Dopasowanie siodła

vespuria, Pessoa polecam z czystym sumieniem, miękkie i wygodne siodła, skóra b.dobrej jakości. Na polskim rynku wtórnym jest ich mało, ale na ebay można znaleźć całkiem sporo 🙂
brzezinka masz skokowe Pessoa? Widziałam gdzieś na ebay ichniejszą ujeżdżeniówkę ale wyglądała dziwnie  🙄
tak, mam skokówkę Gen-X 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
29 kwietnia 2017 13:15
Podobno siodło, które da się dopasować do każdego konia bez większego zachodu:
https://vimeo.com/123950154
Moje obecne siodło przestało pasować mi na konia. Obciera mi go na kłębie i nie podoba mi się jak leży. Wystawiłam je wstępnie na sprzedaż i chciałabym szukać czegoś nowego ale nie wiem za bardzo czego. Co jest dokładnie nie tak z tym siodłem? Może wystarczy uratować sytuacje podkładkami? Dodatkowo budowa konia bardzo utrudnia znalezienie czegoś dobrego.

















Sonkowa, Nie próbowałabym podkładek w tym przypadku. Koń wydaje się być mocno wkłębiony. Być może łęk przedni jest za szeroki - ale także jest dosyć "zabudowany" i to też może powodować, że siodło przestało pasować. ja bym na Twoim miejscu poszukała siodła z trochę bardziej wyciętym łękiem (no i, oczywiście, przypilnowała treningu & może żywienia... żeby wzmocnić muskulaturę grzbietu + odnoszę wrażenie, że koniowi przydałoby się troszeczkę przytyć.)
To jest folblut, ładnie przytył ale grzbiet słabo się buduje, wydaje mi się, że może być to winą siodła.
Jesteś w stanie polecić mi fajne, skokowe siodło z wyciętym łękiem?
Sonkowa za szerokie to siodło. Już teraz widać,że leży na kłębie, a jak siadziesz to dociskasz je jeszcze mocniej.
No niby za szerokie ale tak jak napisała Sankaritarina ten przedni lęk jest zabudowany i jak włożę podkładkę tak aby je zwęzić to uciska na kłąb ... dopasowywałam je jak koń był chudszy, z cienką podkładką leżało super. Myślałam, ze jak przytyje to akurat będzie okej bez podkładki. Ale przytył, nabudował się trochę i jest lipa ...
bo łęk łękiem ale ja tutaj widzę inny problem , z własnego doświadczenia 🙂 musisz szukać siodła po pierwsze z wycietym łękiem bo masz bardzo wystający kłąb, po drugie o innej lini miejsca które przechodzi od szczytu przedniego łeku do poduszek, popatrz na profil swojego siodła i na profil siodła które ja sprzedaje , od mniej więcej miejsca gwożdzia moje jest linią idące w dół dopiero potem jest wypukłość poduchy , w twoim od gwożdzia do przodu poduchy idzie jedną linią, jak niezrozumiałe to wieczorem postaram sie zrobić rysunek, i jeszcze jedno na co zwrócić  uwagę przy zakupie , długość ,,ramion,, przedniego łęku , musisz mieć te ramiona krótkie , np Stubbeny, bo przy długim łęk nie będize opierał się na grzbiecie tylko na miejscu gdzie pracuje juz łopatka , jak popatrzysz na zdjęcie na grzbiecie od przodu to widać , ze do łopatki dolega a powyżej lewituje.  z wyciętymi łękami masz Kieffery, Passiery .
Sonkowa, Passier Marcus Ehning ma wycięty przedni łęk, nie jest taki zabudowany. 😉
Sonkowa, No, może być, że to siodło przeszkadza w budowaniu mięśni grzbietu. Ja kojarzę tylko Kieffery z mocno wyciętym łękiem, Daw-mag też powinien mieć coś takiego w swojej ofercie. Ale że nigdy nie napotkałam konieczności dopasowania siodła do takiego grzbietu, na tym moja wiedza się kończy, więc musiałabyś poszukać w ogłoszeniach.
Sonkowa, może spróbuj siodła ławkowego. Np polskie kawaleryjskie. Koń pod takim rozbuduje mięśnie grzbietu i może będzie łatwiej dopasować siodło angielskie. Widziałem takie w dobrym stanie w jednym z wrocławskich sklepów. Cena rozsądna.
Z pewnoscia tak uczyni, zwlaszcza przy skokach..
Może pomysl o zwężeniu przedniego łęku wiem że Daw Mag ma to w swojej ofercie
W zeszlym roku wspomniane bylo dopasowywanie poprzez equiscan http://equiscan.pl/wideo.html.
Czy ktos ma juz jaies doswiadczenia z tym systemem? Albo poleci kogos kto dopasuje nie na "oko"? Na razie mialam poszerzane i dopychane na wysylke ale dalej cos nie tak.
Może pomysl o zwężeniu przedniego łęku wiem że Daw Mag ma to w swojej ofercie

