Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 kwietnia 2017 21:21
A jaki masz problem z włosami? I jakie produkty stosowałaś?
Może coś się uda doradzić.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 kwietnia 2017 21:34
Ja już sobie wyprowadziłam włosy mniej więcej. Teraz chciałabym je mocniej nawilżyć, bo jednak mają tendencję do plątania i mam problem ze znalezieniem równowagi między przetłuszczaniem u nasady i suchymi końcami. Plus wolno rosną i chciałabym to przyspieszyć, a moja ukochana maska została wycofana (Lee Stafford, Hair Growth Treatment)

Aktualnie mam Kallosa bananowego (chyba najlepiej się sprawdza), z szamponów fajnie dawał radę Green Pharmacy z żeń-szeniem, ale w Rossmannach nie mogę dostać.
+ olej z orzechów włoskich i kokosowy
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 kwietnia 2017 21:53
To ja bym Ci poleciła w ciemno EO LABORATORIE KARITE SPA - serię do włosów tłustych u podstawy i suchych na końcach
Ja mam serię MACADAMIA SPA i to jest mój absolutny prze szał, inne kosmetyki tej marki również są świetne.
Mam jeszcze szampon aktywator wzrostu, spray termoochronny i do twarzy.
A do plączących się Maska Toskańska.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 kwietnia 2017 22:03
Poczytam sobie jutro o tych rzeczach. coś czuję, że dostanę eksmisję z łazienki  😀iabeł:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 kwietnia 2017 22:14
Też tak miałam, teraz już mniej mam tego.
Ale co jakiś czas jak gdzieś widzę coś innego/nowego to zakupuję.
Rodzince też, bo oni inne problemy mają, więc większe pole do testów.
efeemeryda   no fate but what we make.
20 kwietnia 2017 10:59
kojarzycie może czy gdziekolwiek we Wrocławiu kupię stacjonarnie henne eld ?
asds   Life goes on...
21 kwietnia 2017 14:35
Stosowałam z serii Babci Agafii szampon o obniżonym Ph do wlósów i niestety bardzooo szybko wypłukał mi kolor z głowy po farbowaniu 🙁.


Ja w tej chwili stosuję naprzemiennie dwa różne systemy i efekty są bardzo ok! Włosy są błyszczące, kolor się trzyma i co najważniejsze nie mam wysuszonej skóry głowy i łupieżu.

Seria 1: Firma NAMI z Radzymina seria Mleczna Kąpiel szampon z łopianem + olej z łopianu z ziołami. Raz w tygodniu nakładam olej na około 1-3 h ( torba foliowa plus czapka na głowę) potem myję samym szamponem. Nie rozczesuje włosów szczotką tylko palcami i zostawiam aż same wyschną.

[[a]]https://www.nami24.pl/pl/p/Zestaw-podarunkowy-Szampon-280ml%2C-Olej-lopian-150ml-/1660[[a]]


Seria 2: Pozostałe dwa mycia w ciągu tygodnia Seria Rose Musk szampon z dodatkiem róży i imbiru + odżywka.

http://www.lusetabeauty.com/shop-online/rose-musk-pink-rose-ginger-shampoo-conditioner


Włosów trochę mam - w tej chwili juz niedużo brakuje do długości do el pupy. 🙂


Włosów trochę mam - w tej chwili juz niedużo brakuje do długości do el pupy. 🙂



Pokaz koniecznie fote
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 kwietnia 2017 18:07
ja ostatnio używam odżywki z fitomedu do ciemnych farbowanych- farbowanych nie mam, ale po odżywce wychodzą ciemniejsze refleksy i włosy są grubsze. Ciekawe jak będzie w dłuższym stosowaniu
asds   Life goes on...
22 kwietnia 2017 18:09
[quote author=asds link=topic=88123.msg2673853#msg2673853 date=1492781735]

Włosów trochę mam - w tej chwili juz niedużo brakuje do długości do el pupy. 🙂



Pokaz koniecznie fote
[/quote]

Postaram się. W chwili obecnej jestem w trakcie olejowania i siedzę w swoim trendy czepku. 🙂
A ja podcięłam końcówki i od razu włosy lepiej wyglądają (przy okazji zaszalałam też i zrobiłam grzywkę :hihi🙂, moim raczej niskoporowym dobrze służy olej kokosowy zaraz idę nakładać.
Czy polecicie jakiś preparat do kręconych włosów? Zależy mi na tym aby uwydatnił trochę loki, a przede wszystkim nadał im objętości. Ja się już poddaję, moje włosy objętością nie grzeszą, a po nałożeniu pianki jest jeszcze gorzej...
Żel mrożący Joanna.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 kwietnia 2017 21:34
lusia, aktywator wzrostu też z EO LABORATORIE?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 kwietnia 2017 19:30
Z EO Labortorie mam i z Babuszki Agafii też mam. Oba fajne, ale jednak EOL lepsze  😍
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 kwietnia 2017 12:58
To zamówiłam szampon, balsam (rozumiem, że to odżywka), serum na porost włosów i maskę toskańską.

