Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
27 kwietnia 2017 13:13
Maleństwo spoko  😉 To Wasza sprawa, ile chcecie mieć dzieci i nikomu nic do tego  :kwiatek:
Miałam ogromne dylematy, praca, kredyt, do tego prowadziłam mocno intensywny i rozrywkowy styl życia, więc doskonale Cię rozumiem.
maleństwo, niby tak 😉 Choć już coraz bardziej czuje się stara. Nie wiem czemu ta trójka z przodu zawsze wszystkim sie kojarzy z końcem młodości 😉 Nawet się wczoraj śmiałam do męża że to ostatni dzwonek dla mnie np. żeby pofarbowac sobie włosy na różowo 😀 Bo po 30 już nie będzie wpadać 😉 kolejna szansa dopiero po 70 😀  🤣 Zakręcona staruszka nie umie farby wymieszać 😉

Ja mając lat dwadzieścia kilka wiedziałam jedno... że chce mieć rodzinę i nie miałam pojęcia co chce robić w życiu 😉 Więc po studiach zaszłam w ciążę, bo
podwjrzewałam że z tym co studiowałam raczej życia nie zwiaze... i teraz zbliżając się do 30 moja głowa jest pełna pomysłów 😉 Nie wiem czy będę miała ochotę oddawać drugą młodość (szczególnie gdy teraz mówi się ze 40-tka to nowa 30-tka, więc może 30-stka to druga 20-tka, tylko już bardziej dojrzała i świadoma  :lol🙂 i zajść w ciążę w wieku tych trzydziestu kilku lat. Może by tak nie było... a może i by było...

Ach, zobaczymy jak to życie się potoczy 🙂

Na razie pozostaje mi cieszyć się z Waszych ciąż  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 kwietnia 2017 14:04
kenna, trzymam mocno kciuki, ale rozumiem tez Twoja gin. To wczesnie, jest jakis maly problem, wiec woli chlodno i ostroznie, bo malo jest tak delikatnych spraw jak ciaza. 

galantova, jak juz jestes, to pisz chociaz w 2 zdaniach jak tam u Was!
Dzionka gratulacje!!!!
Kenna Tobie takze i trzymam kciuki!

maleństwo
ja absolutnie nie namawiam, bo mimo tego (albo az dlatego) ze mam dwójkę to wiem ze z jednym łatwiej, taniej i w ogóle jakoś tak prościej, to jednak....przemyślcie to dobrze. Zebyś nie załowała. Właśnie dlatego ze latka lecą. Ja mam dwójkę dzieci z egoizmu...zawsze uwazałam ze muszę mieć dwójkę.
Dziewczyny, jeszcze raz bardzo dziekuje za gratulacje, jestescie super 🙂

Kenna, wow! Wielkie gratulacje!

A to moja trollinka myjaca zeby 😀
https://vimeo.com/215011162
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 kwietnia 2017 18:46
kenna ogromne gratulacje.  😅 trzymam kciukasy i wierze, ze bedzie dobrze  :kwiatek:

Przez dzionke wczoraj rozmyślałam po nocach i śniło mi sie, ze byłam wlasnie w 32 tygodniu ciazy  😁 masakra haha

gratuluję wszystkim!🙂
kenna myślałam, że po Milanie się nie zdecydujesz 😉 trzymam kciuki!
kenna Gratuluję i jednocześnie mocno trzymam kciuki!Nie mam doświadczenia z odklejającą się kosmówką, ale pierwszy poród był u nas wcześniaczy więc w drugiej meeeega się oszczędzałam + luteina+pessar i do 39 tc dotrwałam 🙂😉) Jednak mimo wszystko dużo leżałam, odpoczywałam itp.

nerechta Dzięki za priva.

Teksty Stasia z ostatnich dni:
wychodzimy na dwór, a zapomniałam czapki, wracam się, za chwilę jeszcze po coś wracam, a mój Staś z rezygnacją w głosie i opadającymi łapkami:
"co za poranek!"

Młody opowiada centralnie całe historie, pełnymi zdaniami, odmienia końcówki i ogólnie robię wieeeelkie oczy przy niektórych jego sformułowaniach. Np. wchodzimy do lekarza, a on do niego:
"nie pokażę brzuszka, oooo nie! Idź do domu!"

za chwilę jak wytłumaczyliśmy sobie wszystko:
"nie wolno badać mocno, mocno nie! TYLKO delikatnie" (chodziło o stetoskop)
nada, dobry jest Staś 🙂 Super gada!

