Konie wielkopolskie/trakeńskie

Moja Wlkp., to wulkan energii 😀. Spala się strasznie, utrzymać u niej wagę też ciężko.
Czasami mam ochotę jej w ogóle nie robić wolnego bo po 1-2 dniach stania potrafi być niezła masakra 😀.
Tyle, że ma duża domieszkę XX.
Wlkp. ma już teraz tyle dolewów i bardzo zróżnicowanych linii, że moim zdaniem ciężko opisać charakter rasy jako ogółu.
O to to. Mój niby od matki same trakeny, a ojciec młp po anglikach i arabach, a teraz super charakter ma, może stać dwa tygodnie, a ja sobie wsiadam i jadę na dużą łąkę i co najwyżej szybciej pogalopuje, ale tak to super kontrola. Jak był młodszy to miewał jakieś bryki ze strachu, albo ponosił, ale w wieku 8 lat już jest super tuptuś.
No, tylko do skoków go nosi mocno po przerwie :P
A mój za to ma mało xx, ale jest ogień 😀 I baardzo lubi się uczyć nowych rzeczy  😉
Może obudzę trochę wątek :P
Poskakałam sobie dzisiaj pierwszy raz od, ee, października? Jakoś tak. Koń jak burza, ze mną oczywiście gorzej, ale chyba wrócimy do rekreacyjnych skoków, bo konisko uradowane i, oj, ma ambicje 😁
Niestety mam tylko screen z marnego filmu, ale coś widać.

budyń, faktycznie mało widać  😀 ale jak koń zadowolony to skaczcie częściej koniecznie!!
My zmieniłyśmy siodło i nagle połowa problemów z koniką zniknęła  😍

Filmik też mam kiepawej jakości i niestety ze stycznia (ciemność na hali) ale wrzucę  😅

Czy ktos z Was ma przychowek po All Inclusive? Chetnie bym zobaczyla foty
Spojrzałam sobie w rejestr ogierów dopuszczonych w rasie wlkp na 2017 rok i jest tam  og Epolet (Poloder x Epoka po Flirt). Został przyjęty na ZT zaprzęgowy w Książu ale na próbie go zdyskwalifikowano co zresztą jest napisane w rejestrze ogierów w kolumnie 'Próba Dzielności'.  🤔 🤔
Moje pytanie zatem na jakiej podstawie dostał licencję?
Czy ktoś bardziej obeznany i siedzący w rasie wlkp byłby uprzejmy przejrzeć i coś powiedziec o pochodzeniu tych 3 koni 🙂 ??
Bede bardzo wdziędzna  :kwiatek:

https://www.bazakoni.pl/database,g-4,op-show_tree,horse-4105.html
https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-171350.html
https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-53552.html
Spojrzałam sobie w rejestr ogierów dopuszczonych w rasie wlkp na 2017 rok i jest tam  og Epolet (Poloder x Epoka po Flirt). Został przyjęty na ZT zaprzęgowy w Książu ale na próbie go zdyskwalifikowano co zresztą jest napisane w rejestrze ogierów w kolumnie 'Próba Dzielności'.   🤔 🤔
Moje pytanie zatem na jakiej podstawie dostał licencję?


Pewnie w  bardzo podobny sposób jak ogier Marcepan w xo, pewnie właściciel wypłakał w komisji ksiąg stadnych .

[quote author=Strzałek link=topic=96.msg2676524#msg2676524 date=1493622697]
Czy ktoś bardziej obeznany i siedzący w rasie wlkp byłby uprzejmy przejrzeć i coś powiedziec o pochodzeniu tych 3 koni 🙂 ??
Bede bardzo wdziędzna  :kwiatek:

https://www.bazakoni.pl/database,g-4,op-show_tree,horse-4105.html
https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-171350.html
https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-53552.html

[/quote]

