Konie czystej krwi arabskiej

Wojenka, widziałam to Kai siodło na trzech arabach po kolei i tylko na jednym wydawało mi się, że mogłoby lepiej leżeć. Ale tylko rzuciłam okiem w przerwie pomiędzy "swoimi" końmi, więc nie dam sobie nic uciąć, że leżały idealnie. Ale wyglądały spoko.
wojenka raz, że straszny nadmiar głupiej energii, a po drugie i gorsze miał w naszym przypadku działanie wykrztuśne, po odstawieniu wszystko się uspokoiło  🤔wirek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 kwietnia 2017 17:07
A to ciekawe. U nas bardzo dobrze się sprawdza.

8 lat temu urodził się Muja. Jak to możliwe, że to już 8 lat?!
Marzy mi się taki drugi...


[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17903338_1320881228028237_6169907171817577308_n.jpg?oh=e92e35790643353f2debf10c8e95215a&oe=594CB8A7[/img]
Marzy mi się taki drugi...


Nie kracz, chyba chciałaś klaczkę. :P
Wet był, mamy zęby do roboty, cieszę się, bo to w końcu jakaś diagnoza  😅 a na jesień były sprawdzane i wszystko było ok  🤔wirek:

Wojenka niestety po Chevinalu zaczęła mi kasłać jak zaawansowany gruźlik- wet zerknął na skład i okazało się, że jest tam składnik, który może mieć działanie wykrztuśne (nie pamiętam już jaki).
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 kwietnia 2017 18:16
Sivrite, od Manitoby mógłby być jeszcze braciszek 🙂

Pytanie za 100 punktów: MP Arabów będą w Michałowie czy Janowie?  🤔 Na stronie PZHKA Michałów zaprasza na MP w terminie wrześniowym, natomiast w kalendarzu imprez na stronie Janowa widnieją Międzynarodowe MP w terminie lipcowym. Ktoś coś rozumie?

I jeszcze news: podczas pokazu w Radomiu ma być klasa pod siodłem do muzyki.
Wojenka
W Michalowie.

Na pokazie w Krk tez maja byc klasy pleasure 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 kwietnia 2017 08:17
To dlaczego Janów na swojej stronie ma?
http://skjanow.pl/200-lecie-stadniny/kalendarz-imprez/
pkt.8
własnie nie wiem, zgłupiałam
w propozycjach ECAHO też były zgłoszone te w Michałowie
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 kwietnia 2017 18:29
HOT NEWS!

Mujahid wygrał dzisiaj konkurs CEI* we francuskim Lignieres!
W 44 konnej stawce wyselekcjonowanych pod kątem rajdów francuskich koni, polski kuhailanek okazał się najlepszy!
Średnia prędkość 21, 36 km/h, a ostatnia pętla pojechana w 28, 63 !!!

Zmiana jeźdźca dobrze mu zrobiła!  🙂
Duma!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 kwietnia 2017 20:37
WIELKIE WIELKIE GRATULACJE!
Wojenka  👍

A my w tym roku składamy wnioski o licencje i będziemy walczyć o klasę sportową.  🏇
Hej :kwiatek: jako iż zbliża się czas zajezdzania Walecznej chciałam zapytać o Wasze opinie o siodlach na araby, co polecacie i jakie macie Rozmiary? Jakieś opinie o siodle daw mag Hubert? Pozdrawiamy
http://re-volta.pl/galeria/moja/foto/165912
Widia mojemu Siwemu DM Hubert bardzo zaszkodził. Miał taką bolesność pleców ,że jak dziewczyna go masowała to próbował kopać i gryźć. Ja też obecnie szukam siodła...Jest masakra 🙁 Tak naprawdę musisz mierzyć i mierzyć i mierzyć:







Warto pooglądać 🙂
Dzięki RatinaZ 🙂 bardziej chodzi mi o polecane modele siodel ale każda wiedza się przyda 🙂
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
27 kwietnia 2017 22:09
Pamiętacie tą Panią, dawno temu ją tu pokazywałam. Nasze drogi roszeły się jakieś 5 lat temu i nie miałam żadnych wieści co z nią. I po 5latach cud! Znalazłam ją, jak będzie możliwość odkupienia jej kiedy kolwiek jade od razu 😀 Szkoda tylko, że marnuje się w słabej rekreacji.
http://re-volta.pl/galeria/foto/62679
Źle skopiowany link, nie pokazuje zdj
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 kwietnia 2017 22:03
Jaaki cudny pajęczak!  💘
Piękna jest, niechaj zdrowo rośnie!
Wojenka gratulacje dla hodowcy, chyba kolejny rajdowiec sie urodził skoro tak biega i to w dodatku klaczka. Też zamawiam klaczkę, a tu jeszcze miesiąc czekania...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 maja 2017 19:11
buyaka, tfu,tfu, na psa urok! 😉

paladynka, co tak późno? Czym pokryta, bo zapomniałam?

