Bryczesy

Podpowie mi ktoś jaka firma ma fajne bryczesy z silikonem ? (Tylko żeby nie wycedzić mi zbyt kasy  🤣 )


W kwestii kasy kazdy ma inny próg bólu, więc nie będę zgadywać.

Ja mam z gripem Equiline, Pikeur, HV Polo i Felix Buhler. Equiline były najdroższe i niestety grip najgorzej po roku wygląda. Pikeur, FB i HV Polo bez uwag w kwestii gripa. Felix Buhler najtańsze z gripem to ok 90 EUR. Piszę o wersji z pełnym gripem.
200 pln aktualnie w promocji za covalliero z pełnym grip'em.
Nabyłam niedawno! Boskie są! Na lato cudowne.
Kotubry Podlinkuj model jaki masz :kwiatek:
Ma ktoś porównanie bryczesow Pikeur latina grip a młodzieżowych Lucinda grip? Chodzi mi głównie cxy Lucinda są z wyższym stanem niż latina? Oraz jaki rozmiar Lucinda odpowiada 36? Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
rozmiarowo wypadaja podobnie, natomiast latina ma wyzszy stan i dwie kieszenie na zamek 🙂
Nie wiem gdzie uderzyć wiec napisze tutaj. Macie jakiś sposób na obtarcia? Nie mam pojęcia dlaczego ale ostatnio w jakich spodniach/bryczesach/dresach nie wsiądę schodzę z poobcieranym tyłkiem. Ani nie jest gorąco żeby się pocić, ani tez żadnych akrobacji w siodle nie robię, tak ot, ruszenie emeryta na pół godziny. Sudocremu już zużyłam całe opakowanie a jak się tylko zagoję to wystarczy jedna jazda i cała kaśka poobcierana i poodparzana 😵 kwestia bryczesow czy czegoś innego?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 kwietnia 2017 18:49
Dodzilla może bielizny? Ja mam kilka par majtek w których po prostu nie mogę jeździć bo automatycznie mnie obcierają.
kotbury piszesz o Covalliero Patina?

Podobają mi się, właśnie ciekawa byłam opinii...

A jak rozmiarówka- standardowa, czy wypadają trochę większe?

Będę wdzięczna za odpowiedź  :kwiatek:
dodzilla jesli wykluczysz bieliznę i bryczesy to zostają Ci opcje typu hardkor: próbować zmienić siodło a wersja prostsza: kupić baranek na siodło. Mammy Panią, która jeździ raz na jakiś czas konia znajomej u nas w stajni i dopiero niedawno przyznała się, że strasznie się obciera. Odkąd kupiła sobie baranka ma uśmiech widoczny z kilometra 🙂 Ni9e wiem jak jest z wygodą jesli chodzi o przyczepnośc do siodła ale jeśli nie uprawiasz jakiś większych podskoków to zda egzamin. Wiadomo jak Ci obtarcia nie przejdą...

Ja kiedyś wycierałam skórę na tyłku tam gdzie guzy kulszowe wystają ale notorycznie w lato także ewidentnie przyczyną był pot no ale jak sie okazało również siodło 🙂 Odkąd zakupiłam własne, z dość miękkim siedziskiem, problem zniknął 🙂
a wersja prostsza: kupić baranek na siodło. Mammy Panią, która jeździ raz na jakiś czas konia znajomej u nas w stajni i dopiero niedawno przyznała się, że strasznie się obciera. Odkąd kupiła sobie baranka ma uśmiech widoczny z kilometra 🙂


Polecam baranka, ale z jednym zastrzeżeniem: tylko i wyłącznie naturalna owca. Od syntetyka można się bardzo odparzyć i poobcierać. Sprawdza się rewelacyjnie - latem izoluje i się tak nie pocisz a zimą grzeje w tyłek. Mam już na wszystkich trzech (czterech, westówce też) siodłach.
Covalliero Detroit
Bieliznę już przerabiałam, sztuczne, bawełniane, szorty, stringi, figi, bez się nie odważę 😉
Siodło jest dwuletnie, wiec nie ma mowy o starym szkolkowym drewniaku... aczkolwiek podkładkę chętnie przetestuje. Zapomniałam totalnie o czymś takim. Taki misiek ma chyba tez lekko amortyzujący wpływ na kręgosłup jeźdźca? Idę skanować sklepy internetowe.
Są też takie żelowe nakładki. Z zastrzeżeniem, że nigdy nie testowałam - ale są. 😉
dodzilla, z tym, że nie chodzi raczej o to, że siodło jest stare , tylko niedopasowane do Ciebie. Zwyczajnie Ci twist może nie pasuje? Próbowałaś jeździć w innym?
dodzilla ja bardzo znam ten problem i u mnie decyduje kształt siodła. Są takie, że siadam i wiem, że będzie masakra jeszcze zanim ruszę stępem. Nie chodzi o jakość ani nawet za bardzo twardość tylko wyprofilowanie - w moim przypadku przodu. Musi to być sprawa indywidualna, bo koleżanki te same siodła oceniają jako bardzo wygodne.
Bryczesy zszyte w głupim miejscu, źle dopasowana bielizna, bardzo wybijający koń, słabszy dzień (brak równowagi, "latanie" w siodle) też się przykładają do problemu ale powiedziałabym, że najwyżej w 20%
Ja jak miałam za duże siodło obcierałam się  😡
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2017 10:20
Chudonożne dziewczęta - jak z rozmiarówką Kingslandów?
Kuszą mnie jedne pełnolejowe, ale obawiam się czy nie będą wisieć na mnie - Pikeury 34 są na mnie ideolo, ale 36 już bywa, że w łydkach są za luźne.
Kingslandy wypadają duże
Moon, miałam kingslandy xs, gdzie normalnie noszę pikeury i es 36/72. I kingslandy xs były w łydkach na mnie luźne.
Covalliero Detroit