Muszę trochę podgonić wzrost włosów, bo chcę resztkę henny ściąć, a na ten moment zostałabym z włosami do ramion
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 maja 2017 00:24
Myślę, że będziesz zadowolona.
Dziewczyny jak olejujecie wlosy?
Na jak dlugo zostawiacie olej, chodzi mi o kokosowy?
ja kokosowego nie używam, bo moje włosy go nie lubią. Nie pasuje do mojej porowatości.
Ale jak olejuję od ucha w dół, to mogę nosić nawet cały dzień.
Jak olej nakładam na całe włosy i skalp to max do 2 godzin. Jednak staram się nie nakładać na skalp, bo potem mi włosy wypadają.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
02 maja 2017 13:54
Na długość nakładam na noc. Na skalp ok. pół godziny, bo można więcej krzywdy sobie zrobić niż pożytku.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 maja 2017 14:27
włosomaniaczki, czy któraś z Was odważyła się spróbować andrei prosto z chin ?
Na facebooku same pozytywne opinie  👀
ja używałam, nie wiem czy zwiększył porost, bo używałam też maski drożdżowej i oleju agafii na porost 🙂

Teraz zamierzam kupić i stosować dłużej niż miesiąc.

Moje włosy, zdjęcie kiepskie bo telefonem i robione w samochodzie.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 maja 2017 15:09
Piękne !  😍
Zamawiałaś z aliexpress? Chyba zaraz kliknę bo co mi szkodzi  🥂
na początku z allegro, ale potem z ali i jakościowo lepsze z ali, to z allegro chyba podróba była.
Też sobie za tydzień zamówię 4 buteleczki 🙂

w 16 miesięcy mam dłuższe włosy o 26 cm (podcinałam 2x). Nie jest to rewelacja, ale cieszę się że grubość włosów jest na 9-10 cm w obwodzie.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 maja 2017 16:32
A jak stosowałaś ?  😉
za pierwszym razem wymieszałam z szamponem całe opakowanie do połowy opakowania szamponu.
Za drugim dawałam sporą ilość na ręce, rozcierałam na palcach i wmasowywałam w skalp. Trzymałam chyba trochę więcej niż powinno się i spłukiwałam.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 maja 2017 19:24
A który sposób bardziej polecasz ?  :kwiatek:
chyba nanoszenie na palce i wcieranie w skalp, tylko szybciej mi poszła butelka, bo nie patrzyłam ile daję 😀 a dawałam sporo 😀
Jednak jest wydajne i starczyło mi na ok 3 tygodnie.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 maja 2017 16:27
Jak ktoś nie jest uczulony na imbir, to można wcierać sam świeży sok. Ja tak traktuję siebie (ruszyła grzywka) i ratuję część skalpu męża. Najpierw patrzył na mnie, jak na wariatkę, ale widzi powoli efekt i sam zauważył, że żaden Biotebal, Pantothenicum, Jantar, czy DX2 nic nie zdziałały, a imbir dał efekt w krótkim czasie. Aż żałujemy, że nie robiliśmy zdjęć.
Szampony z SLS - dobre czy nie? Zrozumiałam z wypowiedzi na forum, ze dobrze jest je stosować raz na jakiś czas, by zmyć silikony - prawda?
A szampon bez sls znaleźć to Mission Impossible!
Petal Fresh, Herbal Care, Jantar itp maja sls (albo te które akurat były w drogerii). Szampony dla dzieci też masakra.
Jedyny jaki znalazłam bez sls i stosuję od kiedy urodził się mój synek to BabyDream dla dzieci

Kupiłam na szybko szampon Babuszka Agafia Tradycyjny syberyjski szampon do włosów na łopianowym propolisie
Ktoś wie dlaczego na froncie jest napisane bez SLS a w składzie SLS na drugim miejscu? Nie rozumiem tego. Nie lubię takich nieścisłych informacji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się