A co chcesz dokładnie wiedzieć ?
Mój trakeński synek wczoraj skończył rok



titina Konkretnie to czy w rodowodach mają jakieś znaczące konie w rasie wlkp? Maja to po mojej "analizie" wiem, że ma 2 razy Aquino w 5 i 6 pokoleniu ( ale nim i jego linią się interesowałam wiec wiem co to za koń 😉 ).
Z zainteresowaniem przeczytałam cały (!) wątek wczoraj 🙂 i może ktoś może ma odsprzedać / przeskanować książke "Polskie konie wierzchowe " o której titina pisała ? (szukałam w necie to nawet w antykwariatach nie ma  ) .
[quote author=Strzałek link=topic=96.msg2676695#msg2676695 date=1493709289]
titina Konkretnie to czy w rodowodach mają jakieś znaczące konie w rasie wlkp? Maja to po mojej "analizie" wiem, że ma 2 razy Aquino w 5 i 6 pokoleniu ( ale nim i jego linią się interesowałam wiec wiem co to za koń 😉 ).
Z zainteresowaniem przeczytałam cały (!) wątek wczoraj 🙂 i może ktoś może ma odsprzedać / przeskanować książke "Polskie konie wierzchowe " o której titina pisała ? (szukałam w necie to nawet w antykwariatach nie ma  ) .
[/quote] Chodzi Ci o Polskie Konie Wierzchowe J.Chachuły?
[quote author=Strzałek link=topic=96.msg2676695#msg2676695 date=1493709289]
titina Konkretnie to czy w rodowodach mają jakieś znaczące konie w rasie wlkp? Maja to po mojej "analizie" wiem, że ma 2 razy Aquino w 5 i 6 pokoleniu ( ale nim i jego linią się interesowałam wiec wiem co to za koń 😉 ).
Z zainteresowaniem przeczytałam cały (!) wątek wczoraj 🙂 i może ktoś może ma odsprzedać / przeskanować książke "Polskie konie wierzchowe " o której titina pisała ? (szukałam w necie to nawet w antykwariatach nie ma  ) .
Chodzi Ci o Polskie Konie Wierzchowe J.Chachuły?
[/quote]

Tak Chachuła, i W. Bucholc - Ferenstein

Co do fajnych koni w rodowodzie, to zasługują  tu na uwagę linie Persivala i Morgenstrahla i Perfectionista . Celsius, to bardzo pożyteczny akcent, zawsze dobrze go mieć , jak się szuka koni z dobrym ruchem . Słabo ,że jest  Ilit z tym Hindusem w środku :/ ..... ale bez tego jak sądzę nie było by koloru  😉  To tak na szybko , po weekendzie majowym będę miała ciut więcej czasu, to jeszcze sie dokładnie przyjrzę .

PS. Aquino, jest TOP ogier, zawsze i wszędzie mile widziany.
Mój trakeński synek wczoraj skończył rok


Ladny bardzo, wiekszosc roczniakow to brzydkie kaczatka ale nie ten. Po czym on?
adriena tak, dokładnie ta 🙂
titina dziękuje bardzo :kwiatek: za każdą tak cenną informację jestem wdzięczna 🙂
Odświeżam temat. Czy ktos z Was moze sie wypowiedziec o potomistwie ogierow Millennium ( Easy Game x Ravel) i Schwarzgold (Imperio x Consul)? Mysle nad mezem dla mojej na przyszły rok. Szukalam troche na niemieckich forach, ale jestem ciekawa czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia.
[quote author=Strzałek link=topic=96.msg2676908#msg2676908 date=1493764337]
adriena tak, dokładnie ta 🙂
titina dziękuje bardzo :kwiatek: za każdą tak cenną informację jestem wdzięczna 🙂
[/quote] są na allegro
http://allegro.pl/polskie-konie-wierzchowe-j-chachula-i5046294881.html
http://allegro.pl/polskie-konie-wierzchowe-chachula-i6735754946.html
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
07 lipca 2017 15:43
Trochę Pusza ;D



🙂
adriena Dziękuje Bardzo !  :kwiatek:
To i ja odświeżę trochę wątek.
Moja kobyła:
http://www.allbreedpedigree.com/niezapominajka5






Tutaj ze źróbką po Eloquencie


A tutaj także tego 😉
To ja nieśmiało się dołączę z nowym nabytkiem, klaczą po Agarze. Pisały tutaj osoby o niesamowitym charakterze tego ogiera i ja mogę tylko potwierdzić. W życiu nie spotkałam takiego kochanego, miluśkiego konia. Miała być kobyłka docelowo na sprzedaż ale trochę byłoby szkoda bo chyba innego takiego konia nie znajdę (a na pewno nie mieszczącego się w moim skromnym budżecie). Zdjęcia nie mam, ale kobyłka ponad 170 wzrostu z rewelacyjnym ruchem (suuuuper równowaga w galopie, 2 tygodnie pod siodłem i już się ładnie odnajduje), wspomnianym już niezastąpionym charakterze (przy niej, to moja klacz sp jest wredną jędzą), ładnej głowie, skarogniadej maści. No, zakochałam się i nie wiem co zrobić 😉. Klacz co prawda sp (matka po kwpn Niels) ale i z tej stony rodowodu dużo wlkp i może da się zmienić. Źrebna Czarczafem więc potomek raczej dołączy do grona wlkp. Jak "trakenów" nigdy nie lubiłam, to mam wyjątek.
falabana, gdzieś ty kupiła konia po Agarze? Jestem wielką fanką tego ogiera i koni po nim. Wszystkie jakie znam mają fantastyczny charakter. Zresztą mój Dyl jest po nim - i każdy, kto go zna, mówi, że drugi taki się nie zdarza 🙂. Rób szybko jakieś zdjęcia i film. Ostatnio szukając konia przeszukiwałam net pod kątem potomstwa Agara ale nic nie znalazłam. Ile ona ma lat, że dopiero zajeżdżona? Agar padł już jakiś czas temu a w ostatnich latach z tego co wiem to nie bardzo chciał już kryć.
przegapiłaś okazję 😉  (poleciała pw) Zdjęcia musze zrobić ale nigdy nie  ma czasu. Po poznaniu tej kobyłki wcale się nie dziwię, że jesteś zauroczona jego potomstwem.. a ona ponad 60% xx + elf w rodowodzie, więc powinna być raczej mocno elektryczna 😉
falabana, wiesz, mój ma ponad 40%xx (sam Agar jest po Manganie xx) - i to co kocham w nim na zabój - zawsze idzie do przodu. Nie, że jakoś nerwowo - po prostu spokojnie ale radośnie do przodu. Jak nie chciał sam z siebie iść do przodu to znaczy, że należało sprawdzać czy nie jest chory...
Wciskam się ze swoją trakenką.Voruta (Esauł,Variacia)


