pensjonaty w okolicach trójmiasta

Fokusowa, a jaki? Na początku miałam zastrzeżenia do tego jak ścielą. Boksy u góry są OOOGROMNE i bywały zaścielone do połowy. Zwróciłam na to uwagę, a ostatnio zmienił się stajenny. Jak przyjechałam to nie poznałam stajni. Wszystko ładnie słomą przykryte.

Mam nadzieję że się stajnia rozwinie, na razie plac zewnętrzny nie istnieje (no jest, ale rozjechany mocno przez samochody) pod spodem glina, więc trzeba praktycznie zrobić od nowa (wiem ze takie były plany). Podłoże na hali również będzie musiało zostać ulepszone. Ale widać, ze prace cały czas trwają, więc trzymam kciuki 😀 Na emeryta dla mnie za drogo, ale już z koniem w treningu bardzo fajna cena jak za warunki. Więc może znowu kiedyś będę tam trzymac konia 😀
xxagaxx nie miałam nic konkretnego na myśli 😉
No jest kilka rzeczy do poprawy na pewno, hala cały czas pracuje i podłoże jeszcze nie jest dobre, ale jest coś przy nim robione, więc mam nadzieję, że wreszcie któregoś dnia będzie równo i fajnie 😉
Gdzie znajduje się stajnia w Borczu? Na stronie nie ma dokładnego adresu, z ulicy nic nie widziałam, a jak po Google Maps znalazłam budynki przy lesie to droga tak strasznie dziurawa, ze odpuściłam sobie dojazd bo bym auto rozwaliła...
Kakela, dobrze patrzyłaś (tak myślę). Droga do Borcza aktualnie to istna masakra. Jak większość dróg nie utwardzonych (sama mam 400m takiej drogi zeby się do domu dostać). Jak jedziesz od strony Żukowa, za restauracją Spichrz skręcasz w lewo (po lewej kończy się metalowy płot, tuż przed samą wysepką). Jedziesz kawałek brukowaną drogą i skręcasz w prawo (jest drogowskaz na jakieś leśnictwo) i tą drogą jedziesz tak długo aż po prawej pokażą się budynki stajni.
xxagaxx w takim razie dobrze jechałam, byłam kilkaset metrów od celu no ale właśnie przez te okropne dziury się poddałam. Dojazd masakryczny.... 🙁
Kakela żebyś Ty to przy roztopach widziała dojazd, wtedy był masakryczny  😁
Podobno droga ma być niedługo równana (i równana niby jest co roku), więc powinno być lepiej 😉


edit. dziś trochę wyrównali drogę, autostrada to nie jest, ale jest lepiej 😉


xxagaxx było całe podłoże zrobione na hali kilkanaście dni temu i teraz jest naprawdę dobrze, do tego ma pojawić się kwarc  😅
Witam wszystkich re-voltowiczów z Trójmiasta i mam do was pytanie: Jaką stajnie blisko Gdyni lub w niej polecacie? Dopiero chcę zacząć przygodę z jeździectwem więc nie mam pojęcia jaką wybrać 😡 Zależałoby mi na łatwym dojeździe autobusem/pociągiem, dobrej cenie i ogólnie na miłej atmosferze. Myślałam nad stajnią Mustang w Mostach blisko Gdyni, ale nie wiem naprawdę. Ktoś doradzi jaka stajnia będzie dobra? 😀
Jaki pensjonat polecacie możliwie jak najbliżej Banina? Zależy mi głównie na jak najdłuższym i indywidualnym padokowaniu, latem najlepiej całą dobę. Z możliwością pojechania w teren, hala nie jest koniecznością. Najchętniej do 800 zł, ewentualnie do 1000.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 kwietnia 2017 14:02
kittajka, stajnia w siodle jest w babinie.


