wyraźnie, że to skóra, natomiast z zewnątrz bardziej mi to przypomina syntetyk niestety  🙁 No i absolutnie nie są sztywne jak ktoś tu wyżej opisywał, jak dla mnie powinny być twardsze (ale ja ogólnie lubię sztywną skórę a nie szmatki, które zachowują się jak same podkolanówki założone na bryczesy). Miałam kiedyś skórzane czapsy i były mega twarde, super mi się w nich jeździło, te Pascuello są takie pośrodku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się