Za 200 zl znalezc nie mogę ale juz za 450 zl tak.  🙁
dar  http://tiny.pl/g1h16 Tylko rozmiary mocno ograniczone (przepraszam za ten skrót, nie wiem jak się robi inaczej)
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 kwietnia 2017 16:50
Te wyglądają jakby lej był krotki silikonowy a mowa o pelnym solikonie. 
Ma ktoś może te bryczesy? https://www.pasi-konik.pl/Dla-jezdzca/Odziez-damska/Bryczesy-damskie/HORZE-Bryczesy-damskie-z-pelnym-lejem-silikonowym-Active.html 🙂


Ja mam
Sa z takiego materiału coś jak bryczesy z deca albo grubsze legginsy mocno bawełniane, rozmiarowo wg mnie wypadają z pół rozmiaru większe (wszystkie bryczesy mam 36, te należą do grona "36 ale za duże"😉
Mam też pikeury z gripem i je uwielbiam, te kupiłam bo liczyłam że też będą super ale troszkę się rozczarowałam - jednakże pewnie to kwestia też i tego że są za duże
Przymierzam się do kupna Bryczesy HKM "Hard Used" i nie wiem czy się opłaca w sumie, ktoś nosił? Ktoś poleca? Lub odradza?  :kwiatek:
Dam linka do nich akurat w GNL - https://www.gnl.pl/bryczesy-hkm-hard-used-24h.html
Vendettka nie mam akurat tego modelu ale dwie pary innych jeansowych z HKM z silikonem i powiem że jestem z nich bardzo zadowolona.
AnnaCeZetKa Oglądałam je właśnie w sklepie i są one tak jak by legginsy? I właśnie dlatego tym bardziej sie zastanawiałam jak one się sprawdzają. Ale Bardzo Dziękuję za opinie  :kwiatek: :3 Może je nabędę jak wrócę do jazdy 🙂
Mam pytanie do Panów  🙂

Czy któryś z Was miał/ma bryczesy kawaleryjskie (czy też ułańskie - w każdym razie chodzi o te z luźniejszym fasonem od pasa do kolan). Czy są wygodne i praktyczne? Lepsze czy gorsze od klasycznych, dopasowanych?
Zwracam się do Was z pytaniem 🙂
Jak to jest z pełnym lejem? Zawsze ogranicza trochę ruchy? Kupiłam właśnie bryczesy przez internet, mierzę i nie mogę stwierdzić czy są mi dobre, czy też nie :/. Nie miałam nigdy wcześniej z pełnym, zawsze krótki lub pełny silikonowy. Jak chodzę to czuję, że całe spodnie pracują, jak zrobię pozycję "jeździecką" to od krocza do materiału zostaje mi trochę miejsca. To normalne przy pełnym leju? 😉

Które bryczki są wygodniejsze i bardziej wytrzymałe? Horze Active czy Covalliero Bali?
julka177 Moje doświadczenie jest takie, że jak miałam HKM jakieś, Horze Active i FairPlay Karina (te "starsze" serie) to czułam, że ograniczały mi ruchy - myślałam, że pełny lej tak ma. Z resztą jak kupowałam swoje pierwsze bryczesy, to pani w sklepie zapewniała mnie, że z pełnym lejem mam nie kupować, bo to krępuje ruchy i jest dla "jeźdźców bardziej doświadczonych" 😉 Parę lat później kupiłam Cavallo (akurat używane) i następnie Pikeury i jak przymierzyłam dla porównania te tańsze,  które używałam do tej pory, to po zejściu ze schodów byłam w szoku, że w tym w ogóle jeździłam... Wszystko od materiału zależy. Mnie niezależnie od pozycji spodnie (Pikeur, Cavallo) dobrze przylegają. W Horze faktycznie miałam wolne przestrzenie... ale w siodle tego chyba nie było czuć, nie pamiętam, a może nie zwróciłam na to uwagi.
Co do Horze Active - nie były złe, ale dość szybko naciągnęły się (lej też) i puściłam je w świat, bo wyglądałam, jakbym miała na sobie pampersa. W sumie PF zrobiły tak samo... i to mnie skłoniło do kupienia spodni z "wyższej półki". Jeśli chcesz z pełnym lejem, to radzę poszukać na allegro używanych Pikeurów. Finansowo wychodzi podobnie a komfort jazdy nieporównywalnie lepszy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się