Zdjęcia fatalne - robione z piętra wyżej ale dopiero co udało mi się kilka uchwycić bo jak to mając konie w przydomówce, zawsze jest coś ważniejszego. Proza po Agarze od Matki po Niels. >6mcy źrebna.
Nigdy nie przepadałam za trakenami, nie lubię skarogniadych koni ale w niej to się zakochałam. Dziewczyna urzekła mnie charakterem, ruchem i chęcią do pracy (co nie mogę zawsze powiedzieć o swojej pierwszej kobyłce). Niestety jest taka ciekawaska i tak łątwo się nudzi, że to jest jej normalna poza przed jazdą i po jeździe. Odpuściłabym nawet jej te jazdy w ciąży ale one same prosi by coś z nią porobić. cokolwiek. Ma towarzystwo innych koni, ma siana do woli, na drzewka do obgryzania, mam mini szetlandy którym może "dokuczać" ale to ewidentnie nie starcza.





Co więcej, jest bardzo ekonomiczna w utrzymaniu (aż dziwnie przy >50% xx). i tak to jest kupując konia które docelowo miał być na sprzedaż...
falabana Chwyta za serce kobyła. Trakeny z serduchem są bardzo wdzięczne do roboty (w przeciwieństwie do tych z wiecznym fochem  😀iabeł🙂, więc doceniaj. Ruch w ciąży dobrze robi, wie co dobre 😉
Ja mam swoją teorię, że trakeny to konie jednego jeźdźca  😉 tzn może bardziej nadającego na ich falach wtedy to serce i duszę pod siodłem oddadzą, jeśli nie... drżyjcie narody  🤣 Mam tylko dwa trakeny więc skala mała do snucia takich wniosków ale pierwszy trafił do mnie 20 lat temu więc czasu na obserwacje sporo. Epizod mieliśmy z wkkw a on im straszniejsza przeszkoda tym mocniej szedł i wyżej skakał, drugiego takiego walecznego nie miałam.
falabana u mnie to samo, pierwszy koń kupowany 20 lat temu to miała być duża, ślązakowata kara kobyła, a zakochałam się w rudym trak wałaszku po ojcu xx  🤣 kilka lat temu dostałam info, że u handlarza stoi kasztanka z paleniami, szurnięta ponoć nie do jazdy - trafiła do niego bo ponoć zabiła prawie poprzedniego właściciela, który próbował ją przyuczyć do zaprzęgu, pojechałyśmy i prawie z samochodu ściągałyśmy ją i dzieciaka, przyjechała z miesięcznym źrebulkiem, papiery fajne, miała iść na sprzedaż, została. Szurnięta jest ale tak się dogadałyśmy, że ma u mnie dożywocie. Malucha oddałyśmy do adopcji. Teraz to prawie trzylatek, charakter ma fantastyczny. A ona aktualnie w 6 miesiącu ciąży, oczywiście tata kasztan malowany  🤣 Trakeny wciągają!

Również uważam, że trakeny to konie jednego jeźdźca. Mój np. im większą czuje presję tym więcej z siebie daje, przykład: gdy na jeździe ogląda go kilka osób on wręcz się popisuje, dosłownie jakby na scenę wchodził aktor. To samo jeśli w pobliżu znajduje się zbiorowisko osób, pcha się, wtyka nos, robi różne śmieszne miny  😀 Chociaż charakterek też czasem ma gorący, przed wczoraj na jeździe odstawił niezłe rodeo. Wasze też lubią pobrykać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się