O jezusicku, próbuję właśnie spakować nas wszystkich ciuchowo-jedzeniowo-akcesoriowo na wesele-poprawiny i majówkę w dziczy i w mieście i kill me... ciężarówka potrzebna na już... A jeszcze ma być 11 stopni i deszcz lub 19 stopni i słońce, więc pełen przegląd garderoby...
Dzionka wow gratuluję! Mówiłaś, że chcecie drugie ale nie sądziłam, że tak prędko  😀 ponoć tak jest najlepiej bo człowiek jeszcze dobrze nie wyszedł z pieluch i za ciosem drugie wygodniej niż jakby już miał być rozleniwiony po względnym odchowaniu pierwszego. Ale nie znam się, osobiście nie testuję - tak tylko słyszałam  😁
Kenna trzymam kciuki i również gratuluję! Spokojnej ciąży życzę!
Falletta My jeszcze z jednym nie wyszliśmy z pieluch, a tu drugi się przytrafił i powiem Ci, że tak chyba najlepiej pod względem odsapnięcia...tzn. braku odsapnięcia. Gdybym złapała wiatr w żagle, poczuła wolność i luz na bank nie byłoby drugiego 😉 A tak, obydwaj za rok będą niemal tacy sami wzrostowo, wagowo i pewnie rozwojowo bo Wojtek goni Staśka na potęgę. Za 3 lata będę miała luz, będę tylko interweniować w powazniejszych konfliktach by krew się mocno nie lała. 😉

Teraz są chwile, że jest ciężko bo Stasiek łapie czasem takie fazy agresywne i chce bić Wojtka, kopać go itp. 7 mscy tłumaczenia kilkadziesiąt razy dziennie nie daje rezultatu więc zastanawiam się nad skutecznością tłumaczenia. Tylko jakie jest inne wyjście? Trzymanie 10 kg Wojtka na rękach non stop też odpada bo wymiękam.

Był wczoraj znajomy z dwoma chłopakami 6 i 8 lat i normalnie bosko z taką różnicą więku. Wracał z 4 dniowego, męskiego wypadu w góry i chłopaki zachwyceni, on też nie zmęczony. Czekam z utęsknieniem jeszcze tych kilka lat 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 kwietnia 2017 09:04
Może któraś z Was wie gdzie w Warszawie można kupić termofor z pestek wiśni dla niemowlęcia? :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 kwietnia 2017 09:11
Dla niemowlaka polecam poduszki z mniejszym ziarnem, np. Z okriszem. Lepiej sie układają na brzuszku.  Mozna tez w dwie minuty uszyć samemu, nawet reka jak brak maszyny.
Czarownica, nie wiem czy to jeszcze działa, ale można go mieć nie płacąc:

http://testoland.pl/darmowy-termofor-i-probki-mleka-bebiko-bebiklub-1154/

nie wiem z iloma spamowymi mailami się to potem łączy niestety, bo nie zamawiałam.
dzięki szafirowa 🙂
U nas jest wesoło. Ptyśki mają już prawie 13 mcy. Emilka już chodzi (miała wnm i asymetrię, rehabilitowała się ok 10 mcy)a Mikołaj za to gada 😉 Maja we wrześniu idzie do szkoły 🙂 Nocki mamy  ciężkie (jak byli młodsi to spali super), ale ponza tym jest super. Tylko trzeba ich stale pilnować bo mają bardzo kreatywne pomysły 🙂 Jak mi się uda odpalić lapka to wrzucę fotkę.. aa, najgrzeczniejsi są jak zostają sami ze mną :P Pozdrawiamy wszystkich 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 kwietnia 2017 14:14
Udało się kupić, dzięki :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 kwietnia 2017 15:02
Jako, że wiosny już nie będzie i pogoda przypomina luty  😵 szukamy kaloszy  🙄
Czy jest sens kupować takie niskie? Fajnie wyglądają na nodze.