Mała jest urocza  😍

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18221532_1338983062884720_5881815915005311608_n.jpg?oh=e6b392429ce6719300776f12a9209c3f&oe=597C3035[/img]
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
01 maja 2017 21:13
Do użytkowników arabów  😀
Dziś wróciłam z dwudniowego rajdu, 10 obcych koni i moja arabka tak nakręcona, że nawet  minuty nie ustoi na postoju, musiałam z nią volty robić. Tylko galop i galop, no masakra jakaś. Ogólnie w domu spokojna na ujeżdżalni i w terenie. Dawno z obcymi końmi nie chodzIła. Też tak macie czy treningu jednak brakuje?
majek   zwykle sobie żartuję
02 maja 2017 10:57
Mam podobny problem. Zwykle jezdze sama (bo pracuje do pozna) i na dodatek po ciemku (tzn oswietlona ujezdzalnia) i jak czasem wpadne pojezdzic jak jest jasno i ktos ze mna jezdzi - zajmuje mi chwile ogarniecie starszego Pana, bo nawet mu sie przypomina, ze kiedys byl ogierem.
Hej, hej !
Odnośnie międzynarodowych mistrzostw wybiera się ktoś do Janowa ?  🏇 🏇
Hej, hej !
Odnośnie międzynarodowych mistrzostw wybiera się ktoś do Janowa ?  🏇 🏇


a jest gdzieś jakiś oficjalny komunikat??
tyle co tutaj http://skjanow.pl/200-lecie-stadniny/kalendarz-imprez/
dokładniej nic nie ma


Wojenka klacz pokryta Empire.
A tak późno bo poprzedniego źrebaka też dała na koniec maja i był to właściwie pierwszy wolny termin. A biorąc pod uwagę że przenosi ciążę o średnio kilka dni  to termin jej wypada na Dzień Dziecka 😉.  Mam cichą nadzieję, że przed Białką się uda.
Do użytkowników arabów  😀
Dziś wróciłam z dwudniowego rajdu, 10 obcych koni i moja arabka tak nakręcona, że nawet  minuty nie ustoi na postoju, musiałam z nią volty robić. Tylko galop i galop, no masakra jakaś. Ogólnie w domu spokojna na ujeżdżalni i w terenie. Dawno z obcymi końmi nie chodzIła. Też tak macie czy treningu jednak brakuje?

Ja ten temat długo wałkowałam ze swoim koniem, bo miała syndrom cienia i naprawdę było ciężko ją ogarnąć. Wątek jednak przyswoiła i później nie miałam problemów.
Do użytkowników arabów  😀
Dziś wróciłam z dwudniowego rajdu, 10 obcych koni i moja arabka tak nakręcona, że nawet  minuty nie ustoi na postoju, musiałam z nią volty robić. Tylko galop i galop, no masakra jakaś. Ogólnie w domu spokojna na ujeżdżalni i w terenie. Dawno z obcymi końmi nie chodzIła. Też tak macie czy treningu jednak brakuje?


Mam tak za każdym razem, jak jadę w teren z więcej niż jednym koniem... Nakręca się, jak pogrzany. Muszę to jakoś przećwiczyć, ale trochę ciężko się dogadać z ludźmi tak, żeby nie dość, że mogli pojechać ze mną, to jeszcze zachowywali się tak, żeby nie nakręcać mi konia jeszcze bardziej...
Nigdy nie miałem problemu większego niż ludzie na innych koniach. Czy to hubertus czy spacer w grupie, Shamal ma swoich jedynych zawodach nie był taki spokojny jak zazwyczaj, ale który koń na pierwszych zawodach zachowuje się normalnie.
Jak mi się jeszcze zdarzało wsiadać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się