Z tym, że wówczas siodło leżące aktualnie względnie w równowadze - poleci na tył :/
Sonkowa, ja i tak kupiłabym cos odrobine węższego, albo bardziej wyciętego i spróbowała tych podkladek acavallo z wycietym miejscem na kłąb moglyby sie u was sprawdzić.
Właśnie weszłam tutaj aby zapytać się o te podkładki z wyciętym kłębem. Mamy w stajni więc jutro przymierze i porobię zdjęcia. Wydaje się to w miarę rozsądnym rozwiązaniem, podkładka "zwęzi" siodło zostawiając tym samym miejsce na kłąb.
Najgorsze jest to, że otwarte łęki mają siodła, których nie znoszę..  😵
Sonkowa, Serio, obawiałabym się trochę tych podkładek dla tego konkretnego siodła. Nie wiem jak bardzo podkładki "siadają", ale jestem pewna, że każda zawsze trochę się "uleży" - żele też. Węższe siodło + podkładka to co innego jednak.
Jeździłam wczoraj w takiej podkładce , kłąb był odsłonięty i nic się nie obtarł. Siodło leżało w miarę. Jest wystawione tak czy siak, będę czegoś szukała poki co myśle, ze to nie najgorsza alternatywna. I tak teraz częściej jeżdżę w ujeżdżeniowce, która pasuje bo szykujemy się na zawody ujezdzeniowe.  😉
A klinika siodła ? Jedna znajoma mi poleciła , druga odradziła. Co sądzicie ?
Wpisz sobie hasło w wyszukiwarkę wątku. Przejrzyj zdjęcia na facebooku... Powinno wystarczyć do wyrobienia sobie opinii. 😉
te zdjęcie już same mówią za to, że siodła bym tam nie wysłała  🤣
Podobno siodło, które da się dopasować do każdego konia bez większego zachodu:
https://vimeo.com/123950154


Zauważcie, że to siodło ławkowe.
Czy udało się komuś dopasować siodło to łękowatego konia? Albo może macie pomysł co by w ogóle mogło pasować. I to najlepiej jakieś wszechstronne/skokowe siodło. Ujeżdżeniówkę mam robioną na miarę a na samą myśl o szukaniu czegoś gotowego mam gorączkę.
Siodlo robione ponad rok temu na miare kiedy kon byl duzo chudszy. Zostalo niedawno poszerzone i odjete wypelnienie przy lopatce ale dalej mam watpliwosci a kon nerwowy pod siodlem. Nie podoba mi sie ten tyl, wydaje mi sie ze nie przylega i podczas ruchu go uderza. Chce wyslac siodlo.znow do poprawek, pomozcie prosze.

Niestety wszystkie fotki za duże.

Sprawdzilam i wszystkie fotki maja rozmiar sporo ponizej dozwolone 512kb. Moze teraz zadziala

Nie chodzi o kb, a o piksele - może być max. 960 px na dłuższym boku.

Do 3 razy sztuka. Jestem komputerowa noga🙁

Teraz jest ok 🙂 jedno za duże podmieniłam na mniejsze.
Mam pytanie do właścicieli i użytkowników winteców (szczególnie 500), jak duża jest różnica w szerokości tunelu między poduszkami podbicia siodła w wersji standardowej i wide?
Wymierzyłam wszystkie koniki dokładnie, powyciągałam łęki z siodeł i mierzyłam na gołe grzbiety, dwa z nich wypadają na ciut szerszy niż biały łęk winteca, na jednego biały pasuje. Zastanawiam się czy kupować wersję zwykłą czy na szersze konie.
Sonkowa jeździłam bardzo wykłębionego konia w siodle KenTaur Fenix, fajnie pasowało i nie obcierało 😉 Ja sobie chwaliłam, ale koleżanki psioczyły bo nie ma bardzo głębokiego siedziska i dużych klocków.
DeJotka ooo, Kentaury już lepsze niż reszta wymienionych siodeł.  😀 I nowe nie straszą mocno ceną wiec mogłabym uczyć na miarę .  😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 maja 2017 20:04
Zapytaj Aleks ona ma Wide 500 i dwa inne Wintecki, pewnie Cię poratuje wymiarami 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się