Czy jednak od razu celować w wysokie, co by się woda górą nie wlewała?
Lotnaa Nam do zlobka kazali takie niskie dla maluchow, bo wysokie przeszkadzaja, jak sie nie umie jeszcze za dobrze chodzic. Mamy teraz juz taka 3-cia pare (chodzi o zmiane rozmiarow).
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 kwietnia 2017 15:27
Hm, a w jakim sensie przeszkadzają? Hanka biegała dziś po sklepie w niskich i wysokich, i oba modele wydawały się ok. Chociaż może niskie wystarczą, mam nadzieję, że nas powodzie ominą  🙄
Lotnaa Trudno np. zgiac w wysokich nozke wchodzac po drabinkach itp. U nas era krotkich jednak powoli dobiega konca, bo u znajomych w PL zobaczyla u kolegi kalosze ze swiecaca podeszwa. Przepadla i koniecznie chciala w nich chodzic. Mamusia wiec wyczaila takowe na Limango i czekamy 😎
Noo i mój leniuch w końcu zaczął chodzić 😀 Świat się kończy hehe 😉

falletta, dzięki 🙂 Tez myślę, że tak łatwiej. Zresztą nie mam jakiejś wielkie presji, żeby wracać do życia, bo ja w sumie... ciągle intensywnie czuję, że żyję 😀 Więc czy teraz czy później... Chciałam mieć po prostu małą różnicę wieku między dziećmi, żeby się razem bawiły, miały podobne fazy na różne rzeczy w tym samym czasie i tak dalej 😉 Czysty egoizm hehe.

galantova, o rany, ale masz gromadkę, respect 🙂 Pokaż to foto!
Dziewczyny, dziękuje za kciuki, jak na razie dajemy radę🙂 Doszły mi masakryczne mdłości po południu, a raczej ból i pieczenie żołądka po czymkolwiek i mega odczucie zimna i dreszcze - miała tak któraś z Was? Z Milanem nie miałam żadnych atrakcji ciążowych oprócz bólów brzucha i stawiającej sie macicy, a teraz mam ochotę umrzeć... p.s. Czy zwymiotowanie zmniejszy mdłości?...
kenna, ooj też tak miałam... 8 tydzień był najgorszy, chciałam umrzeć! Nie wymiotowałam, ale strasznie mnie mdliło i jednoczęśnie paliło w brzuchu jakby z głodu i niedobrze mi było na widok jedzenia. Masakra. Nie wiem jak z wymiotami, nie miałam tak w żadnej ciąży. Pomaga częste jedzenie małych porcji, żeby nie dopuścić do uczucia głodu. A tak naprawdę to chyba nic nie pomaga i trzeba przetrwać 😉 Fajnie, że Ci dobrze idzie, nie puszczam kciuków 🙂 Na którego termin Ci wypada?
Patrzę na zdjęcie tych ślicznych kaloszy i doszłam do wniosku ze moje dzieci takie obuwie miały na sobie moze dwa razy w swoim zyciu. Wyrodna matka  😎
Na 10 grudnia. Teraz mi dla odmiany gorąco... może to tez efekty dodatkowego progesteronu w tabsach...  🤔wirek:
kenna, o kurde, to rodzimy razem 😉 Ja na 2 grudnia, ale patrząc na nasze historie, to ja urodzę po terminie, Ty chwilę wcześniej i będzie wysyp 😉 Mi jest cały czas zimno teraz.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 kwietnia 2017 21:03
Muffinka, spoko loko. Ja czasem patrzę, jak ubierają dzieci Dzionka czy ash i też się czuję jakoś tak łyso... Aaaale tam. Ważne, ze dziecku wygodnie, fajne takie ubrania dizajnerskie albo takie a la mały dorosły, no ale nie mam na to kasy, a może... gustu? 😉

PS. śmieję się, bo ostatnio pisałam na czacie z Diakonką, pyta mnie, co tam na forum, jakieś nowe ciąże, a ja jej - nieeee, pani, nuuuuda! 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 kwietnia 2017 21:15
Muffinka, jak mogę kupić takie, albo szaro-bure, to biorę te ładniejsze 😉

maleństwo, a wyprowadziłaś już Diakonkę z błędu? Niech tu wpada i gromadę pokaże!
Kenna, Dzionka gratulacje, kciukasy zaciśniete 😅

My sie szykujemy do pierwszych urodzin Haneczki.nie moge uwiezyc ze to juz tak szybko.
A ja już powoli czuję ruchy naszego dzidziuśka. 😍
Kurde jak ja uwielbiam być w ciąży!  💃
I cieszę się, że częściowo będziemy razem w ciąży Dzionka i kenna. 😀
Ja mam termin na 23 września,  Agnieszka 6 tygodni wcześniej ode mnie.
Kto jeszcze jest obecnie i jakie terminy...?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się