A ja szukam konia do jazdy.
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/71864
Strzyga szkoda, że na Hipo, bo udostępniłabym swojego  🙄
kittajka daj znać jak znajdziesz coś w tej okolicy i z takim standardem jak piszesz  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 kwietnia 2017 16:12
Fokusowa, niestety, pracuje 9-17 🙁
kittajka, doprecyzuj jak najbliżej.
xxagaxx, tak do 10 km maks, o ile będzie dojazd komunikacją.
Strzyga, dzięki za info. Nie wiesz czy prowadzą tam pensjonat? Na stronie nie ma wzmianki o pensjonacie.
Fokusowa, ok 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 kwietnia 2017 19:49
kittajka, najlepiej napisać i się zapytać 🙂

Strzyga mimo wszystko jakbyś miała ochotę wsiąść to zapraszamy  :kwiatek:
parys1   Parys i Lapis :-) Skąd: Gdańsk
18 kwietnia 2017 12:15
W Pierwoszynie powstała nowa stajnia o nazwie Stajnia Dzikowy Skarb. Można zobaczyć sobie zdjęcia na fb. Cena za boks to 700 zł. Stajnia zaczęła swoją działalność od maja tego roku. Wygląda obiecująco, osobiście tam nie byłam.
Witam wszystkich  🙂
Planuję przeniesienie konia w okolice Trójmiasta, jestem z innego regionu Polski i nie mam bladego pojęcia o stajniach tu... dlatego chciałabym zwrócić się do Was o pomoc w doradzeniu najlepszego miejsca  🙂

Na czym mi zależy:
- całodzienny dostęp do dużych trawiastych padoków/ pastwisk (w sezonie), padoku poza sezonem (najlepiej w stadzie/ towarzystwie)
- czyste (często sprzątane oraz dobrze podścielone) boksy
- konie dobrze karmione, bez oszczędzania na paszy, zwłaszcza na sianie
- bezpieczne ogrodzenia, ogólnie zadbany teren
- miła atmosfera, ogólnie profesjonalna opieka nad koniem
- odległość najlepiej do 40km od Trójmiasta (im bliżej Gdyni tym lepiej)

Do końca roku będę miała bardzo ograniczone możliwości zajęcia się koniem, dlatego nie zależy mi teraz bardzo na infrastrukturze do jazdy (hala, itp), a na dobrych warunkach dla konia i dobrej (podstawowej) opiece. Koń to bezproblemowy w obejściu siedmioletni wałach.

Z góry dziękuję za wszelkie info  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 kwietnia 2017 14:21
lph zobacz sobie u forumowej Poni
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2017 19:31
lhp, Dąbrówka Poni jest w granicach 40 km, jest wszystko + hala.
dzięki za info  🙂
znalazłam też ogłoszenie ze stajni Pępowo, ktoś coś o tym miejscu? 
W pępowie się nie padokuje koni jesienią i zimą, bo niszczą glebę, myślę, że to wiele o stajni mówi 😉
Witam! Jeżdżę amatorsko ujeżdżenie na swojej kobyłce. Od roku mało co jeździłam (kontuzja konia, brak odpowiedniej stajni). Teraz chcę zabrać się na nowo. Chciałabym pracować do klasy P. Ustępowania itp wykonujemy ale jeszcze dużo pracy przed nami. Chciałabym by osoba do mnie dojechała. Stoję z koniem w Wiczlinie (U Jana). Najlepiej ktoś z Gdyni aby koszty za dojazd nie były za wysokie. Kogo polecacie???
Arek Ignasiak?
Jakieś informacje o cenie za trening. Widzę osoba profesjonalna, ale nie wiem czy na początek aż jego potrzebuje. Musze jakiś jeszcze poziom osiągnąć aby jego wziąć.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 kwietnia 2017 10:25
BGJ, pani Marlena Gruca!
Jakieś namiary? Cena?
Witam wszystkich  :-)
czy możecie polecić jakieś stajnie westernowe w bliższej lub dalszej okolicy Trójmiasta?

Pozdrawiam
Anky Wilcze Rancho to w Borkowie za Żukowem, ewentualnie Aldona Karpińska Baltic Ranch ale to już kawałek od Trójmiasta, Kalisz koło Dziemian. Wiem, że tam pks'y dojeżdżają w jedno i drugie miejsce, obie stajnie przy głownej ulicy i praktycznie obok przystanków. 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 kwietnia 2017 21:23
BGJ ja również polecam panią Marlenę Grucę- Rucińską 🚫
Anky Wilcze Rancho to w Borkowie za Żukowem, ewentualnie Aldona Karpińska Baltic Ranch ale to już kawałek od Trójmiasta, Kalisz koło Dziemian. Wiem, że tam pks'y dojeżdżają w jedno i drugie miejsce, obie stajnie przy głownej ulicy i praktycznie obok przystanków. 🙂


Dzięki. Niewiele takich stajni w okolic co? Dziemiany faktycznie już trochę daleko. A czy możesz coś powiedzieć o tym Wilczym Rancho?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się